logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 020 308
250 online
32 621 VIPy
Reklama

 

POLECANA WITAMINA C
o przedłużonym działaniu
z dodatkiem
bioflawonoidów z cytrusów

WITAMINA C 1000+ TiB

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Zgadnij co lepsze, za niski cholesterol, czy za wysoki?

rp_whats-the-paleo-diet-3.jpg

Zgadnij co lepsze, za niski cholesterol, czy za wysoki?

Czyli arcyważny wykład w temacie niemierzalnym – cholesterol:)

Wielkie dzieło Campbella, ponad dwudziestoletnie badania na Chińczykach, mogłyby się okazać nieprawdziwe, wynaciągane jak ukochany sweter narzeczonego? Czy to możliwe, że niski, a nawet bardzo niski poziom całkowitego cholesterolu w rzeczywistości niszczył Chińczyków, pozbawiał ich hormonów steroidowych, w tym estrogenu i testosteronu, gdyż zbudowane są z cholesterolu, a w następnej kolejności czy ten fakt zabijał ich przedwcześnie?

Campbell zarzeka się w swojej książce „China Study”, że cholesterol całkowity na poziomie 150 praktycznie wyklucza incydent sercowy zakończony odłożeniem widelca, co miało potwierdzić gremium chirurgów kardiologów, a były całe gminy, gdzie Chińczycy mieli cholesterol całkowity jeszcze niższy, bo na poziomie 90, czy nawet 70. Chociaż każdy musi przyznać, że to zdecydowanie oznacza niedożywienie.

To jest jedna strona medalu, która jak najbardziej pokrywałaby się o dziwo z głównym nurtem medycyny alopatycznej demonizującej cholesterol. Czyli do mitu, że cholesterol jest szkodliwy, co można zinterpretować inaczej, że niski cholesterol jest zdrowy.

Reklama

OMEGA 3 TiB zero metali ciężkich i transów, a przy okazji najlepsza metoda na obniżanie fibrynogenu, i podwyższanie „dobrego” cholesterolu, oraz obniżanie trójglicerydów


I właśnie ten temat będzie lejtmotywem dzisiejszych rozważań, co jest mitem w kwestii cholesterolu? I kto w ogóle ma rację i po co?

Wszystko zaczęło się w 1889 roku od pewnego chłopca, który zmarł nagle w wieku 11 lat, gdyż dziecko urodziło się z chorobą, zwaną hipercholesterolemia powodującą ogromną nadprodukcję cholesterolu. Ten fakt wydaje się być pierwszym zasianym ziarnem niepokoju, które doprowadziło naukowców Lehzena i Knaussa do koncepcji, że cholesterol jest zły.

Następnie seria eksperymentów przeprowadzonych przez Nikołaja N. Anitschkowa na nomen omen królikach doświadczalnych, oczyszczonym cholesterolem wykazała szybki rozwój miażdżycy. Podobne doświadczenia przeprowadzono na kozach, kurach, papugach, świnkach morskich, gołębiach i rezusach, z tym samym rezultatem. Sceptycy zarzucili, że zwierzęta te są roślinożerne natomiast podobno doświadczenie z psami jedzącymi mięso już nie zadziałało. Podobno zignorowano ten fakt. Podobno.

Potem był jeszcze Ancel Keys, który w 1955 roku ogłosił, że wysokie spożycie tłuszczu w diecie jest kluczem do podwyższonego poziomu cholesterolu, a z kolei ten jest przyczyną ataków serca. Ancel Keys okazał się odrobinę krętaczem i naciągaczem prawdy i badając dwadzieścia dwa kraje jakoby przypisał im wszystkim, wyniki z siedmiu. Od tej chwili współczesna medycyna uzależniła się od cholesterolu czarnego charakteru, jak makler giełdowy od koki.

Jednak słyszałaś, że jest pewna nauka ścisła zwana biochemią hi hi hi

Jak więc mogło dojść do takiego przekłamania, o ile to faktycznie przekłamanie, bo jeszcze tego nie ustaliliśmy? Przedstawiciele drugiego nurtu medycyny, tego bardziej niszowego, bo alternatywnego, na marginesie widać, że dr. Campbell do niego też nie należy, twierdzą, że jak zwykle chodzi o pieniądze.

Bowiem leczenie podwyższonego cholesterolu, który według niszowców nie wymaga leczenia, sprawiło, że w kolejkach do alopatów ustawiają się rzesze pacjentów, aby obniżyć im koniecznie cholesterol farmaceutykiem, głównie statynami, co miałoby oddalić od nich straszne widmo incydentu sercowego. Ten proceder jest tak rentowny, że medycyna alopatyczna, a przede wszystkim farmacja nie da sobie tak łatwo odebrać cholesterolu, jako kury znoszącej złote jajka.

Krążą więc różne klechdy na temat cholesterolu, że jest zły LDL, ale bywa też i dobry HDL, no i jeszcze są te bardzo brzydkie trójglicerydy. W skrócie oznacza to, że mamy się bać cholesterolu, no chyba, że jest to ten dobry, to wtedy nie musimy.

W rzeczywistości, yyy … nie ma ani złego cholesterolu, ani dobrego, ponieważ jest tylko jeden cholesterol

Skąd więc pomysł, że istnieje więcej niż jeden rodzaj cholesterolu?

Musimy wiedzieć że cholesterol składa się z trzech części, ale dwie z nich nie rozpuszczają się w wodzie, więc również nie we krwi, w związku z tym jest potrzebny jakiś nośnik, aby cholesterol był transportowany w całym organizmie. Tym cicerone są lipoproteiny, które swoją nazwę zawdzięczają mieszance tłuszczu (lipo) i białka (proteina).

I właśnie na tym polega pomyłka

Bowiem faktycznie istnieją różne rodzaje lipoprotein, a każda z nich zawiera pewien poziom cholesterolu, ale nie są częścią cholesterolu, wręcz przeciwnie.

Dlaczego więc mówi się o różnych cholesterolach?

Bo tak.

Tymczasem ani HDL (lipoproteina wysokiej gęstości, ten zwany dobrym), LDL (lipoproteina niskiej gęstości, ten zwany złym), VLDL (ten najgorszy, czyli lipoproteina bardzo małej gęstości która zawiera się w LDL), ani brzydkie trójglicerydy nie są cholesterolem.

Owszem VLDL zawiera 18% cholesterolu zestryfikowanego i wolnego, oraz 60% trójglicerydów i innych składników. To jednak nie oznacza, że jest cholesterolem!

Czyli wiemy na pewno, że, gdy lekarz mówi do Możnego o złym, czy dobrym cholesterolu w rzeczywistości chodzi o różne rodzaje lipoprotein, które zawierają w sobie cholesterol.

Istnieje kilka rodzajów lipoprotein, w rzeczywistości, więcej niż kiedykolwiek słyszeliśmy, no bo czy ktoś ma pojęcie o chylomikronach? A są to największe lipoproteiny, ale nie usłyszymy o nich, ponieważ nie za bardzo wiadomo, jak je badać, nie są łatwo mierzalne, a to pociąga za sobą problem nadrzędny, nie byłoby podstaw do przepisywania pacjentom z zaburzeniom chylomikronów koniecznych farmaceutyków. Ależ byłaby nieprzyjemna sytuacja dla farmaceuty.

Być może na tym właśnie polega cały mit z cholesterolem, gdyż pewne lipoproteiny trudno jest zmierzyć, więc po co sobie tym zawracać głowę, to byłoby wielce nieopłacalne. Nie byłoby podstaw do długoterminowego leczenia bo nie byłoby czego obniżać. W przypadku LDL mamy jasność. Jest wysoki, bęc go w łeb maczugą, sorki, statyną.

Nieczęsto słyszymy o VLDL (lipoproteinach o bardzo niskiej gęstości), bo również nie do końca wiadomo, jak je mierzyć, a ponieważ zawierają 60% łatwych do zmierzenia trójglicerydów, wykorzystuje się tylko ten parytet do ustalania odpowiednich terapii.

LDL, czyli lipoproteiny niskiej gęstości, częściowo zamieniają się w najgorsze VLDL, czyli te o bardzo niskiej gęstości, które są dostatecznie małe, aby dostawać się do szczelin okładzin tętnic, a następnie utleniania się, co wywołuje stany zapalne.

A to jest już bardzo szkodliwe!

Wiemy już więc na pewno, że VLDL, który niesie za sobą utlenianie cholesterolu i stany zapalne, jest tą najgorszą lipoproteiną.

Jednak LDL nie jest złym cholesterolem, bo w ogóle nie jest cholesterolem. Tymczasem „dobry” pseudo cholesterol HDL, czyli lipoproteiny o dużej gęstości, mają kilka funkcji, w tym również transport właśnie cholesterolu. Jednak zamiast transportować go do komórek, HDL transportuje cholesterol z powrotem do wątroby, gdzie wątroba określa, czy nadaje się ten cholesterol do recyklingu, czy też, że należy się go pozbyć.

W rzeczywistości to wątroba kontroluje ile cholesterolu znajduje się w organizmie, a nie roznosiciele paczek lipoproteiny

Co to oznacza?

Że tradycyjne badanie poziomu lipidów, jeszcze nie mówi całej prawdy o cholesterolu i przepisywanie ludziom statyn, żeby im koniecznie obniżyć coś, czego nie zmierzono, jest absurdem, żeby nie powiedzieć przekrętem.

Do funkcji HDL należy również doprowadzenie do komórek enzymów antyutleniających. To może wyjaśniać dlaczego HDL jest postrzegany jako ten dobry, bowiem, może pomagać zneutralizować potencjalne szkody wyrządzone przez utlenianie LDL.

Natomiast co możemy powiedzieć o samym cholesterolu? Że jest naszym przyjacielem, czy wrogiem?

Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, ze sensu stricte cholesterol musimy uznać za przyjaciela, gdyż jest krytyczny dla naszego przeżycia. Natomiast statyny, które zakłócają powstawanie cholesterolu, mogą nam bardzo zaszkodzić. Bardzo.

Cholesterol jest faktycznie wymagany do wytworzenia kortykosteroidów, testosteronu i estrogenu. Braki cholesterolu mogą powodować katastrofalne skutki dla zdrowia, w tym ograniczenie wchłaniania witaminy D. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że statyny to kolejna kiła wyprodukowana przez farmację.

Jest tylko pytanie, czy, gdy mamy problem z lipoproteinami, to czy pomoże go zażegnać obniżenie cholesterolu?

Okazuje się, że nie.

Jest też pytanie podstawowe, jak zmnierzyć poziom cholesterolu? Bo przecież lipoproteiny nie są cholesterolem. W takim razie cholesterol nie jest mierzony testami krwi, to jak zmierzyć ile mamy cholesterolu? Owszem w badaniach podają cholesterol całkowity podając sumę „złego”, „dobrego” i trójglicerydów, ale przecież wiemy, że jest to tylko suma lipoprotein, a nie cholesterolu.

Referencje:
An interpretive history of the cholesterol controversy: part II: the early evidence linking hypercholesterolemia to coronary disease in humans.
Thematic review series: The Pathogenesis of Atherosclerosis. An interpretive history of the cholesterol controversy: part I
Heart Frauds: Uncovering the Biggest Health Scam in History, page 60
Plasma Lipoproteins – Composition, Structure and Biochemistry
Lipoproteins: Lipid Digestion & Transport
LDL Oxidation in Atherogenesis

Natomiast statyny zbijają poziom cholesterolu, chociaż nie do końca wiadomo ile go jest. Po prostu zakłada się, że że suma złych lipoprotein, dobrych i trójglicerydów, musi mieścić się w odpowiednich widełkach, przy czym HDL nie powinno być za mało.

Ale to jest za mało

Owszem amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdza, że ​​wysoki poziom cholesterolu powoduje ryzyko wystąpienia chorób serca, głównej przyczyny śmierci w Stanach Zjednoczonych. A zgodnie z ich statystykami 71 milionów dorosłych Amerykanów ma za wysoki poziom LDL, czyli złego, z kolei osoby z wysokim poziomem cholesterolu całkowitego, o czym wiemy, że się tej fikcji wcale nie mierzy, podwaja ryzyko chorób sercowych.

Ale można też wzruszyć wieszakami, i o czym tu tyle gadania, przecież nie chodzi o to, czy wągry są właściwą nazwą zaskórniaków, skoro wszyscy wiedzą o co chodzi. Z tym, że w przypadku cholesterolu nie jest to takie oczywiste, bowiem ktoś będzie miał wysoki poziom cholesterolu całkowitego, sporo tak zwanego złego, a w rzeczywistości ilość VLDL, czyli tych lipoprotein o bardzo niskiej gęstości, będzie na niskim poziomie, przez co utlenionego cholesterolu, faktycznego źródła zła będzie mało.

Z tym VLDL to rzeczywiście głupia sprawa, bo podobno jest łatwy do zmierzenia, a koszt takiego badania krwi nie wyniósłby więcej niż 10 zło, ale co by mogło się okazać? Co fatalnego dla farmacji? Że nie wszystkim jak leci trzeba zapisywać statyny.

Każdy zna niejedną mrożącą krew w żyłach historię, jak to stryj na Atkinsie, czy paleo kończy już 94 lata, a jego „cholesterol” całkowity jest na poziomie 20, w skali, gdzie górną normą jest 5,20. I to nie są zmyślone historie, one po prostu potwierdzają to co napisałam.

Ale mamy jeszcze inny problem, związany z yyy … za niskim poziomem cholesterolu. O którym dr. Campbell nie wspomina, ani jednym słowem. Nie chcę przez to powiedzieć, że się rozmija z prawdą, ale dla pewnej grupy wiekowej, właśnie dla ludzi starszych, za niski poziom cholesterolu, najczęściej bezmyślnie zbity statynami może być bardzo niebezpieczny, ze skutkiem śmiertelnym. Ale może nacja chińska ma inaczej?

HDL robi za dobrą firmową sprzątaczkę, zbiera cholesterol po komórkach, zapobiega jego utlenianiu i zaprowadza do mądrej wątroby, która już wie co dalej robić. Z kolei trójglicerydy wraz z zawartym w nich cholesterolem, stanowią element krwi w postaci tłuszczu, który można w razie potrzeby wykorzystać jako energię, a gdybyśmy tego nie potrzebowali tłuszcz zostanie przechowany w komórkach tłuszczowych.

W sierpniu 2001 roku, Honolulu Heart Program opublikował wyniki badań w czasopiśmie The Lancet. A wiemy, że z Lancetem się wszyscy liczą. Naukowcy przebadali 3572 mężczyzn, którzy w chwili rozpoczęcia badania mieli od 51 do 73 lat. Po dwudziestu latach ponownie pobrano próbki od żyjących, oraz ustalono liczbę i charakter zgonów.

Wyniki okazały się zaskakujące dla wielu, ponieważ największą śmiertelność stwierdzono u osób, których poziom cholesterolu był najniższy. Osoby z poziomami poniżej 170 mg (który uznaje się za optymalny) miały najwyższe wskaźniki śmiertelności. Natomiast ci z cholesterolem ponad 210 mg cieszyli się ze znacznie mniejszej śmiertelności niż tamci. Natomiast najniższa śmiertelność zawierała się w grupie pomiędzy 190 do 210 mg.

Badacze odkryli, że im niższe stężenia cholesterolu odczytano, tym była większa śmiertelność

Co na to dr. Campbell, czy wyrywa już karki z China Study i je połyka, co na to wegetarianie? I dlaczego badania czegoś, co nie jest cholesterolem ujawniły takie precyzyjne dane?

I znowu siedzimy między młotkiem, a kowadełkiem.

Pomimo tego, że nikt nikomu nie bada cholesterolu faktycznie, okazuje się, że cholesterol może być wysoki, a Campbell niech dalej mierzy Chińczykom lipoproteiny, bez najważniejszego VLDL, tak zresztą jak wszyscy z każdej strony barykady. Do tego jak widać barykada ma więcej niż dwie strony.

Jakie więc mamy ryzyko związane z niskim poziomem cholesterolu, chociaż jego poziomu nikt nie mierzy, a jedynie szacuje się go na podstawie pomiaru pewnych lipoprotein, do tego bez tej najbardziej istotnej VLDL?

Co się dzieje, gdy poziom cholesterolu jest zbyt niski?

Zgodnie z Mayo Clinic, niski poziom cholesterolu LDL może zwiększać ryzyko zachorowania na raka, depresję, lęki, przedwczesny poród i niską masę urodzeniową. Badania opublikowane w Holandii wykazały, że mężczyźni w średnim wieku z niskim poziomem cholesterolu są bardziej narażeni na ciężką depresję, podczas gdy wcześniejsze badania na Duke University Medical Center wykazały, że młode kobiety z poziomami poniżej 160 mg były bardziej narażone na depresję i lęk niż kobiety z prawidłowym, lub wysokim poziomem cholesterolu. Trzeba koniecznie porozmawiać z Chinkami, nie mówiąc o chudych wybieganych wegankach.

Najnowsze badania z Niemiec wiążą niski poziom cholesterolu ze zwiększonym ryzykiem agresji, impulsywności, depresji i samobójstw. Inne badania wykazały, że niski poziom może dodatkowo zwiększać ryzyko choroby Parkinsona, udaru mózgu spowodowanego przez krwawienie w mózgu, bezpłodność i zmniejszenie libida, osteoporozę, nadczynność tarczycy (to dziwne, bo sądziłam dotychczas, że to nadczynność tarczycy ma wpływ na obniżenie się cholesterolu z powodu bardzo przyspieszonego metabolizmu), przewlekłą niestrawność i niedobory substancji odżywczych, w tym witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Kto może się spodziewać niskiego poziomu cholesterolu?

Maratończycy i inni uczestnicy sportów wytrzymałościowych

Ludzie z zaburzeniami odżywiania

Ci z chorobami wątroby

Z nadczynnością tarczycy (a jednak)

Przewlekle zestresowani

Niedożywieni, lub z zespołem złego wchłaniania (zylion Chińczyków z badania Campbella?)

Ci na diecie wysoko cukrowej i nisko tłuszczowej. Czyżby ktoś tu przydeptywał pięty witarian na 811?

Gdy do tego dodamy jeszcze optymistyczne wieści, że witarianki mają mniej estrogenów, i wcześniej zakończą okres rozrodczy, tak zresztą jak Chinki z badania Campbella, a do tego, gdy uleży nam się wiedza w saganach, że estrogen nie zawsze jest największym dobrem, o które należy walczyć za wszelką cenę, szczególnie, gdy już rozmnożyłyśmy się w sam raz?

Można oszaleć, bo jak tu wybrać drogę w typie Ferdynanda Wspaniałego, czyli najlepszą?

Skoro mamy dążyć do odpowiedniego poziomu cholesterolu, a okazuje się, że za niski poziom ma nas szczególnie przerażać no to co tu jeść?

No bo przecież nie można jeść ot tak sobie tłuszczów roślinnych, bo omega 6, nie można uwodornionych transów, bo są straszne, pozostają nasycone i niezbędne. No, a te nasycone to owszem olej kokosowy, czy palmowy, ale przede wszystkim tłuszcze zwierzęce. A jak zwierzęce, to więcej białka w diecie, a jak więcej białka, to dla utrudnienia zagadki przypomnę jeszcze badanie z tego mojego wpisu Dieta wysokobiałkowa w średnim wieku podwaja ryzyko wczesnej mierci, a czterokrotnie …

Ups

Następne referencje:
“Cholesterol Facts,” Centers for Disease Control and Prevention, https://www.cdc.gov/cholesterol/facts.htm.
“What is Cholesterol? What Causes High Cholesterol?” Medical News Today, May 29, 2009, https://www.medicalnewstoday.com/articles/9152.php.
Mayo Clinic Staff, “Cholesterol levels: What numbers should you aim for?,” Mayo Clinic, September 21, 2012, https://www.mayoclinic.com/health/cholesterol-levels/CL00001. Schatz IJ, et al.,
“Cholesterol and all-cause mortality in elderly people from the Honolulu Heart Program: a cohort study,” Lancet, 2001 Aug 4;358(9279): 351-5, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11502313.
“Cholesterol Levels and Deaths: A Bit of a Shocker,” University of Medicine and Dentistry of New Jersey, August 2002, https://njms2.umdnj.edu/hwmedweb/archives/CholMortality_archive.htm. Krumholz HM, et al.,
“Lack of association between cholesterol and coronary heart disease mortality and morbidity and all-cause mortality in persons older than 70 years,” JAMA 1994 Nov 2;272(17): 1335-40, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7772105. Forette B, et al.,
“Cholesterol as risk factor for mortality in elderly women,” Lancet, 1989 Apr 22;1(8643): 868-70, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2564950. Weverline-Rinjsburger AW, et al.,
“Total cholesterol and risk of mortality in the oldest old,” Lancet, 1997 Oct 18;350(9085):1119-23, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9343498?itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum&ordinalpos=3. Ulmer H, et al.,
“Why Even is Not Adam: prospective follow-up in 149650 women and men of cholesterol and other risk factors related to cardiovascular and all-cause mortality,” J Womens Health (Larchmt), 2004 Jan-Feb; 13(1):41-53, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15006277?itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum&ordinalpos=10“Cholesterol: Can it Go Too Low?”, Dr. Weil, March 14, 2002, https://www.drweil.com/drw/u/id/QAA43423.

Czy widzisz jakieś wyjście z tej kakofonii informacji?

Wyjście jest takie, pomimo, że lew w ZOO i na sawannie żywi się podobnie, protoplasta Możnego był chciwy wiedzy i ciekawy świata, rozpoczął wędrówkę i wielki eksperyment dotyczący swoich obyczajów i pokarmu. Człowiek od prawieków zwykle ma jakąś alternatywę, a wtedy zawsze zeświruje. Czyli wybierze nie tę. Dlatego nasze ciała przystosowały się do różnych pokarmów, chociaż Eskimosom krew z nosa leci po trzy dni z rzędu, bo tak im wielka podaż omega-3 ją rozrzedza, gdy w tym samym czasie witarianie i weganie na wysoko tłuszczówce hodują swoje stany zapalne jedząc tylko omegę 6. Zresztą cały świat za wyjątkiem Sybiraków pożera na potęgę omega 6.

Znowu dygresje, a chciałam przecież powiedzieć tylko jedno zdanie. Skup się na sobie. Badaj się i obserwuj, bo statyna, która być może faktycznie uratowała życie sąsiadowi z hipercholesterolemią, w przypadku Twojego podniesionego wykresu lipidów może okazać się wręcz zabójcza. Szczególnie, gdy nie jesteś pierwszej młodości.

Rozważ wszystkie za i przeciw, ruszaj się i pomimo tego, że to niby nie jest to, czym miałoby być, postaraj się mieć stosunek całego, tego nie wiadomo czego, do HDL, czyli „dobrego”na poziomie niższym niż 3,5 do 1.

Ale nawet te dane o niczym nie świadczą, bo dopóki nie zmierzy się poziomu VLDL nie będziemy mieli świadomości, chociaż w przybliżeniu, ile cholesterolu zostanie utleniona, czyli co może doprowadzić do najgorszych, przewlekłych stanów zapalnych. No i są jeszcze te sprawy wątrobowe.

Super antyoksydant JAGODA ACAI 100% ORGANIC This is BIO


Dlatego powiem rzeczywiście jedno a n t y o k s y d a n t y

No i dodam drugie, badaj h o m o c y s t e i n ę, a w razie czego jak najszybciej włącz B12, B6 i kwas foliowy


Owocek

(Visited 34 247 times, 4 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Viola 19 lutego 2019 o 13:39

  25oh mam 40 wiem po biorezonansie ze mam dysbioze jelit jestem obecnie na leczeniu tej dysbiozy. Homocysteina 14.6. Reszty nie badalam. Co mozna o takich wynikach powiedziec co powinnam jesc a czego unikac co suplementowac?
  Biore regularnie G&F tib + wit c + Bkompleks

  1. Pepsi Eliot 19 lutego 2019 o 14:28

   o takich wynikach można powiedzieć, że masz sporo za wysoką homocysteinę, Rób 4 szklanki, do 2 szklanki bierz 1 kwas foliowy i 1 B6 G&G, oraz do śniadania 1 G&F TiB, po śniadaniu 2 D3+K2 TiB i 1 Omega 3 TiB, gdy nie chcesz jeść oleju z ryb, do 4 szklanki dodaj porcję Hemo Protein This is BIO

 2. Viola 19 lutego 2019 o 15:10

  Dzieki wielkie 😃

 3. Viva 3 marca 2019 o 21:20

  Jestem przestraszona i proszę o pomoc. Mam 55 lat i bardzo wysoki cholesterol. Wyniki: cholesterol całkowity 321, cholesterol LDL 231, trójglicerydy 290. Sód, potas w górnych granicach normy. TSH 3,45. Kreatynina, glukoza w normie. Żelazo zawsze miałam bardzo niskie, teraz kiedy weszłam w menopauzę 115. No i ważna homocysteiny 8,2, witam.D3 24,9. Ważę 74 kg przy wzroście 164 cm. Nie jem tłusto, słodycze w normie. Suplementuję się. Miałam niski poziom witaminy.B. teraz jest chyba ok. Zażywam tabletki na nadciśnienie. Miałam przepisane leki na obniżenie cholesterolu ale nie biorę. Od 2 lat mam wyższy cholesterol ale ostatnie wyniki mnie przeraziły. Czy mogę liczyć na pomoc? Co mam robić. Pomocy. Z góry dziękuję.

  1. Pepsi Eliot 3 marca 2019 o 23:20

   Przede wszystkim trzeba się zająć trójglicerydami, jaki masz poziom cukru i insuliny na czczo?
   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,
   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html, oraz 4 D3 TiB do połykania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html – ta omega ma kluczowe znaczenie dla obniżenia trójglicerydów. Możesz jeszcze do 4 szklanki dołożyć łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO.

   Kontroluj potas i sód, jakby potas wzrósł za bardzo należy odstawić ocet jabłkowy w trzeciej szklance.

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   Powinnaś schudnąć, wejdź na post przerywany: https://www.pepsieliot.com/dlaczego-jem-i-chudne-z-przerywanym-postem-jest-najlepsza-dieta-na-swiecie/

   Nie jestem lekarzem

 4. Anettaa 8 kwietnia 2019 o 22:35

  Cześć, mam pytanie, odebrałam wyniki badań i tak, cholesterol całkowity 264 mg/dl, Hdl 116 , nie hdl 148, ldl 136, trójglicerydy 57, poziom d3 36, mam 43 lata, dieta wegetariańska, sporo biegam, czy myślisz, że to ok?

  1. Pepsi Eliot 9 kwietnia 2019 o 08:04

   myślę, że brakuje tutaj naprawdę ważnego markera chorobowego, a dla wegan/wegetarian szczególnie, mianowicie B12, kwas foliowy i HOMOCYSTEINA https://youtu.be/j5JmWOL2NXI, zbadaj i zgłoś się, metabolit D też nie za wysoki.
   na już zalecam:
   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja uodporniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.
   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html
   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

 5. Anetta 9 kwietnia 2019 o 16:38

  Dziękuje Ci, próbuje te 4 szklanki od jakiegoś czasu i próbuje postu przerywanego, i o ile rano jest Ok, to wieczorem jeść mi się chce bardzo, póki co zakupię te rzeczy do suplementacji co polecasz, i badania, zakwaszenie sodą robiłam, wychodzi prawidłowo, serdecznie pozdrawiam

 6. Magda 9 kwietnia 2019 o 16:40

  Witam.
  Robiłam ostatnio badania, oto wyniki:
  Homocysteina: 9,1
  Hemoglobina: 11
  Cholesterol całkowity: 115
  Cholesterol HDL : 39,1
  Cholesterol LDL : 63,86
  Trójglicerydy : 60.22
  OB : 6
  CRP: 0,93
  Nie jestem na żadnej diecie, ale nigdy nie przepadałam za mięsem i ostatnio (jakieś 3 tyg.) zaczęłam lepiej się odżywiać, jeść dużo warzyw i ryb oraz od miesiąca nie palę papierosów.
  Co może być przyczyną niskiego całkowitego cholesterolu? Jakie badania jeszcze wykonać?

  1. Pepsi Eliot 9 kwietnia 2019 o 17:18

   ile masz lat?

   1. Magda 9 kwietnia 2019 o 17:20

    Mam 34 lata.

    1. Pepsi Eliot 9 kwietnia 2019 o 17:39

     Zrób badania z tej listy, masz dość wysoką homocysteinę, sprawdźmy to, przede wszystkim zbadaj B12,kwas foliowy, 25(OH)D, żelazo, ferrytynę, mocz i też domowe testy: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 7. yellowfin38 26 kwietnia 2019 o 18:09

  Pepsi co sądzisz o tych wynikach cholesterolu? [mg/dl] całkowity 137, HDL 36, LDL 90, trójglicerydy 50, nie-HDL 100. z góry dziękuję za interpretacje 🙂

  1. Pepsi Eliot 26 kwietnia 2019 o 18:12

   a Ty co myślisz?

 8. yellowfin38 26 kwietnia 2019 o 18:22

  za niskie te wartości, szczególnie HDL; wskazują na niewłaściwą pracę wątroby?

  1. Pepsi Eliot 26 kwietnia 2019 o 22:20

   niekoniecznie, co jesz jest istotne, jakim jesteś typem metabolicznym

 9. yellowfin38 29 kwietnia 2019 o 12:18

  Raczej jestem typem umiarkowanym. Jem mięso (głównie wołowinę i chudy drób), używam oliwy z pierwszego tłoczenia (bio, na zimno), od czasu do czasu masło. W codziennej diecie na pewno są również warzywa, kasze, jajka, owoce morza, ryby, orzechy (głównie włoskie i pistacje). Z używek – wino czerwone wytrawne i kawa czarna.

 10. Agula 29 kwietnia 2019 o 15:39

  Pepsi, moje wyniki:
  Homocysteina 10,57
  Żelazo 160
  Witamina B12 400
  Ferrytyna 28
  Witamina d 32
  Kwas foliowy 6,49
  Cholesterol całkowity 104,9
  Cholesterol HDL 55,8
  Cholesterol nie-HDL 49,1
  Cholesterol LDL 43
  Trójglicerydy 30,3
  Wegetarianka, nie jem nabiału, 29 lat. Łuszczyca. Wyniki mnie przeraziły. Od czego zacząć, żeby wyzdrowieć?

  1. Pepsi Eliot 29 kwietnia 2019 o 15:46

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,
   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6
   Do drugiej szklanki 1 kwas foliowy G&G https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-5-mth-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html?search_query=kwas+foliowy&results=1183

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja uodporniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 6 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html, ponieważ ta Omega to jest olej rybi, to zamiast tego, jeśli musisz, dodaj 2 kopiate Hemp Protein This is BIO do 4 szklanki https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html
   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   Łuszczycę powodują przede wszystkim pasożyty, dla tego pomaga olejek oregano, bo działa silnie pasożytniczo.

   1. Agula 1 maja 2019 o 11:10

    pH moczu rano 6, w południe 7. Test słabiutko, nie odbiło mi się wcale 🙁

    1. Pepsi Eliot 1 maja 2019 o 11:10

     a jak się czujesz? masz wrażenie, że źle trawisz?

     1. Agula 1 maja 2019 o 11:42

      Czuję się dobrze, mam dużo energii. Nie mam wrażenia, że źle trawię

 11. Kaja 21 maja 2019 o 16:40

  Cześć. Bardzo proszę o radę- jestem w 23 TC. Zrobiłam sobie badania moczu i krwi, ns które dostałam skierowanie do dochtore (wg obowiązujących procedur,hehehe). Na własną rękę zrobiłam lipidogram. Wynik jest taki:
  Cholesterol całkowity 253 mg/dl (120-200)
  Triglicerydy 137.00 mmol/l (136.0-145.0)
  HDL Cholesterol 81 mg/dl ( 45-90)
  LDL Cholesterol 149 mg/dl (<= 115)
  Czy ten podwyższony stan powinien mmie niepokoić? Czytam i czytam i już się pogubiłam. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 21 maja 2019 o 18:01

   nie powinien Cię niepokoić, a jaki masz poziom cukru, i insuliny na czczo, B12, kwas foliowy, żelazo, ferrytyna i 25(OH)D, oraz hormony tarczycy?

   1. Kaja 21 maja 2019 o 19:44

    Cukier 91 mg/dl (65-99)
    Insulina 7.18 ulU/ml (2.60-24.90)
    B12 337.00 pg/ml (197-771)
    Kwas fol 25.40 ng/ml (3.89-26.8)
    Żelazo 129 ug/dl (37-145)
    Ferrytyna 32.50 ng/ml (13-150)
    Ft3 3.13 pg/ml (2.04-4.40)
    Ft4 1.27 ng/dl (0.93-1.71)
    TSH 0.491 ulU/ml (0.270-4.200)

    1. Pepsi Eliot 21 maja 2019 o 20:20

     Jak samopoczucie? Było USG tarczycy?

     1. Kaja 21 maja 2019 o 20:30

      USG tarczycy nie miałam. Samopoczucie od samego początku super. Żadnych mdłości, wymiotow, zasłabnięć, bólu jakiegokolwiek.

     2. Pepsi Eliot 21 maja 2019 o 21:48

      no to wszystko w porządku

 12. sylwia 9 lipca 2019 o 18:43

  Pepsi, a co poradzisz na takie wyniki? co powinien zrobić facet 47 lat,co jeść, jakie witaminy itp?
  Chol.całkowity 221 (115-190)
  cholesterol HDL 35 (40-)
  cholesterol LDL 142 (0-130)
  cholesterol nie-HDL 186
  trójglicerydy 219 (0-150)
  glukoza 99 (70-99)
  a ostatnio bardzo bolał go brzuch w okolicy wątroby, choć wyniki wątrobowe są ok
  to są dzisiejsze wyniki 🙁

  1. Pepsi Eliot 9 lipca 2019 o 23:10

   koniecznie niech zbada insulinę na czczo, B12, kwas foliowy i homocysteinę, oraz 25(OH)D, a na już:

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
   oraz co bardzo ważne 1 Omega 3 TiB (aby zmniejszyć poziom trójglicerydów)

   Po badaniu 25(OH)D dobiorę witaminę D bardziej precyzyjnie.Na 5 dni przed badaniem niech odstawi D3 i G&F TiB.

   Jakie mas pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

 13. julia.1707k 31 lipca 2019 o 20:48

  Dzień dobry, co Pani myśli o tych wynikach? 👇🏻

  Cholesterol całkowity: 215 mg/dl
  Cholesterol HDL: 86 mg/dl
  Cholesterol nie-HDL: 129 mg/dl
  Trójglicerydy: 143 mg/dl
  Cholesterol LDL: 100 mg/dl

  Powinnam się martwić? 🙁

  1. julia.1707k 31 lipca 2019 o 20:49

   Dodam, że mam 28 lat

  2. Pepsi Eliot 1 sierpnia 2019 o 07:56

   Zrób 25(OH)D, B12, kwas foliowy, homocysteinę, żelazo, ferrytynę, cukier i insulinę na czczo, oraz TSH, pozostałe hormony tarczycy i przeciwciała tarczycowe. To Ci powiem co i jak.

   1. julia.1707k 1 sierpnia 2019 o 20:15

    Oki

   2. Julia 12 września 2019 o 01:29

    Wyniki z dnia 11.09.2019 r.
    Transferyna – 2,44 g/l
    Żelazo – 207,44 ug/dl
    Glukoza – 90,76 mg/dl
    CRP – 0,40 mg/l
    Homocysteina – 11,21 umol/l
    Insulina – 6,4 uIU/ml
    CA 125 – 19 U/ml

    Jeśli chodzi o normy na wynikach to żelazo jest za wysokie, co powinnam zrobić?

    Pozostałe wyniki, które mi Pani zaleciła zrobię w następnym miesiącu, ponieważ za wszystkie wyniki płace sama.

    Mam wyniki jeszcze z dnia 23.04.2018 r.
    Żelazo – 126 ug/dl
    D3(25-OH D3) – 26,23 ng/ml
    Ferrytyna 20,40 ng/ml
    Witamina B12 – 442 pg/ml
    TSH – 2,067 ulU/ml
    FT 3 – 5,52 pmol/l
    FT 4 – 13,11 pmol/l
    P/c anty – TG – <0,9 IU/ml
    P/c anty – TPO 0,30 IU/ml

    1. Julia 12 września 2019 o 01:32

     Dodam, ze nie suplementuje żelaza oraz nie jem mięsa.

     Z góry dziękuje za pomoc ♥️

    2. Pepsi Eliot 12 września 2019 o 11:09

     Zbadałabym teraz jeszcze ferrytynę, bo zasada jest taka, że nawet jak żelazo jest ponad normę, ale ferrytyna w normie, nie robi się nic, oczywiście zwraca uwagę na dietę i kontroluje te dwie wartości. Zbadaj też kwas foliowy.Natomiast masz za wysokŻą homocysteinę, dobrze byłoby zrobić kurację 3 miesięczną po 1 tabletce do śniadania Greens & Fruits TiB, i 1 kwas foliowy TiB. PO sniadaniu bierz 4 D3 TiB i 1 witaminę K2 G&G, chyba że bierzesz coś na rorzedzenie krwi, wtedy ilość witaminy K2 nie powinna przekraczać 40mcg. Za 2 miesiące powtórz badania, na 5 dni przed badaniem odstaw D3 i G&F oraz kwas foliowy. Codzinnie stosuj chlorek magnezu TiB jako oliwa nmagnezowa (magnez +woda) i do wieczzorbej kąpieli, czy moczenia stóp

     1. Julia 15 września 2019 o 12:59

      Dziękuje za odpowiedź ♥️
      Powtórzyłam badania, ale w innym miejscu (badania z dnia 13.09.2019 r.)
      Morfologia:
      MCV – 95 fl
      MCH 31,5 pg
      Tylko te dwa są trochę zawyżone.

      Żelazo – 197 ug/dl
      TIBC – 313 ug/dl
      Ferrytyna – 30,8 ng/ml
      Kwas foliowy – 8,1 ng/ml

      Czyli póki co mam zastosować tylko powyższe zalecenia? Czy coś zmienić?
      I czy jeszcze do tego wszystkiego mogę brać selen, wit. Z grupy B oraz dodatkowo B12, jod na skórę, wit. C, omega 3 ? Czy coś odstawić?

      Z góry dziękuje za odpowiedź ♥️

     2. Pepsi Eliot 15 września 2019 o 13:40

      jśli bierzesz B coimplex G&G, lub Greens & Fruits TiB, nie musisz brać B1, ale 1 kwas foliowy TiB bierz. <3

 14. Barbara 17 września 2019 o 09:20

  Pepsuniu kochana,
  dzisiaj odebrałam wyniki i już widzę minę Pani doktor, która od razu skarci mnie za zbyt wysoki cholesterol, nie zwróci uwagi na niski poziom witaminy D3 i opierniczy za zbyt wysoki cukier, ech. A moje wyniki nie są chyba najgorsze, najbardziej martwi mnie ta niska witamina D3.
  Biorę tę od Ciebie do ssania co prawda, w czasie tego gorącego i słonecznego lata nieco mniej.
  Nie słodzę , nie używam cukru z cukiernicy, jedynie na moim stole gości miód, piję rano wodę z cytryną, świeżym imbirem i miodem. Łykam witaminę Bcomplex, Ashwagandę i probiotyki. Jestem mięsożercem, ale ostatnio też troszkę mniej i dużo w mojej kuchni i na talerzu, warzyw i surowych i na parze. Odrobaczam się płynem Para Farm i ziołami przepisanymi przez naturopatkę , zrobiłam biorezonans metodą Diacom i wyszła lamblia w wątrobie, wypalone nadnercza, nerwica, początki kandyzdozy. Pracuję cały czas nad tym, żeby pozbyć się tego świństwa. Jem kiszonki, zakwas buraczany, świeże soki w domu. A to moje wyniki:
  Glukoza 123,4
  Sód 142
  Potas 4,62
  ALT 12
  AST19
  Mocznik 35,00
  Kreatynina 0,79>60
  Cholesterol całkowity 215
  Cholesterol HDL 61,50
  Cholesterol nie-HDL 153,50
  Cholesterol LDL 139,56
  Triglicerydy 69,70
  Witamina D metabolit 25 (OH) 23,60
  Pepsi, co robić, żeby wyprostować to co skrzywione? Jestem aktywną 59 latką , dużo chodzę, pływam, biegam z wnukiem. Mam guzowatą tarczycę, ale bez leków, pod obserwacją. Wycięta macica a powodu mięśniaków 2008 rok i w 2010 czerniak złośliwy uda – bez chemii. A tak poza tym pogodne nastawienie i radość w głowie.
  Ściskam cieplutko i bardzo proszę o kilka wskazówek.
  I pisz Pepsi pisz bo bez Ciebie my wszyscy zagubimy się w tych decyzjach „dochtore”. Pozdrawiam gorąco

  1. Pepsi Eliot 17 września 2019 o 10:52

   Bardzo ważne badanie, którego brakuje to homocysteina i tez B12, kwas foliowy, żelazo, ferrytyna, bardzo ważna insulina na czczo, kwas moczowy. Miód przy candydozie odpada, masz zresztą podwyższony cukier, mówię to samo co lekarz, badanie insuliny na czczo bardzo ważne i homocysteiny, to marker wielokrotnie istotniejszy od lipidów dla układu krwionośnego i miażdżycy.Dobrze, że trójglicerydy niskie, to pewnie nie będzie insulinooporności, ale zbadaj insulinę na czczo koniecznie.

   Te wyniki to nie są wyniki młodej dziewczyny jaką jesteś, więc nie jaraj się za bardzo:)

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

   Do 4 szklanki łyżeczka Kolagenu TiB oraz 2 gramy MSM TiB (połowa płaskiej łyżeczki)

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce (wtedy nie bierzesz B complex) , a po śniadaniu 8000 jednostek D3, czyli 4 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html i tę 1 K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-90kaps-gg–5060040820261.html?search_query=K2&results=6 (chyba, że bierzesz warfarynę, czy coś na rozrzedzenie krwi, to wówczas nie można brać więcej niż 40 mcg K2)
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib—5905344040048.html

   Do 4 szklanki kopiata łyżeczka Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=13, a ile ostatecznie trzeba jeść Macy należy określić indywidualnie na podstawie samopoczucia.

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   Zmęczone nadnercza – zobaczymy jaki poziom B12, kwasu foliwowego i homocysteiny, można będzie dołożyć wieczorem B6 complex G&G , a rano 1 Fioliany TiB, ale to po badaniu. Dobrze byłoby też zrobić badanie selenu, bo podobnie jak przy problemach z tarczycą selen jest bardzo ważny, mamy selen G&G , jod w postaci Kelpu do 4 szklanki kuracji 4 szklanek. Mamy też kelp w postaci kapsułek Kelp G&G, jak wolisz. I bardzo ważna druga szklanka z magnezem. Magnez jest bardzo ważny dla Ciebie, dodatkowo wieczorem do kąpieli dodawaj pół szklanki soli Epsom TiB lub chlorku magnezu TiB

   Na razie miód musi zniknąć i słodkie owoce, trzeba pozbyć się przerostu candidy, a pojawiła się z powodu nadmiaru cukru we krwi, żeby Ci pomóc.

   soki owocowe wyklucz, nawet ten zakwas buraczany jest za słodki, tylko zielone miksy liściaste, kapuściane, kabaczki, zielony ogórek, liście
   ściskam <3

  2. Barbara 17 września 2019 o 11:18

   Pepsi, ogromnie dziękuję za tak obszerną i błyskawiczną odpowiedź, zaraz biorę sprawy w swoje ręce.
   I bardzo dziękuję, że widzisz we mnie młodą dziewczynę hi hi, w głowie maj…-;)
   Jeszcze raz gorące uściski, pozwolę sobie napisać za jakiś czas, jak już wykonam wszystkie badania.

   1. Pepsi Eliot 17 września 2019 o 11:19

    pisz <3

 15. Jan 27 września 2019 o 20:44

  Jeśli chodzi o ten cholesterol to ….

  1. Pepsi Eliot 28 września 2019 o 11:11

   A jakby co panie Janie, tom ten mój wpis jest z lipca 2015 roku https://www.pepsieliot.com/zgadnij-co-lepsze-za-niski-cholesterol-czy-za-wysoki/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *