Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 393 052
160 online
42 283 VIPy

Żelaza tym razem za dużo, witamina C podkręca wchłanianie, a MSM uczula?

Ufasz swojemu sercu? Czy raczej masz zaufanie zdecydowanie bardziej do umysłu?

Gdy Twoje problemy odpoczywają w głębi serca, nagle czujesz się w harmonii ze światem, z tym co akurat jest teraz i generalnie z samą sobą. Gdy Twoje troski są w głowie, yyy … sama wiesz jak wtedy jest. Prawidłowe połączenie z sercem wymaga inteligencji emocjonalnej i zdrowej trafności osądu. Inaczej mówiąc, miłość należy zrównoważyć mądrością. Zobaczysz wtedy tę grę z perspektywy własnej świadomości, czyli z boskiej perspektywy. Jest czas, gdy posuwasz się do przodu, wspinasz się po stopniach, które podkłada Ci życie, czy Ty sama pod giczały, jednak są sytuacje, gdy lepiej dla Ciebie będzie, gdy na chwilę przystopujesz, a nawet zejdziesz ze dwa stopnie w dół, uznając, że może Wszechświat trzyma dla Ciebie coś lepszego w zanadrzu. Najważniejsze, że już jesteś w drodze. Nie popadaj w rozpacz, nie popadaj w euforię, po prostu smakuj i dawaj.

Ciało wymaga od Ciebie pewnej wiedzy, i po to jest ten krótki FAQ:

Dlaczego witamina C i siarka idą razem w parze? Nadmiar żelaza, czy masz unikać witaminy C? Nadmiar, lub górna półka żelaza, a jednak niska ferrytyna? and Dlaczego pomimo tego, że składasz się w dużym procencie z siarki, bywasz na nią uczulona, a dokładnie na MSM?


Głównym dystrybutorem tlenu jest zawarta w czerwonych krwinkach hemoglobina. Jednak tlen jest uwalniany do komórek tylko wtedy, gdy w ramach oddychania tlenowego został wygenerowany przez mięśnie lub mózg, dwutlenek węgla. Pod wpływem komórek nowotworowych, drożdżaków Candida i innych mikomikrobów w wielu tkankach zachodzi oddychanie beztlenowe. Komórki beztlenowe nie produkują dwutlenku węgla i dlatego nie dostają wystarczającej ilości tlenu z normalnego obiegu krwi. W przypadku niskiego poziomu energii potrzebują więc jego dodatkowej porcji. Skutecznym remedium będzie witamina C.

1. Dlaczego Witamina C z siarką (MSM) są w parze skuteczniejsi przy zakażeniach bakteryjnych?

Od dawna wiadomo że witamina C jest dobrym środkiem przeciw infekcjom wirusowym, jednak ostatnie badania wykazały, że w rzeczywistości to DHA (czyli kwas dehydroaskorbinowy, jest skutecznym środkiem przeciwbakteryjnym. Dlatego witaminę C najlepiej zażywać w połączeniu z MSM, ponieważ razem tworzą parę redoks.

I nie ma sensu przytaczać  teraz trochę skomplikowanej definicji działania par redoks. Ale najważniejszy jest morał, że Witamina C nie może wniknąć do komórek bezpośrednio a jedynie jako DHA. Ale, gdy już się w nich znajdzie, zostaje zredukowana i uwalnia tlen. Ów tlen jest bardzo reaktywny i zabija (wewnątrz komórek) mikroorganizmy blokujące oddychanie tlenowe, które dzięki temu zostaje ponownie uruchomione.

2. Nadmiar żelaza i witamina C

Ludzie starsi i osoby z nadmiarem żelaza, najczęściej chorzy na hemochromatozę obawiają się przyjmowania witaminy C ze względu na przestrogi dochtore, czytaj  lekarzy medycyny konwencjonalnej, że może ona (witamina C) zwiększyć wchłanianie żelaza. W rzeczywistości dotyczy to tylko niskich dawek witaminy C. Bowiem nadmiar żelaza w utlenionej postaci jest wynikiem problemów z równowagą potencjału redoks, co można łatwo skorygować zażywając 10 g askorbinianu sodu dziennie w równych ostępach czasu.

3. Nadmiar, lub górna półka żelaza, a jednak niska ferrytyna

Obniżony poziom ferrytyny jest typowy dla anemii z niedoboru żelaza lub niedokrwistości chorób przewlekłych. Sytuacja, gdy poziom ferrytyny jest obniżony, przy prawidłowym poziomie żelaza może świadczyć o utajonym niedoborze żelaza, co znaczy, że jego poziom jest prawidłowy, dlatego, gdyż uruchamiane są rezerwy z ciała. W takim przypadku zazwyczaj nie ma wskazań jeszcze do suplementacji, ale do modyfikacji diety. Kuracja 4 szklanek z bardzo bogatą w zielonki i algi 4 szklanką ma tutaj bardzo dobre zastosowanie. W przebiegu niedoczynności tarczycy często stwierdzana jest anemia różnego pochodzenia, jak przez upośledzoną syntezę hemoglobiny, niedobór żelaza (słabe wchłanianie, obfite krwawienia), niedobór kwasu foliowego lub niedokrwistości złośliwej, czyli wynikającej z niedoboru witaminy B12. Dlatego tak ważne obok badania zarówno B12, kwasu foliowego, żelaza i ferrytyny, jest zbadanie również, a może przede wszystkim poziomu homocysteiny, potężnego markera zapalnego.

4. siarka, a jednak kłopoty

Wiele osób ma problemy ze spożywaniem siarki zarówno w pokarmach jak i w MSM. Dlatego nie mogą korzystać z dobrodziejstw mieszanki kwasu askorbinowego z MSM. Okazuje się, że suplementacja Molibdenu (w dawce około 500 mcg dziennie) może być bardzo pomocna. Aktywuje bowiem enzym utleniający związki siarki do siarczanów. Źródła: Walter Last „Proste metody przywracania zdrowia”, Gabrielle Orr „Kroniki Akaszy”

owocek

(Visited 10 062 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Patryka 14 lipca 2018 o 15:16

  Dzień dobry, ja z tego miejsca mam pytanie do GrzegorzaAdama, naszego tutejszego specjalisty od pasożytów 🙂

  Jakie działania polecałbyś na przywry? Chodzi o przywrę kocią, zdiagnozowana biorezonansem. Chcę jeszcze zrobić przeciwciała dla upewnienia wyniku (aczkolwiek byłam w gabinecie prowadzonym przez panią z wieloletnim doświadczeniem, poleconą). Z objawów mam lekko nabrzmiały brzuch przy pępku, wiercenie się przed zaśnięciem, wybudzanie w nocy.
  Pewien dyplomowany zielarz sugeruje, że żadne zioła (herbatka czy mielone) nie są w stanie rozprawić się z przywrą, tylko chemia, niedostępna w PL. Ja jednak w oczekiwaniu na pełnię chciałabym zaopatrzyć się w naturalne metody i narzędzia. Obejrzałam już filmy zielarza – Lubickiego i wybieram się w łąkę 🙂 Niestety zalecenia są ogólne, a ponoć przywra to ciężki pasożyt. Może nalewka z orzecha włoskiego?

  Pomożesz?

  Druga sprawa – i tu może Pepsi podpowie – czego objawem może być przewlekłe uczucie pragnienia i umiarkowanej suchości w ustach? Piję dużo w ciągu dnia, woda z cytryną / solą. Wynik D3 50; homocysteina 12; glukoza w porządku, hormony tarczycy w normie. Od ok. 2 lat codzienne rano piję wodę z łyżeczką wit. C i MSM (za co zganiła mnie terapeutka z biorezonansu, że msm tylko tymczasowo, na zapalenia…).

  ps. Podziękowania dla Pepsi za prowadzenie tego bloga – to wspaniałe forum wymiany „alternatywnych” poglądów i ciekawe wpisy.

  1. avatar Jarmush 14 lipca 2018 o 17:01

   moim zdaniem powinnaś obniżyć homocysteinę, B6 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2525-vitamin-b6-100mg-120kaps-gg-5060040820230.html?search_query=B6&results=41
   B12 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2498-sublingual-vitamin-b12-50g-gg–5060040820117.html?search_query=B12&results=20, oraz kwas foliowy G&G https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-5-mth-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html

   Uczucie pragnienia i suchość w ustach z powodu kwasu askorbinowego na czczo i siarki dzień w dzień w takich ilościach. Przecież to kwas, przepala Cię w takich ilościach.

   1. avatar Aneta D Falkiewicz 14 lipca 2018 o 20:06

    no patrz, to samo mam, ale bez uczucia suchości, mimo, że dużo piję wody z kwasem l-a i msm, ale tez z chlorkiem magnezu. i tez mam za duzo homocysteiny, td.tezszukam info jak ukatrupić przywrę, ktora siedzi mi na wątrobie. jak sie obnizy homocysteine i wyrowna poziom grupy B to przywra sama kaput?

    1. avatar Jarmush 14 lipca 2018 o 22:40

     a robiłaś kurację goldenseal? nie więcej niż 300 mg 3 razy dziennie – zawsze z jedzeniem! I tylko przez 3 tygodnie, nie dłużej.

     Nie należy brać goldenseal, gdy masz niski poziom cukru we krwi, bo gorzknik kanadyjski jeszcze bardziej go obniży.

     1. avatar Aneta D Falkiewicz 15 lipca 2018 o 16:34

      Czemu w internetach z tym gorzknikiem nie ma powiązania z przywrą? czym się różni od piołunu, który w „gorzkich ziołach” raz na kilka miesięcy stosuję? czy za dużo pytań 😀 no i dowaliłam jeszcze masło z pestek dyni, codziennie łyżeczka, bo tańsze w uk niż same pestki (organiczne się wie). kupię ten gorzknik i zobaczę za miesiąc i za dwa miesiące te próby watrobowe <3

     2. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 19:09

      pytaj się Internetów, a nie mnie

     3. avatar Aneta D Falkiewicz 6 sierpnia 2018 o 08:46

      Dobra, zaczynam dzis goldenseal, ze Swansona wykopałam, każda tabletka ma 125mg, to jak mam to brać? te 300mg to cały dzień, 300mg dziennie?

     4. avatar Jarmush 6 sierpnia 2018 o 13:49

      tak było napisane

     5. avatar Aneta D Falkiewicz 6 sierpnia 2018 o 15:39

      Dobra, to przez pierwszy tydzien jem 250mg a potem sprobuje dorzucać „okazjonalnie” trzecią tabletkę… i nie przekroczę 3 tygodni. I zobaczę na biorezonansie za ponad miesiąc.

     6. avatar Jarmush 6 sierpnia 2018 o 17:09

      sprawdzisz metodę i napisz

   2. avatar Aneta D Falkiewicz 14 lipca 2018 o 20:10

    ile dziennie przyjmować tej B12 i B6 w razie niedoborow? 100mg B6 i 50g B12 jak tam pisze?

    1. avatar Jarmush 14 lipca 2018 o 22:29

     to duże dawki, bierz tyle. Jakby było upośledzone wchłanianie B12 to trzeba brać zastrzyki lub liposomal B12.

     1. avatar Aneta D Falkiewicz 15 lipca 2018 o 07:23

      Dobra, czas start dwa miesiące do nast biorezonansu jak B12 się nie ruszy choć minimalnie to biorę się za liposomal. Nie znam goldenseal, pierwsze słyszę. Kupię i spróbuję i zobaczę jak ciało będzie reagować. Naprawdę naprawdę teraz mając takie konkrety można w końcu porządnie się wziąć za siebie a nie błądzić po omacku… A tu wszystko rozjaśnione – homocysteina, niskie poziomy z B i potencjalna przywra, jakie to fascynujące <3 Dziękuję Pepsi 🙂

      A. Zdarzyło mi się dwa razy wziąć wieczorem tabletki B1, B6 i B12. I potem nie mogłam zasnąć … One jakoś pobudzają czy generalnie tabletki należy przyjmować za dnia z posiłkiem?

     2. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 09:17

      B najlepiej ze śniadaniem,

   3. avatar Patryka 15 lipca 2018 o 08:02

    Oo, to mi zabiłaś ćwieka Pepsi. A jak w takim razie suplementować Wit. C i msm, jeśli nie rano na czczo? Z szejkiem? Przed obiadem? Jakie dawki być polecała?
    I druga sprawa – czy c i msm można przewlekle? Może Last coś pisze na ten temat?

    Myślałam, że kwas askorb. to mimo wszystko nie aż tak mocny kwas i dla mojego żołądka będzie to pikuś 😉 Ale chyba masz rację!

    Z góry dzięki za szybką odpowiedź, jesteś niezastąpiona!

    1. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 09:15

     wystarczy 1 gram C wraz z 1-2 gramami MSM dołożyć do porannego soku ze świeżych pomarańczy. Możesz dodać jeszcze łyżeczkę kolagenu peptan F TiB, gdy masz jakieś problemy ze stawami.

   4. avatar malgosza 16 lipca 2018 o 14:44

    na przywry skutecznie brałam zaleceony przez naturopatę Prazikwantel – Biltricide. Z tego co wiem teraz można go dostać na receptę w Niemczech lub na Ukrainie.

  2. avatar Kacha 15 lipca 2018 o 06:34

   Patryka, a gdzie Twoja przywra się ulokowała? Bo ja oprócz wątrobowej mam zdiagnozowaną kocią ale biorezonans nie wykazał gdzie bytuje. U mnie po zalecaniach po badaniu i licznych radach z tego bloga bardzo poprawił się stan organizmu ale przywry ja siedziały tak siedzą:-(((
   Pepsi, a jak może objawić się uczulenie na MSM? Ostatnio mam problem z dziwnym uczuleniem ma powiekach i po oczami – czerwone, swędzące plamy na powiekach i pod oczami. Chwilę wcześniej włączyłam vit.c+msm(nie pierwszy raz). Czy może mieć to wpływ? NIe wiesz czasem czy nerki mogą dawać takie objawy? Usg nie wykazało piasku ani kamieni.
   Uściski

   1. avatar Jarmush 15 lipca 2018 o 09:20

    najlepszą metodą jest odstawienie tylko jednego składnika i wtedy wszystko jasne. Odstaw MSM, ale zostaw C i zobacz. Może zmieniłaś płyn do prania, albo coś w tym stylu?

    1. avatar Kacha 15 lipca 2018 o 17:00

     No właśnie nic nowego nie stosuję. Kosmetyki tylko ekologiczne. Witamina C cały czas.Jeszcze podejrzewam mojego kotka albo układ moczowy właśnie. Kiedyś czytałam – być może właśnie na Twoim blogu, o facecie który dużymi dawkami siarki wyleczył astmę. Szkoda by było mieć na nią uczulenie. 🙁
     Uściski

   2. avatar Patryka 15 lipca 2018 o 20:55

    Kacha
    Biorezonans wykazał, że pod wątrobą i chyba dwunastnicą. Miałam badany prawie każdy narząd.

    Mam zamiar pojutrze zrobić przeciwciała + badanie z kału w poleconym labie parazytologicznym.
    Moja bioterapeutka na przywrę poleciła mi nalewkę z czarnego orzecha (można u Pepsi kupić?), zacząć od pełni.


    Na zapalenie spojówek – zioło prunelka + olej z czarnuszki. I kalibracja Wit C bym zrobiła.

    Ps. Teraz kwitnie wrotycz!! Warto zbierać, szczególnie do kuracji przeciwpasożytniczej. Używać ostrożnie (poczytać przed)

    Ale jestem ciekawa, co na przywry poleci Grzegorz Adam, gdy tu zajrzy

  3. avatar Luxtc 25 lipca 2018 o 21:19

   Przywrę wyleczyłem u mnie i mojej partnerki tabletkami Opistop. Ale w naszym przypadku były to przywry rybie, złapaliśmy w podróży po Afryce. Nie zawadzi Wam przetestować. Podobno coraz więcej jest zakażeń od ryb dlatego nie jedzcie sushi.

   1. avatar Jarmush 26 lipca 2018 o 05:55

    oczywiście, że jedzcie sushi, tylko wegańskie !!!

 2. avatar ela 14 lipca 2018 o 17:23

  Hej, doszły mnie słuchy, że dużo śmiechu i zwykłego przytulania minimum 12 razy na dzień ma pozytywny wpływ na zdrowie ?

  1. avatar Jarmush 14 lipca 2018 o 17:25

   sie rozumie sie

 3. avatar Kasia K. 16 lipca 2018 o 07:33

  Hejka, a ja w ubiegłym tyg zrobiłam badania mojej mamie – hemoglobina 14,1, żelazo w normie, a ferrytyna powyżej normy i nie wiem co robić? Powtórzymy badania ale jeśli znowu tak wyjdzie co robić? Mama jest na protokole jodowym i bierze wit C.

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2018 o 07:39

   Żelazo to też jednoicześnie silny marker prozapalny, co oznacza, że trzeba bardzo uważać na to co się je, odstawić żelazo hemowe, czyli mięso/podroby. W niektórych przypadkach nawet trzeba stosować upuszczanie krwi, pijawki

 4. avatar Sylwia 16 lipca 2018 o 10:00

  Pepsi mam pytanie. Od dwóch tygodni pobolewa mnie prawa dłoń od końców palców do łokcia. Kłopot sprawia mi pisanie długopisem i używanie myszki. Ostatnio trochę przeforsowałam rekę dźwigając zgrzewkę wody i grając w tenisa. Codziennie suplementuję chlorellę, omega 3, Greens&friuts, d3+k2 + 4 szklanki. Ćwiczę regularnie. Czy wystarczy jak włączę msm do diety? Czym ewentualnie smarować rękę, żeby mniej bolała?

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2018 o 12:37

   MSM i kolagen TiB, to może też być początek cieśni nadgarstka, zbadaj też przy okazji TSH i pozostałe hormony tarczycy

   1. avatar Sylwia 25 stycznia 2019 o 09:29

    Cały czas probuję poskładać do kupy wszystkie moje dolegliwości i w końcu dojść do tego co mi dolega. Dolegliwosci: bół nadgarstka i łokcia przy takich czynnościach jak używanie klawiatury i myszki, odkręcanie buteli z wodą, niskie libido od roku, mocno wypadające włosy z głowy, nosa, brwi i rzęs, łuszcząca sie skóra głowy, wędrujące bóle: czasami bolą lędźwia i kolana ale nigdy jedno i drugie w tym samym czasie, częste wybuchy złości. Robiłam badania z krwii: TSH 2,44, CRP <1, OB 14, ALT 24, AST 25, Glukoza na czczo 79,40, Kreatynina 0,72, Czynnik reumatoidalny 41,2 (wyszedł za wysoki, norma do 14), morfologia krwii w normie, ph moczu rano 7,0. Test sody – odbija się ok. 3 minuty (cały czas zakaszam żołądek). Jelita uszczelniam kolagenem i zamierzam włączyć glutaminę. Czy to może być jednak tarczyca mimo wyniku w normie i normalnej wagi ciała 53 kg przy 163 cm? Plama jodu znika bardzo szybko w ciagu 6 godzin. Moje pytanie do Ciebie, jakie badania jeszcze zrobić? W jakich dawkach suplementować selen, cynk, vit. E i Kelp (dodatkowo oprób robienia plamy z płynu Lugola). Od tygodnia odstawiłam gluten ale to za wczesnie, żeby stwierdzić czy coś pomogło. Help….

   2. avatar princesqa 25 stycznia 2019 o 09:45

    Cały czas probuję poskładać do kupy wszystkie moje dolegliwości i w końcu dojść do tego co mi dolega. Dolegliwosci: bół nadgarstka i łokcia przy takich czynnościach jak używanie klawiatury i myszki, odkręcanie buteli z wodą, niskie libido od roku, mocno wypadające włosy z głowy, nosa, brwi i rzęs, łuszcząca sie skóra głowy, wędrujące bóle: czasami bolą lędźwia i kolana ale nigdy jedno i drugie w tym samym czasie, częste wybuchy złości. Robiłam badania z krwii: TSH 2,44, CRP <1, OB 14, ALT 24, AST 25, Glukoza na czczo 79,40, Kreatynina 0,72, Czynnik reumatoidalny 41,2 (wyszedł za wysoki, norma do 14), morfologia krwii w normie, ph moczu rano 7,0. Test sody – odbija się ok. 3 minuty (cały czas zakaszam żołądek). Jelita uszczelniam kolagenem i zamierzam włączyć glutaminę. Czy to może być jednak tarczyca mimo wyniku w normie i normalnej wagi ciała 53 kg przy 163 cm? Plama jodu znika bardzo szybko w ciagu 6 godzin. Moje pytanie do Ciebie, jakie badania jeszcze zrobić? W jakich dawkach suplementować selen, cynk, vit. E i Kelp (dodatkowo oprób robienia plamy z płynu Lugola). Od tygodnia odstawiłam gluten ale to za wczesnie, żeby stwierdzić czy coś pomogło. Help….

    1. avatar Jarmush 25 stycznia 2019 o 11:45

     Niedoczynność tarczycy to jest

     Bierz D3 w protokole z K2
     Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
     Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 G&G 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html , możesz brać w zamian Hemp Proitein This is BIO i dosypywać kopiatą łyżkę stołową do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek. 
     2 kapsułki cynku G&G, lub 1 gdy nie badałaś poziomu miedzi i cynku. ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Bierz 200* mcg selenu dziennie, 
     czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
     Selenu nie łącz z cynkiem, ale bierz go z 1 witaminą E G&G i 1 C TiB około godziny 17.

     Bierz witaminę C

     Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
     albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

     KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
     Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
     jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
     Bierz probiotyki
     https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

     Oczyść wątrobę
     https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/
     tam są namiary na bardzo dobrą, codzienną terapię 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Bierz magnez
     Magnez
     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
     np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
     magnez w godzinach porannych, właśnie możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ 

     Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
     Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

     Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html, zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B. 

     Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy  i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek – tu prosty test na ilość kwasu w żołądku
     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

     nie jestem lekarzem, pozdro

     1. avatar princesqa 25 stycznia 2019 o 13:09

      Dziękuję. Znam to wszystko o czym piszesz i stosuję się do 90 % zaleceń. Mimo to nie widzę poprawy w tych obszarach, o których piszę. Może trzeba więcej czasu. Dlatego postanowiłam odstawić jeszcze gluten, bo być może w nim tkwi problem. Odezwę się za 2 miesiące co mi z tego odstawienia wyszło:-)

     2. avatar princesqa 26 lutego 2019 o 11:35

      Pepsi śpieszę zakomunikować, że po miesiącu stosowania diety bezglutenowej oraz włączenia suplementacji kelp+selen+vit E+ vit C ( +cała reszta supli i 4 szklanki które brałam już wczesniej) nastąpiła poprawa. Nadgarstek i łokieć przestały boleć podczas obsługiwania myszki, zmniejszyły się wybuchy złosci, libido zaczęło iść w górę, włosy ciut mniej wypadają (potrzebują chyba więcej czasu). I zdarzyło się coś, czego w ogóle się nie spodziewałam. Mimo szczupłej sylwetki zawsze miałam zapasik tłuszczu na brzuchu i „boczkach” i za nic w świecie nie mogłam się tego pozyć nawet jak intensywnie ćwiczyłam ciało. Po miesiącu bez glutenu straciłam 2 kg właście z tego tłuszczu na brzuchu. Cud:-) Podziękowała za dobre rady:-)

     3. avatar Jarmush 26 lutego 2019 o 11:57

      <3

     4. avatar princesqa 5 kwietnia 2019 o 11:46

      Pepsi ma pytanie. Po dwóch miesiąca bez glutenu zaczęło się dziać coś dziwnego. W niedzielę wypiłam wieczorem czerwone wino i rano obudziłam się z „kluchą, gulą” w gardle. Uczucie takie jakby coś mi tam utknęło. Trochę spanikowałam i wzięłam tabletkę antyhistaminową plus vitaminę c. Do wieczora mi przeszło. Dzisiaj rano sytuacja się powtórzyła ale nie mam pojęcia co mogło ją wywołać bo wina nie piłam. Ani witamina C ani tabletka póki co nie zadziałały. Poszłam do lekarza, zernął do gardła i orzekł, że to może być alergia na pyłki. Przepisał tabsy antyalergiczne i to wszystko. Nigdy wczesniej nie miałam, żadnej alergii. Dwa tygodnie temu bardzo poparzył mnie płyn lugola. Wcześniej nie miałam takich reakcji. Odstawiłam już Kelp (G&G) bo pomyśłam, że to może przez niego. Całą resztę, która mi rozpisałać biorę, w tym macę. Co to może być? Alergia, nietoleracja histaminy, tarczyca? Podpowiedz jakie badania zrobić w tej sytuacji? Co odstawić?

     5. avatar Jarmush 5 kwietnia 2019 o 16:07

      Tarczycę zrób całą, ale skąd miałaś w domu tabletkę antyhistaminową, skoro nie jesteś alergikiem?

     6. avatar princesqa 5 kwietnia 2019 o 17:26

      Trzy lata temu laryngolog leczył moje przewlekłe zapalenie zatok lekiem przeciwalergicznym, sterydem do nosa i lekiem przeciwzapalnym z pseudoefedryną. Został mi po prostu jeden listek tych tabletek. Cała tarczyca czyli TSH, FT3 i FT4?

     7. avatar Jarmush 5 kwietnia 2019 o 20:48

      i przeciwciała tarczycowe i USG tarczycy,
      to może być związane z zatokami, z przerostem candidy

     8. avatar princesqa 10 kwietnia 2019 o 06:22

      Cześć Pepsi. Zrobiłam parę badań i oto co z nich wyszło. Cała morfologia OK za wyjątkiem granulocytów kwasochłonnych 0,7 (norma 1-6), OB – 5, USG tarczycy i węzłów chłonnych wyszło w porządku, TSH – 0,79, anty TPO – 11,29 (norma 0-34). Lekarze zasugerowali mi, że to nerwica. Martwi mnie ten wynik TSH ponieważ 14 stycznia 2019 roku TSH wynosiło 2,44. Czy to dobrze, że tak szybko spadła ta wartość? Co teraz zrobić? Czy dalej skomplementować Kelp lub jod przez skórę. Uczucie guli w gardle raz się pojawia, raz znika. Do tego bardzo często mi się odbija. Pozdrawiam

     9. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 10:38

      a jak wychodzi test na zakwaszenie żołądka? pH moczu? mamy już paseczki jakby co

     10. avatar princesqa 10 kwietnia 2019 o 19:55

      Dzisiaj odbiło mi się po ok. 5 minutach. Wiem, że słabo to wygląda. Wcześniej odbijało mi się przed upływem 3 minut. Powiem szczerze, że pasków ph jeszcze nie stosowałam. Muszę poczytać na ten temat. Po wyeliminowaniu glutenu nie mam problemów z jelitami. Śpię bardzo dobrze. Ale dalej nie wiem, czy dobrze się stało, że poziom TSH tak szybko się obniżył i czy dalej suplementować Kelp? Pisałam Ci w poprzednich postach, że po miesiącu bez glutenu schudłam 2 kg. Po drugim miesiącu bez glutenu przytyłam 4 kg. Nie za bardzo rozumiem skąd takie wahania TSH i wagi?

     11. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 19:57

      po prostu trzeba badać pH moczu rano na czczo i o 12 w południe

 5. avatar Dziu 16 lipca 2018 o 15:02

  Hej Pepsi czy mogłabyś luknąć na moją morfologię? Nie za bardzo wiem, co mam zrobić przy wysokim poziomie żelaza, gdyż zawsze miałam problemy z niskim, mam też niedoczynność tarczycy i przyjmuję euthyrox 25.Czy kuracja 4 szklanek mogłaby pomóc obniżyć żelazo?

  Morfologia CBC Leukocyty 5,1 tys/µl
  Erytrocyty 4,23 mln/µl
  Hemoglobina 12,8 g/dl
  Hematokryt 38,0 %
  MCV 89,8 fl
  MCH 30,3 pg
  MCHC 33,7 g/dl
  Płytki krwi 201,0 tys/µl
  RDW-CV 13,6 %
  RDW-SD 44,1 fl
  PDW 11,5 fl
  MPV 10,0 fl
  P-LCR 25,2 %
  PCT 0,20 %
  OB OB 3 mm/h
  Cholesterol całkowity 184 mg/dl
  Potas Potas 4,30 mmol/l
  Żelazo Żelazo 228,0 µg/dl
  Glukoza Glukoza 90,80 mg/dl
  TSH 2,290 µIU/ml

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2018 o 18:11

   nie, kuracja 4 szklanek dostarcza żelazo. Koniecznie zrób badanie ferrytyny!

 6. avatar Tabaza 6 sierpnia 2018 o 07:13

  Hey Pepsi z racji tego że każdej nocy się kila razy budzę ale tylko na kilka chwil to zawsze napiję się trochę wody w tych przerwach którą doprawiam kilkoma gramami witaminy C i kilkoma gramami MSM na 1,5 litra wody czy takie działanie jest ok na dłuższą metę uprzejmie proszę o komentarz w perspektywie tego co mówi na ten temat Walter Last i ww. komentarzy

  1. avatar Jarmush 6 sierpnia 2018 o 08:13

   nigdy bym tego nie robiła będąc zdrową, czysta dobra woda tak.

 7. avatar nepsa 6 sierpnia 2018 o 10:37

  Pepsi, mam prośbę o interpretację tych wyników badań:

  FE 22,7 umol/l [8,8-27,0]
  TIBC 46 L umol/l [50-89]
  WYTR (wysycenie transferyny) 49,2 H % [15-45]
  WITAMINA B12 769,1 pg/ml [191-663]

  Mam mastocytozę skórną.
  Lekarze twierdzą, że jest ok.Moja dentystka uważa, że mam żelazo w normie, ale organizm go nie wykorzystuje. Nie jem prawie w ogóle mięsa, nie suplementowałam witaminy B. nie rozumiem tych wyników. Czuję się bardzo źle, jestem cały czas zmęczona, ale wszyscy zrzucają to na karb mastocytozy. Powinnam brać leki antyhistaminowe i IPP. Ale te pierwsze biorę sporadycznie, drugich nie, bo wiem, że mam niedokwasotę, ale lekarze twierdzą, że refluks (miałam gastroskopię) to nadkwasota i nie pomaga logiczne tłumaczenie.

  1. avatar Jarmush 6 sierpnia 2018 o 13:44

   żeby wiedzieć więcej o żelazie zrób badanie ferrytyna, oraz bardzo ważne kwas foliowy, homocysteina i 25(OH)D i koniecznie test prosty domowy na kwasowość żołądka https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

 8. avatar nepsa 6 sierpnia 2018 o 13:53

  Dziękuję za odpowiedź. Test na kwasowość robiłam kilka razy, na pewno mam niedokwasotę (nie wdając się w szczegóły). Od tego zaczęłam przygodę z Twoim blogiem i książką. 🙂 Zamówiłam badanie D3, ale miałam nie 25(OH)D, jeszcze wtedy nie wiedziałam, że tak to ma wyglądać, tylko VITDT mam 35,85 ng/ml [30,00-80,00] Zrobię zatem to co sugerujesz. Mam całe nogi w popękanych naczynkach, bardzo szybko ich przybywa. Czasami po nocy wstaję i mam kilkanaście małych siniaczków.

  1. avatar Jarmush 6 sierpnia 2018 o 14:19

   ale to też może sugerować braki witaminy C, robiłaś kalibrację?

 9. avatar nepsa 10 sierpnia 2018 o 13:08

  Robiłam, odzew był, reakcja prawidłowa. 😉 Cały czas też biorę witaminę C.

 10. avatar Meryenn 6 listopada 2018 o 12:32

  Noi znów, mam problem, papsi odpowiada…
  Zazylam po posiłku tabletkę msm i po pół godziny tak mi się niedobrze zrobiło, że ledwo doszłam do domu, zlaly mnie zimne poty, gazy okropne… Przypomniałam sobie ze jak wcześniej brałam to msm to też mi było często niedobrze, ale nie aż tak. Po przeczytaniu tego postu przypomniałem sobie że po gotowane kapuscoe też mi się odbija. Po kiszonej nie. Czy to może być uczulenie na siare?

  1. avatar Jarmush 6 listopada 2018 o 16:22

   bardzo częste, Last twierdzi, że to braki molibdenu

 11. avatar lucka.w 24 czerwca 2019 o 08:06

  Pepsi, proszę o interpretację
  czy z tym żelazem jest bardzo coś nie tak ?
  Żelazo 46,30 umol/l (5,83-34,50)
  Ferrytyna 22,90 ug/l (15,00-150,00)
  B12 512,60 pg/ml (191,00-663,00)
  D3 57,54 ng/ml (30-80)
  Mam też inne wyniki gdyby były potrzebne do interpretacji
  Gorąco pozdrawiam buziaki :*

  1. avatar Jarmush 24 czerwca 2019 o 09:51

   Jeśli żelazo przekracza dopuszczalną normę, ale ferrytyna jest w normie, to nic się z tym nie robi, ale trzeba być czujnym, czyli badać się. xoxoxo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum