Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 392 519
126 online
42 283 VIPy

Zamglony umysł i problem z myśleniem? Po prosu zjedz grzyby!

Przedwiośnie to szczególny czas, w którym wszystko miesza się w naturze jak w wielkim garncu. Trochę jest ciepło, ale zaraz zimno. Niby kwitną bazie, wychodzi słońce i można włożyć na nos okulary, a na stopy pantofle, ale jednak czasem jeszcze zapruszy śnieżek, a i w czapce człowiek czuje się jakby bardziej komfortowo. Do tego myśli już krążą na mających się łąkach, ale ciało wciąż jeszcze domaga się snu, jakby dzień miał się kończyć o 16. I do tego ten umysł zamglony! Na przedwiośnie, częściej niż kiedykolwiek, plączą się rozmyślania, giną trzymane w ręce telefony, a klucze w dziwny sposób przecierają drogę do lodówki.

Kiedy dopada Cię przesilenie i nie wiesz co na to poradzić, odpowiedzią mogą być grzyby!

Według nowych badań każda porcja grzybów wzmacnia mózg i działa energetyzująco! Pozwalają one także zachować ostrość umysłu nawet w złotych latach życia. Badacze ze szkoły medycznej NUS Yong Loo Lin odkryli, że jedzenie co najmniej dwóch porcji grzybów w tygodniu może zmniejszyć ryzyko łagodnych zaburzeń poznawczych o połowę. Łagodne zaburzenia poznawcze polegają na pogorszeniu sprawności procesów poznawczych bez towarzyszącego otępienia. Uważa się je za stan przejściowy pomiędzy prawidłowym procesem starzenia się, a demencją. Konkluzję o szczególnych właściwościach grzybów potwierdza eksperyment naukowy, w którym przez 6 lat badano 600 uczestników z Chin. Przeprowadzano z ich udziałem testy obejmujące rozmowy, badania psychologiczne i dwugodzinne badania neuropsychologiczne. Odnotowywano także nawyki zdrowotne i żywieniowe badanych. U osób przyjmujących grzyby odnotowano znacząco wyższe wyniki niż u rówieśników, którzy ich nie przyjmowali. Za porcję w badaniu przyjęto 1/3 szklanki świeżych grzybów.

Są też inne powody żeby kochać te cudowne rośliny!

Mają one zbawienny wpływ na jelita, wspomagają oczyszczanie, dobrze działają na układ odpornościowy i pokarmowy, a przy okazji doskonale smakują. Warto zwrócić uwagę na sproszkowane wersje grzybów, które, stanowiąc ich ekstrakt, mają silniejsze działanie i są wyjątkowo poręczne!


Jak je wykorzystać?

Na przykład przygotowując na ich bazie regenerujące wątrobę, wspierające mózg cappuccino! Potrzebujesz: – 200 ml herbatki z grzybów Reishi (czubata łyżeczka sproszkowanych grzybów Reishi zalanych wrzątkiem i odstawionych na 10 minut), – 2 łyżeczek sproszkowanego, surowego kakao, – 120 ml bio mleka roślinnego, na przykład ryżowego, – łyżeczki oleju kokosowego lub ghee, – opcjonalnie lucumy lub innego naturalnego słodziwa (wówczas nie dodawaj tłuszczu). Zmieszaj wszystkie składniki w blenderze na jednolitą masę. Przelej do garnuszka i podgrzej do temperatury około 45 stopni. Na koniec rozmieszaj trzepaczką aby delikatnie spienić mleko.

uściski:)

Źródła: news.nus.edu.sg/research/mushrooms-reduce-cognitive-decline

(Visited 3 028 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar elfia 14 marca 2019 o 16:44

  A czy grzyby z naszego podwórka tez? Pieczarki, boczniaki?

  1. avatar Jarmush 14 marca 2019 o 18:03

   oczywiście, że tak, szczególnie brązowe pieczarki, tylko wszystko musi być bio

   1. avatar Dudek 17 marca 2019 o 19:07

    ,,Niepomny jutra, płochy i swawolny,
    Przez całe lato śpiewał konik polny.Lecz przyszła zima, śniegi, zawieruchy –
    Gorzko zapłakał biedaczek.”Gdybyż choć jaki robaczek.
    Gdyby choć skrzydełko muchy
    Wpadło mi w łapki… miałbym bal nie lada!”
    To myśląc, głodny, zbiera sił ostatki,
    Idzie do mrówki sąsiadki
    I tak powiada:
    “Pożycz mi, proszę, kilka ziarn żyta;
    Da Bóg doczekać przyszłego zbioru,
    Oddam z procentem – słowo honoru!”

    Lecz mrówka skąpa i nieużyta
    (Jest to najmniejsza jej wada)
    Pyta sąsiada:

    “Cóżeś porabiał przez lato,
    Gdy żebrzesz w zimowej porze?”

    “Śpiewałem sobie.” – “Więc za to
    Tańcujże teraz, nieboże!
    No i co ? Upierdolić smyczek, co tak pięknie gra ? Zeżreć samego siebie, tylko po to by kolejne 24 h, przetrwać, przeczołgać do rana, a ranek pełen niepokoju, braku wiary bo wiesz, że tkwisz po uszy w gównie. Cyniźmie, uciekaniu od lęków, choć wiesz że są wytworem twojej pojebanej jaźni, ale jednocześnie wiesz, że ,,prawda ?”, racja jest z tobą, a ty ,,przepraszasz, że żyjesz. Nie da się zrobić ,,pstryk” i od jutra jest inaczej. Obudzę się znów Dudkiem, tym pojebanym, który niby bierze wszystko na swoje barki, ale buntuje się, bo WIDZI jak robią go w chuja. Zgoda na niesprawiedliwość ? Nie potrafię. Oczywiście, sam siebie katuję.
    Entropią.,wahadła destrukcji..? Zgoda, …
    a może, ,,Ja Ci mówię, Łazarzu wstań…”
    Ponoć można… Ech….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum