logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
95 769 547
154 online
32 590 VIPy
Reklama

WITAMINY DLA TWOJEGO DZIECKA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Zaparcia u dziecka zmorą bardzo wielu mam, jak sobie z nimi poradzić?

zaparcie u dziecka, pepsi eliot, this is bio, greens & fruits

Zaparcia u dziecka zmorą bardzo wielu mam, jak sobie z nimi poradzić?

Wpis współpracującej z nami holistycznego lekarza pediatry Agnieszki Wlazłowskiej<3 

Jeśli Twoje dziecko nie robi kupki codziennie, to znaczy, że praca jego układu pokarmowego jest zaburzona.

Na to, czy dziecko robi kupkę lub nie, nie ma wpływu ilość przyjmowanych codziennie pokarmów. Organizm każdego dnia powinien się oczyścić. Zapewniam, że ma z czego.

Jeśli więc tak nie jest, to powinnaś przyjrzeć się sprawie bliżej.

Niemowlaki

Niemowlak karmiony piersią nie musi codziennie robić kupki. Jeśli jest pogodny, brzuszek nie jest wzdęty, nie ma innych objawów klinicznych, przybiera prawidłowo na wadze, to wszystko jest ok. Kupka może być nawet co 5-6 dni.

Może być tak, że niemowlę przez ok. 10 minut męczy się i płacze, nie mogąc zrobić kupki, mimo, że nie ma zaparć. Oznacza to zwiększoną tłocznię mięśni brzucha przy jednoczesnym braku rozluźnienia mięśni dna miednicy, tzw. brak synchronizacji mięśni. Jeśli w badaniu fizykalnym nie ma odchyleń od normy, to musimy zaczekać i obserwować dziecko. Prawdopodobnie przewód pokarmowy musi sam dojrzeć. Nie należy wtedy prowokować wypróżnienia czopkami, sztucznym stymulowaniem, ponieważ to pogarsza sytuację. Należy masować brzuszek i nie stosować środków przeczyszczających.

Jeśli dziecko jest na mleku modyfikowanym, przyczyną zaparć może być źle dobrane mleko. Jeśli zaparcie trwa więcej niż 2 dni, konieczna jest konsultacja lekarska.

Polecam wypróbować mleko kozie, które wzbogaca florę bakteryjną jelit. Mleko to ma dużo fluoru, który wzmacnia kości i układ odpornościowy.

Uwaga! Nie mylić fluoru z fluorkiem sodu, który dodawany jest do wody pitnej i past do zębów!

Zdarza się nawet, że mleko kozie jest łatwiejsze do strawienia dla dziecka niż mleko matki, która jest emocjonalnie rozstrojona, zatruta związkami chemicznymi albo w jej organizmie brakuje równowagi. Główną przyczyną tego, że dziecko nie najada się mlekiem matki, jest stres. Mama może stresować się nową sytuacją, nową rolą, ale również innymi sprawami w ogóle nie związanymi z dzieckiem.

Mleko kozie przed podaniem powinnaś szybko zagotować i szybko schłodzić. Początkowo podawaj dziecku ok. 10 ml rozcieńczonego mleka z wodą.

Pamiętaj, że układ nerwowo-mięśniowy dziecka rozwija się do 9 miesiąca życia

zaparcia u dziecka, pepsi eliot, lekarz pediatra kraków

Dzieci od 2 roku życia

W przypadku dwulatków, przyczynę zaparć można odnaleźć bardzo szybko. Bowiem w tym wieku rodzice wprowadzają mu często często śmieciowe jedzenie, np. danonki, cukierki, czekoladki.

Z życia wzięte:

Natalia, 20 miesięcy

Do tej pory dziecko nie chorowało. Nagle pojawiło się u Niej kilka infekcji, raz hospitalizowana z powodu zapalenia krtani. Zaparcia. Po głębszej analizie okazało się, że kłopoty z układem pokarmowym pojawiły się od momentu, gdy tata regularnie zaczął przynosić jej czekoladkę. Po eliminacji cukru, szybko wszystko wróciło do normy.

U dzieci 2-letnich możemy mieć też do czynienia z zaparciami czynnościowymi, czyli wstrzymywaniem wypróżnień, aby uniknąć nieprzyjemnych wrażeń z nimi związanych.

Dziecko wstrzymuje kupkę, więc zalega ona w brzuszku i twardnieje. Wydalenie jej jest bolesne. Może pojawić się na niej krew – jeśli jest jasno czerwona, to nic złego się nie dzieje, to pęknięte naczynko. Dziecko unika kolejnych wypróżnień, wpadacie w błędne koło. Trzeba je koniecznie przerwać przez podanie środka rozluźniającego np. laktulozy w dawce dostosowanej do wieku dziecka (może być też olej rycynowy).

Nie każ siedzieć dziecku na nocniku „aż do skutku”. Dzieci uczą się przez naśladowanie, a przecież ani mama ani tata nie korzystają z nocnika:) Pokaż dziecku, jak idziesz do toalety, opisz mu czynności, które trzeba wykonać.

Przedszkolaki

Dla dziecka w wieku przedszkolnym można założyć dzienniczek wypróżnień. Za zrobioną kupkę jest nagroda.

Możesz dziecku masować brzuszek

Wyznacz sobie 4 punkty wokół pępka na odległość mniej więcej jednego palca od środka pępka, w linii środkowej powyżej i poniżej oraz w linii poziomej po prawej i lewej stronie. Masaż wykonuj dość intensywnie, jednak bardzo uważnie.

Zrób ciepłe okłady na brzuszek

Rozgrzej na patelni: kurkumę, czarnuszkę, cynamon, gorczycę białą i czarną, imbir. Przełóż na lnianą ściereczkę. Uważaj, by dziecka nie oparzyć. Taki okład daje rozluźnienie.

Ciepła kąpiel

Zrób dziecku ciepłą kąpiel z dodatkiem rozgrzewających ziół, np. imbirem. Pozwól zrobić mu kupkę do wanny.

Masaż stóp

Zrób dziecku masaż środkowej części stóp. Delikatnie stymuluj punkt po punkcie. Jeśli trafisz na bolące miejsce, skup się na nim dłużej i masuj z wyczuciem.

Dzieci starsze

W przypadku dzieci starszych zaparcia są często spowodowane nietolerancjami pokarmowymi. Proszę nie mylić ich z alergiami, które są łatwe do wykrycia.

Nietolerancja pokarmowa może dotyczyć produktu, który dziecko je chętnie. Może być jakościowa lub ilościowa.

Przyczyną zaparć Twojego dziecka mogą być emocje

W tej sytuacji działa oś mózg – jelito. Dziecko (jak i dorośli) większość emocji kumuluje w brzuchu. Często nie potrafi ich opisać, nie rozumie, co się dzieje, nie potrafi wyrazić emocji słowami. Dlatego powinno narysować to, co czuje, wyrazić emocje przez kolory.

Dziecko musi wyrzucać emocje w sposób kreatywny, spontaniczny taniec, głośny śpiew w samochodzie przy ulubionej piosence. Można boksować poduszkę, ale powinnaś to robić razem z dzieckiem, gdyż… może się okazać, że to Ty jesteś źródłem emocji i stresu dziecka.

Dzieci mają mało enzymów trawiennych, dlatego należy rozgrzewać ich układ pokarmowy podając im zupę mocy. Przepis na nią podałam tutaj.

Zwróć uwagę na owoce

Owoce są dobre dla Twojego dziecka, jednak należy przestrzegać kilku zasad. Nie należy łączyć nabiału z owocami, podawać dziecku smakowych kaszek (osłabiają układ pokarmowy). Owoce najlepiej jeść między posiłkami do około godz. 15.

TU KUPISZ silne odżywianie GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy plus 50 warzyw, owoców, ziół i probiotyków

Jabłka jedzone wieczorem są częstą przyczyną zaprać

Brzuszek dziecka ciężko trawi surowe owoce, dlatego wieczorami podajemy dziecku warzywa, najlepiej zupę.

Dziecku nie służą też soki podawane do posiłków.

Koniecznie zmniejsz ilość cukru w diecie dziecka! Postaraj się całkiem go wyeliminować. A jeśli Twoje dziecko jeszcze nie je cukru, to przemyśl 100 razy to, czy pierwsze dosłodzenie herbatki albo podanie czekoladowego jaja będzie dla niego dobre.

Wprowadź do jadłospisu dziecka zielone soki warzywne, w których są enzymy, Greens & Fruits w odpowiedniej dawce. Tutaj przeczytasz moją opinię na temat tego produktu.

Możesz podawać dziecku tran i oleje, pamiętaj, by zawsze wybierać produkty najwyższej jakości.

Uwaga! Zaparcia mogą wywołać pasożyty, zatrucia metalami ciężkimi, suplementy słabej jakości, witaminy apteczne np. D3

Pamiętaj, że każde dziecko jest inne. Nie eksperymentuj na nim, konsultuj się z lekarzem, jeśli masz nawet najmniejsze wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie:)


pediatra Kraków, medycyna naturalna, pepsi eliot, jak zbić gorączkę u dziecka

Agnieszka Wlazłowska – lekarz medycyny, pediatra, łącząca medycynę akademicką z naturalną, o holistycznym podejściu do pacjentów.

Liczne kursy, szkolenia, które ukończyła, a także osobiste doświadczenia dają możliwość skuteczniejszej pomocy: dotarcia do źródła problemu, głębszego zrozumienia sensu choroby, a dzięki temu zaproponowania bardziej efektywnych metod leczenia.

Kontakt: 604534002
Doktor Agnieszka Wlazłowska przyjmuje w Skawinie i Warszawie.


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też gałką na to: Dobre suplementy, pokarmy i kosmetyki  znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, skontaktuj się z Panią Doktor e-mailowo. Do otrzymania zaleceń lekarskich konieczne jest zbadanie dziecka.


(Visited 4 896 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. gagata 27 maja 2017 o 13:35

  Cenne rady 🙂
  Czy pani doktor udziela odpowiedzi?
  Zatykanie gruczołów Meiboma u dwulatka, od kilku miesięcy.. Nie wiem gdzie może tkwić problem, informacji o tym dość mało. Radziłam się tu w sprawie gradówek, potem wyszło że to przez te pozatykane gruczoły.
  Robilam wymaz z obu oczu, posiew jałowy.
  Ziołowe mieszanki na nużeńca nie sprawdziły się.
  Pomysły się kończą a oczka mojego malca wyglądają okropnie..
  Pozdrawiam

  1. grzegorzadam 28 maja 2017 o 21:14

   Jakaś przyczyna jest, robiliście biorezonans?

   ”Primary meibomianitis. Also known as obstructive MGD, primary meibomianitis is a generalized dysfunction of the sebaceous glands. It is commonly associated with acne rosacea, acne vulgaris and seborrheic dermatitis. The anterior lid margin typically appears normal in those with primary meibomianitis, but the meibomian glands are dilated and blocked with inspissated secretions that are sluggish or stagnant upon expression. ”
   https://www.reviewofoptometry.com/article/put-the-squeeze-on-meibomian-gland-disease
   Z tym że polecają też abx.., ma to związek z lipazą, czyli gospodarką tłuszczową, wątrobą.

  2. grzegorzadam 28 maja 2017 o 21:25

   Z earthclinic:

   translator:
   ”To jest rada z książki Roberta Latkany chodzi o suchych środków do oczu, ale może pomóc. Zaleca on 4 kroki w celu otwarcia zatkanych gruczołów Meiboma:

   1. Zastosowanie ciepła (wykręcić z Facecloth że moczono w gorącej wodzie) do luzowania zatkane łojowych. Trzymaj szmatkę (upewnij się, że nie jest zbyt gorący dla delikatnej skóry wokół oczu) przed swoimi zamkniętymi oczami przez około trzy minuty.

   2. Teraz, delikatnie wyciągnąć powiekę lekko na bok i zająć Q-Tip zanurzone w gorącej wodzie. Począwszy od końca nosa oka, delikatnie naciskać na dolnym marginesie powieki (tuż poniżej lashline). Służy do pchania zawartość gruczołów i z kanałów. Po dokonaniu dolne rzęsy, robią to samo dla najlepszych rzęs oprócz ciebie naciskają tuż powyżej tej lashline wyrazić zawartość zatkanych gruczołów. Powinno to zająć około minuty zrobić obu oczu. Pamiętaj – delikatnie to robi!

   3. Teraz nadszedł czas, aby oczyścić powiekę biorąc kolejny Q-Tip i wytrzeć powyżej lashline na dolnej powieki i pod lashline na górnej pokrywie. To powinno usunąć wszelkie rzeczy wyrażoną z gruczołów.

   4. W swoim ostatnim etapie, zaleca on środków konserwujących krople do oczu (przechowywać je w lodówce na dodatkową ulgą) i zastosować około pięciu kropli do każdego oka. To powinno wypłukać każdą ostatnią trochę mazi, że wyszedł.

   Robić codziennie, a raz jest pod kontrolą, można ograniczyć do trzech razy w tygodniu, ale trzeba kontynuować to zrobić.

   Chociaż niektórzy ludzie mają natychmiastową ulgę, większość z nich to robić to za jakiś czas, zanim będzie wyczuwalny. Ale – jak mycie zębów lub mycia twarzy – to dobry zwyczaj, aby dostać się jeśli cierpią z powodu zatkanych gruczołów.”
   https://www.earthclinic.com/cures/eyes2.html

   Poczytaj na spokojnie cały wątek.

  3. grzegorzadam 28 maja 2017 o 22:11

   Poziom witD u maluszka?

   1. gagata 28 maja 2017 o 22:47

    Grzegorzadam, dziękuję!
    Jesteś perłą na tym forum 🙂
    Wit d3 jeszcze nie zbadana, od kliku mięsiecy dostaje 1 tabletkę tib tj 1500 jednostek

    1. Pepsi Eliot 29 maja 2017 o 07:02

     jakby co, to, to nie jest forum

     1. gagata 30 maja 2017 o 10:15

      Jasna sprawa, miałam na myśli komentarze stąd ten skrót 🙂

    2. grzegorzadam 29 maja 2017 o 07:15

     To nie musi byc wystarczająca dawka.

     1. gagata 30 maja 2017 o 10:26

      Racja, dlatego w przyszłym tyg idziemy zbadać poziom.
      Piszesz grzegorzadam o biorezonansie, a ja myślałam żeby zrobić vegatest volla, ale wyczytałam, że to u starszych dzieci można robić.
      Wiem, że coś jest przyczyną i chcę ją znaleźć. Ogarniam w takim razie biorezonans 😉
      Pod moją nieobecność teściowa przecierała Malcu oczy czarną herbatą, po całym dniu opuchlizna i zaczerwienienie wokol oczu zeszło. Zdziwiło mnie to mocno

     2. grzegorzadam 30 maja 2017 o 10:45

      Vegatest to też biorezonans, to ogólne pojęcie.
      Są różne metody, różne aparaty..

      ”wyczytałam, że to u starszych dzieci można robić.”
      Nie wiem skąd ta asekuracja, wiek nie ma znaczenia.
      Bardziej chodzi o cierpliwość dziecka, bo wysiedzenie p-rzez godzinę w jednej pozycji jest trudne 😉

      Dzieci do tego szybciej dochodzą do równowagi, mają generalnie mniej obciążeń,
      nie licząc obciążeń poszczepiennych, polekowych i innych..
      Tylko wymagajcie najpierw diagnostyki wirusów, bakterii i innych patogenów.
      Sprawdzenie pierwiastków też wskazane.
      Jak diagnosta nie bada tego można dać sobie spokój.

     3. gagata 30 maja 2017 o 13:59

      Dzięki za wskazówki 🙂
      Rzeczywiście wiek nie ma znaczenia a raczej chodzi o współpracę dziecka 😉

     4. grzegorzadam 30 maja 2017 o 10:47

      Pod moją nieobecność teściowa przecierała Malcu oczy czarną herbatą, po całym dniu opuchlizna i zaczerwienienie wokol oczu zeszło. Zdziwiło mnie to mocno”

      Nic dziwnego, tylko esencję trzeba podgotować:

      ”O. Grande

      ”Wzrok się pogarsza? Przemywać oczy esencją herbacianą i brać wit. A + E, i wzrok poprawia się sam. Przemywać esencją, ale można na wieczór robić okłady na 20-30 minut. Przy zapaleniu spojówek też robić okłady z esencji herbacianej, a poza tym brać wit. A + E w kapsułkach, albo 3 duże gotowane marchwie codziennie zjeść, z masłem.

      Na żylaki – 3 x w tygodniu kasza gryczana i tabletki wencscin – z gryki i z kasztanowca.

      Stopy palą – to już jest miażdżyca tętnic podkolanowych – trzeba się bronić: nie palić papierosów, nie jeść cukru, nie jeść rosołów i zacząć rozcierać sobie pod kolanami nogi spirytusem kamforowym. Żeby udrożnić delikatne naczynia krwionośne, które już nie dostarczają tak dokładnie krwi do stóp, jak to potrzebne jest. Moczenie w szałwii nic nie pomoże, lepiej moczyć nogi w zwykłej sodzie do picia.

      Na odciski – zwykła cebula. Dużą główka cebuli przeciąć wzdłuż, położyć na kuchni żeby się upiekła jak do rosołu się przypieka, wystudzić. Nogi wymoczyć w ciepłej wodzie z sodą do picia. Wziąć jeden płatek cebuli upieczonej, wsypać ździebełko cukru pudru, położyć na odcisk i przybandażować tę maseczkę. Zmieniać co 8 godzin, przez 3 dni. I tak pięknie rozmiękczymy odcisk, że można momentalnie nałożyć najciaśniejszy but i iść nawet na bal i już się nie czuje, że odcisk jest na nodze. Ale po trzech dniach swędzenia nie da wytrzymać i trzeba znowu wymoczyć w ciepłej wodzie z sodą nogi i odcisk odejdzie od zdrowego ciała i tkanki nie naruszy. Jeżeli bywa odcisk stary i duży, kurację powtórzyć.

      Reumatyzm – jeśli chcemy leczyć, to przede wszystkim grochem, bo posiada tyle działań antyreumatycznych, że na poligonie właśnie chroni chłopców od zmęczenia, od pocenia się, od choroby przemęczeniowej kostnej. Groch gotuje się z kminkiem, na sucho i później dodaje się do każdej zupy 2-3 łyżki grochu z kminkiem i z masłem.”

     5. nika 31 maja 2017 o 13:03

      Z innej beczki co byś poradził na torbiele Bakera pod kolanami, nie powiem pękają mi też naczyńka na nogach, na biorezonans jestem zapisana całą rodziną, niestety termin oczekiwania jeszcze 5 miesięcy.
      Torbiele chcieli mi wyciąć, nie dałam, a ortopeda mówi że to może być efekt, początkowej fazy zwyrodnień kręgosłupa.

     6. grzegorzadam 31 maja 2017 o 14:19

      ortopeda może mieć rację, ale niekoniecznie.

      Pękanie naczyń – pasożyty, niedobory krzemu, boru, kolagenu również.
      O tych torbielach pisaliśmy, etiologia zbliżona do innych torbieli:

      http://www.pepsieliot.com/10-najsilniejszych-naturalnych-lekow-przeciwzapalnych-ktore-naprawde-dzialaja-22/

      http://www.pepsieliot.com/jak-uzyskac-wiecej-korzysci-odzywczych-z-wlasnego-obiadu/

 2. Klusek 27 maja 2017 o 23:03

  A jak wit d3 nie apteczna to jaka? Czy wit d3 plus k2 tib mozna dawać 4 latkowi?

  1. Pepsi Eliot 28 maja 2017 o 08:40

   To jest dla dorosłych, ale wg RiodanClinic wylicz 1000 jednostek D3 na 11-12 kg dziecka, więc mamy podają

  2. grzegorzadam 28 maja 2017 o 21:28

   Dzieci tak samo dosłownie cierpia z powodów niedoboru D3.
   Zbadałbym poziom wcześniej
   http://www.pepsieliot.com/download/s273efv743d/Wszystko%20o%20Witaminie%20D%20by%20Pepsi%20Eliot.pdf

 3. maria de 28 maja 2017 o 00:14

  Nagroda za.zrobienie kupki yyy serio???

 4. anette 30 maja 2017 o 22:19

  A tak z innej bajki jeśli można co sądzicie o preparatach w stylu broncho-vaxon i ismigen bo to jedyna propozycja jaką mój pediatra ma dla moich dzieci jako odpowiedź na częste infekcje.

 5. grzegorzadam 31 maja 2017 o 09:20

  Broncho-Vaxom
  liofilizat bakterii Haemophilus influenzae
  liofilizat bakterii Klebsiella ozaenae
  liofilizat bakterii Klebsiella pneumoniae
  liofilizat bakterii Moraxella catarrhalis
  liofilizat bakterii Staphylococcus aureus
  liofilizat bakterii Streptococcus pneumoniae
  liofilizat bakterii Streptococcus pyogenes
  liofilizat bakterii Streptococcus viridans

  Działanie:
  ISMIGEN jest preparatem złożonym, który zawiera 8 szczepów bakteryjnych, takich które najczęściej wywołują schorzenia układu oddechowego.

  Lek stosowany jest jako szczepionka,

  która zwiększa czynność naturalnych mechanizmów obronnych organizmu, podnosząc w ten sposób odporność dróg oddechowych.”

  Inhalacje i kwas askorbinowy zastosowałbym zamiast:
  http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

 6. Agga 17 sierpnia 2017 o 13:28

  A macie jakąś radę na kolki u miesięczniaczka?

  1. Pepsi Eliot 17 sierpnia 2017 o 13:54

   Noemi z nami współpracuje, i sama prowadzi pomocnego dla mam bloga 🙂 http://noemidemi.com/15-naturalnych-sposobow-na-kolke-niemowleca/

   1. Agga 17 sierpnia 2017 o 16:09

    Dziękuję, Pepsi! 🙂

  2. grzegorzadam 17 sierpnia 2017 o 17:12

   To jedyny objaw?
   Nie ma pleśniawek, zmian na skórze?

 7. Chmurka 15 lutego 2019 o 09:43

  Mój trzylatek właśnie zaczął wstrzymywać kupki i bardzo mnie to stresuje. Rozmowy i nagrody nie pomagają, bo go boli. Czy można mu podać szczyptę chlorku magnezu do soczku na rozluźnienie?

  1. Pepsi Eliot 15 lutego 2019 o 10:06

   podaj w ilości takiej, a jak jeszcze nie ma to minimalnie więcej: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *