Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 349 748
online
42 200 VIPy

Zgaga, czy GERD? Poznaj 2 skuteczne, lecz nieoczywiste sposoby na refluks

Ale są też inne symptomy niż te, które znasz, że piecze.

Owszem, nie muszą występować, jak trudności z przełykaniem (dysfagia), uczucie czegoś w gardle, chrypka, ból gardła, krwawienie, ból w klatce, suchy kaszel.

Ten ostatni u dzieci bywa mylnie interpretowany jako alergia, gdyż dzieci raczej nie odczuwają zgagi, tylko właśnie kaszlą.

Byłabym nicponiem, gdybym twierdziła, że tylko zmiana diety i chłeptanie niepasteryzowanego bio octu jabłkowego wkrótce pozbawi Cię problemu, bo tak nie jest.

Ludzie latami są dręczeni zgagą, mają popalone przełyki, dziąsła, starsi mogą mieć zwężony przełyk, inni powikłania w postaci przełyku Barretta, czyli pojawiania się w błonie śluzowej dolnej części przełyku ognisk metaplazji jelitowej, cokolwiek to znaczy, wygląda wybitnie czerwono i niezdrowo.

Widzisz więc, że powikłania i dyskomfort z powodu GERD mogą potencjalnie wpływać na każdą dziedzinę życia.

Jednak znalezienie odpowiedniego leczenia bywa niekiedy na „chybił trafił”, bo to, co zadziała u kogoś, u Ciebie może być nieskuteczne.

Lista opcji leczenia GERD przez alopatycznych jest dość długa, a na samym końcu pojawia się nawet chirurgia.

I wszystko byłoby ok, bo ludziom przytrafiają się ostatnio naprawdę cudaczne przebiegi chorób cywilizacyjnych, właśnie w związku z tą cywilizacją.

A nade wszystko tym, co połykają w charakterze pokarmu.

Ale naczelna zasada: „nie szkodzić”, wydaje się być najczęściej łamana w tym przypadku.

 • Bowiem choroba refluksowa owszem, może mieć przyczynę w nadkwasocie, chociaż są teorie, że nie ma czegoś takiego, jak nadmiar kwasu w żołądku.
 • Jednak w przeważającej większości ludzie, których pali zgaga, jednocześnie mają za mało kwasu w żołądku i enzymu pepsyny.
 • Źle, lub wcale nie trawią aminokwasów, białko gnije w ich trzewiach. Ciało ma problemy z utrzymaniem z lekka alkalicznej krwi i jeszcze bardziej alkalicznej limfy. Jelita zaczynają przeciekać. Wątroba nie nadąża usuwać toksyn.
 • A z powodu tych priorytetów, nie ma nawet czasu pomyśleć o innej ważnej, ale mniej strategicznej dla przetrwania funkcji, zawiadowania tłuszczem. Dochodzi więc do tego, że wzmaga się niedożywienie ciała, a awatar tyje.
 • Z kolei nadmiar sadła, szczególnie w pasie ma bezpośredni, wręcz mechaniczny wpływ na pojawienie się zgagi.

I tak koło graniaste po raz dziesiąty się zamyka.

 • Na to medyk wrzuca inhibitora pompy protonowej
 • Na to chory odczuwa silną ulgę, bo znika kwas w żołądku
 • Na to ciało przestaje trawić aminokwasy
 • Na to chory odczuwa potężny skutek niestrawności
 • Na to medyk dokłada zobojętniacza
 • Na to chory już nie reaguje, bo pokarm białkowy przestał się trawić
 • Na to medyk zapisuje coś jeszcze i jeszcze, ale sprawa już się wymknęła spod kontroli
 • Na to pojawiają się trzy choróbska, w tym jedno autoimmunologiczne

Ostatnio mama dziecka napisała na blogu, że zobojętniono dziecku soki żołądkowe do poziomu pH yyy… 8.

A wiesz, że skala pH to skala logarytmiczna, coś jak skala Beauforta, gdzie różnice pomiędzy wartościami rosną w postępie logarytmicznym, o czym nawijam w arcie, czy ocet jabłkowy zakwasza żołądek, czy to tylko ściema.

No dobra, tożeśmy się przestraszyli i co dalej?

Zacznę jednak od truizmu:

Że dalej i na początku, i tak jak zawsze, dieta

 • Niestety przy refluksie żółciowym jedzenie dużo i rzadko się nie sprawdza, bo pojawi się ból.
 • Natomiast niejedzenie wieczorem, przed snem jest lekarstwem.
 • Z refluksem śpisz na wyższej poduszce, dopiero na nią możesz położyć sobie korekcyjnego (dla kręgosłupa szyjnego) płaszczaka z dziurą.

Pierwszy nieoczywisty sposób na refluks:

Mało kto ma pojęcie, że trawa pszeniczna, jęczmienia, chlorella, oraz spirulina (czyli 4 szklanka z codziennej kuracji właśnie z 4 Greens) są także wybitnymi środkami na zgagę i GERD.

Są również 100% bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży, oraz dzieci, o ile oczywiście ktoś nie jest nadwrażliwy na jakiś składnik.

Owa niesamowita zielona żywność zawiera enzymy trawienne, niezbędne do produkcji kwasu żołądkowego, przyswajania pokarmu i dostarczania składników odżywczych. Inne, potężne korzyści z tych produktów to fakt, że jako prebiotyki stanowią doskonałe źródło pożywienia dla pożytecznych bakterii.

Dlatego, gdy w codziennej diecie zadbasz o dostarczenie sobie probiotyków, które same w sobie działają przeciw kwaśnemu refluksowi, to zielonki te będą dla nich idealnymi karmicielami.

Niestety może być tak, że nie dasz rady jeść kiszonek, w tym kiszonej kapusty, dlatego dobry suplement probiotyczny może być niezbędny.

Trawa pszeniczna, jęczmienia, chlorella i spirulina zawierają również kilka bardzo istotnych przeciwutleniaczy, oraz oczywiście chlorofil (zielony barwnik w roślinach).

Chlorofil zawiera w sobie wiele ważnych składników odżywczych i jest silnym uzdrowicielem dla śluzówki układu trawiennego.

Jedzenie papai i ananasów jest również bardzo korzystne przy refluksie, bowiem bromelaina i papaina zawierają żywe enzymy trawienne, które pomagają w rozkładzie białek.

Jedz też organiczne jabłka (świeże i suszone), sok jabłkowy, banany, gruszki, brzoskwinie, melony, truskawki, winogrona

 • Póki co, nie jedz cytrusów (szklanki na razie na czystej wodzie), ani żurawiny, też nie pomidorów i soku z niech nie pij
 • Jak ziemniaki, to nigdy puree, jedz nierozgotowane z pary, pieczone
 • Jedz brokuły, kapustę, marchew, zieloną fasolę, szparagi, sałata, bataty
 • Jak mięso, to bardzo organiczne i chude, chudy indyk, białka jaj
 • Jedz dobre ryby pieczone w cukierku pergaminie i bez dodatku tłuszczu
 • Jak nabiał, to chudy i najlepiej kozi
 • Zioła jak bazylia, tymianek, szałwia, oregano, hummus, i łagodne, nietłuste sosy
 • Nie jedz pikantnego i kwaśnego
 • Bardzo ważnym czynnikiem jest jod
 • Szara sól morska z jodem dodana do szklanki drugiej, tej z magnezem
 • Dodanie organicznego kelpu do 4 szklanki też może być bardzo wskazane.
 • Miej bowiem na uwadze, że refluks często idzie w parze niedoczynnością tarczycy
 • Bardzo ważne przy problemach GERD są kwasy tłuszczowe Omega 3
 • Chleb, czekolada, alko, kafcia, faje, pikle, mięta, ostra musztarda, chili, NIE!
 • Do pierwszej szklanki nie dodawaj, lub bardzo ogranicz piperynę

Polecam wysokiej jakości  Cytrynian magnezu TiB  zamknięty w szklanym słoiczku:)


Drugi nieoczywisty sposób na refluks:

 • Wapń
 • Magnez
 • Bor
 • Oraz witamina D3 (oczywiście w protokole z K2)

Wapń jest popularnym remedium na zgagę i GERD. W rzeczywistości, to jest aktywny składnik w większości leków zobojętniających kwas żołądkowy.

Jednak Ty nie działasz, jak medyk, jest kwaśno, to trzeba jeb, zobojętnić bez zastanowienia nad katastrofalnym skutkiem.

Gdy w następstwie, dajmy na to, popularnych inhibitorów pompy protonowej, w żołądku nie ma odpowiedniej ilości kwasu.

Z drugiej strony Twój organizm potrzebuje wapnia, aby utrzymać prawidłową równowagę kwasowo-zasadową (pH), gdyż w przeciwnym razie system trawienny nie działa prawidłowo.

Pojawia się złe trawienie aminokwasów, tworzy się refluks i zgaga, przeciekanie jelit, choroby autoimmunologiczne.


Magnez, bor i witamina D (w protokole z K2) są niezbędne do prawidłowego wchłaniania wapnia

Witamina D jest szczególnie istotna, ponieważ pomaga w produkcji peptydów przeciwdrobnoustrojowych.

Oznacza to, że poziom metabolitu witaminy D siedzi na samym szczycie dobrodziejstwa usuwania z organizmu wszelkich niepożądanych infekcji i wirusów. Jest to wybitnie ważne dla tych, którzy cierpią na GERD i zgagę, oraz na wszelkie infekcje rozpowszechniające się z tego powodu.

Bor (w rzeczywistości, według znanych naturopatów będzie to dodatek odpowiednio rozwodnionego boraksu) jest również niezwykle ważny dla przywrócenia właściwej flory bakteryjnej w jelitach.

Niszczy złe bakterie, umożliwiając rozwijać się dobrym bakteriom.

Pomocny chociaż dość kontrowersyjny wpis „Boraks, substancja lecznicza, owszem nudne, ale praktycznie skuteczne...”

Źródła:

 • life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/natural-cancer-cure-tumeric-ginger-cinnamon-MSM-honey.html
 • „Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko (uwaga, nowe wydanie ukaże się w drugiej połowie 2023 roku)

(Visited 19 878 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar berbla 18 marca 2021 o 19:29

  Hej, Pepsi! Piję 4 szklanki od dwóch lat chyba, ale niestety źle reaguję na 4 Greens. Na początku nie wiedziałam, o co chodzi, bo miałam dziwne odbijania po wypiciu ostatniej szklanki tak dopiero po godzinie czy dwóch i miałam wrażenie, że przy odbiciu wydostawał się z gardła dym. Serio, zionęłam jak Smok Wawelski. Odstawiłam 4Greensa i się uspokoiło, ale coraz większy problem ze zgagą. Nie tylko po szklankach, praktycznie po każdym posiłku. Żołądek nie boli, tylko uczucie kwaśnego w przełyku i ciągle muszę przełykać ślinę, bo mam gluta w gardle, tak jakby śluzówka produkowała za dużo śluzu. Doraźnie bardzo pomaga kit pszczeli do żucia i ssanie lukrecji dgl. Ale jeszcze jedno mnie niepokoi od paru dni. Mimo, iż biorę chlorek magnezu w drugiej szklance, to w nocy mam straszne kurczę łydek i stóp. Dzisiaj to nawet co dwie godziny. Ćwiczę regularnie jogę i przy pewnych asanach z napinaniem mięśni nóg nie daję rady, bo łapią mnie skurcze. Covida przeszłam w listopadzie ubiegłego roku, jakby co, ale tylko gorączka i bóle mięśni. Jak zwiększę magnez, to za bardzo mnie rozwalnia. Włączyć wieczorne kąpiele w chlorku? Czy może to coś innego? ?

  1. avatar Pepsi Eliot 18 marca 2021 o 20:23

   masuj oliwą magnezową łydki, a do drugiej szklanki bierz 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB i jak nie jesz nabiału np tododatkowo 1 kapsułkę cytrynianu wapnia G&G. A chlorek dodatkowo użyj do wieczornej kąpieli. Wieczorem możesz dobrać 1 cynk TiB (doustnie ) na regenerację z magnezem w kąpieli. Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka. Jesli źle się czujesz po algach, to oczywiście nie jedz. <3

   1. avatar berbla 18 marca 2021 o 20:37

    Wolałabym do szklanki chlorek, bo nie mam wtedy zaparć, ale mogę dorzucić 1kapsułkę cytrynianu ? Test wychodzi marniutko, a tak w ogóle to moja holistyczna pani doktor stwierdziła, że mam refluks żółciowy (ciągły, wieloletni stres, opiekuję się 92 letnią egoistyczną roszczeniową mamą) i na początku zgagą pojawiała się tak po godzinie, półtorej po jedzeniu, ale teraz to chwilę po jedzeniu.

 2. avatar Adele 12 sierpnia 2021 o 12:24

  Witaj Pepsi od kilku dobrych lat nam reflux żółciowy i co za tym idzie zapalenie żołądka. Leki na mnie nie działają. Teraz jest na tyle źle że wypala mi przełyk, czuje gorycz w ustach i na języku. Nie mam wogóle apetytu bo co kolwiek zjem nawet nie chcę się odbić i straszne nudności mam zaraz po wstaniu z łóżka. Do tego dochodzi zmęczenie, słabość i blada jestem bardzo. Schudłam około 12 kg przez to. Czy mogę sobie w jaki kolwiek sposób pomóc? Kupiłam borax ale nie wiem czy to brać w takim stanie…

  1. avatar Pepsi Eliot 12 sierpnia 2021 o 14:22

   Na refluks przede wszystkim na 10 min przed jedzeniem wypić pół szklanki naparu z piołunu , trzeba obniżyć pH, czyli zakwasić żołądek do poziomu ca 2-2,5 pH , wtedy fizjologiczny zwieracz nad żołądkiem się zaciśnie i  zniknie zgaga, pieczenie itd.
   Tu pomocny wpis: https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/10325/10-sposobow-naturalnego-zakwaszenia-zoladka-i-zlych-lekach.html

   Uwaga, piołun jest ziołem, ale też w większej ilości trucizną, nie można stosować dłużej niż 2 tygodnie.
   Co do uszkodzeń śluzówki żołądka to najlepiej pić dziennie przynajmniej 2,5 wody z dobrą szarą Szczyptę soli na szklankę wody.
   Ten wpis też przeczytaj https://www.pepsieliot.com/zdrowie/13631/cytrynian-magnezu-przyczynia-sie-do-likwidacji-refluksu-w-3-krokach-.html bierz nasz cytrynian magnezu TiB

 3. avatar Adele 12 sierpnia 2021 o 14:34

  Dziękuję Pepsi bardzo a może być sól himalajska różowa? Ciężko mi teraz się żyje z tym naprawdę nie mogę prawie nic jeść bo zaraz czuje gorycz i kwas w ustach i okropne palenie… normalnie boje się jeść 🙁 myślisz że to można wyleczyć wogóle?

  1. avatar Pepsi Eliot 12 sierpnia 2021 o 20:39

   spróbuj tę różową, jak masz dobrej firmy

 4. avatar Adele 12 sierpnia 2021 o 22:40

  Ok spróbuję a czy zamiast piołunu mogę pić np krople żołądkowe? I jeśli chodzi o boraks to jak to pić tzn chodzi mi o porę dnia i ilość? Bo mam też problem z bakteriami a o boraksie czytałam trochę i myślę że warto było by spróbować tylko nie wiem czy przy tak chorym żołądku mogę

  1. avatar Pepsi Eliot 13 sierpnia 2021 o 06:55

   O boraksie nic Ci nie powiem, ale kiedyś wrzuciłam taki przepis CZYSTO POGLĄDOWY, ale ja się nie specjalizuję w takich poradach, nawet nie dlatego, że nie jestem lekarzem, bo oni też się nie specjalizują, ale że nie mam prywatnej kliniki, nie widzę skutków takich działań, to jest wiedza z internetu, a coraz częściej mam wątpliwości.

   Dlaczego chcesz stosować boraks? Nie możesz wciąć złożonego suplementu z borem?

 5. avatar Adele 13 sierpnia 2021 o 07:22

  Złożony suplement z borem nawet nie wiedziałam że takie są. A możesz coś zaproponować dobrego? Skoro masz wątpliwości co do picia to może chociaż zastosuje go do podmywania bo często łapie infekcje. A co do tych kropli to mogą być zamiast piołunu? Dzięki Pepsi za Twoje odpowiedzi ❤️

  1. avatar Pepsi Eliot 13 sierpnia 2021 o 10:50

   Do pochwy tak, można kupić czopki z boraksem. Nie wiem co jest w tych kroplach, piołun też kupisz w aptece. Gorzki jest okropnie. Greens & Fruits TiB kuracja po 1 do śniadania przez 3 miesiące

 6. avatar Jadwiga 27 stycznia 2023 o 13:06

  Przepraszam, że na inny temat – zastój w nerce, a w drugiej nerce kamyk 5 mm. Bardzo jestem ciekawa pani sposobu na te dolegliwość

  1. avatar Pepsi Eliot 27 stycznia 2023 o 19:35

   Jakie pH moczu, i ogólne badanie moczu
   Jaki poziom elektrolitów: wapń, sód, potas, magnez,
   Jaka kreatynina, kwas moczowy i mocznik?
   Wiek?

 7. avatar Natalia 25 kwietnia 2023 o 14:44

  Pepsi a przy refluksie żółciowym można kurkume zażywać? W internecie czytałam że jak są problemy z żółcią to niby nie można. Nie wiem co jest przyczyną mojego refluksu ale tak opisali po gastroskopii oraz ze mam niewydolność wpustu. Polipy w żoładku usuneli ale prawdopodobnie to od leków na zgagę. Natomiast przełyk bez zmian za to w gardle odczuwam delikatne rany i na podniebieniu mam nadżerki bolące.

  1. avatar Pepsi Eliot 25 kwietnia 2023 o 15:12
 8. avatar Izka 4 marca 2024 o 21:48

  Hej Pepsi. 4 dni temu nagle miałam stan podgorączkowy, koło 38 stopni, ból gardla i głowy. Po 2 dniach gorączka przeszła ale ból gardla pozostał mega silny, tak że trudno się przetka śline. Do tego doszedł suchy kaszel. Bylam u lekarza i on stwierdził, że przyczyna tego wszytskiego może być nadmiar kwasu w żołądku. Ostatnio zauważyłam, że raz na jakiś czas mam zgage po pewnym jedzeniu plus odbijanie. Jakoś nie wiem czy to wszystko ma sens i czy aż taki ból gardła i kaszel suchy, krtaniowy może być spowodowany kwasem żołądkowym. Dostałam od medyka oczywiście inhibitory pompy, żeby stosować 2 miesiące. Nie wiem jak mam sobie poradzić z bólem gardła i kaszlem w tej sytuacji. Co byś Pepsji poleciła?

  1. avatar Pepsi Eliot 5 marca 2024 o 05:27

   Moim zdaniem to nasz wirusik, ale w szczątkowej formie, czyli klasycznie, to co potrzeba, Kalibracja witaminą C, Cynk TiB, 4 szklanki, zdrowa dieta, pędzlowanie gardła płynem Lugola z apteki , dużo bio owoców i warzyw , ale nie jestem lekarzem. Oraz kuracja 3 miesięczna Greens & Fruits TiB po 1 tabletce do śniadania na wzrost odporności. Po śniadaniu możesz brać 1 Omegą 3 TiB, czyli antyzapalne kwasy tłuszczowe https://thisisbio.pl/greens-fruits-90tabl-tib-/?fast_search=fs

 9. avatar Lidka 29 marca 2024 o 19:23

  Witaj Pepsi mam dość dziwne pytanie otóż czy można mieć objawy zgagi i refluksu bez stwierdzenia tego w gastroskopii? Mam stwierdzone zapalenie żołądka i nadżerki ale wszystko co zjem podchodzi mi do przełyku jest mi ciągle niedobrze, odbija się i piecze przełyk cały. Jem mało bo wszystko się cofa i zalega przez dobrych kilka godzin. Lekarz niestety nie wie jak mi pomóc.

  1. avatar Pepsi Eliot 30 marca 2024 o 06:42

   jednym z objawów zapalenia żołądka jest refluks/gerd/zgaga , masz to w diagnozie

 10. avatar glowacz 21 maja 2024 o 13:17

  Witaj Pepsi,
  Proszę o pomoc w doborze suplementów oraz dawkowaniu. Problem z refluksem ma moja Mama, zrobiła gastroskopię wynik jest następujący: przełyk prawidłowy z odczynem zapalnym nad wypustem. Wypust szeroki otwarty. Linia Z nieregularna palczasto uniesiona, rozpulchniona. Widoczne zarzucanie treści żołądkowej do przełyku i wypadanie części śluzówki w czasie odbijania. Żołądek podatny na rozdmuchiwanie. Treść żołądkowa żółciowo podbarwiona. Nadsoczność. Błona śluzowa żołądka zapalnie zmieniona, przekrwiona, rozpulchniona. W części przyodźwiernikowej smugowate nadżerki. Odźwiernik opuszka XII-nicy i dostępna badaniu jej część bez zmian. Gastroskopia odwrócona przepuklina rozworu przełykowego. W dnie żołądka punktowe nadżerki. Test na H-P ujemny. Dgn zapalenie dolnego przełyku. Przepuklina roztworu przełykowego. Refluks. Nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Nadsoczność. Lekarz przepisał IPP oraz inne medykamenty z apteki, które tylko na chwilę łagodzą objawy. Dodatkowo dwa tygodnie temu Mama przechodziła infekcje górnych dróg oddechowych i zażywała antybiotyk ospamox, który zaostrzył objawy. Proszę o pomoc w dobraniu suplementów ponieważ w tym momencie Mama nie może nic jeść, od kwasu żołądkowego ma podrażnione gardło język, uczucie odbijania, przelewania w jelitach.

  1. avatar Pepsi Eliot 21 maja 2024 o 17:03

   pomimo tego że stwierdzono nadsoczność, jak wypada domowy test sody na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote/

   1. avatar Annia 22 maja 2024 o 08:53

    Test sody robiony dziaj rano, niestety nie odbiło się.

 11. avatar Annia 23 maja 2024 o 10:51

  Tak jak napisałam w komentarzu wyżej brak odbicia po teście sodą, jakie naturalne metody w tej sytuacji można tutaj zastosować , jakie suplementy? proszę doradźcie coś.

  1. avatar Pepsi Eliot 23 maja 2024 o 11:23

   Nie widzę Twojego wcześniejszego komentarza, wklej go proszę tutaj, żebym mogła coś doradzić, bo prowadzę trochę rozmów naraz <3 Chyba, że komentarz dotyczył tylko wyników testu, i nie nie napisałaś o swoich dolegliwościach. Napisz w takim razie, dlaczego robiłaś test?

 12. avatar Annia 23 maja 2024 o 12:26

  Mój wcześniejszy komentarz jest wyżej pod nazwą glowacz, przepraszam za zamieszanie, nie zauwazyłam że wcześniej jest glowacz a teraz Annia.

  glowacz 21 maja 2024 o 13:17
  Witaj Pepsi,
  Proszę o pomoc w doborze suplementów oraz dawkowaniu. Problem z refluksem ma moja Mama, zrobiła gastroskopię wynik jest następujący: przełyk prawidłowy z odczynem zapalnym nad wypustem. Wypust szeroki otwarty. Linia Z nieregularna palczasto uniesiona, rozpulchniona. Widoczne zarzucanie treści żołądkowej do przełyku i wypadanie części śluzówki w czasie odbijania. Żołądek podatny na rozdmuchiwanie. Treść żołądkowa żółciowo podbarwiona. Nadsoczność. Błona śluzowa żołądka zapalnie zmieniona, przekrwiona, rozpulchniona. W części przyodźwiernikowej smugowate nadżerki. Odźwiernik opuszka XII-nicy i dostępna badaniu jej część bez zmian. Gastroskopia odwrócona przepuklina rozworu przełykowego. W dnie żołądka punktowe nadżerki. Test na H-P ujemny. Dgn zapalenie dolnego przełyku. Przepuklina roztworu przełykowego. Refluks. Nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Nadsoczność. Lekarz przepisał IPP oraz inne medykamenty z apteki, które tylko na chwilę łagodzą objawy. Dodatkowo dwa tygodnie temu Mama przechodziła infekcje górnych dróg oddechowych i zażywała antybiotyk ospamox, który zaostrzył objawy. Proszę o pomoc w dobraniu suplementów ponieważ w tym momencie Mama nie może nic jeść, od kwasu żołądkowego ma podrażnione gardło język, uczucie odbijania, przelewania w jelitach.

  1. avatar Pepsi Eliot 23 maja 2024 o 19:40

   odpowiem jutro

  2. avatar Pepsi Eliot 26 maja 2024 o 11:35

   W tym wpisie masz więcej podpowiedzi: https://www.pepsieliot.com/jak-wyleczyc-stan-zapalny-zoladka/

   Dieta antyzapalna, co będzie służyło, a co nie, znajdziesz w podlinkowanym wpisie:

   Przed śniadaniem

   Zaczynać dzień od wspierającej oczyszczanie wątroby i ciała, nawadniających, dotleniających komórki i odżywiających 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/7643/4-szklanki-poznaj-najprostszy-z-prostych-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala.html,
   Polecam Ci zestaw podstawowy na początek: https://thisisbio.pl/4-szklanki-silver-z-jablczanem-magnezu/
   Na razie bez dodatku cytryny do wody bazowej, żeby ją nie piekło.
   Uwaga
   Jeśli miewa zatwardzenia, może brać chlorek magnezu do drugiej szklanki ( i wtedy trzeba wybrać zestaw z chlorkiem magnezu), pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie.

   Do 4 szklanki 2 łyżeczki świetnego kolagenu TiB na odbudowę tkanki łącznej, w tym żołądka. https://thisisbio.pl/kolagen-peptan-f-150g-tib-/ – łatwo się miesza

   Do śniadania 
   Kuracja wzmacniająca i uodporniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/greens-fruits-90tabl-tib-/
   3 miesiące po jednej tabletce.(wystarcza 1 opakowanie)
   Po śniadaniu:
   Bierz 2 tabletki D3+K2 TiB  do ssania, szybciej się wchłaniają https://thisisbio.pl/vitamin-d3k2-90tabl-tib-/

   Oraz też po śniadaniu antyzapalne kwasy tłuszczowe1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/omega-3-60kaps-tib-/

   Zioła, zielona herbata etc wszystko wg wskazówek z podlinkowanego wpisu i DIETA ANTYZAPALNA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała MASĘ Witaminy C

Ale nie tylko o to chodzi, sproszkowana BIO Czarna Porzeczka to CUD dla wytrzymałościowców!

Dodaj więc CZARNĄ PORZECZKĘ Blackcurrant This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Gonisz, robisz interwały?

pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25811286/

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Blackcurrant This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum