logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
84 718 238
181 online
31 441 VIPy
Reklama

 

WITAMINA 1000 + C TiB 
O PRZEDŁUŻONYM DZIAŁANIU
Z NATURALNYMI SUPER DODATKAMI

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Zdziwisz się, jak 8 banalnych rzeczy może spowalniać metabolizm

  fat/pepsieliot.com

  Zmień to, a w końcu schudniesz.

  Powolny metabolizm jest jedną z podstawowych wymówek ludzi, którzy nie mogą schudnąć. W rzeczywistości Twój metabolizm nie jest nadrzędnym powodem, dla którego waga ani drgnie. Ale nawet jakbyś miała wyjątkowo wolny metabolizm, szczególnie, gdy późno szamiesz, podczas gdy ciało naturalnie się wycisza i wolniej metabolizuje, to radzę Ci unikać tych 8 dziwnych rzeczy, które faktycznie go spowalniają

  1. Pestycydy w żywności

  Pestycydy, czyli paskudne substancje chemiczne kolidują z Twoimi hormonami, a w konsekwencji spowalniają metabolizm. Nawet prawidłowy dobór składników odżywczych niewiele tutaj polepszy sprawę, jeśli to co jesz zawiera pestycydy. Choduj warzywa i owoce we własnym ogrodzie, albo kupuj organiczne.

  Tu masz parszywą 12 (13) i szczęśliwą 15.

  2. Braki dobrego snu

  Badania pokazują, że ludzie, którzy śpią mniej godzin spalają mniej kalorii. Brak snu nie tylko spowalnia metabolizm, ale również sprawia, że masz mniej energii. Śpijmyż.

  3. Za mało kalorii w diecie

  Patrz program „jem i chudnę z przerywanym postem”

  Utrzymywanie niskiego poziomu kalorii w diecie przez długi czas spowalnia metabolizm. Gdy nie dasz ciału odpowienio dużo jeść, zacznie wolniej metabolizować, aby oszczędzać energię.

  4. Za dużo siedzenia na krześle i leżenia na tapczanie

  Będąc aktywną fizycznie pomagasz zwiększyć metabolizm, będąc nieaktywną spowalniasz swój metabolizm. Jeśli masz pracę biurkową, weźże wstań co 20 minut, a po każdych 2 godzinach przejdź się, a najlepiej zrób jedno z ćwiczeń tybetańskich, czy 10 kangurków.

  Dzisiaj siedzenie nazywa się dawnym paleniem papierosów, mówiąc po ludzku, gdy okupujesz non stop kompa przez wiele godzin w ciągu dnia, to tak jakbyś kiedyś darła faje.

  5. Niedobór wapnia

  Wapń pomaga regulować metabolizm tłuszczów. Jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości wapnia w postaci dużej ilości warzyw zielonolistnych (no bo przecież nie mleka z kazeiną i laktozą) wówczas ciało będzie skłonne gromadzić tłuszcz, o czym mówi to badanie.

  Oczywiście suplementacja wapnia, na którą rzucił się przestraszony reklamami mainstream nie jest bezpiecznym rozwiązaniem bez odpowiedniej ilości witaminy K2 zawiadującej wapniem, oraz magnezem, jeśli nie chcesz, aby wapń dowolnie utwardził tkanki miękkie w tym tętnice.

  Jednak postawa skrajnie odwrotna i obawianie się minerału, który jest niezbędny do życia, jest równie słabym pomysłem, szczególnie, w tym gdy cierpisz z powodu wysokiego ciśnienia.

  Reklama

  Tu znajdziesz 100% organiczny jarmuż KALE This is BIO, idealny dodatek do kuracji 4 szklanek oczyszczającego MISZCZA


  6. Odwodnienie, czyli za mało pijesz

  Woda odgrywa ogromną rolę we wszystkich funkcjach organizmu. Niektóre badania wskazują, że, gdy jesteś odwodniona Twój metabolizm może zauważalnie spowalniać. Te badania dowodzą, że zwiększenie spożycia wody zwiększa utratę wagi. I supcio.

  7. Za mało błonnika

  Pokarmy bogate w błonnik są świetne do odchudzania, po prostu zwiększają termo-genezę po posiłkową. Najlepiej oczywiście jeść coś co ma więcej błonnika rozpuszczalnego, niż nierozpuszczalnego (rośliny mają taki i taki) który nie wyrządzi raczej (wszystko jest względne) krzywdy Twoim jelitom.

  Oczywiście kłania się setny raz oczyszczająca kuracja 4 szklanek

  8. Braki witaminy D, czyli reguła bolącego mostka

  Witamina D pomaga zachować dobrą cyrkulację metabolizmu tkanki mięśniowej. Niestety, statystyki pokazują, że 50% ludzi nie otrzymuje wystarczającej ilości witaminy D ze słońca i nie może się stuknąć w mostek bez dziwnego uczucia bólu.

  W każdym przypadku zalecam badanie 25(OH)D i nawet zanim otrzyma się wynik już brać po śniadaniu 3 lub 4 (jak masz więcej tłuszczu) tabletki D3 wraz z 1 witaminą K2 najlepiej razem z 1 kapsułką bardzo dobrej Omega 3. Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D należy przerwać przyjmowanie witaminy D

  owocek

  (Visited 6 136 times, 2 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Lusja 7 kwietnia 2019 o 11:33

   Pepsi, dlaczego trzeba odstawic witamine D kilka dni przed badaniem? Przeciez jesli wynik wyjdzie zadowalajacy bez odstawienia, to znaczy, ze musimy ja brac.

   1. Pepsi Eliot 7 kwietnia 2019 o 14:24

    bo wynik będzie przekłamany, we krwi będzie więcej D niż naprawdę w komórkach

  2. Lift59 7 kwietnia 2019 o 23:55

   Bardzo ciekawy artykuł, tylko zastanawiam się, czy spowolniony metabolizm faktycznie jest taki zły?

   1. Pepsi Eliot 8 kwietnia 2019 o 07:59

    bardzo zły, to dlatego kobiety z niedoczynnością tarczycy tak źle się czują, ale przyspieszony ponad normę również jest toksyczny,

    Metabolizm powinien być taki, żeby jeść odpowiednio dużą ilość kalorii, żeby być dobrze odżywioną, a jednocześnie zachować zdrowie, a co za tym idzie być szczupłą. Post przerywany z jem i chudnę jest stworzony do tego.

    1. Lift59 8 kwietnia 2019 o 09:25

     W diecie 811 trudno jest utrzymać odpowiedni poziom kcal. Odpowiedni ilość kcal, to jaka jest, 1500- 2000?.
     Czy w oknie żywieniowym 7 h można podjadać, czy może jednak lepiej zjeść 2, a konkretne posiłki?
     W każdym razie, w poście przerywanym najadać się do pełnego brzucha, najlepiej z dużą porcją warzyw?

     1. Pepsi Eliot 8 kwietnia 2019 o 14:53

      2000- 2500 to minimum, bo na tej diecie musisz dużo aktywności uprawiać, to raz, a dwa, że wyrzut energii na surowych roślianach jest bardzo duży

      1. Lift59 8 kwietnia 2019 o 16:15

       Czy ja dobrze rozumię, surowe warzywa dostarczają więcej kcal niż gotowane???
       Z tego co ja się orientuję, to wszyscy dietetycy mówią, że gotowane produkty dostarczają więcej kcal.

      2. Pepsi Eliot 8 kwietnia 2019 o 16:42

       wręcz przeciwnie, gotowane są gęstsze kalorycznie, szklanka surowego szpinaku i szklanka gotowanego to zupełnie inny posiłek

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *