Słyszałaś o aflatoksynie? Fatalna pleśniowa kiła
Prawie każdy wie jak bardzo szkodliwa jest pleśń. Okazuje się, że wiele problemów można rozwiązywać prostymi metodami. A najlepszym pomysłem może okazać się postawienie na stole solniczki z yyy... kwasem askorbinowym, czyli witaminą C.
Aflatoksyna
Niektóre pleśnie wytwarzają bardzo toksyczne substancje, a nawet jedne z najsilniejszych znanych trucizn. Należy do nich aflatoksyna. Jej działanie zostało dokładnie przebadane, a testy dr Huldy Regehr Clark potwierdziły obecność aflatoksyny w przypadkach raka.
Aflatoksyna mogła się nagromadzić, ponieważ organizm nie zdołał zneutralizować jej dostatecznie szybko.
OWA PLEŚŃ dostaje się do wątroby i po prostu zaczyna ją niszczyć po kawałku. Po większej dawce wątroba zostaje osłabiona przypuszczalnie na całe lata.
Przypadki marskości i zapalenia wątroby zawsze wykazują obecność aflatoksyny
Wątroba walczy z trucizną o własne przetrwanie, lecz po 2 lub 3 tygodniach poddaje się i częściowo obumiera. Tak więc efekty toksyczne mogą pozostać niezauważone przez kilka tygodni!
Pospolite pleśnie spotykane w pieczywie, orzechach, owocach, piwie, occie winnym i syropach wytwarzają aflatoksynę, która blokuje detoksykację propanolu w ustroju.
Kupuj świeży chleb w piekarni lub wypiekaj własny. Orzechy przemywaj rozpuszczoną witaminą C i praż. Zamiast syropów stosuj miód i dodawaj witaminę C.
Bywa, że czytelnicy bloga jedzą orzechy brazylijskie w ramach suplementacji selenu. Ponieważ spotkałam się tyle razy ze spleśniałymi orzechami brazylijskimi, proponuję właśnie tę metodę, czyli przemycie orzechów rozpuszczonym kwasem askorbinowym. A nawet (pomimo, że jestem witarianką) dodatkowe ich podprażenie.
Dr. Clark obwieszcza na podstawie swoich długoletnich badań:
-
Witamina C pomaga neutralizować wszystkie toksyny pleśniowe, również aflatoksynę
-
Trzymaj sproszkowaną witaminę C w solniczce. Dodawaj ją gdziekolwiek to możliwe, do płatków, zupy, ryżu (wystarczy 1/8 łyżeczki, czyli mniej niż pół grama).
- Sposoby leczenia opisywane w wydawnictwach naukowych to: nadtlenek wodoru, woda z limoną, czy cytryną, metadwusiarczyny (znany reduktor) i wysoka temperatura.
- Próbowałam temperatury i witaminy C, która również jest czynnikiem redukcyjnym.
Likwidacja aflatoksyny
-
Zwykłe posypanie prażonych orzeszków witaminą C nie daje pożądanych efektów, ponieważ pleśń penetruje nie tylko ich powierzchnię. Najpierw należy wypłukać je w wodzie, następnie namoczyć i dodać witaminę C (1/4 łyżeczki na 1/2 litra orzeszków). Odstawić na 5 minut, aby mogła zajść reakcja, odlać wode i wysuszyć orzeszki w piekarniku (uwaga na benzopireny).
-
Ryż i makarony częściowo są odpleśniane poprzez gotowanie, a częsciowo przez dodanie witaminy C (nie za dużo, by nie popsuć smaku).
-
Brązowy ryż jest szczególnie podatny na pleśnie
Kto to Hulda Regehr Clark?
Hulda Regehr Clark studiowała biologię w Kanadzie, naturopatka, autorka, i kontrowersyjna propagatorka medycyny niekonwencjonalnej. Twierdziła, że istnieją dwie przyczyny chorób u ludzi: pasożyty i zanieczyszczenie środowiska.
W wieku 81 lat zmarła w Kalifornii w 2009 roku zachorowawszy niestety na szpiczaka mnogiego (nowotwór układu krwiotwórczego). Tyle mówi w wielkim skrócie biografia.
Dezynfekcja produktów żywnościowych wg dr Clark
-
Sterylizujcie każdą rzecz przed lub po przygotowaniu. wystarczy zrobić to raz.
-
Korzystajcie z płyty kuchennej, a nie kuchenki mikrofalowej, by zachować wit.C i german.
1. Dezynfekcja płynem Lugola
1 kropla płynu Lugola
1 litr wody
-
Napełnić zlew lub miskę odmierzoną ilością wody. Zaznaczcie jej poziom kreską, żeby nie musieć jej mierzyć następnym razem.
-
Dodać płyn Lugola (1 kropla na litr). Zanurzyć sałatę lub szpinak, tak by liście były dobrze zamoczone, na minutę.
-
Można je potem spłukać.
-
Nie zostawiać wody do późniejszego użycia, gdyż traci swoją moc.
2. Dezynfekcja cysteiną z solą
1/8 łyżeczki proszku cysteiny
1/8 łyżeczki soli
1 litr wody
-
Zamieszać do rozpuszczenia.
-
Zanurzyć produkty rolne na 5 minut.
-
Nie ma potrzeby płukania.
-
Kiedy cysteiny z solą używa się do sterylizowania napojów, np. mleka lub soku, te szybko zaczynają pachnieć siarką, więc należy równie szybko je zużyć.
3. Dezynfekcja HCl (kwas solny)
1-2 krople HCl na pół szklanki wody
-
Dobrze wstrząsnąć
- Pozostawić w nim żywność na parę minut
4. Dezynfekcja światłem o pełnym spektrum
-
Wilgotna żywność wymaga 5 minut,
-
Sucha żywność wymaga 20 minut.
-
Należy ją umieścić blisko żarówki
... Do niektórych potraw można dodawać sok cytrynowy i ocet jabłkowy. Najpewniejszym sposobem jest rozpuszczenie 1 łyżki stołowej w szklance wody razem z łyżeczką miodu. Daje to wodzie słodko-kwaśny posmak, poprawiajàc jej walory smakowe.
Świeży sok z cytryny lub ocet, oraz "solniczka" z kwasem askorbinowym i łatwy w użyciu dozownik z miodem powinny się zawsze znajdować na stole.
w didaskaliach
Maleńka szczypta kwasu askorbinowego wmasowana w tylną, zajętą nalotem część języka i dobre wypłukanie ust, dbając, aby kwas nie skontaktował się ze szkliwem zębowym, w okamgnieniu likwiduje ten nalot.
Obfite posypanie ananasa, przed obraniem, od spodu, w miejscu, gdzie pojawia się pleśń (właśnie) kwasem askorbinowym i przemycie ananasa pod bieżącą wodą sprawi, że będzie jak świeżo zerwany, oczywiście bez pleśni.
owocek
Źródło:”Przepisy i porady zdrowotne doktor Clark”
Komentarze
co z nią zrobić?posypać banana witamina c?
Ewentualnie jeśli nie masz żadnej z dwóch wymienionych pod ręką, a ich poszukiwania umęczyły Cię okrutnie, to zwyczajnie pożyczasz od Drogiej sąsiadeczki Huldy solniczkę z askorbinowym. I już!
Może mniej spektakularnie. Może mniej wystrzałowo. I na pewno nie aż tak szałowo. Ale jakże i równie skutecznie :)
PS: w delegacji tudzież w restauracji też się może przydać!