Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 308 500
16 online
35 519 VIPy

Zastosuj 5 dniowe oczyszczanie jelit z Candidy za pomocą psyllium

Jak wyleczyć candida – forum.

Mówiłam 100 razy, że praktycznie wszystko, co złego dzieje się w Twoim ciele, zaczyna się od ZŁEGO TRAWIENIA.

Dobre trawienie rządzi.

Nie można pozbyć się utrzymujących się przez dłuższy czas przerostu drożdżaków Candida przy pomocy krótkiego stosowania środków grzybobójczych, lub jedynie dobrej diety, nie usunąwszy ich ochronnej błony biologicznej.

Najskuteczniejsze środki to takie, które są w stanie przenikać i rozpuszczać ten gęsty śluz bez uszkadzania korzystnych bakterii jelitowych.

Należą do nich (jak twierdzi Walter Last) nafta (pod warunkiem długotrwałego stosowania), płyn Lugola, kiszony łubin, tiosiarczan sodu, czosnek i jeszcze coś by się znalazło.

Wymienione środki zawierają lub tworzą substancje (w tym gazy) rozpuszczające ten śluz. Jod jest znany z tego że upłynnia lekki śluz.

jak wyleczyć candida – forum

Ale jest jeszcze inna świetna metoda, czyli:

5 dniowe oczyszczanie jelit z przerostu Candida za pomocą Psyllium Husk, czyli babki płesznik

Jelita wypełniają się wówczas rozmiękczonym psyllium, który przykleja się do ścian, zmiękczając stwardniałe skorupy i lekki śluz, pod czym kryją się drobnoustroje.

W trakcie takiego przeczyszczania ścian jelit wszystkie błony biologiczne są wypłukiwane, co powoduje, że pozostałe drożdżaki Candida oraz pasożyty stają się bezbronne wobec przyjmowanych środków antybakteryjnych.

Według Waltera Lasta może to mieć również istotne znaczenie w przypadku nowotworu, wrzodziejącego zapalenia jelita, oraz choroby Leśniowskiego-Crohna.

Wiedza

Po zmieszaniu z wodą łuski nasion psyllium mocno pęcznieją i tworzą galaretkę, którą można używać jako łagodny środek przeczyszczający. Z kolei GDY UŻYJE SIĘ MAŁO WODY, psyllium będzie działało wręcz przeciwnie czyli przeciw-biegunkowo.

Metoda:

 • Po co najmniej 1 tygodniu przyjmowania łyżeczki psyllium przed śniadaniem (i ewentualnie przed obiadem) możesz spróbować tej kuracji, aby usunąć gęsty śluz lub błony biologiczne ochraniające Candidę przed środkami grzybobójczymi

Czy podczas  tego 5 dniowego oczyszczania coś jesz?

 • Najlepiej spożywać tylko świeżo wyciskane soki z zielonych warzyw, ewentualnie z dodatkiem kwaśnych odmian jabłek.
 • Należy pić je bardzo powoli i co najmniej połowa soku powinna pochodzić z selera naciowego, trawy i zielonych liści.
 • Dodatkowo można zrobić za pomocą blendera puree z garści świeżych liści: na przykład szpinaku, boćwiny lub jarmużu i wypić bez odcedzania.
 • Jeśli nie masz urządzenia do robienia soku, ani blendera, możesz jeść co jakiś czas w ciągu dnia zieloną (surową) sałatkę warzywną i kwaśne odmiany jabłek.

Polecam Ci organiczną babkę płesznik, czyli Psyllium Husk This is BIO 


jak wyleczyć candida – forum

Co dalej?

 • Co 3 godziny lub 5 razy dziennie dodawaj 1 łyżeczkę babki płesznik razem ze środkiem bakteriobójczym
 • Oraz 1 łyżeczką sody oczyszczonej do dużej szklanki wody
 • I odrazu wypijaj, jeszcze popijając wodą.
 • Możesz dodać 1 lub 2 łyżeczki świeżo zmielonego siemienia lnianego, a do każdej szklanki soku dodaj po 1 kapsułce bromelainy i papainy, aby pomóc rozrzedzić śluz.
 • Jako środek bakteriobójczy Last poleca taki, który ma zdolność przenikania przez błony biologiczne na przykład posiekany czosnek, albo 5 do 10 kropli płynu Lugola (uwaga: 1 na 10 osób jest uczulona na jod pierwiastkowy, oraz musisz się upewnić, że nie masz nadczynności tarczycy, bo będą kłopoty)
 • Ostatniego dnia picia soku przed snem, a także następnego dnia rano, weź 1 łyżkę stołową czystego chlorku magnezu), sześciowodnego MgCl2 6H2O rozpuszczonego w wodzie albo tyle środka przeczyszczającego, aby spowodować silne wypróżnienie

Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


jak wyleczyć candida – forum

Czego możesz się spodziewać, co wydalisz z siebie?

 • Często wydalane są długie włókna i części sprasowanej masy wyglądające jak odcinki jelit.
 • Są to kryjówki drożdżaków Candida, pasożytów i bakterii powodujących stany zapalne jelit.
 • Urozmaicenie diety powinno następować powoli i stopniowo.
 • Jednocześnie można wykonywać testy alergiczne (dobry biorezonans).
 • Jeśli dyskomfort podczas oczyszczania w postaci wzdęć lub innych problemów staje się zbyt uciążliwy należy wziąć środek przeczyszczający lub zrobić lewatywę, aby wypłukać wszystko na zewnątrz i spróbować ponownie później.
 • Zalecany przez Lasta środek przeczyszczający to duża szklanka wody z dodatkiem 1 łyżki stołowej soli angielskiej (sól gorzka Epsom, czyli siarczan magnezu).
 • Potem należy wypić więcej wody.
 • Aby sól nie smakowała zbyt gorzko można wstawić ją na noc do lodówki.

Uwaga IBS!

Polecam sprawdzoną 100% organiczną Babkę płesznik, czyli Psyllium Husk This is BIO


Cytat z ważnego badania (1):

Zespół jelita drażliwego (IBS) jest częstą przewlekłą chorobą przewodu pokarmowego.

Powszechnie uważa się, że IBS jest spowodowane niedoborem spożycia błonnika pokarmowego i większość lekarzy zaleca, aby pacjenci z IBS zwiększali spożycie błonnika pokarmowego w celu złagodzenia objawów.

Jednakże RÓŻNE RODZAJE BŁONNIKA POKARMOWEGO WYKAZUJĄ WYRAŹNE RÓŻNICE WE WŁAŚCIWOŚCIACH fizycznych i chemicznych, a związane z nimi korzyści zdrowotne są specyficzne dla każdego rodzaju błonnika. Krótkołańcuchowy, rozpuszczalny i wysoce fermentowalny błonnik pokarmowy, taki jak oligosacharydy, powoduje szybkie wytwarzanie gazów, które mogą powodować ból/dyskomfort brzucha, wzdęcia/wzdęcie brzucha i wzdęcia u pacjentów z IBS.

Natomiast długołańcuchowy, średnio lepki, rozpuszczalny i średnio fermentujący błonnik pokarmowy, takich jak babka płesznik powoduje NISKĄ PRODUKCJĘ GAZÓW i brak objawów związanych z ich nadmierną produkcją.

UDOKUMENTOWANO WPŁYW RODZAJU BŁONNIKA na leczenie IBS i wiadomo, że poprawia on ogólne objawy u pacjentów z IBS.

Błonnik pokarmowy działa na przewód pokarmowy poprzez kilka mechanizmów, w tym zwiększoną masę kałową z mechaniczną stymulacją/podrażnieniem błony śluzowej jelita grubego wraz ze wzrostem wydzielania i perystaltyki oraz działanie produktów ubocznych fermentacji, szczególnie krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, na mikroflorę jelitową, układ odpornościowy i układ neuroendokrynny przewodu żołądkowo-jelitowego.

Suplementacja błonnikiem, SZCZEGÓLNIE BABKĄ PŁESZNIK, jest zarówno bezpieczna, jak i skuteczna w łagodzeniu objawów IBS na całym świecie. Błonnik pokarmowy ma również inne korzyści zdrowotne, o czym wiemy.

Ale to jeszcze nie wszystko i powinieneś coś jeszcze zrobić dla swoich słabo trawiących jelit i ciała …

Gdy zaczniesz komunikować się ze swoim ciałem wszystko stanie się bardziej proste. Ciało nie może być do niczego zmuszane. Spróbuj go przekonać.

 • Połóż się wygodnie na plecach i zacznij wygadywać totalne bzdury, po prostu paplaj byle co (to pomaga chociaż na krótko zgubić nieustający dialog w głowie), po pewnym czasie zamilcz.
 • Zacznij oddychać spokojnie, ale nie zwracaj uwagi na oddech.
 • Rozluźnij się, rozluźnij ciało i poczuj napięcie w swoich jelitach. Skoro masz chore jelita na pewno poczujesz to napięcie.
 • Delikatnie poproś swoje jelita żeby się rozluźniły, żeby poczuły się komfortowo. Niech jelita wiedzą że je kochasz. I że starasz się, aby były zdrowe, ale one też same coś dla ciebie zrobią chętniej.
 • Nie rozkazuj tylko poproś delikatnie. Taką rozmowę z własnymi jelitami może przeprowadzić nawet dziesięcioletnie i młodsze dziecko.
 • Naucz swoje alergiczne dziecko rozmowy ze swoim ciałem.

Polecam świetny wpis w temacie: 

Najważniejszy wpis o leczeniu candidy, grzybów i innych patogenów

Pepsi Eliot

Źródła:

 • Walter Last „Jak wyleczyć się z drożdżaków”, oraz „Proste metody przywracania zdrowia”
 • Osho „Równowaga ciała i umysłu”
 • Katarzyna Lewko „Leczenie dobrą dietą”
 • Ważne badanie (1): pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28731144/

(Visited 64 224 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Kinga 7 października 2017 o 11:10

  Mam pytanie czy jeśli chodzi o naftę to ma być to nafta destylowana taka z apteki? Natknęłam sie na cos takiego jak Petroleum D5 i zastanawiam sie czy o taką naftę chodzi.

  1. avatar Jarmush 7 października 2017 o 11:15

   w sprawie nafty nie wypowiadam się, napomknęłam o tym, ponieważ napisał o niej Last. Pozostałabym przy pokarmach.

  2. avatar Anna 7 października 2017 o 17:22

   Jemu chodzi o naftę taką jak do lamp. W nafcie z apteki jest tyle nafty, co kot napłakał.

   1. avatar grzegorzadam 8 października 2017 o 08:02

    tak, naturalną naftę, Last dokłądnie o tym pisze.
    nafta apteczna to środek kosmetyczny.

  3. avatar Anna 7 października 2017 o 17:30

   Pepsi, czy to aby napewno chodzi o babkę płesznik? Wydaje mi się, że raczej o babkę jajowatą. W babce płesznik są nasionka, a jeśli mowa o łuskach, to babka jajowata. str. 30

   1. avatar Jarmush 7 października 2017 o 19:34

    to chodzi dokładnie o psyllium

 2. avatar Kinga 7 października 2017 o 11:29

  Ok, a moze Grzegorzadam bedzie wiedział?:)

  1. avatar grzegorzadam 8 października 2017 o 08:08

   Last pisze o psyllium, ale obie sa czesto w składzie mieszanek, są podobne.

   1. avatar Marcin Stach 18 października 2017 o 09:21

    A psylium to łupiny babki płeszenik czy nasiona babki płesznik ? Nawet w opisie Psylium Husk widzę różnie i już nie wiem co to wreszcie jest to Psyllium :/

    1. avatar Emanuela Urtica 18 października 2017 o 09:42

     Psyllium Husk to łupiny babki płesznik – i to też zawarte jest w produkcie. To nazwa zwyczajowa. Plantago psyllium natomiast to nasiona babki płesznik i to z nich otrzymuje się łupiny. Na opakowaniu są dwie różne nazwy – inna w opisie i składzie i inna stanowiąca nazwę handlową, ponieważ tego wymaga ustawa. 🙂

    2. avatar grzegorzadam 18 października 2017 o 10:39

     Walter Last:

     ”Pod tą nazwą kryją się dwie rośliny: pochodząca z Indii i Pakistanu babka jajowata (Plantago Ovata) nosząca także nazwę Isabgol (Indie) i Isapghol (Pakistan) oraz babka płesznik (Plantago Psyllium) które można stosować zamiennie w celu oczyszczania jelit.

     W ziołolecznictwie wykorzystuje się nasiona babki płesznik, a w przypadku babki jajowatej nasiona i ich łupiny, stąd jeśli w książce mowa o łuskach lub łupinach psyllium, odnosi się to raczej do babki jajowatej. Aby uniknąć jednoczesnego powtarzania nazw obu tych roślin (np. babka jajowata lub babka płesznik ), pozostawiliśmy w książce określenie psyllium

 3. avatar Aga 7 października 2017 o 11:50

  Czy od razu po tej kuracji sokowej można by przeprowadzić oczyszczanie watroby z oliwą, grapefrutem i solą gorzką?

 4. avatar Lucy 7 października 2017 o 15:17

  Hej Pepsi. Mam pytanie nie na temat, ale jesteś fachowcem od biegania, więc na stopach też się na pewno znasz ? Doskwiera mi kłucie w pięcie, tak jakby rwanie nerwu, ale tylko przy schylaniu na prostej nodze. Rozciągać czy czekać aż minie?

  1. avatar Lucy 7 października 2017 o 20:22

   Dodam jeszcze tylko,że ortopeda stwierdził naciągnięte rozcięgno podeszwowe i przepisał ketonal. Nie biorę go oczywiście no i nie wiem co dalej. Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę. Pozdrawiam

   1. avatar Jarmush 8 października 2017 o 10:18

    kontuzja, należy zaprzestać biegania na kilka tygodni

   2. avatar endrju 9 października 2017 o 08:58

    Znajdź fizjoterapeutę, który ogarnia temat, tu potrzeba terapii manualnej, terapii tk. miękkich, itp.
    A ruch jak najbardziej wskazany, w dobrej terapii.

 5. avatar fairy 7 października 2017 o 17:36

  Widząc tytuł, bardzo się ucieszyłam, że o!,super, tylko babka płesznik i będzie porządek w jelitach! Ale po przeczytaniu całości nie zostało we mnie nic z tej radości…. Skomplikowany proces! Dieta, jak dla mnie, niewyobrażalnie trudna 🙁 Jednak mam pytanie: biorę od jakiegoś czasu jedną tabletkę Iodoralu dziennie,czy mogę – gdybym robiła kurację babką płesznik – brać dodatkowo te krople Lugola?

  1. avatar Jarmush 7 października 2017 o 19:33

   przeczytaj więc jeszcze raz ze zrozumieniem, to dla Twojego dobra

  2. avatar grzegorzadam 8 października 2017 o 08:06

   Ale po przeczytaniu całości nie zostało we mnie nic z tej radości…. Skomplikowany proces!”

   Bo to są takie procesy, nie ma ”tabsa” na zdrowie.
   To filozofia farmacji, nic z naturą i zdrowiem nie mająca wspólnego.

  3. avatar grzegorzadam 8 października 2017 o 08:07

   czy mogę – gdybym robiła kurację babką płesznik – brać dodatkowo te krople Lugola?”

   To nie ma związku.

   1. avatar fairy 8 października 2017 o 11:01

    Jak nie ma związku? Pisałam, że biorę Iodoral, a w czasie tej kuracji powinnam dodatkowo brać płyn Lugola, jako środek bakteriobójczy. Płyn Lugola jakoś tam podniesie poziom przyjmowanego jodu, więc chyba ma to jakieś znaczenie? Dlatego pytam, czy przy kuracji Iodoralem będzie to OK.

    1. avatar Jarmush 8 października 2017 o 17:21

     nie bierz Lugoli

     1. avatar fairy 8 października 2017 o 21:09

      Dzięki.

    2. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 15:33

     Nie doczytałem o Iodoralu.
     Wiadomo, ze jak bierzesz jeden środek z jodem, drugi niepotrzebny.

     Pisałem o braku związku pomiędzy babką a jodem, tak zrozumiałem.

 6. avatar Aneta 7 października 2017 o 18:27

  Droga Pepsi, ja w ogóle nie na temat a może hmmm? Mam pytanie jak pomóc meżowi, który co roku o tej samej porze zaczyna kaszleć. Suchy męczący kaszel, od października do grudnia.

  1. avatar Jarmush 7 października 2017 o 19:27

   jakieś badania? 25(OH)D, B12, kwas foliowy, homocysteina, lipidy, cukier i insulina na czczo, robił biorezonans na pasożyty? jaki ma kolor moczu? pH moczu rano na czczo i o 12 w południe, sód, potas, bierze jakieś suplementy? Ile ma lat? czy się rusza? ma jeszcze inne dolegliwości?

 7. avatar EvaZach 7 października 2017 o 20:14

  Kochna Pepsi, mój partner cały czas narzeka na ból brzucha po lewej stronie, ciągle mówi, że bolą go jelita, dostał skierowanie na krew i kał, lekarz tylko powiedział, ze badania ok… a on dalej narzeka, ma wzdęcia i codziennie w pracy wielki dyskomfort spowodowany poceniem się, czerwonymi oczami oraz kolorem czerwonym na twarzy, jest baardzo nerwowy przez to i nie wie już co robić, a ja nie wiem jak mu pomóc…

  1. avatar Jarmush 8 października 2017 o 10:24

   ciśnienie jakie? trzeba zrobić inne badania, USG brzucha wraz z prostatą to podstawa, markery żółciowy i żołądka (tak na wszelki wypadek), lipidy,i próby wątrobowe, B12, kwas foliowy, homocysteina, kwas moczowy, kreatynina, mocz, PH moczu o 12 w południe i rano na czczo, kolor moczu, cukier i insulina na czczo, CRP, fibrynogen, sód i potas.
   Niech zrobi prosty test na kwas w żołądku: http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   1. avatar Migotka 28 października 2018 o 14:40

    EvaZach co wyszlo u partnera?

  2. avatar grzegorzadam 8 października 2017 o 11:55

   a on dalej narzeka, ma wzdęcia”

   Wykonajcie te testy domowe:
   http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/

   Jest ewidentna infekcja (salmonella, może e.coli, może inna), poczytaj:
   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   ”tylko i aż kaszel w okresie październik – grudzień.”
   Kaszel ma przyczynę, gdzieś już było, pytałaś.

   1. avatar Cytrynka 12 października 2017 o 08:04

    Grzegorzadam, co zrobić, jak jest tak:
    Od wielu lat alergie, zacżęło sie od kataru siennego, potem doszły pokarmowe /surowe owoce pestkowe, orzechy itp/
    od dzieciństwa zgrzytanie zębami

    Od wielu lat /nie od dzieciństwa/ wstrętny zapach z ust
    Biały język
    Jesli chodzi o kaszel , to czasami napad takiego okropnie drażniącego, suchego, który aż powoduje łzawienie oczu
    Niestety przez te lata odwiedziny u wielu doktorów, branie różnych leków – oczywiście bez efektu.
    Zawsze problem z przytyciem, podkrążone oczy.
    Niestety wiek juz emer choć jeszcze pracuję
    Sama zaczęłam ze trzy lata temu brac chlorellę, kapsułki z wyciągiem z pietruszki, dołożyłam ostropest, od dwóch miesięcy pije wode utlenioną
    Ale nieiwle sie zmienia poza tym, że mam troche więcej energii
    Ale w tle antydepresant i tabl na nadciśnienie 1/2 valsacoru 160 mg
    Co powinnam zrobic?

    1. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 15:35

     od dzieciństwa zgrzytanie zębami

     Od wielu lat /nie od dzieciństwa/ wstrętny zapach z ust
     Biały język ”

     ewidentne, książkowe wręcz przykłady infekcji pasożytniczej, poczytaj:
     http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

    2. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 15:39

     Wydaje mi się, czy był bardzo podobny artykuł? 😉

 8. avatar Aneta 7 października 2017 o 20:37

  Zero badań poza podstawowymi typu morfologia ale morfologia jest ok, 38 lat, kondycyjnie ok, dużo sie rusza, szczupły, nie ma żadnych innych dolegliwości, tylko i aż kaszel w okresie październik – grudzień. Pozostałe miesiące zero kaszlu, nawet infekcje łapie sporadycznie, a jak coś załapie to witamina c.

  1. avatar Jarmush 8 października 2017 o 10:16

   no to niech zrobi badania, a na już 5 tabletek D3 TiB i 1 K2 TiB po śniadaniu (na 5 dni przed badaniem 25(OH)D niech odstawi suplemnty) , jod pierwiastkowy przez skórę, selen G&G z witaminą C TiB i 1 E G&G. Przez cały ten okres kuracja Greens & Fruits TiB (będzie w środę)

  2. avatar Wioleta 16 grudnia 2017 o 21:41

   Moj maz mial tak samo. Od lekarza do lekarza wymyslili alergie na zimno?sama zaczelam mezowi dawac wit. D3 , wit. K2, wit. C i kaszle „alergiczne ” minely bezpowrotnie☺pozdrawiam

 9. avatar aliali33 7 października 2017 o 21:14

  Jakie jest Twoje zdanie o ziemi okrzemkowej w zmiękczaniu osłony Candidy ? Czy ziemia okrzemkowa spełni swoje zadanie jak psyllium ?

  1. avatar Jarmush 8 października 2017 o 09:59

   moim zdaniem nie, jedynie bardzo odwodni.

 10. avatar Graża 8 października 2017 o 07:34

  czy chlorella+spirulina rozprawi się równie dobrze z candidą, co psyllium

  1. avatar Jarmush 8 października 2017 o 08:38

   psyllium to potężne oczyszczanie jelit, jakby mechaniczne, chlorella i spirulina działają na poziomie komórkowym, ja bymzrobiła oczyszczanie psyllium i potem stosowała moją terapię 4 szklanek

 11. avatar Deva 8 października 2017 o 12:05

  Pepsi, a czy ta kuracja usuwa też pasożyty? I jeszcze jedno, czy dobrze zrozumialam że przez min tydzień jemy normalnie i przyjmujemy tą babkę plesznik przed śniadaniem i obiadem, a potem przez 5 dni nic nie jemy tylko te soki zielone i woda z sodą, płynem lugola i babką? Nie jest konieczne przyjmowanie enzymów? A ostatniego dnia sól epsom? Sorry, ale chce być pewna ze dobrze zrozumiałam.

  1. avatar Jarmush 8 października 2017 o 17:12

   siemię lniane nie jest konieczne, ale enzymy trzeba dorzucić, sól epsom, żeby się bardzo dobrze wypróżnić, normalnie stosujemy ją raczej do kąpieli

  2. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 15:37

   Przed kuracją na pasożyty, warto przeczyścić jelita solanką wg Ted’a:
   http://www.pepsieliot.com/jak-w-tydzien-pozbyc-sie-osobistych-pasozytow-2/

   1. avatar Marta 23 października 2018 o 08:11

    A przy candidzie? Też najpierw solanka?

    Tydzień solanki (czy można połączyć z psyllium przed śniadaniem i obiadem?), a potem 5-dniowa kuracja? Będę wdzięczna za odpowiedź, dziękuję.

    1. avatar grzegorzadam 28 października 2018 o 16:15

     solanka na czczo sama w sobie jest lekiem jak czytałaś.

     Tu masz szczegóły:
     https://docplayer.pl/5158934-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow.html

 12. avatar Aneta Paczuska 8 października 2017 o 17:36

  Dzięki Pepsi będziemy działać.

 13. avatar Faris 9 października 2017 o 09:19

  Pepsi a jakaś fachowa literatura albo dowody badań na szkodliwość aspartamu ? Bo tak naprawdę czemu jest szkodliwy, skoro po zmetabolizowaniu przez wątrobę zamienia się kwas asparaginowy, fenyloalaninę i jakieś bardzo znikome ilości metanolu. Wszędzie pisze tylko, ze powoduje raka i depresje, ale nic o tym w jaki sposób upośledza nasz organizm. Pozdrawiam cieplutko i będę wdzięczna za wyczerpująca odpowiedź, jestem pewna, ze wielu z nas jej szuka. Buźki

  1. avatar Jarmush 9 października 2017 o 09:40

   żartujesz? poszukaj sobie sama 🙂

 14. avatar zuzozol 9 października 2017 o 17:00

  Ok. Z czosnkiem była porażka, czas na płyn lugola 🙂

  1. avatar Saren 25 listopada 2018 o 16:30

   A można wiedzieć czemu? Kwestia odoru i ograniczonej możliwości przebywania w bliskim położeniu z drugim człowiekiem, czy coś innego? Serio pytam, bo właśnie planuję wjechać z oczyszczaniem i chciałam używać czosnku, bo od dwóch lat z tarczycą zgoda i nie biorę prochów, więc troche się boje tego Lugola, tylko nie wiem jakie ilości tego czosnku spożywać? Dzięki z góry 🙂

 15. avatar Oneaja 10 października 2017 o 11:21

  Droga Pepsi,
  Poradź proszę, gdzie w Krakowie mogę zrobić dobry biorezonans..wiem że pisałaś już gdzieś o tym ale nie mogę, za nic, odnaleźć tego wpisu.
  Będę Ci bardzo wdzięczna 🙂
  Buźka :*

  1. avatar Jarmush 10 października 2017 o 11:53

   Emanuela wie od naszej pani dr. Agnieszki Wlazłowskiej, to Ci zaraz odpowie

  2. avatar Emanuela Urtica 10 października 2017 o 12:43

   LaLima na ul. Kącik 2 przy pl. Bohaterów Getta. Buźka.

   1. avatar oneaja 10 października 2017 o 14:13

    Serdeczne dzięki :*

   2. avatar drefet 1 stycznia 2018 o 09:50

    a w warszawie?

 16. avatar cytrynka 10 października 2017 o 12:12

  Pepsi Eljot , ja tu nowa, od kilku dni dopiero, ale jestem mega zainteresowana
  Ale mam juz tak dużo lat, że aż zal, że dopiero teraz…, no, już.
  Moje pytanie: czy grzegorzadam udziela gdzies porad, czy jest mozliwośc kontaktu pryw.?
  A możę z Tobą, tylko poza forum? Nie wiem,czy tak można. Jesli robię coś nie tak – przepraszam

  1. avatar Jarmush 10 października 2017 o 12:15

   tylko tutaj, możesz też podać swojego mejla, jest czytelnikiem komentującym i jak będzie miał czas, oraz chęci to Ci odpisze. Jeśli chodzi o dobór suplementów to pisz na mojego mejla pepsieliot31@gmail.com , pzdr

   1. avatar cytrynka 11 października 2017 o 08:26

    pepsi, od wczoraj dwa razy wysyłałam maila do Ciebie, ale za kazdym razem wraca, nie udaje się. Co mogę robic nie tak?

  2. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 15:38

   Pisz tutaj 😉

 17. avatar Justyna 10 października 2017 o 20:42

  Witam. A czy na przeczyszczenie zamiast soli epsom można użyć kwasu askorbinowego?

  1. avatar Jarmush 10 października 2017 o 20:48

   można, ale C nie tak fajnie przeczyszcza, coś jeździ w brzuchu, ale to nie to samo 🙂

  2. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 15:42

   Solanka Ted’a, wyżej link.

 18. avatar Adzik 19 października 2017 o 17:16

  Saszetkę z enzymami można raz dziennie (info z saszetki) – to dodawać do każdej szklanki zielonego soku czy jednak tylko raz dziennie?

 19. avatar Adzik 8 listopada 2017 o 18:11

  Ile szklanek/ml dziennie trzeba w siebie wlać zielonego soku? Czy 600 ml będzie ok? Robiłam bez jabłek, hardcore. Jestem teraz na 2 dniu, głowa mnie boli okrutnie.

  1. avatar Mangusta 9 marca 2018 o 10:17

   Wydaje mi się, że zdecydowanie za mało piłaś soku. Jestem teraz na 4 dni i pije 600ml soku 5 razy dziennie! I czuje sie normalnie, glodu nie doświadczam. Nic dziwnego, że głowa Cie boli – jesteś niedożywiona.

  2. avatar Mangusta 9 marca 2018 o 10:33

   Pepsi myślisz, że bardzo zgrzeszyłam przyjmując kapsułę espumisanu żeby sobie ulżyć przy strasznie bolesnych wzdęciach w trakcie tego oczyszczania? Nie chcialam przerywac oczyszczania, ale teraz mysle czy te gazy nie pelnily istotnej funkcji (zgodnie z tym co napisalas)

   1. avatar Jarmush 9 marca 2018 o 10:34

    stało się, więc musiało się stać, zaakceptuj

 20. avatar Aneta 28 stycznia 2018 o 07:34

  Jaki inny środek bakteriobójczy można użyć oprócz płynu lugola lub czosnku? Przez wiele lat miałam niedoczynność tarczycy i już kilka lat jest wszystko w normie więc wolę z płynem lugola nie eksperymentować. A ta miksturę z papainą i bromelainą przegryzać czosnkiem raczej bym nie chciała, aczkowliek jeśli nie ma innych opcji to biorę to na klatę.

  Dzięki Peps,

  1. avatar Jarmush 28 stycznia 2018 o 08:26

   niedoczynność tarczycy to głównie braki jodu i selenu. Powinnaś dawkować go przez skórę.Ale nie jestem lekarzem. Olejek z oregano, bardzo silny środek bakteriobójczy i antypasozytniczy, trzeba ostrożnie z nim postępować, rozcieńczać olejem kokosowym, czy oliwą, albo kupić w kapsułce. Miód jest silnie bakteriobójczy.

 21. avatar Fauser 2 lutego 2018 o 15:46

  Gwoli ścisłości – tą łyżeczkę psyllium przed śniadaniem przyjmujemy z dużą ilością wody czy wręcz przeciwnie?

  1. avatar Emanuela Urtica 2 lutego 2018 o 16:02

   Si, z całą szklanką.

 22. avatar Ewa 10 lutego 2018 o 17:49

  Hej Pepsi! Mam porzadny przerost candidy… jestem cieniem czlowieka a z glowy sypie mi sie skora to tak w skrocie. Od dwoch miesiecy biore juz chlorelle, mam tez babke plesznik, 50 greens, msm, omega (tib). Chce wprwadzic diete, czytam o tym aposobie powyzej i potrzebuje twojen konsultacji.
  1) Co myslisz o lewatywie z kawy na poczatek?
  2) w jaki sposob polecasz przyjmowac powyzsze suplementy(wszystko tib) by sie pozbyc candidy? Czy zaczac odtej lewatywy z kawy ?
  3) Czy powyzszy sposob z artykulu jesli jest z tam mieszanka z sodą nie rozregulujw na przyszlosc żołądka ?
  Ps. Mam tez probiotyki i lykam kurkume.
  Bardzo.prosze o wsparcie w tym temacie poniewaz nie chcialabym robic czegos na darmo. Bede Ci wdzięczna bo ta candida marnuje mi zycie…!!
  Pozdrawiam serdecznie!!

  1. avatar grzegorzadam 11 lutego 2018 o 20:56

   http://www.pepsieliot.com/pasozyty-czyli-protokol-stosowania-terpentyny-olejem-rycynowym-diy2/

   ”3) Czy powyzszy sposob z artykulu jesli jest z tam mieszanka z sodą nie rozregulujw na przyszlosc żołądka ?”

   Nie, ale trzeba brać zgodnie z zasadami:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

 23. avatar Aga 13 lutego 2018 o 11:13

  A jeśli podejrzewam u siebie pasożyty i candide to od czego najlepiej zacząć?
  Jaką kurację wybrać?
  Czy biorezonans to dobry pomysł?Może coś pomóc?

 24. avatar Mangusta 6 marca 2018 o 07:21

  Czy jest tu ktoś kto wykonał już to oczyszczanie i może się podzielić wrażeniami?

 25. avatar Pink 22 marca 2018 o 21:22

  Co zamiast Espom? Ona nie przechodzi mi p[rzez gardło, natychmiast wymiotuję, kiedy tylko poczuję ją w ustach. Nie przełknę……

 26. avatar Megi 17 kwietnia 2018 o 11:46

  Mam grzybice ogólnoustrojowa używam właśnie babki płesznik od dłuższego czasu ponieważ meczą mnie zaparcia i faktycznie działa! Mam 2 pytania co do opisanej kuracji samymi sokami ( bez jedzenia):
  1. Czy mogę ja zastosować mając anemie b.niskie żelazo 2,6 norma od 6,6 i niską wage ?
  2. Czym wyciskasz soki z zielonych warzyw i liści? czy wyciskarka wolnoobrotową czy jakiś blender? mam mało miejsca w kuchni i potrzebuje coś kompaktowego a skutecznego pozdrawiam seredcznie

  1. avatar Jarmush 17 kwietnia 2018 o 12:02

   na zaparcia terapia 4 szklanek idealna, 2 szklanka z chlorkiem magnezu załatwia zaparcia, a 4 załatwia sprawę żelaza https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Jaki masz poziom ferrytyny? jakie B12, kwas foliowy i homocysteina, oraz oczywiście 25(OH)D mega ważny wynik

 27. avatar Megi 17 kwietnia 2018 o 13:18

  badania to robiłam ok 8 miesiacy temu ferrytyna 43, wit B12 288,( nie jem mięsa od 20 lat) homocysteina 7 kw.foliowy i wit D nie robilam ( biore D 2000 +K2mk7 i kwas foliowy 5mg) pije ok.4 litrow woda i mieszanki ziolowe za niski Potas i brak Selenu oraz B1, B6,C i kolagenu i ciągle walczę z niskim poz.WBC ( biale krwinki) eozynofile 6 ( norma do 5) wiem pasozyty jestem w trakcie kuracji Parafamem i twoja herbatka, syn 8 lat ma tez candide caly czas zmęczony i klucha w gardle. Jesteśmy na diecie bez nabiału, cukru ( tez owoców od ponad roku) bez glutenu. Jem tylko kasze gryczana, żółtka
  , i miksowane zielone warzywa

 28. avatar Megi 17 kwietnia 2018 o 14:30

  gdzies uciekł moj wpis Ferrytyna 43, B12 288, homocysteina 7, wit D ( zrobilam synowi nie sobie:) bo tez ma grzyby i ciagle jest zmęczony) mam malo potasu,selenu, B1,B6,C i kolagenu.
  biorę witD 2000 z K2, kw.foliowy 5mg, olejek oregano, na pasożyty Parafarm i twoja herbatke. Mam ciągle niz.poziom białych krwinek WBC 2,9, Eozynofile 6,( norma do 5) jem bez nabiału glutenu, mięsa, zero cukru ( bez owoców)
  tylko kasza gryczana i żółtka i miksowane zielone warzywa

  1. avatar Jarmush 17 kwietnia 2018 o 17:16

   No to rób kurację 4 szklanek, do 4 dokładaj kolagen TiB. Do tego D3+K2 TiB, Omega 3 TiB, C TiB i E G&G, i zrób kurację Greens & Fruits TiB do śniadania po 1 przez 3 miesiace.

 29. avatar Megi 17 kwietnia 2018 o 14:31

  a sorrki powtórzyłam sie ale nie widziałam wcześniejszego wpisu

 30. avatar Megi 17 kwietnia 2018 o 18:40

  Ślicznie dziękuje za odpowiedz pozdrawiam serdecznie

 31. avatar LastHope 24 kwietnia 2018 o 10:32

  Cześć, dzisiaj mam piąty czyli nareszcie ostatni dzien oczyszcania. Pierwsze dwa dni byly najcięższe z powodu glodu, 3,4 nieco łatwiejsze lecz już nie mogę się doczekać gdy zjem coś innego:). W ciągu tych dni odczuwam większe oslabienie, objawy depresji (zapewne z powodu żywności ), okropne wzdęcia od czasu do czasu, wysyp chrostek nawet w intymnych miejscach, szyi, wokół ust oraz na klatce piersiowej. Lekkie przeczyszczenie bylo wczoraj lecz bez użycia środków do tego wskazanych.

  Mam pytanie: Jako, że stosuje Dzikie oregano, Papaya Enzyme (zawierają 45mg Papainy, 6mg Protese, 6mg Alpha Amylase oraz 3mg Papaya Fruit), oraz Bromelain. No i całą resztę siemie lnianie, psyllium husk oraz sode oczyszczona z napojem.

  Czy po zakończeniu oczyszcania (zmagam sie z pasozytami oraz candida od dluzszego czasu) mogę nadal stosowac Papaya Enzymes oraz Bromelain?

  Co robić po kuracji aby pozbyć się pasozytow +candidy raz a dobrze?:)

  1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2018 o 14:30

   dieta i kuracja 4 szklanek codziennie

   1. avatar LastHope 24 kwietnia 2018 o 21:06

    A co z tymi suplami powyżej, nadal przyjmowac? Jesli chodzi o kuracje 4 szklanek to nie ma czegoś co mógłbym stosować jako alternatywe, bo wypicie 4 szlanek o poranku to nie dla mnie 🙂

    1. avatar Jarmush 25 kwietnia 2018 o 06:26

     jeśli nie chcesz się nawadniać, to nie jest blog dla Ciebie 🙂 4 szklanki rano to minimum, aby uzupełnić płyny po nocy

     1. avatar LastHope 25 kwietnia 2018 o 07:03

      Problem w tym, że gdy pije duże ilości płynów to co chwilę oddaje mocz i jest to troche irytujące, mam tak od dlugiego czasu.

     2. avatar Emanuela Urtica 25 kwietnia 2018 o 08:26

      Prawdopodobnie dzieje się tak, bo jesteś odwodniony. Pepsi podaje zawsze świetny przykład – jeśli wylejesz wodę na suchą, spękaną ziemię, ta rozleje się i nie wchłonie. W miarę jak się nawodnisz problem powinien zniknąć. Na początek pij po pół szklanki, małymi łykami. Wstań wcześniej żeby mieć awaryjnych naście minut na opróżnienie pęcherza, stopniowo zwiększaj ilość wody. 😉

 32. avatar Paulina 26 kwietnia 2018 o 07:16

  Witam, przeczytałam sporo wpisów o candidzie z Twojej strony i mam kilka pytań, bo jestem trochę zagubiona. Moje problemy zaczęły się mniej więcej na początku marca kiedy to zaczęłam mieć mega problemy z jelitami, trawieniem, wzdęciami etc. W styczniu stosowałam antybiotyk 3 dniowy na zapalenie gardła, w lutym znowu tym razem inny po którym źle się czułam, potem znowu, bo się nie dołączyłam. Najpierw zżółkły mi zęby a potem zaczęły boleć stawy. W marcu doszły do tego problemy z jelitami właśnie, które pomimo stosowania jakichś leków regulujących od lekarza nie przyniosły za bardzo efektu. Brzydki zapach z ust, biały język, drażliwość, nerwowość, huśtawki nastroju, ciągle zmęczenie, mroczki przed oczami etc. Generalnie jestem przekonana, że to candida. Ostatnio też odnowiła się grzybica pochwy dostałam globulki, ale nie widzę poprawy. Czytałam o sodzie, olejku oregano w tabletkach, czosnku, occie jabłkowym, oleju kokosowym i probiotykach. Pytanie jak to wszystko stosować? Czy razem czy to zbyt dużo, w jakiej ilości? Mam jeszcze problem z dietą. Ostatnio nie mam zbyt dużego apetytu tzn nie jestem w stanie dużo objętościowo zjeść przez te problemy trawienne. Starałam się jeść mniej węgli a więcej sezamu, migdałów etc. Żeby jakoś uzupełnić niedobory kalorii. Nie mam jakiegs szybkiego metabolizmu a jednak ostatnio schudłam z 56 do 51 co już dla mnie jest niska waga i zaczynam przypominać wieszak. Co mam jeść żeby już nie spadać z wagi a nawet nieco przytyć i nic odbudować swoje ciało? Boję się, że na samych warzywach długo nie pociągnę…
  Proszę o jakieś rady żywieniowe na Candide jelit i pochwy, bo już jestem całkiem załamana 🙁

 33. avatar Wspaniały G 9 maja 2018 o 16:17

  Pepsi podbijam pytanie 🙂
  Z opisu oczyszczania wychodzi ze tych saszetek Fibers&enzymes 5 dziennie a na opakowaniu jest napisane ze 1 to max wiec jak to w końcu stosować ? 😉
  Własnie przyszła paczka od ciebie i bede startować z kuracją 🙂

  1. avatar Jarmush 9 maja 2018 o 17:31

   producent zawsze ma związane ręce, i musi pisać zgodnie z wymogami GIS, my również na naszych produktach ściśle trzymamy się przepisów. Natomiast ten opis oczyszczania ciała napisał Walter Last, który jest człowiekiem wolnym, stąd niekiedy wynikają te nieścisłości. Jednak nic Ci nie mogę poradzić, nie jestem lekarzem, nie mogę się ubezpieczyć.

 34. avatar Wspaniały G 9 maja 2018 o 20:00

  Aaaa no dzięki ale dalej nic nie wiem 😛

 35. avatar asiulka 10 maja 2018 o 08:16

  Hejka!
  Pepsi co sądzisz o połączeniu kuracji wg Lasta z sokami z wpisu 3 dni na 5 sokach? https://www.pepsieliot.com/odtruwanie-bez-tlumienia-prawdy-czyli-3-dni-na-5-sokach/
  Tzn 5x dziennie psyllium, soda, saszetka z ensymami i Lugol oraz soki
  Śniadaniowy: Marchew, jabłko, imbir
  Przedpołudniowy: Zielony (zielonkawy) sok
  Obiad: Sok Gazpacho
  Podwieczorek: Zielony z cytrusową nutą (zieleń jesienna)
  Przed kolacją: Sok zachodzącego słońca
  Głównie chodzi mi o walkę z przerostem candidy.
  Cmok

  1. avatar Jarmush 10 maja 2018 o 09:55

   Nie naraz. Jedno po drugim, najpierw Last, potem weekendowe sokowanie.

   1. avatar asiulka 12 maja 2018 o 17:10

    Dziękuję <3
    Kończę drugi dzień. Tragedii z odczuwaniem głodu jakiejś wielkiej nie ma. Pierwszego dnia wzdęcia na maxa. Poza tym delikatnie osłabienie. Po każdym posiłku mega przeczyszczanie, więc siedzę w domu… 🙂 Mam wrażenie, że to co wchodzi górą, po 5 minutach wychodzi dołem.
    Sokowirówka nawaliła, dlatego wszystko blenduje. Seler naciowy, szpinak, rukola, czosnek, pietruszka i kolendra. Trochę cebuli i awokado oraz cukinie plus 4 greens.
    Czy poza selerem i chaszczami można pozwolić sobie na cytrynę, grejpfruta, kalafior lub brokuł bądź wspomniane już awokado?

    1. avatar Jarmush 12 maja 2018 o 19:01

     jak blendujesz to to już nie jest sokowanie, bardzo dużo błonnika, stąd to rozwolnienie

     1. avatar asiulka 12 maja 2018 o 19:27

      We wpisie było wspomniane ”Jeśli nie masz urządzenia do robienia soku, ani blendera możesz jeść co jakiś czas w ciągu dnia zieloną (surową) sałatkę warzywną i kwaśne odmiany jabłek.”
      Co w takim przypadku. Dokończyć oczyszczanie blendując? Jest szansa na podobne efekty jak w przypadku picia soku? Czy dać sobie spokój i poczekać aż kupię porządną sokowirówkę, która wyciśnie mi sok z selera a nie przemieli, zamieniając go w pulpę?
      Pepsi, czy możesz mi odpowiedzieć jeszcze jak to jest z tymi zielonymi warzywami? Możemy używać wszystkich i co z cytryną czy grejpfrutem? Rozumiem, że seler jest tu głównym składnikiem, ale chodzi mi o jakieś delikatnie urozmaicenie. :*

     2. avatar Jarmush 12 maja 2018 o 19:31

      po prostu za dużo błonnika, odwadniasz się

 36. avatar Julia 10 maja 2018 o 11:56

  Cześć, chcę się podzielić wrażeniami po oczyszczaniu metodą Dr Lasta, które wykonałam 3 miesiące temu.
  Nim jednak się na nie zdecydowałam, to przez miesiąc byłam na przeciwgrzybicznej diecie dr Kauffmana – Know the Cause, wszystko można znaleźć w internecie. Wyklucza się prawie wszystkie cukry i węglowodany. Dopuszczalna jest kasza gryczana i jaglana. Zaczęłam tą dietę mając początek kolejnej infekcji grzybicznej pochwy i objawy ustąpiły samoczynnie.
  Wracając jednak do oczyszczania Lasta:
  Pierwszy dzień był trochę oszukany. Wypiłam tylko 3 szklanki psyllium + soda, zjadłam zupę krem, chciałam sobie darować, bo soda była dla mnie nie do przełknięcia. Potem jednak poczytałam i stwierdziłam, że błędem było picie jej z zimną wodą, z gorącą było dużo lepiej, więc się zmobilizowałam. Odradzam picie soku z kapusty – dostałam tak bolesnych wzdęć, że musiałam wziąć Espumisan. Soki piłam 5 razy dziennie każdy po ok. 700ml. Z owoców dodawałam kwaśne jabłka, ale też cytrynę, awokado. Jak się już wpadnie w rytm robienia soków 5 razy dziennie i 5 razy dziennie mycia wyciskarki, to oczyszczanie przestaje męczyć 😉
  Chcę się podzielić moim ulubionym smoothie od Juice Mastera:
  -2 kwaśne jabłka
  -duża garść liści szpinaku
  -duża garść liści jarmużu
  -pół łodygi [zielonego] selera
  -3 cm nogi brokuła
  -pół cytryny
  -1/4 ogórka
  – i pół awokado – zblendowane! z wyciśniętym sokiem z reszty składników
  Ostatniego dnia jak już miałam dość dziwnych mieszanek, to wypiłam go aż trzy razy.
  Wieczór ostatniego dnia picia soku – czas na chlorek magnezu. Wzięłam łyk i wyplułam. Czegoś tak gorzkiego nigdy nie piłam. Zaczęłam się bać czy aby na pewno można go stosować wewnętrznie (wcześniej robiłam z niego tylko oliwę magnezową). Internet mnie zapewnił, że tak. Rada: czy rozpuścicie łyżkę chlorku w jednej szklance wody czy w całym litrze będzie smakować tak samo obrzydliwie. Jakoś przeszło przez gardziel (z zatkanym nosem oczywiście). Dużo wody na popicie. Rano powtórka z rozrywki. Z opisu Pepis oczekiwałam ,,spektakularnego” wypróżnienia. Nic z tego. Około 11 kupa, w miarę normalna, lekko rozwodniona. Tu nastąpił zawód. Godzinę później znowu toaleta. Rozwodniony kał choć nie jak przy biegunce. Chcąc nie chcąc trzeba było mu się przyjrzeć. I to tam było – długa błona (ok. 10cm) przypominająca zwierzęce jelita. Kupę później jeszcze kawałek podobnej błony. I to by było na tyle. Oczyszczanie spełniło swoją funkcję. Za to ja potem nie dopilnowałam siebie. Minęły trzy miesiące i znowu mam delikatną infekcję. Jak już powoli wyszłam z diety Kauffmana, to pofolgowałam sobie z cukrami, jeszcze więcej z alkoholem. Chcę myśleć, że to przez to, z mojej głupoty na nowo rozwinęły mi się kolonie candidy. Wolę takie myślenie niż to, że po prostu oczyszczanie i dieta je tylko przytłumiła…

 37. avatar asiulka 12 maja 2018 o 19:55

  Dobra wiadomość jest taka, że biegunka ustąpiła. Wydłużyłam przerwę z 30 min do godziny pomiędzy sodą z psyllium a shakiem. Dwie kolejne porcje ładnie weszły i nie wyszły 😉 Nie czuję się odwodniona. Piję dużo wody z miętą, rumianku i zielonej herbaty. Dokończę oczyszczanie, mam nadzieję że się uda.
  A co z tymi zielonymi warzywami? Odpowiedz proszę 🙂 😛

  1. avatar Jarmush 13 maja 2018 o 10:03

   jedz kochanie

 38. avatar Wspaniały G 22 maja 2018 o 18:20

  Lece z oczyszczaniem wszystko wedlug zalecen dzis dzien 3 jest spore oslabienie ale daje rade
  Dopiero dzis zjadlem mala porcje zielonych warzyw 🙂
  A chcialem zapytac o suplementy i witaminy czy w trakcie oczyszczania stosowac normalnie? bo jak na razie to wszystko odstawilem :/

  1. avatar Jarmush 22 maja 2018 o 19:14

   odstaw

 39. avatar Wspaniały G 24 maja 2018 o 14:53

  Dziś 5 dzień i już wieczorem robie ostateczne czyszczenie z oblechów candidi huraaaaa żegnamy państwa 😛
  Pepsi prosze podpowiedz jak od jutra po przeczyszczeniu zaczynać z dieta/jedzeniem ?
  Myśle że delikatnie od warzyw ale jak dalej? Powiem tylko ze owoce odstawiłem miesiąc przed oczyszczaniem żeby zamknąć dopływ cukru a mięso wywaliłem na stałe z jadłospisu dwa miesiące temu w sumie to dużo było w tym twojej zasługi 🙂 :*

  1. avatar Jarmush 24 maja 2018 o 18:29

   codziennie terapia 4 szklanek, D3 z K2, i warzywka oraz owoce te mniej słodkie, mało mieszać, mało przetwarzać, cieszyć się

 40. avatar Aga 5 czerwca 2018 o 11:58

  A czy kamienie na migdałach to też objaw candidy..?

 41. avatar Gosia 23 czerwca 2018 o 05:34

  Pepsi, Grzegorzadam, czy myslicie ze ta kuracja wchodzi w gre przy karmieniu piersia 1,5rocznego dziecka? Dziecko juz je nie tylko mleko matki. Czy to chodzi o ewentualne braki skladnikow pokarmowych czy istnieje jeszcze jakies inne niebezpieczenstwo przy oczyszczaniu? Dziekuje za bloga <3

  1. avatar Jarmush 23 czerwca 2018 o 06:56

   ściągnij wcześniej pokarm,włóż do lodówki, i nie karm piersią przez 5 dni.

 42. avatar Ala 16 sierpnia 2018 o 08:12

  mam pytanie, co oprócz EPsom można użyć na przeczyszczenie? Tradycyjne środki apteczne będą OK? Mam mieszany stosunek do soli Epsom, ponieważ koleżanka robiła sobie podobne oczyszczanie i wylądowała w szpitalu. Co prawda nie wiemy, czy faktycznie przez sole Epsom, ale znajomy zielarz twierdzi, że to one mogą wywołać silną reakcję, jeśli organizm jest ogólnie słaby i źle odżywiony.

  1. avatar Jarmush 16 sierpnia 2018 o 10:50

   kuracja 4 szklanek z rana, szczególnie szklanka nr 2 z chlorkiem magnezu TiB https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

 43. avatar Sawera bozena 9 października 2018 o 16:42

  Kochana Pepsi Eliot mi to trzeba łopatą kłaść do mozgu, chodzi mi o psyllium, piszesz ze przed tymi piecioma dniami brac przez minimum siedem dni codziennie przed sniadaniem łyzeczke psyllium.ale jak z wodą czy na sucho, a jak z woda to ile tej wody.pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 9 października 2018 o 16:43

   NIGDY na sucho, duuużo pij wody. Minimium pół litra, czy 750 ml

 44. avatar Sawera bozena 11 października 2018 o 05:31

  Ślicznie dziekuje za szybka odpowiedź. ?❤
  Droga Pepsi czy moge to psyllium dodac do zielonego koktajlu ?
  Pozdrawiam,Bozena.

  1. avatar Jarmush 11 października 2018 o 06:35

   nie, kuracja psyllium osobno, bardzo dużoooo wody, bo Cię zatka

 45. avatar Marta 21 października 2018 o 20:54

  Przepraszam za głupie pytanie, ale da się się to zrobić jakoś łagodniej, by przeżyć te dni, funkcjonując w pracy? Czytam o wzdęciach, rozwolnieniach i głodzie (przy moich kompulsach nie wytrzymam nawet dnia na sokach), a nie mam też sokowirówki.

  Czy można zwalczyć candidę inaczej? I czy mogę dowiedzieć się o jej zwalczeniu inaczej niż przez ponowny biorezonans? Z góry dziękuję.

 46. avatar Marta 24 października 2018 o 08:11

  Na czas przygotowywania do kuracji (tydzień psyllium na czczo) odstawić 4 szklanki? Czy jeść ziarenka przed śniadaniem albo może jeszcze przed szklankami?

  1. avatar Jarmush 24 października 2018 o 09:55

   5 dni kuracji oczyszczającej, odstaw szklanki. Przecież będziesz miała rozwolnienie, bo o to też chodzi w tej 5 dniowej kuracji.

   1. avatar Marta 25 października 2018 o 21:12

    A nie, nie, chodziło mi o ten tydzień poprzedzający kurację. „Po co najmniej tygodniu przyjmowania łyżeczki psyllium przed śniadaniem (i ewentualnie przed obiadem) możesz spróbować tej kuracji”.

    Ale faktycznie nie pisałaś, że na czczo, przepraszam 🙂 Więc pewnie mogę je zjeść między trzecią a czwartą szklanką, rozpoczynającą śniadanie.

 47. avatar Małgorzata Put-Dulewicz 4 listopada 2018 o 19:50

  Jesli nie plyn Lugola to co? Mozna w kapsulce? Kelp? A jak nie mozna jodu to co w zastepstwie?
  Zeby kuracja miala sens

  1. avatar Jarmush 4 listopada 2018 o 20:51

   mamy Kelp w proszku bio This is BIO, albo też bio G7G w kapsułkach

 48. avatar marfig 19 listopada 2018 o 19:07

  A czy ja mogę to Psylliym Husk tak po prostu na czczo przed 4 szklankami? Właśnie do mnie przyszło a przed zakupem tego nie przemyślałam, chciałam po prostu delikatnego oczyszczania. Nie wiedziałam nawet że to taka petarda. Nie jestem jeszcze do tego gotowa, ale tak lekko to chetnie

  1. avatar Jarmush 19 listopada 2018 o 21:28

   myślę że na czas kuracji psyllium po prostu popij 4 szklankami wody, może być z cytryną, psyllium należy baaardzo obficie popić.

 49. avatar Migotka 2 grudnia 2018 o 21:23

  Kto nie powinien stosowac tej kuracji z jodem? Hashimoto i niedoczynnosc tarczycy?

 50. avatar Pasia 7 stycznia 2019 o 08:07

  „Co 3 godziny lub 5 razy dziennie dodawaj 1 łyżeczkę psyllium razem ze środkiem bakteriobójczym (uwaga: 1 na 10 osób jest uczulona na jod pierwiastkowyu) i 1 łyżeczką sody oczyszczonej do dużej szklanki wody i odrazu wypijaj, jeszcze popijając wodą.”

  Pepsi, tzn nie czekać aż to psyllium napęcznieje? Mogę do zielonego soku zamiast jabłka wrzucić cytrynę?

  1. avatar Jarmush 7 stycznia 2019 o 14:21

   to jest metoda Waltyera Lasta, nie napisał aby czekać, ale zalecał bardzo dużo płynów, możesz trochę poczekać

 51. avatar Pasia 7 stycznia 2019 o 14:25

  Dzięki?robię pierwszy dzień, ogólnie ok, ale to psyllium z soda i lugolem jest takie fuj że ciężko przełknąć… No masakra! Ale daje radę ?

 52. avatar Avatar 27 stycznia 2019 o 19:12

  Pepsi pytanie, najpierw przez tydzień 2x dziennie psylium a potem kuracja czyli 5x na dzień mieszanki a w ostatni dzień czyli 5ty się przeczyścić?

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 19:29

   tak podaje Last, to jego metoda

 53. avatar Avatar 27 stycznia 2019 o 19:30

  A jeżeli jestem na PP zaczynam 14 kończę 20 to rozumiem ze praktycznie przez 5 dni co godzinę w oknie żywieniowym te mieszanki mam przyjmować? Dziękuje za odpowiedz xx

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 21:23

   podczas oczyszczania jelit nie jesteś na żadnym pp.

 54. avatar Ladybug 1 lutego 2019 o 09:50

  W badaniu biorezonansem wyszedl mi przerost candidy i nietolerancja pszenicy (żadnych robali, pasożytów itp.brak) lekarz zaproponował dietę, suple oraz terapię biorezonansem (4-6 zabiegów), która pomaga szybciej pozbyć się grzyba i toksyn…
  Czy takie terapie biorez. są wspomagające? Ktoś jest w temacie (Grzegorzadam?)? Czy na razie lepiej skupić się na diecie i suplach? Dodam że karmię piersią, a do badania skłonił mnie głównie trądzik, który od dwóch miesięcy jest coraz to gorszy, buzia cała+ podskórne gule na szyi (Crp >1) :/
  Stosuję terapię 4 szklanek, wit.D3+K2 (poziom sprzed 2 tyg. =42; przed badaniem bralam 4000ui), complex b z cynkiem, wieczorem selen. Nie jem mięsa, po badaniu odstawiłam nabiał i ograniczyłam słodkie owoce (najbardziej szkoda mi bananów i mango, ale cóż…). Zaopatrzyłam się jeszcze w preparat na bazie m.in.nasion z grejpfruta (nie będę podawać nazwy).
  Co jeszcze mi doradzicie?

  1. avatar Pterka 3 czerwca 2019 o 20:22

   Hej, jak sobie poradziłaś? Mój przypadek jest identyczny, też karmię piersią ale dochodzą mi somatyczne objawy nerwicowe których mam dość. Zrobiłaś kurację?

   1. avatar Ladybug 26 czerwca 2019 o 10:31

    Hej Pterka, tak, skorzystałam z terapii biorezonansem, miałam 3 albo 4 owocne sesje, poza tym mocno dietę zmieniłam. Trochę się bujalam z wzdęciami, co mogło być przyczyną ruszenia robali w jelitach i one się tak buntowały. Ale minęło, zresztą tak właśnie sobie mówiłam „to minie” 🙂

 55. avatar Mychael 4 lutego 2019 o 22:10

  Hej, upewnijcie mnie, proszę – dobrze rozumiem, że wieczorem tylko pijemy sól, pózniej woda, nie przejmujemy się, czy przeczyści; natomiast już MUSI nas przeorać po porannej dawce?

 56. avatar OlaS 24 lutego 2019 o 09:14

  chcialam zrobic oczyszczanie z pasozytow wg Siemionowej ale to chyba bedzie mialo wiekszy sens. czy warto zrobic low fodmap zaraz po metodzie lasta? co zrobic ze dorzdzaki nie wrocily od razu? i czy moge po tym zrobic napar siemionowej na pasozyty?

 57. avatar La Mujer Grande 24 marca 2019 o 23:10

  Pepsi i Drodzy! A czy w trakcie tegoż oczyszczania muszę się posiłkować sokami? Czy nie mogę zrobić sobie przy okazji totalnego 5-dniowego postu i przyjmować psyllium, enzymów i środka bakteriobójczego tylko z wodą (Ewentualnie jeden solidny sok z łodyg selera rano)? Chodzi głównie o brak możliwości wykonania soku w pracy i też przewożenia do niej kilku litrów płynu z domu (trochę niemoc, trochę uciążliwość, trochę lenistwo). Pytanie dwa – na czas oczyszczania 4 szklanki / suple wstrzymujemy? Chciałabym zacząć od jutra, moje przegniłe od śmieci wnętrzności wołają mnie o takie oczyszczanie, mam 24 lata, na 170 wzrostu 54 kg wagi z umiarkowanym otłuszczeniem, w miarę regularnie ćwicząca i biegająca wegetarianka/weganka (z przerwami w poprocentowym szale-czytaj dalej), za bardzo nakręcona na odchudzenie narwana na witarianizm i post przerywany, po nieprzyjemnym epizodzie z mężczyzną wysuszona z motywacji i miłości do siebie rzuciła się na transy, czekolady, hektolitry wina, faje, żarcie non stop, przybrała w ciągu 2 miesięcy 8 kg, problemy trawienne, wzdęcia (często bardzo śmierdzące gazy), odbijanie, naprzemiennie zaparcia i biegunki, duzy twardy brzuch i drugi podbród. Test sody pożal się boże. Wyszłam z założenia wertując różne wpisy, że nie ma co bawić się w herbatki na pasożyty tylko pojechać z grubej rury, ale czy w ogóle nie zrobię sobie krzywdy tym akurat sposobem? Oczywiście na drodze ku zdrowiu pragnę pozostać, nie chodzi o sylwetkę, chyba już się otrząsnęłam z głupoty (śmieje się, jest akceptacja, serio) więc proszę o poradę stricte praktyczna od czego Waszym zdaniem powinnam zacząć … Ściskam!

  1. avatar Jarmush 25 marca 2019 o 08:06

   Kochana to są porady Waltera Lasta, raczej nie zrobisz sobie krzywdy, a wręcz przeciwnie, ale ja jestem tylko posłańcem tej metody. Nie musisz pić soków, ale nawadniać intensywnie musisz koniecznie się. Jednak jakieś antyoksydanty by się przydały moim skromnym zdaniem.

 58. avatar La Mujer Grande 25 marca 2019 o 09:21

  Tak zrobię, będę się sokować ile wlezie. A co z tymi 4 szklankami i suplami? Od jakiegoś czasu pijam tez wodę z MSM i Wit. C, to raczej nie zaszkodzi?

  1. avatar Jarmush 25 marca 2019 o 10:20

   to świetna para redoks

 59. avatar Przemol 25 marca 2019 o 14:00

  Nie zrobi Ci krzywdy. Startuj z tym. Dowcipnie piszesz.

 60. avatar La Mujer Grande 26 marca 2019 o 10:11

  Mam nadzieję, że to miało pozytywny wydźwięk 😉 A wiecie może czy soda ma być gaszona w tej mieszance z psyllium i środkiem bakteriobójczym?

 61. avatar Pinawela 1 kwietnia 2019 o 09:51

  Hej Pepsi proszę Cię o poradę, mam paciorkowca i candidę, czy można zacząć oczyszczać się z candidy,czy najpierw zająć się paciorkowcem i jak go się pozbyć, robiłam naturalny antybiotyk, oregano, czosnek itp,mam większy przerost candidy niż paciora, tak wyszło z wymazu,długo już zmagam się z paciorkowcem,a teraz jeszcze candida, byłabym wdzięczna za odp. pozdrawiam ciepło

  1. avatar Jarmush 1 kwietnia 2019 o 14:06
 62. avatar Izabella 1 kwietnia 2019 o 11:04

  Witam serdecznie,
  od 8 dni przygotowuję się do oczyszczania jelit poprzez przyjmowanie łyżeczki psyllium przed śniadaniem (a właściwie przed obiadem bo jestem na PP), bromelaina zakupiona i przed rozpoczęciem mam dwa pytania:

  1. Czy podczas 5dniowego oczyszczania mogę być dalej na PP w sensie, że zielone soki, bromelainę i psyllium przyjmowałabym w okienku żywieniowym?

  2. Czy podczas 5dniowego oczyszczania mogę stosować rano 3 szklanki czy na czas oczyszczania rezygnuję z nich?

  Pozdrawiam,
  Iza

  1. avatar Jarmush 1 kwietnia 2019 o 13:58

   na czas oczyszczania zastosuj się do porad Lasta, pp możesz stosować jak się da

 63. avatar pinawela 3 kwietnia 2019 o 14:38

  Z trawieniem ok,ale bardzo z twarzą gorzej wypryski, mam spokój i potem znowu wysyp..pielęgnuję ją odpowiednio plus zabiegi kwasy itp.i nic nie pomaga na biorezonansie nie wyszły alergie,nerki wzmocnić muszę i układ moczowy,co byś Pepsi poradziła,no i ten paciorkowiec i candida.pozdrawiam ciepło

 64. avatar pinawela 3 kwietnia 2019 o 14:46

  Oczywiście wszystko czytam dziękuję,już stosuje w tym tygodniu psyllium i bez cukru,glutenu i nabiału i będę oczyszczać z candidy 5 dni,ale nie miałam pomysłu co zastosować na paciorkowca.

 65. avatar gosia 3 kwietnia 2019 o 15:48

  Pepsi, a czy Last pisze coś o tym, czy nasiona babki płesznik mogą być całe czy mają być zmielone? I drugie pytanie: u Ciebie w sklepie są zmielone?

 66. avatar Sandra-821 7 kwietnia 2019 o 15:46

  Witam, czy oprócz zielonych soków mogę dalej, jak co rano od roku, pic sok z zielonego selera i zbledowanych pomarańczy z zieloną herbatą? Sok z selera pomaga uporać mi się z kwasami żołądkowymi. Cukru, białej maki, mleka i mięsa (zero Alku plus zero fajek) i tak już od roku nie jadam. Te dwa soki to takie przedśniadanie. Potem to ewentualnie chlebek bezglutenowy plus warzywa albo same warzywka- z tego akurat zrezygnuję i zastąpię zielonymi sokami. Dzięki

  1. avatar Jarmush 7 kwietnia 2019 o 16:59

   możesz

 67. avatar Sandra-128 8 kwietnia 2019 o 01:32

  Czy 6 dnia jak się pije ten sok oraz po czyli 7 dnia i czeka na „zabawienie” to czy oprócz soku można jakieś zielone soki pić czy robi się poprostu tego dnia (w tych dniach) post i odstawia się wszystko na bok?
  A jeszcze pytanie odnośnie serów pleśniowych – czy camembert (geramont) należy do lekkiego czy już do tego cięższego sortu? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 8 kwietnia 2019 o 05:54

   nie wiem, nie moja brosza, nigdy nie miałam w ustach sera pleśniowego, a żółtego 30 lat 🙂

   1. avatar Anna 13 maja 2019 o 11:41

    Jestem w szoku i pełna uznania 🙂

 68. avatar Sandra-821 13 kwietnia 2019 o 22:27

  Co 3 godziny lub 5 razy dziennie dodawaj 1 łyżeczkę psyllium razem ze środkiem bakteriobójczym (uwaga: 1 na 10 osób jest uczulona na jod pierwiastkowy) i 1 łyżeczką sody oczyszczonej do dużej szklanki wody i odrazu wypijaj, jeszcze popijając wodą.

  Możesz dodać 1 lub 2 łyżeczki świeżo zmielonego siemienia lnianego, a do każdej szklanki soku dodaj po 1 kapsułce bromelainy i papainy, albo tę saszetkę z enzymami (w tym bromelainą i papainą), oraz błonnikiem, aby pomóc rozrzedzić śluz.”

  Czy te mieszanki stosujemy 6 i 7 dnia po 5 dniach picia soków plus psylium? Bo właśnie zgłupiałam.
  Myślałam, ze te tu wyżej wymienione nie pije się razem tylko ma się wybór przeczyszczeniowy. Dlatego pytam bo jestem teraz przy 6 dniu i po 4 soku z selera naciowego z 2 łyżeczkami siemienia lnianego zmielonego, 1 łyżeczka psylium i saszetka enzymów. Czy obok tego mam to coś z sodą oczyszczoną i środkiem bakteriobójczym pić? Czyli te dwa sok i mieszanka 5 x dziennie?

 69. avatar Sandra-821 13 kwietnia 2019 o 23:50

  Polecam przy piciu płynu z sodą, płynem L’ugolla i psyllium włożyć sobie do nosa porwane świeże listki bazylii. Tylko nie próbować oddychać przez usta bo okrutny smak czuć, a tak to czuje się bazylię w nosie i smak tej mikstury traci na znaczeniu. Po wypiciu mikstury i wody extra, przeżuć listki (nie koniecznie te z nosa ?) bazylii i po strasznym kłopocie. Właśnie wypróbowałam. Pozdrawiam ?

 70. avatar Aga 18 kwietnia 2019 o 09:22

  Jak pozbyć się candidy u dziecka które ma 2,8 miesięcy ? W badaniu kału wyszło przerost candida albicans i pojedyncze cysty lamblii. W lutym przeszła grypę i zapalenie oskrzeli i miała antybiotyk po raz pierwszy w życiu. Dziecko w ogóle nie je cukru, mleka ani glutenu – na dwa ostatnie ma alergię. W testach na alergię wyszła też alergia na białko jaja, ziemniaki, orzechy, sezam. Często widzę w jej kupie śluz, miewa też zaparcia. Jest bardzo pobudza, czasem rzuca zabawkami, od jakiegoś czasu mówi że boli ją brzuch. Brzuch ma wydęty od około 8 miesiąca życia, wygląda jak piłeczka. Badania na pasożyty robiłam i nic nie wyszło. Ma podwyższony poziom kwasu foliowego, jak doprowadź go do normy? witamina b 12 jest ok ponad 560.

  1. avatar Jarmush 18 kwietnia 2019 o 10:08

   Kiszony łubin https://www.pepsieliot.com/jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-powaznej-choroby-cz2/
   Była badana mutacja genu MTHFR? brał kwas foliowy? jak tak, to w jakiej formie?

   Ma pewnie braki magnezu!

   Leczenie lamblia:
   To nie są naturalne metody, ale chodzi o jak najszybcie pozbycie się lamblii
   Metronidazol 1-1,5 g/24 h w 3 dawkach przez 5 dni lub Tinidazol –600 mg/24 h w dwóch dawkach przez 5 dni, to dla dorosłych i młodzieży, ile dla małych dzieci nie wiem. Nie wiem, czy jest to proste przeliczenie do wagi ciała dziecka.

   Lamblie, poradnik lekarza:
   Przed kuracją przeciw pierwotniakom podać antybiotyk w ciągu 5 dni. U niemowląt i dzieci do 2 roku życia stosuję furazolidon:
   2 x 1 mała łyżeczka do roku życia
   3 x 1 mała łyżeczka do 2 lat życia
   4 łyżeczki dziennie do 3 roku życia.
   przed jedzeniem przez 7 dni co 10 dni, 3 razy powtórzyć.
   Starszym dzieciom metronidazol 2 x pół tabletki przed jedzeniem przez 7 dni.

   Podobno na lamblie bardzo działa MSM, ale też w odpowiednio dobranych dawkach.

   Dziecko ma lamblie i przerost Candidy, to poważne pasożyty i grzyby, a nie że nic nie wyszło.Ma też prawdopdobnie niedobory magnezu i obolałe jelita, do tego zaparcia.
   O magnezie i dawkowaniu będzie niżej

   3 latek uodpornienie

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 gramów chlorelli This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib–5905344040680.html

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 2 porcje Liposomal D3+K2 TiB dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację,

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB,
   UWAGA!
   Należy zachować szczególną ostrożność w terapii dzieci, dbając o właściwą dawkę, temperaturę wody i indywidualnie dobrany poziom stężenia (wiek, waga, wzrost). W odosobnionych przypadkach przy zbyt długim przebywaniu w wannie mogą nastąpić skurcze mięśni, zatem w terapii dzieci nie można ich spuszczać z oka, jednocześnie dbając aby kąpiel nie trwała zbyt długo.

   Koniecznie przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Zalecenie dawkowania 2,5% roztworu chlorku magnezu sześciowodnego:
   Dorośli i dzieci powyżej piątego roku życia- 125 ml
   Czterolatki – 100 ml
   Trzylatki – 80 ml
   Roczne i dwulatki – 60 ml
   Dzieci ponad półroczne – 30 ml
   Dzieci do pół roku – 15 ml
   Przy czym:
   Dr. Vergin nadmienia, że w ostrych stanach przyjmowanie chlorku magnezu sześciowodnego powinno następować co  6 h, a jeśli stan jest poważny to pierwsze 2 dawki powinny nastąpić w odstępie 3 h; następnie stosownie do tempa polepszania się stanu, należy zwiększyć interwały do 8 a potem 12 h. Po ustaniu objawów przez kilka dni należy przyjmować dawkę co 12 h.

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

 71. avatar Aga 18 kwietnia 2019 o 12:06

  Nie badałam córki na mutację genu MTHFR. Córka miała zaleconą od alergologa witaminę b comlex z Fushi (1 tabl.dziennie) tu było 355 ug kwasu foliowego w 1 kapsułce. Brała 2 miesiące, potem miesiąc,dwa przerwy i znów brała jakiś czas. Ostatni miesiąc nie brała w ogóle. Kapsułki rozpuszczałam w wodzie i dawałam do picia. Parę miesięcy temu od alergologa dostała też magnez (skład to tlenek magnezu, cytrynian magnezu i diglicynian magnezu = 300 mg, dawałam po pół tabletki rozpuszczonej w wodzie, dziecko jest za małe by łykać tabletki). Mamy też od alergolog witaminę c ale w postaci ASKORBINIANU SODU – trochę mam wątpliwości czy w tej postaci dawać dla dziecka tą wit. c?
  Czy chlorek magnezu jest tylko do kąpieli czy można go też rozpuszczać w wodzie i dawać dziecku pić? A jak mogłabym brać dla siebie?
  Lamblie – w badaniu wyszły pojedyncze cysty (na skali jeden plus + z pięciu plusów), pediatra trochę to zbagatelizowała i wypisała Cholestil (ale w ulotce to jest lek na wątrobę) i nic poza tym. Na Candide dostałyśmy Nystatynę. Alergolog zaś na lamblie dała nam Tynidazol bez antybiotyku. Jeszcze nic nie dawałam córce.
  Córka dostaje codziennie na czczo żywe kult.bakterii w proszku wymieszane z wodą, jogurtów nie pije bo ma alergie na mleko. Ale je kapustę kiszoną i kiszone ogórki.
  U mnie w badaniu kału też wyszła Candida albicans, wzrost bardzo obfity.

  1. avatar Jarmush 18 kwietnia 2019 o 14:15

   widzę, że nawet nie chciało Ci się przeczytać tego co Ci napisałam, ani podlinkowanego wpisa

 72. avatar Aga 18 kwietnia 2019 o 14:59

  Przeczytałam wszystko przepraszam, że wyszło nieporozumienie.
  Są różne rodzaje magnezu tak jak i witaminy c, chodzi mi raczej o to które w jakim przypadku należy przyjmować, bo mi się to wszystko miesza, jest i jabłeczan magnezu i chlorek. Podobnie jak askorbinian sodu i kwas askorbinowy. Jeszcze raz przepraszam za nieporozumienie.

 73. avatar Aga 19 kwietnia 2019 o 05:16

  Dzięki. Jeszcze pytanie z innej beczki – jeśli podejrzewam że dziecko ma za mało kwasu w żołądku – ja robiłam test sody i u mnie w ogóle nie było odbica- ( a moje dziecko budzi się w nocy i coś przełyka -wygląda to na refluks) to czy mogę dawać ocet jabłkowy lub sok z cytryny z wodą 15 minut przed posiłkiem czy wiek 2.8 miesięcy to raczej wyklucza? Dodam, że córka przez 1,5 roku po urodzeniu nie ulewała tylko chlustała na prawie metr i więcej przed siebie co kilkanaście minut

  1. avatar Jarmush 19 kwietnia 2019 o 06:33

   refluks żółciowy u dziecka, jak podasz sok z cytryny, to będzie go piekło, na ocet jest za małe, odpowiem Ci, ale później

 74. avatar Aga 19 kwietnia 2019 o 06:54

  Dziękuję i czekam na odpowiedź

 75. avatar skuwka 23 kwietnia 2019 o 15:12

  Pepsi, kiedy będzie PSYLLIUM HUSK This is BIO w sklepie?

  1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2019 o 18:10

   lada moment, czeka w kolejce

 76. avatar Hubertx7x 1 maja 2019 o 06:52

  Czeeść, czy podczas kuracji można zażywać probiotyki? ?

  1. avatar Jarmush 1 maja 2019 o 06:56

   w sumie Last nic o tym nie mówi, ale ja bym brała

 77. avatar Hubertx7x 1 maja 2019 o 16:29

  Łoki ?

 78. avatar Piotr Lublin 2 maja 2019 o 16:42

  Witajcie!

  Od dłuższego czasu walczę z Candidą,
  w tej chwili próbuję diety wysoko-tłuszczowej. Trzymam bardzo nisko węglowodany – poniżej 20g dziennie oraz dość nisko białko – do 60g.
  Zatem organizm już po tym czasie (ok 3 miesiące) zapewne przestawił się z glukozy na ketony.

  Moje pytanie brzmi – Czy objawami obumierania candidy ( Die off) mogą być drgania przeróżnych mięśni? To polega na tym, że dosłownie co chwilę napina się i rozluźnia któryś mięsień ( dosłownie wszystkie) Udo, okolice miednicy, kark, żuchwa, bark, dłoń, stopa.

  Dodatkowo, co mnie najbardziej martwi…
  Mam uczucie drętwienia w dłoni – tylko prawej, raz mniej, raz bardziej.
  Połączone jest to z osłabieniem, bądź też bardzo często uczuciem „obcej ręki”, bądź brakiem czucia. Chyba można to nazwać parestezjami.

  Czy takie objawy mogą wskazywać na obumieranie Candidy?
  Szczerze szczególnie niepokoi mnie ta prawa dłoń.

  Dodam, że mam stwierdzone Hashimoto, które leczę naturalnie.

  Może ktoś napisze coś ciekawego?

 79. avatar Hubertx7x 12 maja 2019 o 07:08

  Hejka, psylium w wprowadzajacym tygodniu przed kuracja 5-dniowa, ma byc przyjmowane z woda namoczne na ok 10 minut czy po prostu sucha łyżeczka i polykamy wszycho? ?

  1. avatar Jarmush 12 maja 2019 o 07:17

   Jest dokładnie napisanie w tekście, co by się działo, gdy nie dostarczysz z takim błonnikiem odpowiedniej ilości
   płynów. Będzie ogromne zatwardzenie, jest to nawet niebezpieczne!!

 80. avatar Anna 13 maja 2019 o 11:45

  A jak to jest z tymi kiszonkami? Często pożeram kapustę kiszona bio i ogórki bio, czy można je spożywać przy kandydozie czy nie? W koncu to naturalne probiotyki a ktos w komentarzach pisał, ze grzyb się żywi tego typu produktami ?

 81. avatar daisy 11 czerwca 2019 o 11:12

  Czy przy tym oczyszczaniu usunę też wszystkie pasożyty, czy raczej tylko candide?
  W artykule jest napisane ze działa też na pasozyty, ale czy nie lepiej zastosować coś innego na pasożyty a później tylko na candide psyllium ?

 82. avatar OlaS 25 czerwca 2019 o 09:34

  Pepsi czy zamiast plynu lugola moge uzyc olej z oregano? mam apteczny plyn lugola i srednio mu ufam, moja mama jest silnie uczulona i nie chce ryzykowac.

  1. avatar Jarmush 25 czerwca 2019 o 17:03

   doustnie lepiej oregano niż lugola, lugola przez skórę

 83. avatar Paulaa 3 lipca 2019 o 18:59

  czy w czasie tego oczyszczania jelit powinno sie brac suple jak zawsze czy zrobic przerwe? Czy można to oczyszzanie sosować karmiąc piersia?

 84. avatar Aga 15 lipca 2019 o 20:49

  Czy w czasie tych pięciu dni jesc kieszonki, ewentualnie probiotyki?

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2019 o 05:01

   Last nic nie mówi o tym

 85. avatar Aga 16 lipca 2019 o 06:02

  Pepsi, dziękuję za szybką odpowiedź ( za wszystkie szybkie odpowiedzi). Mąż ma polipy na woreczku i w planach kurację wg Bołotowa, ale czy teraz mógłby zrobić to oczyszczanie z candidymetodą Lasta i czy wchodzą w grę gotowane warzywa jak np kalafior? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2019 o 06:49

   w sumie last nie pisze co i ile można jeść przy tej kuracji. Gotowane warzywa mogą być słabym wyborem. Może soki warzywne z surowych warzyw, marchew, seler naciowy, trochę soku z jabłek bio.

 86. avatar Aga 16 lipca 2019 o 15:24

  Mam jeszcze jedno statnie pyt: w czwartek rano wzięłam ostatnią dawkę antybiotyku, 30 dni unidoxu tj. doksycylina w związku z rumieniem po kleszczu. Za Twoją radą przyjmowałam saccharomyces boulardii zakupiony u Ciebie i jeszcze inny probiotyk. Chciałam zacząć jutro pieciodniowe oczyszczanie z czosnkiem (bo akurat teraz jestem sama w pokoju w pracy), ale obawiam się czy to nie za szybko po antybiolu. Oczyszczanie z candidy planowałam długo przed kleszczem.

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2019 o 21:12

   daj się zasiedlić dobrym bakteriom, odczekaj kilka dni

 87. avatar Aga 17 lipca 2019 o 06:21

  Bardzo Ci dziękuję za wszystkie rady i poświęcony czas.

 88. avatar anna 21 sierpnia 2019 o 19:04

  Witaj Pepsi szukalam i znalazlam potrzebuje to dla mojego meza wyszlo mu w badaniu lekki przerost candidy tylko problem jest w tym ze siedze i czytam i czytam i dalej nie wiem jak to zrobic te pieciodniowe oczyszczanie wiem ze potzrebuje skladniki baardzo cie prosze czy moglabys mi zrobic liste co potrzeba do tego ja wszyystko kupie od ciebie najpier wysle pieniazki i za przesylke tylko jak pamietasz mieszkamy w Usa i nie wiem czy mi tutaj wysles te skladniki jestesmy odcieci od swiata ale juz niedlugo bede wtedy Twoja klijetka bo masz super rzeczy w sklepie jezeli nam to wyslesz to polizc ile pieniedzy i ile przesylka podaj jakies konto ja ci przeleje kaske i nam wyslesz potrzebuje tego Dzieki z gory Annna

  1. avatar Jarmush 21 sierpnia 2019 o 20:40

   Droga Anno, robisz tak, niby, że kupujesz, czyli robisz sobie symulację zakupów, podajesz kraj, adres etc, i otryzmujesz kwotę i możesz wtedy podjąć decyzję czy chcesz kupić, czy nie. Możesz też w godzinach czasu warszawskiego miedzy 8 a 16 zadzwonić do sklepu i z radością pomogą Ci dokonac zakupu, ściskam <3

 89. avatar anna 21 sierpnia 2019 o 23:19

  Dobrzy ludzie napiszcie mi co ja mam zamowic tylko psyliumsama nie wiem jestem jak dziecko we mgle czy w sklepie beda wiedziec co ja potrzebuje do tego oczyszczania jelit

  1. avatar Jarmush 22 sierpnia 2019 o 05:50

   Kochana, będziesz potrzebować jeszcze soli Epsom TiB, uwaga bardzo przeczyszcza, możesz zastosować chlorek magnezu TiB, on przeczyszcza mniej, a potem możesz go używac do codziennej oczyszczajacej kuracji 4 szklanek, która jest bardzo wskazana, tu masz do niej linka https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ i namiary na cały zestaw podstawowy do tej kuracji: pakiet silver https://thisisbio.pl/zestawy/3342-pakiet-silver-4-szklanki.html?search_query=pakiet+4szklanki&results=19
   albo bogaty pakiet gold https://thisisbio.pl/zestawy/3343-pakiet-gold-4-szklanki.html?search_query=pakiet+4szklanki&results=19

 90. avatar Justin888 8 września 2019 o 15:32

  Hej, nie mam możliwości robienia soków, więc będę oczyszczał się głównie przy zieleninie, zielonych jablkach, selerze naciowyn, marchewce. Co jeszcze mogę jeść? Od prawie tygodnia przyjmuje psylium i w wtorek zaczynam przyjmować psylium z sodą i czosnkiem, czy ktoś używał takiego zestawu? Jest wymieniony w tekście, jednak z tego co widzę głównie wykorzystujcie jod jako środek grzybobójczy. Jestem aktualnie za granicą i nie dostałem nigdzie jodu w płynie, ewentualnie w tabletkach. Dlatego też decyduje się na czosnek. Stąd moje pytanie – jak to zażywać? Rozgniatac czosnek i mieszać z łyżeczka sody i psylium? Czy jak?

  1. avatar Jarmush 8 września 2019 o 17:40

   tak rób i tak jest bezpieczniejszy niż jod doustnie, bo dużo ludzi jest uczulonych

   1. avatar Justin888 14 września 2019 o 19:49

    Hej, właśnie wypiłem siarczan magnezu, jutro rano powtórka zobaczymy co ze mnie wyjdzie. 😉 Ogólnie brałem pięć razy dziennie łyżeczkę psylium z łyżeczką sody i rozgniecionym ząbkiem czosnku. Sprawa wygląda tak, że dodawałem wszystkie składniki do sloja z wodą zakrecalem, wstrząsalem i wypijalem. Moje pytanie jest takie, czy przypadkiem nie zaśmieciłem sobie nerek pijąc sode z letnią wodą? Przez czas tej kuracji często oddawałem mocz, czasem w nocy dwa razy.

 91. avatar Sylwia_Hexe 2 listopada 2019 o 19:50

  Dobry Wieczór.
  Dziękuję za pouczający artykuł.
  Pragnę dodać, w temacie zwalczania candida:
  W/g Jima Humbla (wynalazcy MMS), najskuteczniejszą metodą niszczenia candida / pleśni / grzybów jest glinka bentonitowa (bentonit wapniowy).
  Spożywana doustnie.
  Jim twierdzi,iż istnieją takie grzyby / pleśnie, z którymi nawet MMS nie da sobie rady.
  Dlatego w takich przypadkach najskuteczniejszym preparatem w/g niego jest bentonit wapniowy.
  Pepsi Eliot – czy zechciałabyś napisać kilka informacji / może artykuł o glince bentonitowej?
  PS.
  Zastanawia mnie, czy glinka miałaby większą skuteczność niż Psyllium?
  Ewentualnie chciałabym połączyć oba preparaty.
  Miło mi będzie, gdy Pepsi oraz grzegorzadam napisaliby tutaj o tym swoja opinię.
  Dziękuję z góry i pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 2 listopada 2019 o 21:11

   jest jeszcze kiszony łubin, który rozprawaia się z chitynową osłonką pasożyta/grzyba https://www.pepsieliot.com/jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-powaznej-choroby-cz2/

   1. avatar Sylwia_Hexe 3 listopada 2019 o 01:24

    Przeczytałam właśnie u pewnego „znawcy”, iż candida nie lubi środowiska zakwaszonego / kwaśnego.
    Cytuję: „[…]grzyby z gatunku Candida wytwarzają biofilm oraz komunikują się ze sobą – proces ten nazywa się Quorum Sensing i może zostać totalnie zaburzony dzięki zastosowaniu blokerów tzw.autoinduktora komunikacji kworum 1 oraz autoinduktora 2. Blokuje on nie tylko formowanie się biofilmu czy też wydzielanie toksyn/wolnych rodników, ale także i ich wirulencje która między innymi powoduje stany zapalne. Candida ogólnie nie przepada za mocno zakwaszonym środowiskiem […}
    – (Nie wiem,czy można wkleić link, dlatego zacytowałam jedynie tekst).

    Jak to w końcu jest z tymi candida?
    Jakie środowisko w organizmie tworzyć, by je zniszczyć?
    – Kwasowe?
    czy
    – Zasadowe?

    Wiemy,że w kwasowym środowisku rozwijają się prawie wszystkie choroby i patogeny.
    Dlatego dążymy do alkalizacji , tworzymy środowisko zasadowe, by patogeny zniszczyć.
    A tu – pojawia się raptem info, że candida nie przepada za kwasowym / zakwaszonym środowiskiem, czyli – by candida wybić, twórz człowieku zakwaszone środowisko w organizmie?? :O
    Brzmi jak jakaś abstrakcja.
    Jak to w końcu jest wobec tego,Pepsi?

    1. avatar Jarmush 3 listopada 2019 o 07:10

     nie abstrakcja, przecież w pochwie Candidę likwidujesz środowiskiem kwaśnym, gdy nie ma w pochwie pałeczek doderlaina, czyli brakuje kwasu mlekowego zaraz rozwinie się patogen. Trzeba zrozumieć przerost candidy w przewodzie pokarmowym, gdzie zawsze ten drożdżak jest. Tu masz pomocne artykuły żeby to zrozumieć
     https://www.pepsieliot.com/jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-powaznej-choroby-cz1/ – w tym artykule masz podane środowiska kwaśn ei zasadowe w ciele człowieka
     https://www.pepsieliot.com/jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-powaznej-choroby-cz2/

     Jeśli jednak krew ma być lekko alkaliczna, to ciało zrobi wszystko,żeby była, mając mało kwasu w żołądku, źle trawisz aminokwasy, co zaburza cały cykl równowagi kwasowo zasadowej w ciele. Pojawia się zakwaszenie,mocz ma pH 5 i jeszcze niżej, co przy raku oznacza wręcz przerzuty.
     A co do Candidy, to w pierwszej kolejności pojawia się aby nam pomóc, aby zjeść nadmiar cukru, który pojawia się we krwi, gdy trzustka nie nadąża, odprowadzać go za pomocą insuliny do komórek ciała, nie nadąża, albo nie widzi tego namnażającego się cukru z powodu filmu na atriach krwionośnych z tłuszczu. Czyli dieta, niełączenie cukru z tłuszczem, etc.
     Równowaga kwasowo zasadowa w ciele to podstawa naszego zdrowia, a dlatego staramy się alkalizować ciało wodą, pokarmem, chlorofilem, zielonkami gneralnie, antyoksydantami, jagodami etc ponieważ większość pokarmów zakwasza ciało, a każda aktywnoość nawet ta prozdrowotna powoduje wytwarzanie wolnych rodników tlenowych.

     A co do ewentualnej pleśni na pokarmach, to własnie posypujesz je kwase askorbinowym https://www.google.com/url?client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&q=https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/&sa=U&ved=2ahUKEwiH9qjBvs3lAhXIlIsKHYi7BaEQFjAAegQIABAC&usg=AOvVaw3H4xUHKcJsW_NnTacIp082

     1. avatar Sylwia_Hexe 3 listopada 2019 o 16:14

      Dziękuję Ci,Pepsi.
      Czytam każdy artykuł tutaj,na twoim blogu.Krok po kroku.
      Te,które podałaś mi w linku również czytałam już wcześniej.
      Poruszyłam problem candidy, gdyż zaatakowała mnie po antybiotyku + Nifuroksazyd.
      A dokładnie – po samym antybiotyku żadnej candidy nie było.
      Namnożyła się i zaatakowała dopiero po kilku dniach od odstawienia antybiotyku.
      Pojawiła się biegunka, jednorazowa (jedno pójście ta,gdzie król chodzi piechotą).
      Najpewniej z powodu tego,iż antybiotyk rozregulował mi bardzo organizm.
      Było to przed weekendem teraz, w Czwartek.
      Lekarz od razu przepisał Nifuroksazyd.
      3 tabletki Nifuroksazydu – masakra 🙁
      Candida na języku i trochę na podniebieniu.
      Zaczęłam walczyć naturalnymi sposobami od Piątku,żeby zminimalizować atak candida.
      (Olej kokosowy, kurkuma + pieprz szklanka, Kwas L- Ascorbinowy – Wit. C + Siarka Organiczna MSM, Płyn Lugola 3 krople na brzuch do wchłonięcia, Witaminy z grupy B + sam Nikotynamid, Monilia Albicans – kuleczki od naturopaty).

      Jutro idę z tym do lekarza (jest jednocześnie naturopatą).
      Osobiście jestem przeciwna lekarzom i ich rozwiązaniom.
      Ale niestety, czasem wizyta u dochtore jest przydatna.

      Zaczęłam jednocześnie szukać i wykopywać z odmętów internetu oraz z książek i badań naukowcy informacje o tym, jak mogę sama zniszczyć candida – skutecznie.
      Zaczynając od przełamania błony ochronnej candida.
      I tu znalazłam informacje właśnie o:
      – glince bentonitowej
      – babce płesznik
      a dodatkowo:
      – kwas kaprylowy
      – kwas laurynowy
      ,które to oba kwasy ponoć skutecznie niszczą błonę candida.

      Bardzo się boję o siebie :(.
      I bardzo bym chciała tę candidę zniszczyć.
      Tym bardziej,że od miesiąca lekarze klują mnie i badają, a nie wiedzą, co mi dolega.
      Nie wiedzą, czy wirus, czy bakteria, czy borelioza, czy coś zmutowanego na kształt tężca, czy ukąszenie leśnego robala, pająka, czy coś z oponami mózgowymi,a może z sercem.
      Nie będę opisywać tu historii mojego cierpienia.
      Może gdzie indziej, albo innym razem.
      Badania już robiłam.
      Niby niczego nie wykazały.
      A najgorsze, że pojawiła się candida 🙁
      I dobija mnie to już kompletnie 🙁
      Dlatego tak ważnym dla mnie jest, by rozprawić się z tą candidą i zniszczyć ją kompletnie.
      PS.
      Jakie środowisko stworzyć zatem dla organizmu, by zniszczyć candidę?
      Równowaga kwasowo – zasadowa jest najważniejsza,oczywiście.
      Ale w tym przypadku w jakim kierunku iść? – Zasadowym / Słonym / Kwaśnym?
      Nie wiem już, co robić 🙁

     2. avatar Jarmush 3 listopada 2019 o 17:00

      więcej normalności, nie ma powodu się bać, każdy ma kontakt z candidą, probiotyki, kuracja Greens & Fruits TiB, 4 szklanki i ograniczaj słodkie owoce i tłuszcz. A wieczorem na język trochę kwasu askorbinowego TiB, pomijając zęby i wyczyść dobrze język, wypłucz wodą. Rano nie będzie Candisy na języku. I jedz kiszonki, bio jogurt kozi jak jesz nabiał.

     3. avatar Sylwia_Hexe 3 listopada 2019 o 17:57

      Pepsi, z całgo serca bardzo dziękuję <3.
      Gdy pozwolisz, jeszcze pragnę zapytać:
      Czy w celu zniszczenia błony candida – i by sobie nie zaszkodzić – czy mogę połączyć ze sobą – w odstępach czasowych oczywiście – te 4 preparaty, niszczące?
      1 – kwas kaprylowy + 2 – kwas laurynowy + 3 glinka bentonitowa + babka płesznik
      ??
      I co najskuteczniej dołączyć do nich?
      Zależy mi również na jak najszybszym działaniu.
      Ściskam i z góry dziękuję za pomoc <3.

     4. avatar Jarmush 3 listopada 2019 o 21:32

      Sylwio nie siedzę w tematach ziół, pytaj zielarza, w moich zapiskach nie ma takiego połączenia <3

     5. avatar Sylwia_Hexe 3 listopada 2019 o 23:17

      Pepsi, czy przy candidzie / grzybicy wielonarządowej to oczyszczanie również zadziała?
      Wyleczy? 🙁

     6. avatar Jarmush 4 listopada 2019 o 05:56

      grzybica kliniczna, to poważna sprawa, lekarz tak zdiagnozował, czy to Twoja intuicja? oczyszczać codziennie, alkalizować, czyli dotleniać, nawadniać, to jest konieczność każdego człowieka, po to są 4 szklanki, ale ekstremalnie ważna jest dieta

     7. avatar Sylwia_Hexe 4 listopada 2019 o 13:26

      Witaj,Pepsi.
      Grzybica / candida ogólnoustrojowa:
      Po 23 dniach brania antybiotyku Unidox Solutab (Doxycykinum) wszystko było w porządku.
      Zaczęłam oczyszczać organizm za pomocą twojej kuracji 4 szklanek.
      Po kilku dniach, po zakończeniu antybiotyku – pojawiła się biegunka – szybka, jednorazowa oraz ruchy perystaltyczne w jelitach.
      Lekarz zapisał Nifuroxazyd na tę biegunkę i dolegliwości układu pokarmowego.
      I – po 2 dniach brania Nifuroxazydu – koszmar 🙁
      Candida.
      Na języku, na podniebieniu, na przełyku.
      Przez cały weekend walczyłam naturalnymi sposobami.
      Dzisiaj rano spotkałam się z lekarzem.
      Spojrzał, obejrzał – i powiedział,ze rzeczywiście, jest cnadida.
      A że jest mało kontaktowy – to i niewiele się dowiedziałam.
      Przepisał mi antybiotyk przeciw grzybom – Nystatyna ( dojlitowe tabletki + zawiesina do płukania jamy ustnej, smarowania.)
      Więc zaczęłam brać.
      I nadal nie wiem, czy tylko zaatakowało mi język, podniebienie i przełyk, czy to coś innego 🙁
      Czarna dupa (wybacz).
      Dlatego boje się o siebie i walczę naturalnymi sposobami.
      Ale nie wiem, jak walczyć, by to zniszczyć :(.

      Zamierzam kupić te produktu, o których wspominałam (ów rozpuszczalniki dla błony candida – kwas kaprylowy, laurynowy, bentonit wapniowy, babka płesznik) – by zniszczyć , mam nadzieję ów błonę oraz candida.
      A co dalej, to nie wiem.
      Do tej pory stosuję olej kokosowy, kurkumę z pieprzem, kwas l-askorbinowy + MSM Siarkę, siemię lniane, ostropest plamisty, miód rozrabiany wodzie, by stworzyć antybiotycznośc miodu (zostawiam łyżeczkę miodu, zalana szklanka letniej wody, na całą noc. Miód naturalny do wyboru), jem zilonki (szpinak, jarmuż,seler naciowy w blenderze + inne owoce i warzywa), piję też szklane soli himalajskiej, raz dziennie, płyn lugola na skórę.

      Ale na najważniejszą walkę z candida – zastosuję chyba MMS (Jima Humbla) oraz może DMSO…
      Nie wiem już, co robić, nie wiem 🙁

     8. avatar Sylwia_Hexe 4 listopada 2019 o 13:41

      PS.
      Dodam,iż pierwszy antybiotyk, który zażywałam 23 dni przepisany był na podejrzenie boreliozy / chorób odkleszczowych.
      Nie miałam przy nim żadnych problemów z candida.
      Zażywałam wciąż probiotyki oraz utrzymywałam dobry stan odżywiania.
      Problem pojawił się dopiero po zażyciu leku na problemy pokarmowe / jelitowe, gdy pojawiła się ów biegunka, a lekarza zapisał Nifuroksazyd.
      Po nim pojawiła się candida (język, podniebienie, gardło).

      Dodam,że z powodu choroby odkleszczowej (prawdopodobnie), gdyż nawet po badaniach krwi, moczu – lekarze dalej nie wiedzą, co mi jest.
      Przez to wszystko niewiele jem.
      Gdyż pierwszy antybiotyk wywrócił do góry nogami mój cały organizm i wszystko bolało.
      Odbiło sie też na jelitach.
      (Czytałam tutaj uważnie Pepsi twoje posty o odtruwaniu organizmu po antybiotyku, o oczyszczaniu, posty o jelitach oraz wszystkie te ,które są związane z tematem).
      Czytam tak już dzień w dzień, od ponad tygodnia.
      Jak pisałam wyżej, niewiele jem, przez to wszystko :(.
      Mimo to, jem zdrowe produkty (warzywa, owoce, śledzie).
      Jestem tak wymęczona,że aż brak słów.
      Głowa boli mnie do tego ( a nigdy wcześniej nie miałam nawet najmniejszego problemu z jakimiś bólami głowy. Ba! nawet nie wiedziałam co to jest ból głowy.)
      A najgorsze – że do tego koszmaru, w którym nie wiadomo co mi jest i na co cierpię – pojawiła się jeszcze ta candida 🙁
      Ręce opadają i aż nie chce się żyć 🙁

 92. avatar Milena 28 listopada 2019 o 10:53

  Hej mam pytanie, dzisiaj zaczęłam kurację. Czy można wykonywać lewatywy podczas kuracji by wspomóc oczyszczanie, czy tylko i wyłącznie po zakończonej lub w momencie jej przerwania, gdy objawy są zbyt ciężkie do wytrzymania? Czy lewatywa oznacza automatycznie przerwanie tej kuracji? Rozumiem, że te gazy i wzdęcia są potrzebne do rozpuszczenia błon candidy i pasożytów, a jak ma się do tego lewatywa? Pomoże czy zniweluje dobroczynne działanie tych składników?

  I czy do zielonych warzyw/owoców zalicza się też awokado czy jednak nie? Czy można dorzucić jakąś marchewkę, buraka, korzeń pietruszki? (przy zachowaniu zasady, min. połowa z selera naciowego, traw i liści)

  Można nadal suplementować 4 greens, czy spirulinę w tabletkach?

  Pozdrowionka dla wszystkich czytających 🙂

  1. avatar Jarmush 28 listopada 2019 o 13:26

   To nie jest mój protokół, Last nie pisze o lewatywach, ale delikatne możesz zrobić moim zdaniem, nie jestem lekarzem

 93. avatar Pablo 5 grudnia 2019 o 17:10

  ja już siódmy miesiąc z tym walczę, wiadomo, antybiotyki,lekarze nie wiedzieli o co chodzi, sam się zdiagnozowałem i wysłałem próbke do laboratorium i sie okazało że mam racje, Candida Lusitaniae, dzisiaj zakupiłem Psyllium, zobaczymy, pozdrowienia Eliot

  1. avatar Jarmush 5 grudnia 2019 o 17:13

   pozro2 <3

 94. avatar Sylwia_Hexe 11 grudnia 2019 o 14:04

  W artykule czytamy:
  „Po conajmniej tygodniu przyjmowania łyżeczki psyllium przed śniadaniem”

  Co 3 godziny lub 5 razy dziennie dodawaj 1 łyżeczkę psyllium razem ze środkiem bakteriobójczym…”

  Ta łyżeczka psyllium – czy psyllium tutaj ma być przyjęte na sucho?
  Bez rozmiękczania psyllium w wodzie?
  Tzn. suche / z,ielone psyllium nabrac na łyżeczkę i takie suche połknąć?

  Mam wątpliwości, gdyż wers wyżej napisane jest o zmiekczaniu psyliium
  Dlatego pragnę zapytać oraz sprecyzować.
  Dziekuję,Pepsi.

  1. avatar Jarmush 11 grudnia 2019 o 19:59

   psyllium nie można przyjmować na sucho, ani nawet z małą ilością wody, ono pęcznieje, dużo wody

   1. avatar Sylwia_Hexe 11 grudnia 2019 o 20:37

    Kupiłam „Błonnik ….
    Tylko taki był dostępny u mnie w mieście, w jedynym sklepie zielarskim.
    W składzie jest tu:
    – Babka Płrsznik nasiona 80%
    – łupina Babki Jajowatej 20%

    To chyba dobrze,Pepsi?

    PS. Odnośnie naszej ostatniej rozmowy,Pepsi, o candida.
    – Moja candida – to candida wielonarządowa, nie ogólnoustrojowa.
    Walczę nadal, ciężko jest 🙁 🙁
    Tak bardzo chciałabym z tego wyjść i wyzdrowieć 🙁

    PS. gdy pozwolisz,Pepsi, jeszcze pytanie.

    Piszesz Pepsi:
    „Co 3 godziny lub 5 razy dziennie dodawaj 1 łyżeczkę psyllium razem ze środkiem bakteriobójczym (uwaga: 1 na 10 osób jest uczulona na jod pierwiastkowy) i 1 łyżeczką sody oczyszczonej do dużej szklanki wody i odrazu wypijaj, jeszcze popijając wodą.

    Możesz dodać 1 lub 2 łyżeczki świeżo zmielonego siemienia lnianego, a do każdej szklanki soku dodaj po 1 kapsułce bromelainy i papainy, albo tę saszetkę z enzymami (w tym bromelainą i papainą), oraz błonnikiem, aby pomóc rozrzedzić śluz.

    Jako środek bakteriobójczy Last poleca taki, który ma zdolność przenikania przez błony biologiczne na przykład posiekany czosnek, albo 5 do 10 kropli płynu Lugola.”

    1. Czy tę mieszaninę z Psyllium + środek bakteriobójczy (czosnek) + soda oczyszczona + enzymy trawienne (bromelaina,papaina) – Czy tę mieszaninę dobrze będzie „zmielić” razem ze sobą w blenderze (z uwagi na czosnek)?

    2. Płyn Lugola – te 5 – 10 kropli do napoju z Psyllium – odmierzać prosto z butelki zakupionej w aptece „Płyn Lugola” ?
    Tzn. odmierzyć kilka kropel prosto z buteleczki i dodać do soku z Psyllium?
    Czy może należy wcześniej ten Płyn Lugola dodatkowo rozcieńczyć przed tym?
    Nie wiem, jak stosować Płun Lugola, gdyż nigdy dotąd nie miałam takiej potrzeby.

    3. Czy zamiast np. tego Płynu Lugola, jako środek bakteriobójczy – może być dodany olejek z oregano, w kapsułkach?
    ( w tym wypadku wycisnięty z kapsułki, bo tylko taki mam)

    Dziękuję Pepsi z góry, za odpowiedz.

    1. avatar Jarmush 12 grudnia 2019 o 07:20

     Droga Sylwio nie mogę rozwiać Twoich wątpliwości, ponieważ jest to przepis Waltera Lasta, ale można założyć że olejek oregano spełni tę funkcję. Co do płynu Lugola doustnie, podobnie jak dr Satorini nie jestem przekonana, ale Last radzi branie doustne, możesz bez problemu znaleźć jego e-book. Co proponuje Twój lekarz?

     1. avatar Sylwia_Hexe 12 grudnia 2019 o 12:42

      Co proponuje mój lekarz?
      Otóż:
      Mój lekarz rodzinny zbadał mnie biorezonansem.
      Bo badaniu stwierdził,że w moim organizmie, w kilku narządach jest candida.
      Candida w obiegu: wątroba, śledziona,nerki,serce.
      Jednoczesnie candida zajęła układ pokarmowy (język,przełyk)
      Do tego wykrył dwa pasożyty: lamblie psią i toxokarozę.

      Na candida przepisał mi Nystatyne – któa nic nie dała.
      Dodał,że aby pozbyć się cndidy – musimy też wybić te poasożyty.
      Bo one ponoć candide roznoszą.
      Dlatego koniecznym jest wykupienie kropelek po 240 PLN.
      (pisałam o tym wyżej Tobie,Pepspi).

      A że aktualnie jestem w cięzkiej sytuacji – kropelek nie wykupiłam.
      Walczę sama.
      Ziołami, korzeniami, metodami naturalnymi.

      Przeciw tym pasożytom jeszcze lekarz zapisał mi chemiczny srodek – ZENTEL.
      Zjadłam.

      Powedziałam lekarzowi,że walczę metodami naturalnymi, łacznie z oczyszczaniem organizmu.
      A on na to – że oczyszczanie organizmu ma sens.
      I dalej nic.
      Bo według niego, jedyna skuteczna merodą na pozbycie sie pasożytów i chorówb – są te kropelki (nie pamiętam nazwy, ale koszt każdej z buteleczek to 70 PLN – a zakupic trzeba 3).
      Zatem – wedgłu mojego lekarza musze wykupi,c te kropelki.
      A skoro nie wykupię – to nic nie robimi i stoimi w miejscu.
      Uznal,że Ja nie chcę sie leczyć, skoro nie chce zapłacić :O
      Przesada.

      W każdym razie – walczę sama.
      Bo pzrecież nie powiem mu,że chce leczyć się naftą świetlną wedlug Lasta, albo MMS według JIma Humble.
      A może i jeszcze Boraksem, według innych.

      PS.
      W temacie samej Psyllium:
      – Ja codziennie rano alkalizuje organizm, pijąc najpierw szklankę wody z cytryną, a po niej szklane sody z cytryną.
      Po godzinie – twoje 4 szklanki, Pepsi.

      I tu pytanie:
      Gdy Ja codziennie rano piję szlklankę z sodą – to czy przy oczyszcaniu jelit z candida – też powinnam co 3 godziny pić sodę?
      (W tej mieszance z psyliium i srodkiem przeciwgrzybiczym).

      Czy to bezpieczne, tyle sody pić i spożywać?
      Nie chciałabym doprowadzic organizmu do jakiejś zasadowicy.
      Juz i tak cieżko pracujemy z moim orgaqnizmem w walce o zdrowie i życie 🙁
      Czy picie takiej ilosci sody nie jest niebezpieczne?
      Ewentualnie – jakim preparatem mozna zastąpić tę sodę w „soku z psyllium przez 5 dni”??

     2. avatar Jarmush 12 grudnia 2019 o 16:52

      Jeśli nie odpowiadam na ważne pytania, to znaczy, że w danym momencie nie znam na 100% odpowiedzi, a nie że ignoruję, to co ludzie piszą, albo nie mam czasu kompletnie. To przeczytaj https://www.pepsieliot.com/jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-powaznej-choroby-cz2/

      i to https://www.pepsieliot.com/lufenuron-skuteczny-lek-na-grzyby-oraz-pchly-dla-goryla-dlaczego-nie-dla-ludzi/

      Czy rozważałaś sytuację, że to nieprawda?

     3. avatar Sylwia_Hexe 12 grudnia 2019 o 21:13

      Dziękuję Ci za linki, Pepsi oraz za info pochodzące z nich.
      „Czy rozważałaś sytuację, że to nieprawda?”
      – Badanie Biorezonansem wykazało candida w kilku narządach: w wątrobie,śledzionie,nerkach,sercu.
      Mój lekarz nazwał to: candida jest w obiegu w narządach (jak powyżej).
      Oszukiwanie siebie oraz rozważanie prawda/nieprawda prowadzi donikąd.
      W tak przykrej sytuacji należy walczyć.
      I wierzyć w zwycięstwo oraz pokonanie patogenu oraz choroby w organizmie.
      Ja wciąż szukam sposobów – skutecznnych.
      Gdyż większość z nich niestetety jes nieskuteczna, mimo ścisłego przestrzegania rygoru anty-candida.
      Dlatego – szukam nadal i wierzę,że znajdę w końcu skuteczny środek / preparat przeciw powyższej candida.
      jeszcze raz – z całego serca dziękuję Pepsi za to info o „Lufenuronie”.
      Niestety, zdobycie go oraz kupienie okazuje się być niemożliwe 🙁 🙁

     4. avatar Jarmush 12 grudnia 2019 o 21:24

      raczej jest w necie, ale nie jest dozwolone dla ludzi, zapytaj lekarza swojego

 95. avatar ata0526 18 stycznia 2020 o 09:39

  Pepsi przy oczyszczaniu jelit pisze ze do soków dodawać bromelanine. Pytanie ile dziennie pić tych soków i ile tej bromelaniny (kupiłam w tabletkach)

 96. avatar ata0526 21 stycznia 2020 o 11:59

  Halo czy ktoś mi odpowie??? Bo jutro zaczynam pić soki tylko ile razy dziennie? I ile bromelaniny?

  1. avatar Jarmush 21 stycznia 2020 o 14:19

   To jest wpis poglądowy wg porady Waltera Lasta, jeśli nie masz poanych ilości, to znaczy,że nie podał, trzeba samej dokonać wyboru, albo zrobić to pod okiem dobrego naturopaty.

 97. avatar ata0526 28 stycznia 2020 o 07:40

  Czy po zakończeniu kuracji jelita mogą boleć?

  1. avatar Jarmush 28 stycznia 2020 o 10:14

   Jelita nie są unerwione, ale pewna nadwrażliwość skurczowa mięśni być może może wystąpić, tak jak po dużych biegunkach, nie jestem jednak lekarzem, i należy skonsultować przypadek z pracownikiem służby zdrowia

 98. avatar ata0526 2 lutego 2020 o 17:27

  Czy takie oczyszczanie można jeszcze powtórzyć? Jak tak to jaki odstęp może być?

  1. avatar Jarmush 2 lutego 2020 o 17:35

   Z pewnością można, poszukaj u Lasta, może coś podpowie, to jego metoda

 99. avatar Beata 31 marca 2020 o 11:39

  Czesc . Czy mogłabyś napisać poprostu pokolei Ile czego, kiedy i jak długo jeść , Artykuł super ciekawy , ale bardzo chaotycznie napisany . Laik w temacie bez flaszki nie rozkmini sprawy,. z góry dziekuje

  1. avatar Jarmush 31 marca 2020 o 16:58

   Yyyy ….
   1. Kuracja herbatka nerkowa, podany skład, dokładnie określony czas brania
   2. 4 szklanki wejdź w link 4 szklanki i masz wszystko dokładnie napisane, to jest styl życia, czyli coś jak mycie zębów, robisz codziennie, o ile nie jesteś wrażliwa na jakiś składnik
   3. oczyszczanie jelit z przerostu Candida metodą Lasta idź za linkiem i masz wpis dokładnie zajmujący się tylko tym

 100. avatar Luiza 19 kwietnia 2020 o 07:11

  Cześć, od wczoraj oczyszczam jelita, dzisiaj rano wstałam z obrzękiem nóg i dłoni, czuje ze zatrzymuje mi się woda w organizmie, czy to przez sodę. Bardzo proszę o poradę ?

  1. avatar Jarmush 19 kwietnia 2020 o 14:57

   Nie wiem, to metoda Lasta, ale ile brałaś tej sody? Ona raczej dobrze działa na nerki, wręcz przy przewlekłej niewydolności jest lekiem. Oczywiście przerwij przyjmowanie. A czego jeszcze używałaś? Psylium to pospolita babka płesznik, ludzie to jedzą w ciasteczkach nawet.

   1. avatar Luiza 19 kwietnia 2020 o 16:01

    Dziękuje za odpowiedź. Piłam 5 razy szklanaka wody+łyżeczka sody+ząbek czosnku+ naturalny błonnik(nasiona babki płesznik, łuska babki jajowatej), w ciągu dnia koktaj z selera naciowego, jarmuz, szpinak i jabłko). Czy będzie efekt oczyszczania jeśli zrezygnuje z sody? Bardzo dziękuje za pomoc.

    1. avatar Jarmush 19 kwietnia 2020 o 19:05

     dużo błonnika, pewnie jelita nie dały rady, może nie jesteś przyzwyczajona

 101. avatar Krzysztof 21 kwietnia 2020 o 20:20

  Witaj Pepsi,
  Czy podczas 5cio dniowe kuracji psyllium z sodą, do każdej szklanki, czyli 5x dziennie mam dawać czosnek? Czyli w sumie dziennie 5 ząbków czosnku?
  Dzięki za odp 🙂

  1. avatar Jarmush 21 kwietnia 2020 o 20:59

   na pewno nie to miał Last na myśli. To ogromna ilość czosnku, w sumie 1 ząbek to i tak dużo

   1. avatar Krzysztof 22 kwietnia 2020 o 06:53

    „Co 3 godziny lub 5 razy dziennie dodawaj 1 łyżeczkę psyllium
    razem ze środkiem bakteriobójcze”
    Właśnie dokładnie tak to zrozumiałem. W takim razie czosnek tylko rano ze wszystkim a później psyllium plus soda mam rozumieć.
    Dziękuję 🙂

    1. avatar Jarmush 22 kwietnia 2020 o 14:05

     No wiesz, to nie jest mój przepis, tylko Waltera Lasta 🙂

 102. avatar Krzysztof 4 maja 2020 o 10:36

  Witaj Pepsi,
  Jeszcze raz dla pewności dopytam.
  Biorę 5x dziennie psyllium, ząbek czasnku tylko do 1 szklanki a co z sodą oczyszczoną? Też tylko 1 raz do pierwszej szklanki czy do każdych 5ciu?
  Będę wdzięczny za informację
  Pozdrawiam 🙂

  1. avatar Jarmush 4 maja 2020 o 20:00

   Krzysztofie, to jest przepis Waltera Lasta, podałam go poglądowo, warto poszukać w necie, są e-booki darmowe.

   1. avatar Krzysztof 7 maja 2020 o 08:45

    Pepsi właśnie problem jest tego typu, że przeczytałem 3 książki lasta (uzdrow się sam, o artretyzmie i drozdzakach), i w każdej jest napisane dla mnie tak samo – niejasno, dlatego zwracam się z prośbą do Ciebie i GrzegorzAdam, jak Wy to widzicie 🙂 Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 8 maja 2020 o 12:07

     Nie widzimy tego jaśniej, nie mamy kliniki prywatnej, nie robimy badań klinicznych

   2. avatar Krzysztof 7 maja 2020 o 08:49

    Cytuję książkę „co trzy godziny lub pięć razy dziennie dodawaj łyżeczkę łusek nasion psyllium RAZEM ze środkiem bakteriobójcze i wodoroweglanem sodu”, więc ja to zrozumiałem tak, żeby dodawać sode i czosnek do każdej szklanki 5x dziennie. Mając wątpliwości pytam Was, jako ludzi mądrzejszych ?

 103. avatar ata ...... 4 maja 2020 o 12:16

  Hej Pepsi, czy podczas oczyszczania odstawić 4 szklanki? Czy pić najpierw szklanki, a po nich plesznik z lugola i soda?

  1. avatar Jarmush 4 maja 2020 o 19:59

   5 dni tylko przepis

 104. avatar Alicja 19 maja 2020 o 20:32

  Witaj pepsi mam problem bardzo powazny z refluksem do tego przepukline rozworu przelykowego i usuniety woreczek co moglabym zastosowac

  1. avatar Jarmush 19 maja 2020 o 20:37

   przepuklina może sama minąć, jak zmienisz dietę, przestaniesz się denerwować. Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? Ile masz lat? Com jesz? Jakie pH moczu?

 105. avatar Krzysiek 5 czerwca 2020 o 07:15

  Witaj Pepsi,
  Czy w każdej z pięciu szklanek należy gasić sode, czy nie gasimy?
  Dziękuję za informację
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 5 czerwca 2020 o 08:22

   Powtarzam za Nieumywakinem, specem od sody, twierdzi że zawsze trzeba gasić.

 106. avatar Krzysiek 5 czerwca 2020 o 19:11

  Jeszcze jedno pytanie Pepsi.
  Właśnie zakupiłem u was łuski nasion psyllium. To ma być to, czy to drugie psyllium husk? W książce było napisane, że łuski, więc tym się zasugerował. Proszę o odpowiedź, bo w następnym tyg startuje i najwyżej dokupie.
  Dzięki 🙂

  1. avatar Jarmush 6 czerwca 2020 o 07:32

   To nie jest nasz, w sensie Thsi is BIO, ale jest organiczny i Last mówi o łuskach, więc moim zdaniem powinno być dobrze

   1. avatar Krzysiek 6 czerwca 2020 o 09:38

    Dziękuję 🙂

 107. avatar Krzysiek 7 lipca 2020 o 19:45

  Witaj Pepsi,
  Właśnie zacząłem 5cio dniowe oczyszczanie.
  Tak się zastanawiam po pierwszym dniu, czy nie zrobię sobie krzywdy nie jedząc nic przez te 5 dni? W sumie, to chyba nie jest taka stricte głodówka, ale pytam z ciekawości 🙂
  Dzięki i pozdrowka!

  1. avatar Jarmush 8 lipca 2020 o 12:52

   jaką krzywdę?

 108. avatar Krzysiek 8 lipca 2020 o 08:34

  Jeszcze jedno a zarazem ostatnie pytanie, bo trochę panikuję. Jestem w trakcie drugiego dnia, ale od wczoraj nie miałem żadnego wyproznienia. Czy to normalne i dopiero po 5tym dniu po soli epsom będzie efekt przeczyszczania?
  Liczę na sugestie 🙂
  Pozdrowki

  1. avatar Jarmush 8 lipca 2020 o 12:44

   nienormalne, dołóż odrobinę więcej soli

   1. avatar Krzysiek 8 lipca 2020 o 13:25

    Ja w ogóle nie brałem soli, bo miało się ją brać na końcu. W takim razie jeśli nie mam wyproznien to brać dziennie 1 łyżkę stołowa? Dziękuję za wskazówki. Są one dla mnie bardzo cenne.
    Przesyłam serdecznosci:)

    1. avatar Jarmush 8 lipca 2020 o 17:48

     Tak napisał Last, nie jest to dobitnie podkreślone, ale wypróżnienie codzienne musi być bez względu na to, jak on to ujął. Sól bardzo rozwalnia, więc bądź ostrożny.

 109. avatar Aga b 14 lipca 2020 o 16:09

  Hej, czy jest tu ktoś kto zrobił na sobie to oczyszczanie i czy może się wypowiedziec o skutkach?

  1. avatar Jarmush 14 lipca 2020 o 19:03

   Raczej należy poszukać u Waltera Lasta, to jego przepis

 110. avatar Bea M 23 września 2020 o 19:20

  hey Pepsi, chcialabym na dniach zaczac 5 dniowe oczyszczanie, trzy pytanka:
  1. czy moge jako srodka bakteriobojczego uzyc olejku z oregano? jesli tak to w jakich proporcjach?
  2. jesli czosnek to ile bys wrzucala do szklaneczki?
  3. na moim plynie lugola jest napisane: plyn lugola na skore, czy to jest ten sam, ktory przyjmujemy doustnie?
  Pozdrawiam, Bea

 111. […] wszelkich napojów gazowanych i zawierających rafinowany cukier. Tutaj pomocne może okazać się pięciodniowe oczyszczanie jelit z Candidy metodą Waltera Lasta za pomocą psyllium husk (babka płesznik) i solą […]

 112. […] w organizmie, należy przejść na jasną stronę mocy i wywrócić swoje zdrowie do góry nogami. Kandydozy możesz pozbyć się już w 5 dni z pomocą psyllium metodą Waltera Lasta. W połączeniu z odżywczą dietą bogatą w naturalny, roślinny […]

 113. […] Chodzą pogłoski (Walter Last), że przy rozbuchanej candidzie należy się przez pewien czas powstrzymać od pokarmów fermentowanych. Najpierw zastosuj pięciodniowe oczyszczanie jelit z przerostu Candidy. […]

 114. avatar Karolina J 25 maja 2022 o 20:32

  Pepsi jakie masz zdanie o oczyszczaniu ziemią okrzemkową? Czy lepiej to zrobić przy pomocy psyllium?

  1. avatar Pepsi Eliot 25 maja 2022 o 20:59

   ziemia okrzemkowa bardzo wysusza, tylko przez tydzień – 100 dni i duuużo wody.Ale jedno nie wyklucza drugiego co jakiś czas, jeśli jest potrzeba, zmieniasz kuracje

 115. avatar Anna 25 maja 2022 o 21:33

  Pepsi kochana a co z karmieniem dziecka i ta kuracja mozna cos zrobic?

  1. avatar Pepsi Eliot 26 maja 2022 o 06:44

   to odgrzybianie, ale pozostań przy spokojnych 4 szklankach <3

 116. avatar HALA 2 czerwca 2022 o 17:19

  Z jaką dokładnie ilością wody przyjmować Psyllium przed śniadaniem/obiadem? Skoro ta ilość wpływa znacząco na działanie zioła:)

  Rozumiem od akapitu „Co dalej?” zaczyna się dalszy ciąg kuracji czyli 6 dzień 🙂

  „Co 3 godziny lub 5 razy dziennie dodawaj 1 łyżeczkę babki płesznik razem ze środkiem bakteriobójczym” – do czego dodawać te suplementy, do wody, soku bo spodziewam się ze nie chodzi o codzienne posiłki 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 2 czerwca 2022 o 19:07

   To jest przepis Lasta nie mój, gość jest bardzo dobry, ale nic więcej nie napisał. A ilość wody, myślę, że pół litra załatwia sprawę 🙂

 117. avatar Karolina J 4 czerwca 2022 o 09:56

  Pepsi, nie widzę tutaj mojego komentarza ani odpowiedź (którą dostałam na emaila).
  Odniose się jeszcze do Twojej odpowiedzi „ziemia okrzemkowa bardzo wysusza, tylko przez tydzień – 100 dni i duuużo wody.Ale jedno nie wyklucza drugiego co jakiś czas, jeśli jest potrzeba, zmieniasz kuracje” – bo nie zrozumiałam dokładnie tych 100 dni. Czy stosować ziemię okrzemkową przez „tylko tydzień”? Czy minimum tydzień, a max 100dni?
  Oczyszczanie zarówno ziemią okrzemkową, jak i za pomocą psyllium, jest dla mnie nowe. I dlatego wolę dopytać.

  1. avatar Pepsi Eliot 4 czerwca 2022 o 10:04

   nie wiem co masz na myśli pisząc 100 dni, kuracja ziemią max 10-14 dni i bardzo dużo pić, bo ona działa na pasożyty odwadniając środowisko

 118. avatar Jury 23 kwietnia 2023 o 20:26

  Na początku chciałbym podziękować za fajny artykuł i pracę którą wykonujecie 😀 Chciałbym zapytać o kurację.. czy podczas 5 dniowej kuracji mam 5 razy dziennie spożywać 1 łyżeczkę babki płesznik razem z płynem lugola (lub czosniekm) oraz z sodą oczyszczoną? Wspomniane jest jeszcze o zmielonym siemiu lnianym i bromelinie… Czy to wszystko mam wymieszać razem w jednej szklance? To jest ten sokomikstura? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

  1. avatar Pepsi Eliot 23 kwietnia 2023 o 20:41

   To jest kuracja Waltera Lasta, którą spisałam z jego książki, nie wyjaśnia w niej więcej.

 119. avatar Jury 23 kwietnia 2023 o 22:00

  Dziękuję za szybką odpowiedz 😉 A czy orientuje się Pani czy przed taką 5 dniową kuracją jest wskazana dieta?

  1. avatar Pepsi Eliot 23 kwietnia 2023 o 23:22

   zdrowa dieta jest wskazana przez całe życie, ale Last nie pisze o specjalnej diecie, na blogu znajdziesz zalecenia przy przeroście Candida

 120. avatar Jury 13 czerwca 2023 o 08:56

  Z tego co udało mi się przeczytać to Walter Last napisał o łyżeczce łusek lub nasionach psyllium do przeczyszczania jelit – nie wspominał o mielonych nasionach czy mielonych łuskach psyllium. W waszej ofercie sklepu posiadacie mielone łupiny babki płesznik. Czy macie w ofercie nasiona lub łuski ale nie mielone?

  1. avatar Pepsi Eliot 13 czerwca 2023 o 10:40

   muszą być mielone, wyściółka jelit nie nadaje się do jedzenia łupek, łusek, otrębów.

 121. avatar Ewela 31 sierpnia 2023 o 19:17

  Jaki to ma być środek bakteriobójczy?

  1. avatar Pepsi Eliot 31 sierpnia 2023 o 20:21

   To jest metoda Waltera Lasta i środek jest podany we wpisie

 122. avatar Kriz 24 października 2023 o 07:48

  Czy ktoś wykona metodę oczyszczaniaz z tego artykułu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum