Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 022 304
44 online
39 307 VIPy

Zakwaszenie ciała? Tym razem toczeń, fibromialgia, borelioza i inne

zakwaszenie

Toczeń, fibromialgia, borelioza i inne …

Będziemy rozmawiać o toczniu, fibromialgii i tego typu rzeczach. A więc na początek musisz wiedzieć, że aby zrozumieć wiele z konceptów chorób, jakie obowiązują. Musisz pojąć (tylko bez straszenia mi tu, pojąć w bardzo niewielkim stopniu) jak działa Twoje ciało.

Musisz pojąć, że w życiu mierzysz się z dwoma rodzajami chemii. To tyle.

Żyjesz w świecie, w którym wszystko jest chemią: jesz ją, wdychasz ją, pływasz w niej, chodzisz po niej. Powietrze jest wypełnione chemią. Nie ma luk.

Wszystko jest wypełnione chemią, ale ta chemia ma tylko dwie strony. Tego tylko musisz się nauczyć. Która strona jest alkaliczna, a która jest kwaśna i żrąca.

Niektórzy zrozumieją to w przyspieszonym tempie, gdy pójdą do sklepu, i kupią butelkę coca-coli (dobrze, że nie pepsi hi hi), wezmą wielkiego łyka i spróbują trzymać go jak najdłużej w ustach.

Ile czasu wytrzymasz mając w otworze gębowym coś o pH wynoszącym 3? Coś tak kwaśnego!?

Po chwili pojawi się na to odruchowa reakcja. A jeśli się nie pojawi i tak nie wytrzymasz długo, bo kwaśne pH zacznie oddziaływać na błonę śluzową.

Nie da się tego nie poczuć!

Toczeń, fibromialgia, borelioza i inne – procesy zapalne

To ta sama esencja, która oddziałuje na Twoje komórki jako produkty uboczne procesów zachodzących w Twoim ciele. Są to odpadki metaboliczne, odpadki z dróg oddechowych i wszystkie inne zaangażowane czynniki.

Masz kwas węglowy, kwas solny, kwas fosforowy, wszystkie te kwasy o pH 2,75-3,25 są naprawdę silne.

Kiedy więc czujesz ból, to te kwasy są eliminowane przez Twoje komórki jako produkty uboczne.

Odrobina życia:

Podobnie jak Twoje dziecko robi kupę, tak robią ją Twoje komórki.

W ten sposób te kwasy redukują się z komórek, ale co dalej? Nie mogą być redukowane przez krew, bo krew nie jest zaprojektowana aby je redukować.

Potrzebujesz lipidów, substancji innych niż te rozpuszczalne w wodzie. I po to masz układ limfatyczny, UKŁAD CHŁONNY.

To system, dzięki któremu absorbujesz swoje kwasy tłuszczowe w jelicie cienkim.

Aby więc to zrozumieć powinnaś zrozumieć swoje ciało, nauczyć się jak działa Twój system chłonny. Czym są zasady a czym kwasy?

Wszystkie te rzeczy są tym samym, dlatego dr Morse nie dba o to czy są wirusowe!

herbata matcha

Czujesz się zakwaszoną? Pij herbatę Matcha This is BIO


Toczeń, fibromialgia, borelioza i inne – systemowe zakwaszenie

Spójrz tylko, spójrz na taką boreliozę (żeby nie było wtrąceń mądralińskich, owszem, to zakażenie bakteryjne). Wszyscy są skonfundowani przez tę chorobę. Prawie wszyscyśmy zostali ugryzieni przez kleszcza. To wszystko głupota, twierdzi Morse.

Wszyscy Ci ludzie mają ten sam problem zdrowotny. To SYSTEMOWE ZAKWASZENIE.

Nie chodzi o wirusy same w sobie, nie chodzi o zewnętrzne okoliczności same w sobie. Wszystko sprowadza się do systemowego zakwaszenia.

Czyste wewnętrzne środowisko, niezakwaszone wewnętrzne środowisko jest tym, co mogłoby pomóc zapobiec rozprzestrzenieniu się choroby.

Skupiasz się więc na swoim wewnętrznym środowisku i musisz zrozumieć, że Twoje ciało, ten skomplikowany mechanizm, to tak naprawdę prościzna.

Tak na to spójrz, to wszechwiedza.

Masz więc trochę komórek, właściwie całkiem dużo komórek i dwa strumienie, które je ogarniają.

Jeden strumień je karmi, drugi je oczyszcza.

To jak z nowo narodzonym dzieckiem w szpitalu – musisz je karmić. Ale musisz też zmienić jego pieluszkę kiedy odpadki wydostaną się przez tyłeczek tego małego człowieka.

Podobnie dzieje się generalnie w przypadku ludzi, ale też w przypadku poszczególnych komórek, a masz ich miliardy. Masz też gigantyczny, potężny układ chłonny, układ naczyń i przewodów, którymi płynie jeden z płynów ustrojowych. LIMFA..

Ten układ chroni organizm przed zakażeniami, rozprowadza i utrzymuje w równowadze płyny ustrojowe. Kiedy coś jest zchrzanione i na przykład nerki nie filtrują dobrze, wówczas Twoje ciało zaczyna być zakwaszone.

Toczeń, fibromialgia, borelioza i inne – zakwaszenie wewnątrzkomórkowe – droga do nowotworów

Zakwaszenie równa się stanom zapalnym. Kiedy dzieje się to w komórce mamy zakwaszenie wewnątrzkomórkowe, a stąd o krok na przykład do nowotworów.

Ale najpierw stan zapalny jest na zewnątrz komórki.

Bolą Cię wtedy stawy.

Boli Cię całe ciało.

A prekursorami tego stanu jest nic innego jak nerki i nadnercza.

Twój układ chłonny nie działa sprawnie. I wszystko się sypie.

Nadnercza zaczynają zwalniać obroty, kora nadnerczy wytwarza mniej steroidów. Teraz Twojemu ciału trudniej jest pozbywać się odpadów i zmniejszać zakwaszenie. Poziom cholesterolu podwyższa się, a wapń jest wywalany na zewnątrz. Mówiąc krótko, robi się w Twoim ciele niezłe zamieszanie.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


Jak sobie pomóc w chorobach przewlekłych i autoimmunologicznych?

 • Wspierając nadnercza i nerki
 • Wspierając układ chłonny
 • Ruszając limfę
 • Zmieniając dietę
 • Oczywiście na początek dnia 4 szklanki

Wówczas zmniejsza się zakwaszenie i wszystkie te mutacje wracają do normy, a Twoje ciało znów jest całością.

Toczeń, fibromialgia, borelioza i inne – wsparcie układu chłonnego

Jeśli tego nie zrobisz ten stan przeżuje Cię, spali do gołej ziemi, zagoni w kąt, ułoży w pozycji embrionalnej i zrobi z Twojego życia piekło na Ziemi. A remedium jest przecież jedno i proste. I pomaga przy tylu dolegliwościach: przy boreliozie, toczniu, endometriozie, mastopatii, mięśniakach macicy.

O to właśnie chodzi i o tym zapomina wielu lekarzy. Przy wielu z tych chorób tak ważne jest DODATKOWE WSPARCIE UKŁADU CHŁONNEGO.

W tym właśnie rzecz. W zrozumieniu układu limfatycznego i dwóch stron chemii oraz istotnej roli nerek i nadnerczy. To takie proste. Utrzymaj tę prostotę, a będziesz mieć zdrowotny dobrobyt.

Twoja prawdziwa podróż to podróż duchowa, a ta jest złożona.

Podróż Twojego ciała jest dość prosta, chemia zasad (circa 75%) i chemia kwasów (25%) polega często na zrozumieniu jego podstawowych funkcji.

Na umiejętności nazwania tego, co Cię boli i dotarciu do źródła.

Żródło:

Między innymi sporo z filmików dr Morse i jeszcze wywiad z dr Morsem:-)

(Visited 49 538 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Paula 13 stycznia 2021 o 15:38

  Czyli jak to wspierać?

  1. avatar Pepsi Eliot 13 stycznia 2021 o 21:15

   Zdrowa dieta alkalizująca ciało. 4 szklanki, badać pH moczu, jeść jak najprościej, owoce. Cieszyć się. https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/11866/alkalizacja-czyli-jak-pomoc-w-regeneracji-uszkodzonych-tkanek.html
   https://www.pepsieliot.com/zdrowie/17713/limfa-czyli-jak-dziala-oczyszczanie-komorkowe-twojego-ciala-skaczesz.html

   Dr Morse jest witarianinem i leczy ludzi od 40 lat, w tym bardzo bardzo chorych, dla których medycyna alopatyczna już wyczerpała swoje „zasoby”

   1. avatar Karola 29 października 2021 o 20:14

    Pepsi Eliot jak zakwasić żołądek?

     1. avatar Krajniak 30 października 2021 o 20:07

      Od jakiegoś czasu obserwuję pani wpisy i bardzo mnie to interesuje mialam malego gruczolaka nadnerczy i endokrynolog to zlała mówi ze boli od kręgosłupa napewno 200 zl i wypad juz przeszłam milion badań stwierdzono sibo podobno nie mogę nic surowego soki itd ale pije mam taki dyskomfort po lewej stronie w nadbrzuszu piecze sciska wypycha nie umiem określić gastrolog tez nie pomógł nikt nic nie wie ale zarabia. Teraz duzo mówią o stłuszczeniu wątroby i mówię lekarzowi a on no i co jak my wszyscy mamy a to nie dobrze problem z utratą wagi 95 jem jak Wróbel. Co robić nie wiem juz. Co znaczy zakwaszony organizm a za chwilę słyszę do kwasić czy zakwasić juz głupia jestem. ? Pozdrawiam co znaczy cztery szklanki mam rano wypić

 2. avatar Lucyna Hamerska 14 stycznia 2021 o 09:56

  Proszę, wyjaśnij! Skąd wiadomo, że sok cytrynowy nie podnosi poziomu insuliny? Czy przerywa post ( picie go )?
  Bo wychodzę już dobrze w tym poście przerywanym, ale co chwila dochodzą sprzeczne info.,
  Dzięki.

  1. avatar Pepsi Eliot 14 stycznia 2021 o 12:38

   Znikąd, 100g soku z cytryny to 22 kcal.
   Łyżka soku z cytryny (8 g) zawiera około 2 kalorii (kcal).
   Biorąc pod uwagę, że świeży sok z cytryny zawiera jeszcze troszkę błonnika, wyrzut insuliny u zdrowej osoby będzie znikomy, uznaję, że nie przerwie postu, w sensie, ze nie ma wpływu na chudnięcie, szczególnie rano przy 4 szklankach. Po zakończeniu okna jednak już odradzam.

 3. avatar aga3030 15 stycznia 2021 o 12:02

  hej Pepsi,
  Pisałam ten komentarz wczoraj i widocznie jestem tym przypadkiem skasowania go, o którym opowiadałaś na filmiku z biegania 😉
  Opiszę sprawę jeszce raz
  Proszę o poradę w sprawie mojej mamy, 57 lat, tarczyca w zaniku, dziesiątki lat na eutyroxie. Obecnie wykryte gruczolaki na przytarczach, podwyższony parathormon i wapń ( nieznacznie przekroczyły zakres normy) . Stwierdziona osteopenia.
  Leczenie? Pierwsza lekarka nie dała skierowania na poziom wit D gdyż uznając że mama i tak nie mogłaby jej suplementować, więc po co badać..tak, tacy lekarze leczą ludzi. Drugi endo już to badanie zlecił, czekamy na wyniki, zlecona również dalsza diagnostyka gruczolaków, jednak wspominał już coś o usunięciu ich.
  Proszę Cię o poradę, co mama powinna suplementować, spożywać, w jakich ilościach, czego unikać, Od czego w ogóle zacząć.
  dzisiejsza medycyna skupia się, mam wrażenie, wyłacznie na usuwaniu objawów, zamieceniu tematu pod dywan i wróceniu do sprawy za kilka lat jak nabierze rozmachu. mama chce tego uniknąć i zacząć zmiany ale kompletnie nie wie jak się do tego zabrać i od czego zacząć.
  Z miłością :):)

  1. avatar Pepsi Eliot 15 stycznia 2021 o 17:15

   Dziękuję, że się nie obraziłaś, tak byłaś tym przypadkiem, przepraszam Cię bardzo. <3
   W przypadku Twojej mamy należy przede wszystkim zająć się nerkami. USG nerek, czy nie ma kamieni np. Poziom metabolitu D, jak najbardziej bada się przy gruczolakach, jeszcze wapń, to wiadomo, parathormon wiadomo, a dodatkowo niech zbada fosfor. Przy okazji zrobiłabym badania B12, kwas foliowy, homocysteina, całe lipidy, cukier i insulina na czczo, mocz, kreatynina, kwas moczowy, mocznik, pH moczu przy okazji moczu, ale także niech bada pH moczu o 12 w południe, czyli już po śniadaniu. Mamy paseczki pH.
   Gruczolaki albo się wycina w stanach ostrych, albo po prostu nic się nie robi tylko kontroluje.
   Mama jest zapewne mocno zakwaszona, trzeba alkalizować ciało.
   Herbata oczyszczająca nerki, jest na blogu, może zioła Morse, a na poważnie dieta owocowa, winogrona, melony, sok z cytryny, sok z winogron. Jednak rozumiem, że to niesamowite wyzwanie dla ludzi. Rzeczywiście nie zaleca się suplementacji D, ani wapnia, ale badanie jest konieczne.
   Zastanawiam się nad witaminą K2.
   Znalazłam na pubmed badanie ale na gryzoniach https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15886487/, gdzie podawanie K2 na diecie NISKOWAPNIOWEJ stymulowało reabsorpcję wapnia w nerkach, oraz opóźniało nieprawidłowy wzrost poziomu PTH (parathormonu) w surowicy.

   z miłością

   1. avatar aga3030 15 stycznia 2021 o 19:58

    Pepsi, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i ogromne zaangażowanie w sprawę. ??❤❤

    1. avatar Pepsi Eliot 15 stycznia 2021 o 20:53

     <3

 4. avatar Ania 17 czerwca 2023 o 17:41

  Dlaczego po jablczanie mg są mocne nudności? Czy może to mieć związek z metalami ciężkimi?
  Jaki może być powód wysokiej b12 we krwi bez suplementacji (1800)? Osoba ma mutacje genu MTHFR homozygota. W badaniu so check pokazuje niedobór Wit b12.

  1. avatar Pepsi Eliot 17 czerwca 2023 o 21:09

   no właśnie dlatego (mutacja genu MTHFR) ma wysokie B12 w surowicy, ale w komórkach mało. Powinna brać TYLKO metylokobalaminę. Może to być związane z nadwrażliwością np na kwas jabłkowy

 5. avatar dyryguska 20 czerwca 2023 o 20:27

  Hej Pepsi,
  czy CRP zawsze jest wysokie przy chorobach tkanki łącznej? Pytam bo moje jest <0,3 a taką diagnozę dostałam. PPJ owszem niestetyż obecne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała MASĘ Witaminy C

Ale nie tylko o to chodzi, sproszkowana BIO Czarna Porzeczka to CUD dla wytrzymałościowców!

Dodaj więc CZARNĄ PORZECZKĘ Blackcurrant This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Gonisz, robisz interwały?

Badanie!

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Blackcurrant This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum