logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
75 505 067
152 online
30 294 VIPy
Reklama

MACA 100% ORGANIC This is BIO
POMOŻE ZLIKWIDOWAĆ 
RÓWNIEŻ TĘ SYTUACJĘ

TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Zastosuj pięciodniowe oczyszczanie jelit z Candidy za pomocą psyllium

  colon-being-cleansed

  Czyli jak usunąć ochronną błonę biologiczną drożdżaków?

  Mówiłam 100 razy, że wszystko co złego dzieje się w Twoim ciele zaczyna się od złego trawienia.

  Dobre trawienie rządzi.

  Nie można pozbyć się utrzymujących się przez dłuższy czas drożdżaków Candida przy pomocy krótkiego stosowania środków grzybobójczych, lub jedynie dobrej diety, nie usunąwszy ich ochronnej błony biologicznej.

  Najskuteczniejsze środki to takie, które są w stanie przenikać i rozpuszczać ten gęsty śluz bez uszkadzania korzystnych bakterii jelitowych. Należą do nich (jak twierdzi Walter Last) nafta (pod warunkiem długotrwałego stosowania), płyn Lugola, tiosiarczan sodu, czosnek i jeszcze coś by się znalazło.

  Wymienione środki zawierają lub tworzą substancje (w tym gazy) rozpuszczające ten śluz. Jod jest znany z tego że upłynnia lekki śluz.

  Ale jest jeszcze inna świetna metoda, czyli pięciodniowe oczyszczanie jelit za pomocą psyllium

  Jelita wypełniają się wówczas rozmiękczonym psylium, który przykleja się do ścian, zmiękczając stwardniałe skorupy i lekki śluz, pod czym kryją się drobnoustroje. W trakcie takiego przeczyszczania ścian jelit wszystkie błony biologiczne są wypłukiwane, co powoduje że pozostałe drożdżaki Candida oraz pasożyty stają się bezbronne wobec przyjmowanych środków antybakteryjnych.

  Według Waltera Lasta ma to również bardzo istotne znaczenie w przypadku raka, wrzodziejącego zapalenia jelita, oraz choroby Leśniowskiego-Crohna.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANICZNĄ BABKĘ PŁESZNIK, czyli PSYLLIUM HUSK This is BIO


  Po zmieszaniu z wodą łuski nasion psyllium mocno pęcznieją i tworzą galaretkę, którą można używać jako łagodny środek przeczyszczający. Z kolei gdy użyje się mało wody, psyllium będzie działało wręcz przeciwnie czyli przeciw-biegunkowo.

  Pięciodniowe oczyszczanie jelit za pomocą psyllium

  Po conajmniej tygodniu przyjmowania łyżeczki psyllium przed śniadaniem (i ewentualnie przed obiadem) możesz spróbować tej kuracji, aby usunąć gęsty śluz lub błony biologiczne ochraniające Candidę przed środkami grzybobójczymi.

  Podczas tego 5 dniowego oczyszczania coś jemy?

  Najlepiej spożywać tylko świeżo wyciskane soki z zielonych warzyw, ewentualnie z dodatkiem kwaśnych odmian jabłek

  Należy pić je bardzo powoli i co najmniej połowa soku powinna pochodzić z selera naciowego, trawy i zielonych liści.

  446_2890_z

  Dodatkowo można zrobić za pomocą blendera puree z garści świeżych liści: na przykład szpinaku, boćwiny lub jarmużu i wypić bez odcedzania.

  Jeśli nie masz urządzenia do robienia soku, ani blendera możesz jeść co jakiś czas w ciągu dnia zieloną (surową) sałatkę warzywną i kwaśne odmiany jabłek.

  Co dalej?

  Co 3 godziny lub 5 razy dziennie dodawaj 1 łyżeczkę psyllium razem ze środkiem bakteriobójczym (uwaga: 1 na 10 osób jest uczulona na jod pierwiastkowy) i 1 łyżeczką sody oczyszczonej do dużej szklanki wody i odrazu wypijaj, jeszcze popijając wodą.

  Możesz dodać 1 lub 2 łyżeczki świeżo zmielonego siemienia lnianego, a do każdej szklanki soku dodaj po 1 kapsułce bromelainy i papainy, albo tę saszetkę z enzymami (w tym bromelainą i papainą), oraz błonnikiem, aby pomóc rozrzedzić śluz.

  Jako środek bakteriobójczy Last poleca taki, który ma zdolność przenikania przez błony biologiczne na przykład posiekany czosnek, albo 5 do 10 kropli płynu Lugola.

  Ostatniego dnia picia soku przed snem, a także następnego dnia rano weź 1 łyżkę stołową soli magnezu rozpuszczonej w wodzie albo tyle środka przeczyszczającego, aby spowodować silne wypróżnienie

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ sól magnezową, czyli (sześciowodny) CHLOREK MAGNEZU TiB o czystości farmaceutycznej


  Co to jest sól magnezowa?

  To jest czysty chlorek magnezu, sześciowodny MgCl2 6H2O.

  Czego możesz się spodziewać, co wydalisz z siebie?

  Często wydalane są długie włókna i części sprasowanej masy wyglądające jak odcinki jelit. Są to kryjówki drożdżaków Candida, pasożytów i bakterii powodujących stany zapalne jelit.

  Urozmaicenie diety powinno następować powoli i stopniowo. Jednocześnie można wykonywać testy alergiczne (najlepiej biorezonans).

  Jeśli dyskomfort podczas oczyszczania w postaci wzdęć lub innych problemów staje się zbyt uciążliwy należy wziąć środek przeczyszczający lub zrobić lewatywę, aby wypłukać wszystko na zewnątrz i spróbować ponownie później.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ Sól Epsom, czyli Siarczan Magnezu TiB o czystości faramaceutycznej, świetna do kąpieli, a doustnie raczej tylko w przypadku zaparć


  Zaalecany przez Lasta środek przeczyszczający to duża szklanka wody z dodatkiem 1 łyżki stołowej soli angielskiej (sól gorzka Epsom, czyli siarczan magnezu). Potem należy wypić więcej wody. Aby sól nie smakowała zbyt gorzko można wstawić ją na noc do lodówki

  źródła: Walter Last „Jak wyleczyć się z drożdżaków”, oraz „Proste metody przywracania zdrowia”

  Squat-Colon

  Ale to jeszcze nie wszystko i powinieneś coś jeszcze zrobić dla swoich słabo trawiących jelit i ciała …

  Gdy zaczniesz komunikować się ze swoim ciałem wszystko stanie się bardziej proste. Ciało nie może być do niczego zmuszane. Spróbuj go przekonać. Nigdy w żaden sposób nie próbuj go zdominować. Słuchaj ciała. Rób to co Ci ciało zaleca. Ciało zna wszystkie tajemnice bo jest miniaturą wszechświata. Materializuje się

  No dobra przystępujemy do akcji:

  Gdy dziecko jest zdrowe niespecjalnie zwraca się na niego uwagę, ale gdy choruje wszyscy wokół niego skaczą. Dziecku od tego wszystko myli się w głowie, a potem wyrastasz z tego Ty.

  Połóż się wygodnie na plecach i zacznij wygadywać totalne bzdury, po prostu paplaj byle co (to pomaga chociaż na krótko zgubić nieustający dialog w głowie), po pewnym czasie zamilcz. Zacznij oddychać spokojnie, ale nie zwracaj uwagi na oddech. Rozluźnij się, rozluźnij ciało i poczuj napięcie w swoich jelitach.

  Skoro masz chore jelita na pewno poczujesz to napięcie.

  Delikatnie poproś swoje jelita żeby się rozluźniły, żeby poczuły się komfortowo. Niech jelita wiedzą że je kochasz. I że starasz się, aby były zdrowe, ale one też same coś dla Ciebie pewnie zrobią chętnie. Nie rozkazuj tylko poproś delikatnie.

  Taką rozmowę z własnymi jelitami może przeprowadzić nawet dziesięcioletnie i młodsze dziecko. Naucz swoje alergiczne dziecko rozmowy ze swoim ciałem.

  Źródła: Osho „Równowaga ciała i umysłu”

  (Visited 26 308 times, 16 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Kinga 7 października 2017 o 13:10

   Mam pytanie czy jeśli chodzi o naftę to ma być to nafta destylowana taka z apteki? Natknęłam sie na cos takiego jak Petroleum D5 i zastanawiam sie czy o taką naftę chodzi.

   1. Pepsi Eliot 7 października 2017 o 13:15

    w sprawie nafty nie wypowiadam się, napomknęłam o tym, ponieważ napisał o niej Last. Pozostałabym przy pokarmach.

   2. Anna 7 października 2017 o 19:22

    Jemu chodzi o naftę taką jak do lamp. W nafcie z apteki jest tyle nafty, co kot napłakał.

    1. grzegorzadam 8 października 2017 o 10:02

     tak, naturalną naftę, Last dokłądnie o tym pisze.
     nafta apteczna to środek kosmetyczny.

   3. Anna 7 października 2017 o 19:30

    Pepsi, czy to aby napewno chodzi o babkę płesznik? Wydaje mi się, że raczej o babkę jajowatą. W babce płesznik są nasionka, a jeśli mowa o łuskach, to babka jajowata. str. 30

    1. Pepsi Eliot 7 października 2017 o 21:34

     to chodzi dokładnie o psyllium

  2. Kinga 7 października 2017 o 13:29

   Ok, a moze Grzegorzadam bedzie wiedział?:)

   1. grzegorzadam 8 października 2017 o 10:08

    Last pisze o psyllium, ale obie sa czesto w składzie mieszanek, są podobne.

    1. Marcin Stach 18 października 2017 o 11:21

     A psylium to łupiny babki płeszenik czy nasiona babki płesznik ? Nawet w opisie Psylium Husk widzę różnie i już nie wiem co to wreszcie jest to Psyllium :/

     1. Emanuela Urtica 18 października 2017 o 11:42

      Psyllium Husk to łupiny babki płesznik – i to też zawarte jest w produkcie. To nazwa zwyczajowa. Plantago psyllium natomiast to nasiona babki płesznik i to z nich otrzymuje się łupiny. Na opakowaniu są dwie różne nazwy – inna w opisie i składzie i inna stanowiąca nazwę handlową, ponieważ tego wymaga ustawa. 🙂

     2. grzegorzadam 18 października 2017 o 12:39

      Walter Last:

      ”Pod tą nazwą kryją się dwie rośliny: pochodząca z Indii i Pakistanu babka jajowata (Plantago Ovata) nosząca także nazwę Isabgol (Indie) i Isapghol (Pakistan) oraz babka płesznik (Plantago Psyllium) które można stosować zamiennie w celu oczyszczania jelit.

      W ziołolecznictwie wykorzystuje się nasiona babki płesznik, a w przypadku babki jajowatej nasiona i ich łupiny, stąd jeśli w książce mowa o łuskach lub łupinach psyllium, odnosi się to raczej do babki jajowatej. Aby uniknąć jednoczesnego powtarzania nazw obu tych roślin (np. babka jajowata lub babka płesznik ), pozostawiliśmy w książce określenie psyllium

  3. Aga 7 października 2017 o 13:50

   Czy od razu po tej kuracji sokowej można by przeprowadzić oczyszczanie watroby z oliwą, grapefrutem i solą gorzką?

  4. Lucy 7 października 2017 o 17:17

   Hej Pepsi. Mam pytanie nie na temat, ale jesteś fachowcem od biegania, więc na stopach też się na pewno znasz 😁 Doskwiera mi kłucie w pięcie, tak jakby rwanie nerwu, ale tylko przy schylaniu na prostej nodze. Rozciągać czy czekać aż minie?

   1. Lucy 7 października 2017 o 22:22

    Dodam jeszcze tylko,że ortopeda stwierdził naciągnięte rozcięgno podeszwowe i przepisał ketonal. Nie biorę go oczywiście no i nie wiem co dalej. Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę. Pozdrawiam

    1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 12:18

     kontuzja, należy zaprzestać biegania na kilka tygodni

    2. endrju 9 października 2017 o 10:58

     Znajdź fizjoterapeutę, który ogarnia temat, tu potrzeba terapii manualnej, terapii tk. miękkich, itp.
     A ruch jak najbardziej wskazany, w dobrej terapii.

  5. fairy 7 października 2017 o 19:36

   Widząc tytuł, bardzo się ucieszyłam, że o!,super, tylko babka płesznik i będzie porządek w jelitach! Ale po przeczytaniu całości nie zostało we mnie nic z tej radości…. Skomplikowany proces! Dieta, jak dla mnie, niewyobrażalnie trudna 🙁 Jednak mam pytanie: biorę od jakiegoś czasu jedną tabletkę Iodoralu dziennie,czy mogę – gdybym robiła kurację babką płesznik – brać dodatkowo te krople Lugola?

   1. Pepsi Eliot 7 października 2017 o 21:33

    przeczytaj więc jeszcze raz ze zrozumieniem, to dla Twojego dobra

   2. grzegorzadam 8 października 2017 o 10:06

    Ale po przeczytaniu całości nie zostało we mnie nic z tej radości…. Skomplikowany proces!”

    Bo to są takie procesy, nie ma ”tabsa” na zdrowie.
    To filozofia farmacji, nic z naturą i zdrowiem nie mająca wspólnego.

   3. grzegorzadam 8 października 2017 o 10:07

    czy mogę – gdybym robiła kurację babką płesznik – brać dodatkowo te krople Lugola?”

    To nie ma związku.

    1. fairy 8 października 2017 o 13:01

     Jak nie ma związku? Pisałam, że biorę Iodoral, a w czasie tej kuracji powinnam dodatkowo brać płyn Lugola, jako środek bakteriobójczy. Płyn Lugola jakoś tam podniesie poziom przyjmowanego jodu, więc chyba ma to jakieś znaczenie? Dlatego pytam, czy przy kuracji Iodoralem będzie to OK.

     1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 19:21

      nie bierz Lugoli

      1. fairy 8 października 2017 o 23:09

       Dzięki.

     2. grzegorzadam 17 października 2017 o 17:33

      Nie doczytałem o Iodoralu.
      Wiadomo, ze jak bierzesz jeden środek z jodem, drugi niepotrzebny.

      Pisałem o braku związku pomiędzy babką a jodem, tak zrozumiałem.

  6. Aneta 7 października 2017 o 20:27

   Droga Pepsi, ja w ogóle nie na temat a może hmmm? Mam pytanie jak pomóc meżowi, który co roku o tej samej porze zaczyna kaszleć. Suchy męczący kaszel, od października do grudnia.

   1. Pepsi Eliot 7 października 2017 o 21:27

    jakieś badania? 25(OH)D, B12, kwas foliowy, homocysteina, lipidy, cukier i insulina na czczo, robił biorezonans na pasożyty? jaki ma kolor moczu? pH moczu rano na czczo i o 12 w południe, sód, potas, bierze jakieś suplementy? Ile ma lat? czy się rusza? ma jeszcze inne dolegliwości?

  7. EvaZach 7 października 2017 o 22:14

   Kochna Pepsi, mój partner cały czas narzeka na ból brzucha po lewej stronie, ciągle mówi, że bolą go jelita, dostał skierowanie na krew i kał, lekarz tylko powiedział, ze badania ok… a on dalej narzeka, ma wzdęcia i codziennie w pracy wielki dyskomfort spowodowany poceniem się, czerwonymi oczami oraz kolorem czerwonym na twarzy, jest baardzo nerwowy przez to i nie wie już co robić, a ja nie wiem jak mu pomóc…

   1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 12:24

    ciśnienie jakie? trzeba zrobić inne badania, USG brzucha wraz z prostatą to podstawa, markery żółciowy i żołądka (tak na wszelki wypadek), lipidy,i próby wątrobowe, B12, kwas foliowy, homocysteina, kwas moczowy, kreatynina, mocz, PH moczu o 12 w południe i rano na czczo, kolor moczu, cukier i insulina na czczo, CRP, fibrynogen, sód i potas.
    Niech zrobi prosty test na kwas w żołądku: http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

    1. Migotka 28 października 2018 o 15:40

     EvaZach co wyszlo u partnera?

   2. grzegorzadam 8 października 2017 o 13:55

    a on dalej narzeka, ma wzdęcia”

    Wykonajcie te testy domowe:
    http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/

    Jest ewidentna infekcja (salmonella, może e.coli, może inna), poczytaj:
    http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/
    http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

    ”tylko i aż kaszel w okresie październik – grudzień.”
    Kaszel ma przyczynę, gdzieś już było, pytałaś.

    1. Cytrynka 12 października 2017 o 10:04

     Grzegorzadam, co zrobić, jak jest tak:
     Od wielu lat alergie, zacżęło sie od kataru siennego, potem doszły pokarmowe /surowe owoce pestkowe, orzechy itp/
     od dzieciństwa zgrzytanie zębami

     Od wielu lat /nie od dzieciństwa/ wstrętny zapach z ust
     Biały język
     Jesli chodzi o kaszel , to czasami napad takiego okropnie drażniącego, suchego, który aż powoduje łzawienie oczu
     Niestety przez te lata odwiedziny u wielu doktorów, branie różnych leków – oczywiście bez efektu.
     Zawsze problem z przytyciem, podkrążone oczy.
     Niestety wiek juz emer choć jeszcze pracuję
     Sama zaczęłam ze trzy lata temu brac chlorellę, kapsułki z wyciągiem z pietruszki, dołożyłam ostropest, od dwóch miesięcy pije wode utlenioną
     Ale nieiwle sie zmienia poza tym, że mam troche więcej energii
     Ale w tle antydepresant i tabl na nadciśnienie 1/2 valsacoru 160 mg
     Co powinnam zrobic?

     1. grzegorzadam 17 października 2017 o 17:35

      od dzieciństwa zgrzytanie zębami

      Od wielu lat /nie od dzieciństwa/ wstrętny zapach z ust
      Biały język ”

      ewidentne, książkowe wręcz przykłady infekcji pasożytniczej, poczytaj:
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     2. grzegorzadam 17 października 2017 o 17:39

      Wydaje mi się, czy był bardzo podobny artykuł? 😉

  8. Aneta 7 października 2017 o 22:37

   Zero badań poza podstawowymi typu morfologia ale morfologia jest ok, 38 lat, kondycyjnie ok, dużo sie rusza, szczupły, nie ma żadnych innych dolegliwości, tylko i aż kaszel w okresie październik – grudzień. Pozostałe miesiące zero kaszlu, nawet infekcje łapie sporadycznie, a jak coś załapie to witamina c.

   1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 12:16

    no to niech zrobi badania, a na już 5 tabletek D3 TiB i 1 K2 TiB po śniadaniu (na 5 dni przed badaniem 25(OH)D niech odstawi suplemnty) , jod pierwiastkowy przez skórę, selen G&G z witaminą C TiB i 1 E G&G. Przez cały ten okres kuracja Greens & Fruits TiB (będzie w środę)

   2. Wioleta 16 grudnia 2017 o 22:41

    Moj maz mial tak samo. Od lekarza do lekarza wymyslili alergie na zimno😂sama zaczelam mezowi dawac wit. D3 , wit. K2, wit. C i kaszle „alergiczne ” minely bezpowrotnie☺pozdrawiam

  9. aliali33 7 października 2017 o 23:14

   Jakie jest Twoje zdanie o ziemi okrzemkowej w zmiękczaniu osłony Candidy ? Czy ziemia okrzemkowa spełni swoje zadanie jak psyllium ?

   1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 11:59

    moim zdaniem nie, jedynie bardzo odwodni.

  10. Graża 8 października 2017 o 09:34

   czy chlorella+spirulina rozprawi się równie dobrze z candidą, co psyllium

   1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 10:38

    psyllium to potężne oczyszczanie jelit, jakby mechaniczne, chlorella i spirulina działają na poziomie komórkowym, ja bymzrobiła oczyszczanie psyllium i potem stosowała moją terapię 4 szklanek

  11. Deva 8 października 2017 o 14:05

   Pepsi, a czy ta kuracja usuwa też pasożyty? I jeszcze jedno, czy dobrze zrozumialam że przez min tydzień jemy normalnie i przyjmujemy tą babkę plesznik przed śniadaniem i obiadem, a potem przez 5 dni nic nie jemy tylko te soki zielone i woda z sodą, płynem lugola i babką? Nie jest konieczne przyjmowanie enzymów? A ostatniego dnia sól epsom? Sorry, ale chce być pewna ze dobrze zrozumiałam.

   1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 19:12

    siemię lniane nie jest konieczne, ale enzymy trzeba dorzucić, sól epsom, żeby się bardzo dobrze wypróżnić, normalnie stosujemy ją raczej do kąpieli

   2. grzegorzadam 17 października 2017 o 17:37

    Przed kuracją na pasożyty, warto przeczyścić jelita solanką wg Ted’a:
    http://www.pepsieliot.com/jak-w-tydzien-pozbyc-sie-osobistych-pasozytow-2/

    1. Marta 23 października 2018 o 10:11

     A przy candidzie? Też najpierw solanka?

     Tydzień solanki (czy można połączyć z psyllium przed śniadaniem i obiadem?), a potem 5-dniowa kuracja? Będę wdzięczna za odpowiedź, dziękuję.

     1. grzegorzadam 28 października 2018 o 17:15

      solanka na czczo sama w sobie jest lekiem jak czytałaś.

      Tu masz szczegóły:
      https://docplayer.pl/5158934-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow.html

  12. Aneta Paczuska 8 października 2017 o 19:36

   Dzięki Pepsi będziemy działać.

  13. Faris 9 października 2017 o 11:19

   Pepsi a jakaś fachowa literatura albo dowody badań na szkodliwość aspartamu ? Bo tak naprawdę czemu jest szkodliwy, skoro po zmetabolizowaniu przez wątrobę zamienia się kwas asparaginowy, fenyloalaninę i jakieś bardzo znikome ilości metanolu. Wszędzie pisze tylko, ze powoduje raka i depresje, ale nic o tym w jaki sposób upośledza nasz organizm. Pozdrawiam cieplutko i będę wdzięczna za wyczerpująca odpowiedź, jestem pewna, ze wielu z nas jej szuka. Buźki

   1. Pepsi Eliot 9 października 2017 o 11:40

    żartujesz? poszukaj sobie sama 🙂

  14. zuzozol 9 października 2017 o 19:00

   Ok. Z czosnkiem była porażka, czas na płyn lugola 🙂

  15. Oneaja 10 października 2017 o 13:21

   Droga Pepsi,
   Poradź proszę, gdzie w Krakowie mogę zrobić dobry biorezonans..wiem że pisałaś już gdzieś o tym ale nie mogę, za nic, odnaleźć tego wpisu.
   Będę Ci bardzo wdzięczna 🙂
   Buźka :*

   1. Pepsi Eliot 10 października 2017 o 13:53

    Emanuela wie od naszej pani dr. Agnieszki Wlazłowskiej, to Ci zaraz odpowie

   2. Emanuela Urtica 10 października 2017 o 14:43

    LaLima na ul. Kącik 2 przy pl. Bohaterów Getta. Buźka.

    1. oneaja 10 października 2017 o 16:13

     Serdeczne dzięki :*

    2. drefet 1 stycznia 2018 o 10:50

     a w warszawie?

  16. cytrynka 10 października 2017 o 14:12

   Pepsi Eljot , ja tu nowa, od kilku dni dopiero, ale jestem mega zainteresowana
   Ale mam juz tak dużo lat, że aż zal, że dopiero teraz…, no, już.
   Moje pytanie: czy grzegorzadam udziela gdzies porad, czy jest mozliwośc kontaktu pryw.?
   A możę z Tobą, tylko poza forum? Nie wiem,czy tak można. Jesli robię coś nie tak – przepraszam

   1. Pepsi Eliot 10 października 2017 o 14:15

    tylko tutaj, możesz też podać swojego mejla, jest czytelnikiem komentującym i jak będzie miał czas, oraz chęci to Ci odpisze. Jeśli chodzi o dobór suplementów to pisz na mojego mejla pepsieliot31@gmail.com , pzdr

    1. cytrynka 11 października 2017 o 10:26

     pepsi, od wczoraj dwa razy wysyłałam maila do Ciebie, ale za kazdym razem wraca, nie udaje się. Co mogę robic nie tak?

   2. grzegorzadam 17 października 2017 o 17:38

    Pisz tutaj 😉

  17. Justyna 10 października 2017 o 22:42

   Witam. A czy na przeczyszczenie zamiast soli epsom można użyć kwasu askorbinowego?

   1. Pepsi Eliot 10 października 2017 o 22:48

    można, ale C nie tak fajnie przeczyszcza, coś jeździ w brzuchu, ale to nie to samo 🙂

   2. grzegorzadam 17 października 2017 o 17:42

    Solanka Ted’a, wyżej link.

  18. Adzik 19 października 2017 o 19:16

   Saszetkę z enzymami można raz dziennie (info z saszetki) – to dodawać do każdej szklanki zielonego soku czy jednak tylko raz dziennie?

  19. Adzik 8 listopada 2017 o 19:11

   Ile szklanek/ml dziennie trzeba w siebie wlać zielonego soku? Czy 600 ml będzie ok? Robiłam bez jabłek, hardcore. Jestem teraz na 2 dniu, głowa mnie boli okrutnie.

   1. Mangusta 9 marca 2018 o 11:17

    Wydaje mi się, że zdecydowanie za mało piłaś soku. Jestem teraz na 4 dni i pije 600ml soku 5 razy dziennie! I czuje sie normalnie, glodu nie doświadczam. Nic dziwnego, że głowa Cie boli – jesteś niedożywiona.

   2. Mangusta 9 marca 2018 o 11:33

    Pepsi myślisz, że bardzo zgrzeszyłam przyjmując kapsułę espumisanu żeby sobie ulżyć przy strasznie bolesnych wzdęciach w trakcie tego oczyszczania? Nie chcialam przerywac oczyszczania, ale teraz mysle czy te gazy nie pelnily istotnej funkcji (zgodnie z tym co napisalas)

    1. Pepsi Eliot 9 marca 2018 o 11:34

     stało się, więc musiało się stać, zaakceptuj

  20. Aneta 28 stycznia 2018 o 08:34

   Jaki inny środek bakteriobójczy można użyć oprócz płynu lugola lub czosnku? Przez wiele lat miałam niedoczynność tarczycy i już kilka lat jest wszystko w normie więc wolę z płynem lugola nie eksperymentować. A ta miksturę z papainą i bromelainą przegryzać czosnkiem raczej bym nie chciała, aczkowliek jeśli nie ma innych opcji to biorę to na klatę.

   Dzięki Peps,

   1. Pepsi Eliot 28 stycznia 2018 o 09:26

    niedoczynność tarczycy to głównie braki jodu i selenu. Powinnaś dawkować go przez skórę.Ale nie jestem lekarzem. Olejek z oregano, bardzo silny środek bakteriobójczy i antypasozytniczy, trzeba ostrożnie z nim postępować, rozcieńczać olejem kokosowym, czy oliwą, albo kupić w kapsułce. Miód jest silnie bakteriobójczy.

  21. Fauser 2 lutego 2018 o 16:46

   Gwoli ścisłości – tą łyżeczkę psyllium przed śniadaniem przyjmujemy z dużą ilością wody czy wręcz przeciwnie?

   1. Emanuela Urtica 2 lutego 2018 o 17:02

    Si, z całą szklanką.

  22. Ewa 10 lutego 2018 o 18:49

   Hej Pepsi! Mam porzadny przerost candidy… jestem cieniem czlowieka a z glowy sypie mi sie skora to tak w skrocie. Od dwoch miesiecy biore juz chlorelle, mam tez babke plesznik, 50 greens, msm, omega (tib). Chce wprwadzic diete, czytam o tym aposobie powyzej i potrzebuje twojen konsultacji.
   1) Co myslisz o lewatywie z kawy na poczatek?
   2) w jaki sposob polecasz przyjmowac powyzsze suplementy(wszystko tib) by sie pozbyc candidy? Czy zaczac odtej lewatywy z kawy ?
   3) Czy powyzszy sposob z artykulu jesli jest z tam mieszanka z sodą nie rozregulujw na przyszlosc żołądka ?
   Ps. Mam tez probiotyki i lykam kurkume.
   Bardzo.prosze o wsparcie w tym temacie poniewaz nie chcialabym robic czegos na darmo. Bede Ci wdzięczna bo ta candida marnuje mi zycie…!!
   Pozdrawiam serdecznie!!

   1. grzegorzadam 11 lutego 2018 o 21:56

    http://www.pepsieliot.com/pasozyty-czyli-protokol-stosowania-terpentyny-olejem-rycynowym-diy2/

    ”3) Czy powyzszy sposob z artykulu jesli jest z tam mieszanka z sodą nie rozregulujw na przyszlosc żołądka ?”

    Nie, ale trzeba brać zgodnie z zasadami:
    http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

  23. Aga 13 lutego 2018 o 12:13

   A jeśli podejrzewam u siebie pasożyty i candide to od czego najlepiej zacząć?
   Jaką kurację wybrać?
   Czy biorezonans to dobry pomysł?Może coś pomóc?

  24. Mangusta 6 marca 2018 o 08:21

   Czy jest tu ktoś kto wykonał już to oczyszczanie i może się podzielić wrażeniami?

  25. Pink 22 marca 2018 o 22:22

   Co zamiast Espom? Ona nie przechodzi mi p[rzez gardło, natychmiast wymiotuję, kiedy tylko poczuję ją w ustach. Nie przełknę……

  26. Megi 17 kwietnia 2018 o 13:46

   Mam grzybice ogólnoustrojowa używam właśnie babki płesznik od dłuższego czasu ponieważ meczą mnie zaparcia i faktycznie działa! Mam 2 pytania co do opisanej kuracji samymi sokami ( bez jedzenia):
   1. Czy mogę ja zastosować mając anemie b.niskie żelazo 2,6 norma od 6,6 i niską wage ?
   2. Czym wyciskasz soki z zielonych warzyw i liści? czy wyciskarka wolnoobrotową czy jakiś blender? mam mało miejsca w kuchni i potrzebuje coś kompaktowego a skutecznego pozdrawiam seredcznie

   1. Pepsi Eliot 17 kwietnia 2018 o 14:02

    na zaparcia terapia 4 szklanek idealna, 2 szklanka z chlorkiem magnezu załatwia zaparcia, a 4 załatwia sprawę żelaza https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

    Jaki masz poziom ferrytyny? jakie B12, kwas foliowy i homocysteina, oraz oczywiście 25(OH)D mega ważny wynik

  27. Megi 17 kwietnia 2018 o 15:18

   badania to robiłam ok 8 miesiacy temu ferrytyna 43, wit B12 288,( nie jem mięsa od 20 lat) homocysteina 7 kw.foliowy i wit D nie robilam ( biore D 2000 +K2mk7 i kwas foliowy 5mg) pije ok.4 litrow woda i mieszanki ziolowe za niski Potas i brak Selenu oraz B1, B6,C i kolagenu i ciągle walczę z niskim poz.WBC ( biale krwinki) eozynofile 6 ( norma do 5) wiem pasozyty jestem w trakcie kuracji Parafamem i twoja herbatka, syn 8 lat ma tez candide caly czas zmęczony i klucha w gardle. Jesteśmy na diecie bez nabiału, cukru ( tez owoców od ponad roku) bez glutenu. Jem tylko kasze gryczana, żółtka
   , i miksowane zielone warzywa

  28. Megi 17 kwietnia 2018 o 16:30

   gdzies uciekł moj wpis Ferrytyna 43, B12 288, homocysteina 7, wit D ( zrobilam synowi nie sobie:) bo tez ma grzyby i ciagle jest zmęczony) mam malo potasu,selenu, B1,B6,C i kolagenu.
   biorę witD 2000 z K2, kw.foliowy 5mg, olejek oregano, na pasożyty Parafarm i twoja herbatke. Mam ciągle niz.poziom białych krwinek WBC 2,9, Eozynofile 6,( norma do 5) jem bez nabiału glutenu, mięsa, zero cukru ( bez owoców)
   tylko kasza gryczana i żółtka i miksowane zielone warzywa

   1. Pepsi Eliot 17 kwietnia 2018 o 19:16

    No to rób kurację 4 szklanek, do 4 dokładaj kolagen TiB. Do tego D3+K2 TiB, Omega 3 TiB, C TiB i E G&G, i zrób kurację Greens & Fruits TiB do śniadania po 1 przez 3 miesiace.

  29. Megi 17 kwietnia 2018 o 16:31

   a sorrki powtórzyłam sie ale nie widziałam wcześniejszego wpisu

  30. Megi 17 kwietnia 2018 o 20:40

   Ślicznie dziękuje za odpowiedz pozdrawiam serdecznie

  31. LastHope 24 kwietnia 2018 o 12:32

   Cześć, dzisiaj mam piąty czyli nareszcie ostatni dzien oczyszcania. Pierwsze dwa dni byly najcięższe z powodu glodu, 3,4 nieco łatwiejsze lecz już nie mogę się doczekać gdy zjem coś innego:). W ciągu tych dni odczuwam większe oslabienie, objawy depresji (zapewne z powodu żywności ), okropne wzdęcia od czasu do czasu, wysyp chrostek nawet w intymnych miejscach, szyi, wokół ust oraz na klatce piersiowej. Lekkie przeczyszczenie bylo wczoraj lecz bez użycia środków do tego wskazanych.

   Mam pytanie: Jako, że stosuje Dzikie oregano, Papaya Enzyme (zawierają 45mg Papainy, 6mg Protese, 6mg Alpha Amylase oraz 3mg Papaya Fruit), oraz Bromelain. No i całą resztę siemie lnianie, psyllium husk oraz sode oczyszczona z napojem.

   Czy po zakończeniu oczyszcania (zmagam sie z pasozytami oraz candida od dluzszego czasu) mogę nadal stosowac Papaya Enzymes oraz Bromelain?

   Co robić po kuracji aby pozbyć się pasozytow +candidy raz a dobrze?:)

   1. Pepsi Eliot 24 kwietnia 2018 o 16:30

    dieta i kuracja 4 szklanek codziennie

    1. LastHope 24 kwietnia 2018 o 23:06

     A co z tymi suplami powyżej, nadal przyjmowac? Jesli chodzi o kuracje 4 szklanek to nie ma czegoś co mógłbym stosować jako alternatywe, bo wypicie 4 szlanek o poranku to nie dla mnie 🙂

     1. Pepsi Eliot 25 kwietnia 2018 o 08:26

      jeśli nie chcesz się nawadniać, to nie jest blog dla Ciebie 🙂 4 szklanki rano to minimum, aby uzupełnić płyny po nocy

      1. LastHope 25 kwietnia 2018 o 09:03

       Problem w tym, że gdy pije duże ilości płynów to co chwilę oddaje mocz i jest to troche irytujące, mam tak od dlugiego czasu.

      2. Emanuela Urtica 25 kwietnia 2018 o 10:26

       Prawdopodobnie dzieje się tak, bo jesteś odwodniony. Pepsi podaje zawsze świetny przykład – jeśli wylejesz wodę na suchą, spękaną ziemię, ta rozleje się i nie wchłonie. W miarę jak się nawodnisz problem powinien zniknąć. Na początek pij po pół szklanki, małymi łykami. Wstań wcześniej żeby mieć awaryjnych naście minut na opróżnienie pęcherza, stopniowo zwiększaj ilość wody. 😉

  32. Paulina 26 kwietnia 2018 o 09:16

   Witam, przeczytałam sporo wpisów o candidzie z Twojej strony i mam kilka pytań, bo jestem trochę zagubiona. Moje problemy zaczęły się mniej więcej na początku marca kiedy to zaczęłam mieć mega problemy z jelitami, trawieniem, wzdęciami etc. W styczniu stosowałam antybiotyk 3 dniowy na zapalenie gardła, w lutym znowu tym razem inny po którym źle się czułam, potem znowu, bo się nie dołączyłam. Najpierw zżółkły mi zęby a potem zaczęły boleć stawy. W marcu doszły do tego problemy z jelitami właśnie, które pomimo stosowania jakichś leków regulujących od lekarza nie przyniosły za bardzo efektu. Brzydki zapach z ust, biały język, drażliwość, nerwowość, huśtawki nastroju, ciągle zmęczenie, mroczki przed oczami etc. Generalnie jestem przekonana, że to candida. Ostatnio też odnowiła się grzybica pochwy dostałam globulki, ale nie widzę poprawy. Czytałam o sodzie, olejku oregano w tabletkach, czosnku, occie jabłkowym, oleju kokosowym i probiotykach. Pytanie jak to wszystko stosować? Czy razem czy to zbyt dużo, w jakiej ilości? Mam jeszcze problem z dietą. Ostatnio nie mam zbyt dużego apetytu tzn nie jestem w stanie dużo objętościowo zjeść przez te problemy trawienne. Starałam się jeść mniej węgli a więcej sezamu, migdałów etc. Żeby jakoś uzupełnić niedobory kalorii. Nie mam jakiegs szybkiego metabolizmu a jednak ostatnio schudłam z 56 do 51 co już dla mnie jest niska waga i zaczynam przypominać wieszak. Co mam jeść żeby już nie spadać z wagi a nawet nieco przytyć i nic odbudować swoje ciało? Boję się, że na samych warzywach długo nie pociągnę…
   Proszę o jakieś rady żywieniowe na Candide jelit i pochwy, bo już jestem całkiem załamana 🙁

  33. Wspaniały G 9 maja 2018 o 18:17

   Pepsi podbijam pytanie 🙂
   Z opisu oczyszczania wychodzi ze tych saszetek Fibers&enzymes 5 dziennie a na opakowaniu jest napisane ze 1 to max wiec jak to w końcu stosować ? 😉
   Własnie przyszła paczka od ciebie i bede startować z kuracją 🙂

   1. Pepsi Eliot 9 maja 2018 o 19:31

    producent zawsze ma związane ręce, i musi pisać zgodnie z wymogami GIS, my również na naszych produktach ściśle trzymamy się przepisów. Natomiast ten opis oczyszczania ciała napisał Walter Last, który jest człowiekiem wolnym, stąd niekiedy wynikają te nieścisłości. Jednak nic Ci nie mogę poradzić, nie jestem lekarzem, nie mogę się ubezpieczyć.

  34. Wspaniały G 9 maja 2018 o 22:00

   Aaaa no dzięki ale dalej nic nie wiem 😛

  35. asiulka 10 maja 2018 o 10:16

   Hejka!
   Pepsi co sądzisz o połączeniu kuracji wg Lasta z sokami z wpisu 3 dni na 5 sokach? https://www.pepsieliot.com/odtruwanie-bez-tlumienia-prawdy-czyli-3-dni-na-5-sokach/
   Tzn 5x dziennie psyllium, soda, saszetka z ensymami i Lugol oraz soki
   Śniadaniowy: Marchew, jabłko, imbir
   Przedpołudniowy: Zielony (zielonkawy) sok
   Obiad: Sok Gazpacho
   Podwieczorek: Zielony z cytrusową nutą (zieleń jesienna)
   Przed kolacją: Sok zachodzącego słońca
   Głównie chodzi mi o walkę z przerostem candidy.
   Cmok

   1. Pepsi Eliot 10 maja 2018 o 11:55

    Nie naraz. Jedno po drugim, najpierw Last, potem weekendowe sokowanie.

    1. asiulka 12 maja 2018 o 19:10

     Dziękuję <3
     Kończę drugi dzień. Tragedii z odczuwaniem głodu jakiejś wielkiej nie ma. Pierwszego dnia wzdęcia na maxa. Poza tym delikatnie osłabienie. Po każdym posiłku mega przeczyszczanie, więc siedzę w domu… 🙂 Mam wrażenie, że to co wchodzi górą, po 5 minutach wychodzi dołem.
     Sokowirówka nawaliła, dlatego wszystko blenduje. Seler naciowy, szpinak, rukola, czosnek, pietruszka i kolendra. Trochę cebuli i awokado oraz cukinie plus 4 greens.
     Czy poza selerem i chaszczami można pozwolić sobie na cytrynę, grejpfruta, kalafior lub brokuł bądź wspomniane już awokado?

     1. Pepsi Eliot 12 maja 2018 o 21:01

      jak blendujesz to to już nie jest sokowanie, bardzo dużo błonnika, stąd to rozwolnienie

      1. asiulka 12 maja 2018 o 21:27

       We wpisie było wspomniane ”Jeśli nie masz urządzenia do robienia soku, ani blendera możesz jeść co jakiś czas w ciągu dnia zieloną (surową) sałatkę warzywną i kwaśne odmiany jabłek.”
       Co w takim przypadku. Dokończyć oczyszczanie blendując? Jest szansa na podobne efekty jak w przypadku picia soku? Czy dać sobie spokój i poczekać aż kupię porządną sokowirówkę, która wyciśnie mi sok z selera a nie przemieli, zamieniając go w pulpę?
       Pepsi, czy możesz mi odpowiedzieć jeszcze jak to jest z tymi zielonymi warzywami? Możemy używać wszystkich i co z cytryną czy grejpfrutem? Rozumiem, że seler jest tu głównym składnikiem, ale chodzi mi o jakieś delikatnie urozmaicenie. :*

      2. Pepsi Eliot 12 maja 2018 o 21:31

       po prostu za dużo błonnika, odwadniasz się

  36. Julia 10 maja 2018 o 13:56

   Cześć, chcę się podzielić wrażeniami po oczyszczaniu metodą Dr Lasta, które wykonałam 3 miesiące temu.
   Nim jednak się na nie zdecydowałam, to przez miesiąc byłam na przeciwgrzybicznej diecie dr Kauffmana – Know the Cause, wszystko można znaleźć w internecie. Wyklucza się prawie wszystkie cukry i węglowodany. Dopuszczalna jest kasza gryczana i jaglana. Zaczęłam tą dietę mając początek kolejnej infekcji grzybicznej pochwy i objawy ustąpiły samoczynnie.
   Wracając jednak do oczyszczania Lasta:
   Pierwszy dzień był trochę oszukany. Wypiłam tylko 3 szklanki psyllium + soda, zjadłam zupę krem, chciałam sobie darować, bo soda była dla mnie nie do przełknięcia. Potem jednak poczytałam i stwierdziłam, że błędem było picie jej z zimną wodą, z gorącą było dużo lepiej, więc się zmobilizowałam. Odradzam picie soku z kapusty – dostałam tak bolesnych wzdęć, że musiałam wziąć Espumisan. Soki piłam 5 razy dziennie każdy po ok. 700ml. Z owoców dodawałam kwaśne jabłka, ale też cytrynę, awokado. Jak się już wpadnie w rytm robienia soków 5 razy dziennie i 5 razy dziennie mycia wyciskarki, to oczyszczanie przestaje męczyć 😉
   Chcę się podzielić moim ulubionym smoothie od Juice Mastera:
   -2 kwaśne jabłka
   -duża garść liści szpinaku
   -duża garść liści jarmużu
   -pół łodygi [zielonego] selera
   -3 cm nogi brokuła
   -pół cytryny
   -1/4 ogórka
   – i pół awokado – zblendowane! z wyciśniętym sokiem z reszty składników
   Ostatniego dnia jak już miałam dość dziwnych mieszanek, to wypiłam go aż trzy razy.
   Wieczór ostatniego dnia picia soku – czas na chlorek magnezu. Wzięłam łyk i wyplułam. Czegoś tak gorzkiego nigdy nie piłam. Zaczęłam się bać czy aby na pewno można go stosować wewnętrznie (wcześniej robiłam z niego tylko oliwę magnezową). Internet mnie zapewnił, że tak. Rada: czy rozpuścicie łyżkę chlorku w jednej szklance wody czy w całym litrze będzie smakować tak samo obrzydliwie. Jakoś przeszło przez gardziel (z zatkanym nosem oczywiście). Dużo wody na popicie. Rano powtórka z rozrywki. Z opisu Pepis oczekiwałam ,,spektakularnego” wypróżnienia. Nic z tego. Około 11 kupa, w miarę normalna, lekko rozwodniona. Tu nastąpił zawód. Godzinę później znowu toaleta. Rozwodniony kał choć nie jak przy biegunce. Chcąc nie chcąc trzeba było mu się przyjrzeć. I to tam było – długa błona (ok. 10cm) przypominająca zwierzęce jelita. Kupę później jeszcze kawałek podobnej błony. I to by było na tyle. Oczyszczanie spełniło swoją funkcję. Za to ja potem nie dopilnowałam siebie. Minęły trzy miesiące i znowu mam delikatną infekcję. Jak już powoli wyszłam z diety Kauffmana, to pofolgowałam sobie z cukrami, jeszcze więcej z alkoholem. Chcę myśleć, że to przez to, z mojej głupoty na nowo rozwinęły mi się kolonie candidy. Wolę takie myślenie niż to, że po prostu oczyszczanie i dieta je tylko przytłumiła…

  37. asiulka 12 maja 2018 o 21:55

   Dobra wiadomość jest taka, że biegunka ustąpiła. Wydłużyłam przerwę z 30 min do godziny pomiędzy sodą z psyllium a shakiem. Dwie kolejne porcje ładnie weszły i nie wyszły 😉 Nie czuję się odwodniona. Piję dużo wody z miętą, rumianku i zielonej herbaty. Dokończę oczyszczanie, mam nadzieję że się uda.
   A co z tymi zielonymi warzywami? Odpowiedz proszę 🙂 😛

   1. Pepsi Eliot 13 maja 2018 o 12:03

    jedz kochanie

  38. Wspaniały G 22 maja 2018 o 20:20

   Lece z oczyszczaniem wszystko wedlug zalecen dzis dzien 3 jest spore oslabienie ale daje rade
   Dopiero dzis zjadlem mala porcje zielonych warzyw 🙂
   A chcialem zapytac o suplementy i witaminy czy w trakcie oczyszczania stosowac normalnie? bo jak na razie to wszystko odstawilem :/

   1. Pepsi Eliot 22 maja 2018 o 21:14

    odstaw

  39. Wspaniały G 24 maja 2018 o 16:53

   Dziś 5 dzień i już wieczorem robie ostateczne czyszczenie z oblechów candidi huraaaaa żegnamy państwa 😛
   Pepsi prosze podpowiedz jak od jutra po przeczyszczeniu zaczynać z dieta/jedzeniem ?
   Myśle że delikatnie od warzyw ale jak dalej? Powiem tylko ze owoce odstawiłem miesiąc przed oczyszczaniem żeby zamknąć dopływ cukru a mięso wywaliłem na stałe z jadłospisu dwa miesiące temu w sumie to dużo było w tym twojej zasługi 🙂 :*

   1. Pepsi Eliot 24 maja 2018 o 20:29

    codziennie terapia 4 szklanek, D3 z K2, i warzywka oraz owoce te mniej słodkie, mało mieszać, mało przetwarzać, cieszyć się

  40. Aga 5 czerwca 2018 o 13:58

   A czy kamienie na migdałach to też objaw candidy..?

  41. Gosia 23 czerwca 2018 o 07:34

   Pepsi, Grzegorzadam, czy myslicie ze ta kuracja wchodzi w gre przy karmieniu piersia 1,5rocznego dziecka? Dziecko juz je nie tylko mleko matki. Czy to chodzi o ewentualne braki skladnikow pokarmowych czy istnieje jeszcze jakies inne niebezpieczenstwo przy oczyszczaniu? Dziekuje za bloga <3

   1. Pepsi Eliot 23 czerwca 2018 o 08:56

    ściągnij wcześniej pokarm,włóż do lodówki, i nie karm piersią przez 5 dni.

  42. Ala 16 sierpnia 2018 o 10:12

   mam pytanie, co oprócz EPsom można użyć na przeczyszczenie? Tradycyjne środki apteczne będą OK? Mam mieszany stosunek do soli Epsom, ponieważ koleżanka robiła sobie podobne oczyszczanie i wylądowała w szpitalu. Co prawda nie wiemy, czy faktycznie przez sole Epsom, ale znajomy zielarz twierdzi, że to one mogą wywołać silną reakcję, jeśli organizm jest ogólnie słaby i źle odżywiony.

   1. Pepsi Eliot 16 sierpnia 2018 o 12:50

    kuracja 4 szklanek z rana, szczególnie szklanka nr 2 z chlorkiem magnezu TiB https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

  43. Sawera bozena 9 października 2018 o 18:42

   Kochana Pepsi Eliot mi to trzeba łopatą kłaść do mozgu, chodzi mi o psyllium, piszesz ze przed tymi piecioma dniami brac przez minimum siedem dni codziennie przed sniadaniem łyzeczke psyllium.ale jak z wodą czy na sucho, a jak z woda to ile tej wody.pozdrawiam.

   1. Pepsi Eliot 9 października 2018 o 18:43

    NIGDY na sucho, duuużo pij wody. Minimium pół litra, czy 750 ml

  44. Sawera bozena 11 października 2018 o 07:31

   Ślicznie dziekuje za szybka odpowiedź. 😊❤
   Droga Pepsi czy moge to psyllium dodac do zielonego koktajlu ?
   Pozdrawiam,Bozena.

   1. Pepsi Eliot 11 października 2018 o 08:35

    nie, kuracja psyllium osobno, bardzo dużoooo wody, bo Cię zatka

  45. Marta 21 października 2018 o 22:54

   Przepraszam za głupie pytanie, ale da się się to zrobić jakoś łagodniej, by przeżyć te dni, funkcjonując w pracy? Czytam o wzdęciach, rozwolnieniach i głodzie (przy moich kompulsach nie wytrzymam nawet dnia na sokach), a nie mam też sokowirówki.

   Czy można zwalczyć candidę inaczej? I czy mogę dowiedzieć się o jej zwalczeniu inaczej niż przez ponowny biorezonans? Z góry dziękuję.

  46. Marta 24 października 2018 o 10:11

   Na czas przygotowywania do kuracji (tydzień psyllium na czczo) odstawić 4 szklanki? Czy jeść ziarenka przed śniadaniem albo może jeszcze przed szklankami?

   1. Pepsi Eliot 24 października 2018 o 11:55

    5 dni kuracji oczyszczającej, odstaw szklanki. Przecież będziesz miała rozwolnienie, bo o to też chodzi w tej 5 dniowej kuracji.

    1. Marta 25 października 2018 o 23:12

     A nie, nie, chodziło mi o ten tydzień poprzedzający kurację. „Po co najmniej tygodniu przyjmowania łyżeczki psyllium przed śniadaniem (i ewentualnie przed obiadem) możesz spróbować tej kuracji”.

     Ale faktycznie nie pisałaś, że na czczo, przepraszam 🙂 Więc pewnie mogę je zjeść między trzecią a czwartą szklanką, rozpoczynającą śniadanie.

  47. Małgorzata Put-Dulewicz 4 listopada 2018 o 20:50

   Jesli nie plyn Lugola to co? Mozna w kapsulce? Kelp? A jak nie mozna jodu to co w zastepstwie?
   Zeby kuracja miala sens

   1. Pepsi Eliot 4 listopada 2018 o 21:51

    mamy Kelp w proszku bio This is BIO, albo też bio G7G w kapsułkach

  Dodaj komentarz