logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 653 437
278 online
32 911 VIPy
Reklama

TWÓJ WYPASIONY ODŻYWIACZ I ODTRUWACZ
GREENS & FRUITS TiB

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Zioła w leczeniu stanów zapalnych: 10 najpotężniejszych naturalnych leków, które naprawdę działają

herbs/pepsieliot.com

Częstą reakcją dochtore w stosunku do stanów zapalnych swoich podopiecznych, jest jednak oszczędzanie im narkotyków w postaci kortykosteroidów. Za to nagminnie przepisują niesteroidowe leki przeciwzapalne z grupy NLPZ, dostępne na receptę, a niektóre, jak aspiryna, czy ibuprofen, bez.

Mają te leki być niby spoko.

W rzeczywistości leki z grupy NLPZ, z angielska non-steroidal anti-inflammatory drugs NSAIDs narażają ludzi na zwiększone ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca i udar mózgu, nie mówiąc o wrzodach w układzie trawiennym. Wielka szkoda, gdyż istnieje wiele naturalnych ziół, które z powodzeniem działają przeciwzapalnie. 

Oto 10 najlepszych przeciwzapalnych atrybutów szarlatanerii:

1. Czarny pieprz

Ludzie bardzo sobie cenią tę przyprawę. W restauracjach ęą, kelner chodzi z długą tubą, czyli młynkiem i posypuje chętnym klientom ich potrawy świeżo zmielonym czarnym pieprzem. A jego odurzający, bogaty aromat, wraz z pikantnością świetnie podkręca smak wielu potraw, w tym zwykłego ziemniaka. 

Czarny pieprz zawdzięcza swój charakterystyczny ostry smak piperynie, która również zapewnia zdumiewające działanie przeciwzapalne.

Piperyna hamuje ekspresję genu związanego z zapaleniem stawów i rozprzestrzeniania się raka, MMP13.
Nawet przy niskich dawkach, piperyna zmniejsza zapalenie przez wpływ na produkcję prostaglandyn.

Ponadto znacząco hamuje odczuwanie bólu i objawów zapalenia stawów przy jednoczesnym zmniejszeniu stanu zapalnego w stawach. Piperyna dodana do kurkumy sprawia, że skorzystamy z cudownych właściwości kurkuminy zawartej w kurkumie. 

Pieprzmy więc.

Uważka:
Czarny pieprz dodany do kurkumy w oczyszczającej kuracji 4 szklanek, zwiększa jej biodostępność o 2000% (czyli 20 razy)

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO idealny do codziennej, zakwaszającej żołądek, alkalizującej limfę, oczyszczającej wątrobę, filtrującej nerki, dotleniającej komórki, nawadniającej i odżywiającej ciało kuracji 4 szklanek


2. Kardamon

Kolejny władca przypraw, kardamon także zmniejsza stan zapalny. Część rodziny przypraw takich jak imbir, czy kardamon są synami Indii i Sri Lanki. Tamtejsi uzdrowiciele od wieków używali kardamonu, aby zmniejszyć stan zapalny.

Lubię wrzucić kilka ziaren kardamonu do herbaty, dla nowego smaku.

3. Pieprz Cayenne

Pieprz cayenne zawiera kapsaicynę.

Tkanka na którą działa kapsaicyna uwalnia substancję P, którą z kolei zwykle uwalnia organizm tuż po uszkodzeniu tkanki.

Jednak kapsaicyna faktycznie nie uszkadza tkanki, to tylko sztuczki chemiczne organizmu zmuszające go do działania, jak gdyby miało miejsce prawdziwe uszkodzenie. Podobnie działają bańki stawiane choremu.

Produkty z kapsaicyną w postaci kremu zmniejszają również poczucie bólu w posmarowanej części ciała, czyli w stawach i innych źródłach bólu przewlekłego.

Pieprz Cayenne może pomagać chronić nasz żołądek w przeciwieństwie do NLPZ, który powoduje wrzody.

Przy okazji, pieprz Cayenne może robić jeszcze inne fajne rzeczy  6 naturalnych szam, które obniżą ciśnienie furiata, a także działa podobnie do pieprzu czarnego z kurkumą. 

4. Rumianek

Rumianek jest rośliną, której kochające słońce kwiaty pachną jak świeże jabłka.

Starożytni lekarze Dioskurides, Galen i Pliniusz zalecali herbatę rumiankową, aby złagodzić stan zapalny jamy ustnej.

Olej destylowany z tych kwiatów zawiera bisabolol i chamazulenę, cykliczne seskwiterpeny, które bezpośrednio zmniejszają stan zapalny.

Olejek rumiankowy zawiera tlenki bisabolol, farnezenu i spiro-eteru, które mają właściwości przeciwzapalne i przeciwskurczowe.

Atąsją! Wiadomość co do olejku rumiankowego:

Z ostatnich badań przeprowadzonych przez chińskich naukowców wynika, że olejek rumiankowy zabija 93% komórek MCF-7 raka piersi.

A i tak, był dopiero na czwartym miejscu po olejkach z tymianku, następnie jaśminu i cynamonu. Olejek tymiankowy unicestwia komórki MCF-7 raka piersi w 97%.

I jeszcze inny artykulik o rumianku Zwykły rumianek leczy lęki, bezsenność i raka piersi

5. Imbir

Tradycyjna medycyna opierała się na właściwościach przeciwzapalnych imbiru od wieków.

Zgodnie z publikacjami University of Maryland Medical Center istnieją również dowody, że imbir łagodzi bóle związane z chorobami zapalnymi, w tym z klasycznym zapaleniem stawów.

Dodatkowo łagodzi dolegliwości żołądkowe, nudności i wymioty.

3 zioła na Twój obolały żołądek, orz krótka wzmianka o helicobacter pylori

Reklama

Tu znajdziesz polecaną 100% organiczną KURKUMĘ This is BIO, idealna do pierwszej szklanki


6. Kurkuma

Kurkuma daje przyprawie curry smak i pięknego żółtego koloru. Uzdrowiciele wykorzystują kurkumę dla ponad 4000 lat, w celu łagodzenia stanów zapalnych, w leczeniu problemów trawiennych i zwalczaniu zakażeń.

Substancja czynna kurkumy, jest przeciwutleniaczem, który usuwa niebezpieczne wolne rodniki z organizmu. Są badania (kurkuma jest najbardziej przebadanym ziołem – ponad 3000 badań i ponad 600 udowodnionych działań prozdrowotnych), które dowodzą, że kurkuma (kurkumina), przeszkadza w tworzeniu zasilania guza (guz już 2 mm ma swój system zasilania), a także celuje w unicestwienie guza bez uszkodzenia normalnych tkanek. To proste: tlen alkalizuje, a guzy dobrze czują się w środowisku kwaśnym. 

Wolne rodniki powodują uszkodzenia komórek, co prowadzi do stanu zapalnego, w tym uszkodzenia błon komórkowych, negatywnie wpływają na DNA i powodują obumieranie komórek.

Dodatkowo, kurkuma obniża poziomy dwóch typów enzymów, które mogą powodować stan zapalny. Kurkumina w formie liposomalnej jest bardzo dobrze wchłaniana.

Inny wpis o dobrodziejstwie tego ziółka kurkuma zwalcza dewianty w kolonie, a Tobie nie chce się nawet ruszyć syry

aloe/pepsieliot.com

7. Aloes

Aloes nie tylko zmniejsza stan zapalny, ale także łagodzi ból i ułatwia gojenie się skóry.

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, efekty przeciwzapalne żelu z aloesu są lepsze niż dobrze znany jednoprocentowy krem hydrokortyzon.

Ale też odrobinę kontrowersji o aloesie znajdziecie tutaj Nie wszystko złoto, co się świeci nazywa się aloes

8. Nasiona selera

Nasiona selera działają przeciwzapalnie i jako środek moczopędny, co oznacza, że ​​pomagają organizmowi pozbyć się nadmiaru płynów poprzez zwiększenie produkcji moczu.

Nasiona selera są szczególnie skuteczne w leczeniu zapalenia stawów i dny.

Reklama

Tu znajdziesz organiczną, sproszkowaną herbatę MATCHA This is BIO


9. Zielona herbata

Zielona herbata zawiera polifenole, mikroelementy, które działają w organizmie zapobiegając pewnym mechanizmom chorobowym, takim jak zapalenia. Głównym polifenolem w zielonej herbacie jest galusan epigalokatechiny lub EGCG.

Wszystkie polifenole w zielonej herbacie mają właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe.

Zielona herbata jest szczególnie przydatna w leczeniu stanów zapalnych w przewodzie pokarmowym. To naturalne ziele może zmniejszyć zapalenie żołądka i jelit związane z chorobą Crohna i wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy. 

Może również pomóc w redukcji zapalenia stawów przez spowolnienie niszczenia chrząstki związanego z chorobą.

Tutaj jeszcze inne zalety zielonej herbaty Zrzucić brzuch jak? i o zielonej herbacie

10. Granat

Granaty zawierają flawonole, czyli rodzaje przeciwutleniaczy szczególnie pomocnych w zmniejszeniu stanu zapalnego związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów. Również jak green tee chronią chrząstkę stawową, poprzez blokowanie pewnego enzymu.

Tutaj mój wpis dla „sercowców”: Jak oczyścić tętnice jednym ze zwyczajnych owoców?

Następnym razem do walki z zapaleniem, lub z dolegliwościami, będącymi skutkami stanów zapalnych spróbuj Kochanie zastosować zioła, z bardzo niskim ryzykiem powikłań, zamiast pożądać niebezpiecznych leków i chemikaliów zalecanych przez alopatę.

 Zioło rządzi i owocek 

(Visited 185 777 times, 25 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Asia Bed 3 grudnia 2014 o 11:13

  Zioło rządzi ! yea 🙂

 2. Niki 3 grudnia 2014 o 11:39

  I po 11-ste gorczyca, a jakże.
  Tyle co doznałam olśnienia, namyślając się co by tu zastosować przeciwzapalnego, bakteriobójczego i jednocześnie regulującego trawienie i wydalanie, bo dopadła mnie jakaś toksyna, patogen, mikroby złe przejęły władzę w jelitach po nocnym zatruciu i od 5 tyg. tak samo, probiotyk jakoś wolno działa, bakteriobójcza żywność i prebiotyki też, liczę jeszcze na kurację lnem i łuską gryczaną. Leczenie musi być dłuższe, więc cierpliwie i konsekwentnie się tego trzymam, dokładając kolejne rzeczy dobroczynne.
  I tak oto wpadłam na gorczycę, przypomniałam sobie jak pisaliście o cudownej musztardzie, uwielbiałam jej smak to i pewnie działanie było jakieś, ale tej na occie spirytusowym nie tknę z wiadomych powodów, zabiorę się za ukręcenie na occie jabłkowym, bo to prosta rzecz i długo się utrzymuje w lodówce.
  Jak podają źródła, gorczyca ma usuwać zaparcia, kuracja jest prosta, a jej pole biomagnetyczne jest tak silne, że leczy ludzkie zaburzone pole, przyspiesza leczenie, wzmacnia odporność. Znacie ją od tej strony? Wewnętrznego wpływu na organizm, bo zewnętrzne jest dość szeroko opisane i ludzie doświadczają efektów leczniczych na poduszkach, materacach gorczycznych.

  1. grabid 3 grudnia 2014 o 22:27

   Zielony koktail działa cudnie na jelita , wypróżnienie piękne, aż miło , przykład : 1 1/2 szkl letniej wody miksuje z peczkiem natki , plus 3 jabłka ze skóra i 1 banan, na koniec miksowania 1 łyzeczka oliwy .

   1. Niki 4 grudnia 2014 o 10:43

    Dzięki! robię podobne, a mimo to i mimo nawadniania moje jelita nie wiążą wody w masie, brakuje mi jednego szczepu bakterii, który by to spajał, a te zaparcia są takie nietypowe, bo codzienne, tyle że masa niejednolita. Bardzo powoli się to zmienia na lepsze, lepszy poślizg i miękko, ale szlag mnie już sto razy trafił.
    Przekopuję się przez internety jak kret, na ślepo, może coś jeszcze znajdę kluczowego jak w kwestii gorczycy. Poza musztardą jest ludziom nieznana… olej musztardowy czyli na bazie gorczycy na porost włosów też mało znany…

    1. grzegorzadam 17 października 2017 o 09:03

     Może koński szczaw na jelita?

 3. Panna Migotka 3 grudnia 2014 o 12:44

  Pepsi , a znasz taka roślinke co się żyworódka zwie i ponoc cuda potrafi czynić? Tu, na zapadlej wsi, gdzie od pewnego czasu mieszkam, jest bardzo popularna.

  Pozdrawiam Cie bardzo mocno i dzięki za pożyteczny artykul.

  1. pepsieliot 3 grudnia 2014 o 13:30

   w necie znalazłam to o Żyworódce:
   Surowcem leczniczym są świeże liście i świeże szczyty pędów, z których otrzymuje się sok lub miazgę. Sok zawiera flawonindy, katechiny, witaminę C i mikroelementy: glin, magnez, selen, wapń, potas, krzem, mangan, miedź i inne. Jest stymulatorem biogennym. Działa bakteriobójczo i wirusobójczo, uodparniająco, pobudza regenerację uszkodzonych tkanek. Leczy trudno gojące się rany, poparzenia, odleżyny i wrzody, a także zapalenia błony śluzowej, paradontozę i zapalenie spojówek. Jest stosowana w chirurgii, zwłaszcza przy przeszczepach skórnych. Jej sok lub liście pomagają po chemio- i radioterapii, wzmacniają serce, poprawiają i regulują układ krążenia. Żyworódka ma tez właściwości żółciopędne. Okazuje się pomocna w leczeniu niedomagań gruczołu krokowego – prostaty. Poprawia pamięć. Spirytus żyworódkowy leczy łupież, zapobiega wypadaniu włosów, regeneruje cebulki włosowe.

   Jednym słowem żyworódka pierzasta to istne panaceum. Jest nadzwyczajna i nic dziwnego, bo fascynuje od lat. Powinna zostać jak najszybciej rozpowszechniona i znaleźć swoje miejsce na każdym parapecie w domu i w biurach jako środek pierwszej pomocy.

   1. Panna Migotka 3 grudnia 2014 o 18:28

    Właśnie Pepsi kochana, dziękuję że zechciało Ci się szukac, jestes

    nieoceniona. A mogłabys kiedys popoełnic o tym osobny esej ?

    Zyworódkę poznałąm przez przypadek. Zrobiła mi się na oku paskudna gradówka, noszę szkła kontaktowe i czasami takie rzeczy mi się przytrafiają, Choć od czasu , kiedy całkowicie zmieniłam swoje nawyki żywieniowe, wcześniejsze nieprzyjemne przygody omijają moje oczy krótkowidza . Tfu,tfu, odpukać …Ale ad rem. Zrobiła się więc ta przebrzydła gradówka i nic , ale to nic nie pomagało. Lekarze przepisywali wszystko co mieli w swoich katalogach:od maści cynkowych , przez homeopatie aż po hydrokortyzon. I myślę, że chodziłabym z tym szajsem pewnie jeszcze długo,gdyby pewna młoda zielarka amatorka nie powiedziała mi o żyworódce. Dała mi kilka listków , przylożyłam na powiekę i po dwóch dniach gradówka znikła jak zaczarowana. Dostałam od tej dziewczyny kilka sadzonek i hoduję je na parapecie.
    Równie wspaniałe działanie ma babka lancetowata i zwykła tez. A więc chwast, który rośnie wszędzie. Czyli warto się natura nas otaczająca interesować, bo daje nam ratunek na wiele przypadłości. Teraz sama zbieram zioła i mam zapas wszelakiego dobra, zebranego na łąkach i w lasach .

    1. pepsieliot 3 grudnia 2014 o 20:00

     Panno M powiem, że zaciekawiła mnie ta roślinka

     1. Panna Migotka 3 grudnia 2014 o 21:10

      Panno P.powiem, że cieszę się Ja tez dopiero wgłębiam się w jej tajemnice.

    2. Kasia 3 stycznia 2015 o 16:56

     spadłaś z nieba, z gradówką walczę od miesięcy. Mam zaraz spróbuję!

    3. Pluta Hubert 5 stycznia 2018 o 20:50

     Mam pytanie do Panny Migotki odnośnie „gradówki” . Proszę opisz mi jak ją stosowałaś żyworódkę przy leczeniu tego paskudztwa , mam już to od dwóch miesięcy prawię myślałem że to zwykły tzw. syfek . Na początku miałem to na prawy oku zebrała się tam ropa po naciśnięciu palcami pękło i z czasem się zagoiło, teraz mam na lewym takie czerwone zgrubienie tak jak pisałem gdzieś od 2 miesięcy raz grubsze a raz mniej ale nie chce zejść. Mam w domu żyworódkę żona dostała od znajomej napisz mi proszę jak mam stosować tę liście. Mój mail umberto316@wp.pl.

     1. Carrie 26 sierpnia 2018 o 23:45

      Gradówka na oku zniknęla sama na Pespiowej herbatce z kurkumą, olejem kokosowym etc.

   2. ed 2 stycznia 2015 o 18:34

    Żyworódkę sprawdziłam na sobie i dzieciach – nie wierzyłam własnym oczom! działa cudownie 🙂

 4. Anna Kowalewska 3 grudnia 2014 o 15:11

  jeszcze czystek <3

  1. pepsieliot 3 grudnia 2014 o 18:00

   muszę się w końcu zabrać za ten czystek <3 2

 5. atqa 3 grudnia 2014 o 17:52

  Pepsi przesyłka dziś doszła!!! 😀 Mam to cudo TiB !!! Od razu spróbowałam i poza świetnym smakiem to wspaniała jest forma drażetek do ssania-no cudo po prostu- dziekuję Ci baaaardzo 🙂

  Co do tematu to jeśli chodzi o granat, to jest on polecany jako środek przeciwzapalny osobom z chorobami serca, a że teraz sezon na granaty to A. obowiązkowo codziennie pełen flawonoidów i polifenoli granat zjada, albo dwa. Jednak lepsze działanie przeciwzapalne od surowego owocu ma ponoć poddany fermentacji sok z granatów ( o udowodnionym działaniu protekcyjnym w schorzeniach serca wspierajacy udrażnianie tętnic, przepływ krwi)
  A co do wspomnianej cholernej aspiryny, to przecież osoby po angioplastyce z np.wszczepionymi stentami (wg. alopacji) MUSZĄ przyjmować lek przeciwpłytkowy…ponoć żaden naturalny środek (np.kora wierzby)nie działa tak jak aspiryna na płytki krwi…ponoć.

  1. pepsieliot 3 grudnia 2014 o 17:59

   Atqa to cieszę się 🙂

 6. Euphoria 3 grudnia 2014 o 21:20

  Goździki Peps, goździki 🙂 Ściskam przy okazji 🙂

 7. Dave 3 grudnia 2014 o 21:46

  a co z fluorem zawartym w zielonej herbacie? ja z tego względu między innymi zmieniłem na czystka, który ma nawet więcej polifenoli i parę innych ciekawych właściwości. Także zieloną herbatę zmieniłbym na czystka, reszta ok. Oregano też jest potężne, no ale wszystko sie w dyszce nie zmieści 🙂
  taka uwaga jeszcze: ludzie chorujący na choroby autoimmunologiczne powinni najpierw jakoś przetestować czy im cayenne (a w zasadzie papryka z której pochodzi) nie szkodzi. jest to warzywo psiankowate (w zasadzie owoc), zawierająca groźne lektyny oraz saponiny, które mogą prowadzić do rozszczelnienia jelita i nadmiernej stymulacji układu odpornościowego a w konsekwencji autoagresji. Szkoda że tak jest bo miałem ochotę na kurację kapsaicyną w połączeniu z kurkumą.

  1. pepsieliot 3 grudnia 2014 o 21:47

   napisze o tym fluorze, ale możesz być spokojny, bo już czytałam że spoko

   1. Dave 4 grudnia 2014 o 10:27

    no to jak już pić zieloną to z tego się kiedyś orientowałem najlepiej odmianę silver moon 🙂

 8. phunkeeraw 3 grudnia 2014 o 22:49

  Dobra cwaniaki, a macie może pomysł na jakieś sensowne danie z kurkumą dla kogoś, kto bazuje na owocach?

  Ściskam!

  1. pepsieliot 4 grudnia 2014 o 08:57

   musztarda 🙂

   1. Niki 4 grudnia 2014 o 10:48

    Zjesz tego „dania” całą szklanicę naraz? ;D toś miszczyni.
    phunkeeraw, zaopatrz się w kurkumę w stanie naturalnym, czyli w korzeniu

  2. Rafik 22 maja 2016 o 17:35

   jeśli chodzi o zieloną to najlepsza jest zawsze „Tegoroczna” czyli ze najnowszych zbiorów. Potem już traci na wartości, co widać w kolorze naparu i liści. Ja polecam Long Jing, koreańską Nokche oraz japońskie Yamacha, Sencha i Gyokuro

 9. starcraft.voyage 10 grudnia 2014 o 20:49

  mały edit: NLPZ są stosowane w zapobieganiu zawałom i udarom(szczegolnie aspiryna), bo hamują agregację płytek krwi. stąd też wynikają działania niepożądane(a scislej z blokowania COX1) jak wrzody, krwotoki, astma aspirynowa, agranulocytoza.
  Moim głównym „ziołowym” dylematem jest to w jakim stopniu zioła etc. wywierają zauważalne kliniczne działanie u danego pacjenta a na ile jest to działanie na zasadzie „trochę pomoże a na pewno nie zaszkodzi”. Jak myślisz?

  Co do modnego ostatnio czystka też się ciężko zastanawiam na ile to rzeczywiście genialne zioło, a na ile kolejna moda na coś co działa na wszystko a za rok pokryje się kurzem i zapomnieniem.

 10. Tysia 4 lutego 2016 o 13:52

  a gdzie można kupić tę żyworódkę?

 11. Ala 14 lutego 2016 o 14:17

  Dobry artykuł.
  Dodam, po zjedzeniu kurkumy należy umyć ząbki bo ona je zabarwia na brzydki, trwały szaro brązowy kolor, który nie można potem usunąć.

  Pozdrawiam.

  1. pepsieliot 14 lutego 2016 o 16:36

   thx, ale kurkuma służy do wybielania zębów 🙂

   1. Ala 14 lutego 2016 o 17:31

    Przed brzydkimi zębami ostrzegła mnie znajoma, która kiedyś jadła kurkumę. Ma wstrętny kolor zębów. Potem zainteresowałam się tym i w internecie znalazłam wpis pana, którego żona w taki sposób zniszczyła sobie zęby.

    1. Carrie 1 lipca 2017 o 23:46

     Wystarczy possac olej kokosowy przez 15 minut. Przebarwia zęby rownież propolis i też ladnie schodzi od płukania olejem kokosowym

     Owocki 🙂

 12. Rafik 22 maja 2016 o 17:29

  boswellia serrata – będzie najsilniejsza, Imbir i kora białej wierzby.

 13. Barbara 1 listopada 2016 o 09:58

  Ja dzień zaczynam o zielonej herbatki do ktorej dodaje po pól lyzeczki kurkumy i imbiru plus szczypta pieprzu i miodek. Drugą wypijam zbożówkę z kardamonem, cynamonem i mielonym goździkiem plus oczywiście miodek takze chyba niezla to dawka przeciwzapalnych specyfików dorzucam jeszcze po 20 ml. Soku z aloesu i z czarnego bzu i jest moc.
  Pepsi przedzieram sie przez Twojego bloga wytrwale tyle tego gdzie nie zajrzę znajduje ciekawy temat. I najchętniej wszystko bym stosowala.

 14. grzegorzadam 1 listopada 2016 o 18:06

  Korzeń mniszka też jest chwastem. Wczesną wiosną trzeba zbierać liście mniszka lekarskiego, moczyć je w słonej wodzie przez dwie godziny, żeby wyszła gorycz i robić sałatkę. Z jego liści gotowaliśmy zupę, a korzenie smażyliśmy. Korzeń mniszka leczy anemię złośliwą, raka żołądka i wątroby, zapalenie węzłów chłonnych, skazę, deformującą chorobę zwyrodnieniową stawów, zapalenie stawów, osteochondrozę, wszystkie stawy. Na jesieni, jeśli zobaczycie mniszka, który nie oddał wszystkich sił kwitnieniu, wykopujcie go==

  Mieszanka, kiedy nie ma kamieni: wrotycz, kocanka, nagietek, nawłoć, rzepik, lebiodka*, dymnica, dziurawiec, pokrzywa, włosy kukurydzy, pięciornik gęsi, liście podbiału, rdest ptasi, skrzyp, chmiel, uczep, glistnik (jaskółcze ziele).

  Mieszanka, kiedy są kamienie: dziurawiec, kora kruszyny, mięta pieprzowa, nasiona lnu, nasiona kopru włoskiego, pokrzywa, wrotycz, chmiel, glistnik, rdest. Wszystkie zioła wziąć po jednej części, a rdestu – pięć części – on niezwykle skutecznie kruszy kamienie.

  Pić wywar z korzeni łopianu, cykorii, perzu.

  Zawsze radzę wszystkim zebrać worek rdestu ptasiego (ros.- спорыша). Można to zrobić też jesienią. Po czterech czy pięciu dniach ziele jest już suche i będzie go pół worka. I jak tylko trochę zachorujecie, to pijcie go. Rdest ptasi (ros.- cпорыш, или горец птичий; łac.-Polygonum aviculare L.) rośnie przy każdym domu, wypełnia wszystkie ścieżki. W ubiegłym roku była susza, wokół Moskwy wszystko wyschło. A rdest nie wysechł. Ma bardzo pożywne nasiona, ptaki lubią je jeść. Gdyby go nie było – to ptaki by wyginęły. Ludzie nazywają go trawa-murawa lub gęsia trawa. Bóg go nam daje.

  Jeśli masz ból pleców, stawów, on wydali wszystkie sole. To zioło jest bogate w sole krzemu. Kruszy on kamienie w pęcherzyku żółciowym, pęcherzu moczowym, nerkach. Drapie i drapie te kamienie i zamieniają się one w piasek, a za dwa – trzy miesiące żadnych kamieni już nie ma. A lekarze tylko się dziwią.

  Rdest ptasi leczy gruźlicę, zapalenie pęcherza moczowego, nerki, wrzód żołądka, zapalenie pęcherzyka żółciowego, reumatyzm, otyłość, wyczerpanie nerwowe, gruczolaka prostaty u mężczyzn, raka. Przeciwwskazań nie ma żadnych.

  1. Monika 13 września 2018 o 20:11

   kupiłam ziele rdestu ptasiego i na opakowaniu jest napisane, że to do płukania jamy ustnej to znaczy, że nie można tego pić? I mam sobie iść nazbierać :)?

   1. grzegorzadam 14 września 2018 o 19:43

    Oczywiście, że możesz go pić:
    https://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze -zaczynaj-detoks-diy1/

    solo i z innymi ziołami.

    1. Monika 15 września 2018 o 17:35

     Dziękuję ? Mam jeszcze jedno pytanie: czytałam, że rdest pomaga na problemy z prostatą, ale, że po zawale nie można tego zioła pić. Prawda to? Pozdrawiam ?

     1. Pepsi Eliot 15 września 2018 o 17:42

      zioła to osobna wielka nauka, tutaj tylko poglądowo zagaiłam, może ten wpis na coś się przyda https://www.pepsieliot.com/nyry-pecherz-kamienie-prostata/

     2. grzegorzadam 26 września 2018 o 08:41

      kto tak mówi?\
      Nie słyszałem, aby to zioło przeszkadzało zawałowcom.

      POczytaj o DMSO, witaminieC, pH, tlenie, magnezie > aby zapobiegać zawałom.

 15. Urszula 28 grudnia 2016 o 05:52

  A co polecicie na silny ból ramienia.

  Biorę Traumeel tabletki (dzień drugi). smaruję maścią końską, jakąś ziołową i wczoeaj posmarowałam żelem z aloesu.

  To stało się 5 dni temu , miewam gorączkę a ból ramienie ogromny, reka właściwie nie do uzywania,

  Aha, pije duże ilości wit C, biore D3 K2 MK7.

  Może ktoś cos podpowie abym sobie ulzyła.

   1. anna maria 30 stycznia 2019 o 08:38

    Barbara,
    bol moze byc spowodowany skurczem miesnia, ktory jest na klatce piersiowej i
    jest rozlozony w ksztalcie wachlarza od srodka do ramienia, bardzo delikatnie go masuj, dlonia z rozlozonymi palcami, od srodka klatki piersiowej w strone ramienia.
    Chodz wyprostowana, rob cwiczenia rozciagajace klatke piersiowa.

  1. grzegorzadam 28 grudnia 2016 o 09:20

   Masz stan zapalny.
   Połącz wit.C z MSM – link Pepsi.
   Możesz spróbować smarowanie DMSO 50-70%, albo wymieszanym z MSM: 100:34.
   O DMSO poczytaj tutaj:
   19 GRUDNIA 2015 @ 09:00
   Dr W. Last:
   http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-nie-znam-nikogo-kto-cieszylby-sie-z-duzych-porow/

   Poczytaj to o sposobach na ból
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

   Woda utleniona doustnie i w inhalacjach może mieć błyskawiczne działanie.

   Alkalizuj organizm sodą i cytrynianem potasu, przy bólu strzały alkaliczne są pomocne:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
   Jak nie masz kup paski pH w zakresie 5-9 około.

   Jakbyś zdecydowała się na DMSO, dokup od razu EDTA, ma działanie uśmierzające ból i czyści krew.

   Po usmierzeniu bólu zrobiłbym vegatest, trzeba znaleźć przyczynę.

   Zrób sobie kapiele godzinne z solą, sodą, magnezem.
   Wcieraj oliwę magnezową co jakiś czas (dr Sircus)

  2. Gonzo 22 września 2017 o 09:37

   Kurkuma jest super, jestem jej wielką fanką…
   Na silne bóle kości pomagały mi też:
   1. Maść propolisowa (przepis z netu, dwa składniki – wazelina i propolis(propolis musi być dobrej jakości i świeży))
   2. Wyeliminowanie na czas bólu cukru z diety (min. owoców)

 16. Urszula 28 grudnia 2016 o 08:21

  Trudno jest mi sie połapać w tak ohromnej ilości wiedzy.

  Co na teraz, aby sobie ulzyc? Vzy do wit C dokupić MSM? POmoże trochę?

  1. Pepsi Eliot 28 grudnia 2016 o 10:24

   otrzymałaś odpowiedź, masz potrzebę, no to zareaguj, zadziałaj i sprawdź.

  2. grzegorzadam 28 grudnia 2016 o 10:31

   Kup MSM, DMSO, EDTA, poczytaj też o tym uważnie, masz linki.
   Ten ból jest uciążliwy, ale do opamnowania.

   W linku o pleśni są podane rekomendowane środki ziołowe przez H. Clark.

 17. Żona Zenka 1 lipca 2017 o 17:37

  Pepsi, czy możesz polecić coś sprawdzonego na zapalenie prostaty?

 18. Stieg 2 sierpnia 2017 o 14:40

  Witam

  Grzegorzadam proszę Cie o poradę wczoraj miałem wypadek na rowerze nogi kolana ręce pozdzierane do krwi upadłem na ścieżce rowerowej bo kobieta z psem weszła mi pod koła byłem u lekarza oczyściła mi rany lecz granulat i asfalt wbił się w naskórek. co przyjmować i co jesc i co stosować żeby przyspieszyć gojenie ran wygląda nie ciekawie i lekarz powiedział ze długo będzie się goiło biorę dużo witaminy C i D3 z K2 co jeszcze działać

  Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam….

  1. grzegorzadam 2 sierpnia 2017 o 19:21

   BARDZO DOBRZE DZIAŁASZ, NIE3 PRZESKOCZYSZ URAZÓW MECHANICZNYCH.
   Są jeszcze swietne środki ”smarne” typu olej rycynowy, odbudowujący tkanki żywokost w maści
   czy płynie, Avilin i(B. Szostakowskiego) wiele innych.
   Kup balsam krzemowy polski na bazie polskiego profesora.
   Smaryj, jedz, dostarcz tego, oczywiście kolagen też, jaja dobrej jakości jak jesz,
   cuda działaja przy oparzeniach np.

 19. Stieg 2 sierpnia 2017 o 22:56

  Grzegorzadam na Twoje cenne rady zawsze można liczyć serdeczne dzieki za odpowiedź a na stany zapalne lekka opuchlizna sie pojawia i chciałem sie spytać o olej kokosowy czy go jeść łyżką bo ma kwas laurynowy ten oczywiście bio z certyfikowanych upraw czy smarować na rany bo i takie sposoby wyczytałem

  Pozdrawiam…

 20. grzegorzadam 4 sierpnia 2017 o 07:25

  Nie zaszkodzi kokosa spróbować, olej musi być najlepszy.

  1. karolina 21 września 2017 o 12:05

   drogi grzegorzu prosze o poradę, syn ma podejrzenie owsików ( zgrzytanie zębami w nocy, pocenie się główki w nocy, szybko traci cierpliwość, podkrazone oczy) co naturalnego mogę mu dać ?? i sobie rozumiem ?

   1. grzegorzadam 21 września 2017 o 20:46
    1. karolina 21 września 2017 o 23:09

     ok dzięki Grzegorz, wiesz co te herbatke z przepisu Pepsi podawałam dziecku miesiąc temu na objawy przeziębienia i mam wrazenie ze zaraz potem to się zaczeło (obecne objawy nasilać) podobno tak sie może zdarzyć. uważasz że ta herbatka wystarczy ? zupę mocy gotuję też 🙂 a co do wit C to właśnie mamy katar i stosujemy kalibrację choć dziś doczytałam, ze np. owsiki żywią sie wit C która jest wchłaniana na końcu jelita właśnie, czy to może jakieś pomówienia heh 😉

     1. grzegorzadam 23 września 2017 o 07:39

      uważasz że ta herbatka wystarczy ? ”

      W tym temacie masz kilkadziesiąt przepisów i recept na pasożyty oprócz herbatki,
      proszę czytać całość wpisów z komentarzami 😉

     2. grzegorzadam 23 września 2017 o 07:41

      dziś doczytałam, ze np. owsiki żywią sie wit C która jest wchłaniana na końcu jelita właśnie”

      To mamy nie jeść wit.C ? 🙂
      Kto tak pisze?
      Na owsiki też są tam remedia różne i winnych tematach w zakresie pasożytów.

 21. giwonka 21 września 2017 o 11:25

  Pepsi polecasz olejki: tymiankowy i rumiankowy jako leczące raka piersi. Skąd wziąć te olejki i w jaki sposób je stosować?

 22. Edyta 21 września 2017 o 16:19

  Co na zapalenie mieszkow wlosowych, ktore to podobno spowodowane jest gronkowcem zlocistym?

  1. grzegorzadam 21 września 2017 o 20:49

   Zlikwidować gronkowca, ciezki przeciwnik.
   Pokonałem wiosną, 7 tygodni skutecznej walki.

 23. Madzia2014 21 września 2017 o 16:55

  Super wpis….
  Ja mam pytanie odnosnie post przerywanego, a mianowicie ostatnio jak stosowalam to lecialam z wagi z dnia na dzien i brzuch sie wciagal. Teraz wrocilam do tego sposobu jedzenia i waga ani sie wazy ruszyc.
  Kurde nie wiem o co kaman. ????? ?
  Wie tos moze?

  1. Pepsi Eliot 21 września 2017 o 19:24

   coś wcześniej wywołało spowolnienie metabolizmu i musi zaskoczyć, zanim ruszy. Znam to.

  2. Migotka 1 września 2018 o 00:11

   Grzegorzu jak zlikwidować gronkowca? Zastanawiam się czy Ty jak piszesz tutaj to z głowy czy czasem że swoich źródeł skopiujesz.zazdroszczrpe takiej wiedzy,mam wrażenie że znasz odpowiedź na każde pytanie:)

   1. grzegorzadam 6 września 2018 o 08:05

    to tylko wrażenie.

    Pisaliśmy o gronkowcach wiele razy, trudny przeciwnik, ale do pokonania.
    http://www.health-science-spirit.com/ultimatecleanse.html

    i wiele innych z sesjami biorezonansu.

 24. Madzia2014 21 września 2017 o 20:57

  Nie moge sie cos zalogowac.
  Mysle co to by moglo byc, antybiotyki bralam wczesniej.
  A teraz pije rano na czczo wode solona, moze od tego.

 25. Madzia2014 21 września 2017 o 20:57

  Mam tez taki metaliczny, gorzki posmak w ustach i glodna chodze 🙂

 26. mar 24 września 2017 o 19:51

  Grzegrzuadamie możesz napisać jak walczyłeś?

  1. grzegorzadam 25 września 2017 o 22:35

   Bicom, jod, WU, ziołą.
   Wyzionął ducha, nagle po 7 tygodniach.

  2. grzegorzadam 17 października 2017 o 09:05

   Jest sporo środków na gronkowca.

 27. Alina Janusz 8 listopada 2017 o 20:20

  Bardzo proszę o radę. Mam problem od 11 miesiecy z bólem związanym z ostrogą piętową , mam zapalenie rozciegna podeszwowego ale bolą mnie też sciegna achilesa i nawet w łydce.
  Oprocz tego strzela mi w kolanach, bolą obydwa biodra i w kręgosłupie w odcinku ledzwiowym. W stawie prawym barkowym mi tez strzela i trochę boli.
  Alina

  1. grzegorzadam 9 listopada 2017 o 02:06

   Możesz mieć problem z zawapnieniem i szczawianami, tak na 9o%

  2. grzegorzadam 9 listopada 2017 o 02:16

   O ostrogach, haluksach pisaliśmy wiele razy.
   PH prawidłowe ważne bardzo, nawodnienie, magnez.

 28. Piotr 22 listopada 2017 o 14:29

  A mogę Wam dorzucić tekst ostatnio zasłyszany ?
  Dlaczego ludzie mieszkający na Kubie są najzdrowsi ? Bo Fider Kastro nakazał ludziom szukać lekarstw w lasach i na łąkach, tam macie apteki. A tu w aptekach wyłącznie chodzi o biznes i dodatkowo podtruwa się ludzi.

 29. Ewa 26 grudnia 2017 o 00:30

  Ja stosowałam i mogę polecić krioterapię, a dodatkowo zażywanie Kurkumy i Reumpapai.

 30. Kuduś 17 stycznia 2018 o 12:37

  Kochani, trafilam tu wlasciwie z przypadku, a potrzebuje i szukam jakiegos ratunku na… sama nie wiem co. Moze Wy mi pomozecie, bo lekarze nie podoluja.
  Otoz mam od dwoch miechow (z przerwa dwutygodniowa kiedy bralam antybiotyk amoxycyline czy jakos tak) temperature 37.1. Czuje sie oslabiona i poza tym nic innego po mnie nie widac, ze cos jest nie tak.
  Ciezko mi znalezc przyczyne bo nalozylo sie pare faktow na raz.
  Pracowalam w chlodni na magazynie i dzwigalam bardzo ciezkie rzeczy. Pochorowalam sie, zaczelam miec silne bole w krzyzu tak, ze az nie moglam chodzic i skonczylo sie w sposob, ze z pracy zrexygnowalam. Bole mam do dzisiaj po intensywnym dniu pelnego chodzenia, czy podnoszenia nawet lekkich rzeczy. Ustepuje i wraca.
  W kwestii lekarzy to mowia ze m jakas odmiane grypy, ze to normalne i samo minie (jestem w uk, slyszalam wiele opinii, ze faktycznie goraczka w okresie zimowym to norma).
  Ale nie przez dwa miechy!
  Antybiotyk pomogl wiec moze byc i grypa i stan zapalny… sama nie wiem co czynic dlatego prosze o porady.
  Z gory slicznie dziekuje.

  1. grzegorzadam 17 stycznia 2018 o 13:18
 31. Wiola 24 lutego 2018 o 09:13

  Czy ktoś może zna spisób jak poradzić sobie z łuszczącą się skórą na dwóch palcach prawej ręki. Do lekarzy pzestałam chodzić bo nikt mi nie umiał pomóc, smarowałam propolisem, żyworódką przyjmowałam oregano koenzym q10 piję acerolę moja dieta nie zawiera paskudztw przetworzonych, wszystki prace wykonuję w rękawiczkach bez lateksu. A paskudna skóra się łuszczy, niedługo stracę czucie w tych palcah. Pomocy

  1. grzegorzadam 24 lutego 2018 o 19:46

   Kuracja piołunem 3 tygodnie.
   Smaruj DMSO 50-70% z dodatkami, np. aloesem.

   1. Wiola 25 lutego 2018 o 18:00

    Dziękuję bardzo za radę, zastosuję się do nich dam znać czy się poprawiło. Od wczoraj mam zabandażowane palce tak mnie bolą, wyglądają jak dłonie drwala.

    1. grzegorzadam 25 lutego 2018 o 18:59

     Na noc opaski solne, Pepsi ostatnio gdzieś wstawiała.
     na to rękawiczki i lulu.

     1. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 19:54

      jeszcze raz wrzucę:
      Pracowałam jako starsza siostra operacyjna w szpitalach polowych z chirurgiem I. I. Szczegłowem. W przeciwieństwie do innych lekarzy z powodzeniem stosował on w leczeniu rannych hipertoniczny roztwór soli kuchennej.
      Na obszerną powierzchnię skażonej rany kładł miękką, obficie zmoczoną roztworem soli dużą serwetkę. Po 3-4 dniach rana stawała się czysta, różowa, temperatura u pacjenta jeżeli była wysoka spadała prawie do normalnych wartości, po czym nakładało się na to opatrunek gipsowy. Po kolejnych 3-4 dniach rannych wysyłano na tyły. Roztwór hipertoniczny działał doskonale – w zasadzie prawie nie mieliśmy zgonów.
      10 lat później, po wojnie skorzystałam z metody Szczegłowa w leczeniu swoich zębów a także próchnicy i skomplikowanym ziarniniaku. Sukces nastąpił już po dwóch tygodniach. Po tym zaczęłam studiować wpływ solnego roztworu na takie choroby, jak zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego, reumatyczne zapalenie krążenia, procesy zapalne w płucach, reumatyzm stawowy, zapalenie kości i szpiku, ropnie po iniekcji i tak dalej.
      W zasadzie były to pojedyncze przypadki, ale za każdym razem otrzymywałam dość szybko pozytywne wyniki. Później pracowałam w ośrodku zdrowia i mogłabym opowiedzieć o wielu trudnych przypadkach, gdzie okłady z roztworem soli był skuteczniejsze niż wszystkie inne lekarstwa. Udało się nam wyleczyć krwiaki, zapalenie torebki stawowej, chroniczne zapalenie wyrostka robaczkowego.
      Chodzi o to, że roztwór soli ma właściwości pochłaniające i wyciąga z tkanki płyn z florą chorobotwórczą. Pewnego razu w czasie delegacji zatrzymałam się w jakimś mieszkaniu. Dzieci gospodyni chorowały na koklusz. Ciągle kaszlały. Położyłam im na noc na oparcia opaski soli. Po półtorej godziny kaszel ustał i nie pojawił się aż do rana. Po czterech opatrunkach choroba zniknęła bez śladu.
      W klinice o której mówiłam, chirurg zaproponował aby spróbować roztwór soli w leczeniu nowotworów. Pierwszym takim pacjentem była kobieta z pieprzykiem rakowym na twarzy. Zwróciła uwagę tą plamkę pół roku wcześniej. Od tego czasu plamka spurpurowiała i powiększyła się trzykrotnie, a ze środka zaczęła wyciekać szaro-brunatna ciecz. Zaczęłam jej robić okłady solne. Po pierwszym okładzie opuchlizna zbledła i zmalała. Po drugiej jeszcze bardziej zbledła i wydawała się kurczyć. Wydzielina ustała. A po czwartym okładzie pieprzyk przybrał swój początkowy wygląd. Po piątym okładzie zabieg zakończył się bez operacji.
      Następnie była młoda dziewczyna z gruczolakiem piersi. Czekała na operację. Poradziłam chorej aby przez kilka tygodni robiła sobie na piersi okłady solne. Operacja nie była już potrzebna.
      Po pół roku na drugiej piersi utworzył się ponownie gruczolak. I znów wyleczyła się okładami bez operacji. Spotkałam ją dziewięć lat później. Czuła się dobrze a o chorobie swojej nawet nie wspomniała.
      Mogłabym dalej kontynuować historie cudownych wyleczeń za pomocą opasek z roztworu hipertonicznego. Mogłabym opowiedzieć o wykładowcy jednego z kurskich instytutów, który po dziewięciu okładach pozbył się gruczolaka gruczołu krokowego.
      Kobieta, cierpiąca na białaczkę, po tym jak na noc wkładała opaski solne na bluzę i spodnie w ciągu trzech tygodni, znów odzyskała zdrowie.
      Stosowania solnych opasek w praktyce.
      1. Sól stołowa w roztworze wodnym ma nie przekraczać 10 procent – aktywny sorbent. Wyciąga z chorego organu wszelkie nieczystości. Efekty w leczeniu będą tylko w tym przypadku, jeśli opatrunek będzie przepuszczalny dla powietrza, to znaczy higroskopijny, co zależy od jakości materiału użytego do opatrunku.
      2. Opatrunek działa lokalnie – tylko na chory organ lub część ciała. W miarę wchłaniania cieczy z warstwy podskórnej wchłania się do niego płyn tkankowy z głębszych warstw zabierając ze sobą wszelkie patogeny: drobnoustroje, wirusy i substancje organiczne.
      Tak więc, podczas działania bandaża-opaski w tkankach chorego organizmu płyn jest odnawiany, miejsce zostaje oczyszczone od zarazek, i z reguły proces patologiczny zostaje wyeliminowany.
      3. Opatrunek z hipertonicznym roztworem soli kuchennej działa stopniowo. Wynik osiąga się w ciągu 7-10 dni, a czasem dłużej.
      4. Stosując roztwór soli kuchennej należy zachować ostrożność. Nie polecam stosowania opatrunków z roztworem o koncentracji ponad 10 procent. W niektórych przypadkach lepszy będzie nawet 8-procentowy roztwór. (Roztwór pomoże w przygotować każdy farmaceuta).
      Niektórzy będą pytać: gdzie są lekarze skoro opatrunek-opaska hipertoniczna jest tak skuteczna, to dlaczego ta metoda leczenia nie jest szeroko stosowana? To bardzo proste – lekarze są w niewoli leczenia medykamentami. Firmy farmaceutyczne proponują coraz nowe i droższe lekarstwa. Niestety, medycyna jest również biznesem. Kłopot z rozwiązaniem hipertonicznym jest taki, że jest on zbyt prosty i tani. Tymczasem życie przekonuje mnie, że takie rozwiązanie jest doskonałym narzędziem w walce z wieloma chorobami.
      Na przykład, przy katarze i bólach głowy kładę kolistą opaskę na czoło i tył głowy na noc. Przez godzinę-półtora katar mija, a do rana znika również ból głowy. Przy każdym przeziębieniu podczas pierwszych oznak stosuję opaski. A jeżeli zrobiłam to zbyt późno i infekcja zdążyła wniknąć do gardła i oskrzeli, to robię jednocześnie pełną opaskę na głowę i szyję (z 3-4 warstw miękkiego cienkiego płótna) i na plecy (z 2 warstw wilgotnego i 2 warstw suchego płótna) przez całą noc. Leczenie kończy się po 4-5 procedurach. Przy czym cały czas pracuję.
      Kilka lat temu zwróciła się do mnie krewna. Jej córka cierpiała na ostre ataki zapalenia pęcherza żółciowego. Przez tydzień przykładałam jej bawełniane okłady na chorą wątrobę. Składały się one z 4 warstw, moczyłam je w solnym roztworze i pozostawiałam na noc.
      Opaskę na wątrobę nakłada się w następujący sposób: od podstawy lewej piersi do połowy linii poprzecznej brzucha, i na szerokość – od mostka i białej linii brzucha z przodu do kręgosłupa. Bandażuje się szczelnie jednym szerokim bandażem, mocniej – na brzuchu. Po 10 godzinach zdejmuje się opaskę i w to miejsce na pół godziny nakłada się gorący termofor. Robi się to aby w rezultacie głębokiego rozgrzania rozszerzyć przewody żółciowe w celu swobodnego przejścia do jelita odwodnionej i zgęstniałej masy żółciowej. Termofor w tym przypadku jest obowiązkowy. Jeśli chodzi o dziewczynę, minęło wiele lat od tego leczenia, a ona nie narzeka na swoją wątrobę.
      Nie chcę podawać adresów, imion, nazwisk. Chcecie to wierzcie, nie chcecie to nie wierzcie, ale 4-warstwowa opaska solna wykonana z bawełnianego ręcznika, nakładana na piersi przez 8-9 godzin w nocy pomogła kobiecie pozbyć się raka piersi w ciągu dwóch tygodni. Moja znajoma za pomocą solnych tamponów, nałożonych bezpośrednio na szyjkę macicy po 15 godzin poradziła sobie z rakiem szyjki macicy. Po dwóch tygodniach leczenia guz zmniejszył się o 2-3 razy, stał się bardziej miękki, przestał rosnąć. Taki pozostaje do dziś.

   2. Joanna 3 lipca 2019 o 11:31

    Surowe odzywianie sie przez 3 -6 tygodni i efekt jest juz po 2 tygodniach. Zero glutenu, nabiału , miesa i cukru na co najmniej 6 miesiecy.

 32. Wiola 26 lutego 2018 o 10:17

  A czym radzisz smarować bo już wszystkie drogeryjne świństwa mam w swojej łazience. Kokos nie pomógł trochę propolis. A skóra strasznie sucha zwłaszcza teraz jak są mrozy.

  1. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 15:38

   grzegorzadam 24 lutego 2018 o 19:46
   ODPOWIEDZ LINK
   Kuracja piołunem 3 tygodnie.
   Smaruj DMSO 50-70% z dodatkami, np. aloesem.”

   Do tego te opaski solne i napisz za 3 tygodnie 😉

 33. Grażyna 14 marca 2018 o 15:55

  Jeżeli jest ostre zapalenie trzustki i kamienie w pęcherzyku żółciowym to wystarczy pić tylko rdest ptasi .poprosze o odp.

  1. Pepsi Eliot 14 marca 2018 o 21:59

   Ostre zapalenie trzustki to poważne niedomaganie i ból. Konieczna jest wizyta u lekarza.

  2. grzegorzadam 14 marca 2018 o 22:18

   rdest na pewno nie zaszkodzi

   ”Zestaw ziół do leczenia trzustki: strąki fasoli szparagowej (mają wiele substancji insulinopodobnych), rutwica lekarska, liść borówki, liście i kwiaty karczocha (mają bulwy), owies o dojrzałości mlecznej + zioła na wątrobę: wrotycz, nagietek, nawłoć, włosy kukurydzy, kocanka piaskowa, liść brzozy. Nie jeść słodyczy, aby się nie rozwinęła cukrzyca.”

   ”Rak trzustki:

   1) Nalewka: z nagietka, piołunu arżi (łac. Artemisia Argi), dzikiej róży daurskiej, rozchodnika purpurowego, jasieńca, tomki wonnej.
   2) Tatarak błotny, kora dębu, tysiącznik pospolity, listownik, jaskier, olcha, jemioła, przestęp biały malwa, chrzan, cykoria – podróznik, uczep trójlistkowy.
   3) Jeść arbuzy.
   4) Propolis zebrany tego roku po 1/2 łyżeczki od herbaty jeść w trakcie posiłku, żując co najmniej 100 razy.
   5) Wywar z liści olszy czarnej (dla śledziony – narządu, produkującego krew).

   Jaki masz poziom selenu przy trzustce?

 34. agy.dott 26 sierpnia 2018 o 11:49

  Hey Pepsi, przepraszam ze nie na temat ale trapi mnie jeden problem. Miewam sny, bardzo realistyczne, przeplatane z jawa w których przychodzi do mnie jakaś mroczna siła. Motyw jest ten sam, ta mroczna siła atakuje mnie znienacka, nie mogę się ruszyć ani wołać o pomoc. Na całym ciele czuje straszny ucisk, dyskomfort aż po trzewia, aż mnie ściska gdzieś w środku. Gdy się budzę czuje ze ten ucisk był realny. Jednego razu przyszło to do mnie gdy mój chłopak wstał w nocy do toalety. Sen był jak prawdziwy. On wstał i poszedł, przyszła do mnie ta siła i miotała mną, nie mogłam krzyczeć, wołać o pomoc, a gdy się obudziłam mój chłopak akurat wracał z toalety. Pepsi błagam doradź mi co to znaczy, jak się bronić. Miałam wczoraj znowu ten sen i nawet przebłysk świadomości, ze jestem człowiekiem, pochodzę ze źródła i mam w sobie ogromna moc (dzięki lekturze Twojego bloga), to dało mi odwagi, już się nie bałam, ale uwolniło mnie dopiero obudzenie się chwile później. Mam nadzieje ze mi cis podpowiesz, z miłością

 35. Magda 26 sierpnia 2018 o 23:34

  Pepsi Eliot, dlaczego Pepsi Eliot? Przybliżysz nam historię wyboru/nadania swojego przydomka?
  <3

  1. Pepsi Eliot 27 sierpnia 2018 o 04:47

   został mi nadany przypadkowo kilkadziesiąt lat temu i się przylepiło <3

 36. Agnes 27 sierpnia 2018 o 11:06

  Hejka, jakies rady na poczatki parkinsona ?

  1. Pepsi Eliot 27 sierpnia 2018 o 11:42

   zawsze takie same, odkwaszenie ciała,codzienna kuracja 4 szklanek (kurkuma, magnez i bardzo ważne nawadnianie, wszystko tam jest), tzrymanie wysokiego poziomu 25(OH)D, czyli suplementacja D3+K2 TiB, 1 Omega 3 TiB (1 gram), kolagen TiB, MSM TiB, Greens & Fruits TiB, olej kokosowy surowy z kurkumą, dieta surowa roślinna i bio, zaniechać chemii w pokarmach (pestycydy) i w łązience i w kuchni.
   Inne zdrowe tłuszcze, dziekie ryby, len, Hemp Protein This is BIO, łyżka do 4 szklanki.
   Naturalna witamina E G&G.(400 IU dziennie)
   świeżo wyciskane soki warzywne codziennie
   Nie przesadzać z ilością białka w diecie
   eliminacja ziaren, glutenu, zbóż
   zielona herbata, super foodsy, czyli pokarmy wysoko odżywcze, jak brokuły, jagody, jarmuż
   eliminacja cukrów rafinowanych i alergenów
   bez alkoholu
   Dodatkowo z suplemntów C TiB (4 razy dziennie po 750 mg) i Koenzym Q10 G&G dr Axe zaleca 1.200 mg dziennie to potężny przeciwutleniacz, który pomoże spowolnić rozwój choroby
   codzienne ćwiczenia

   Można, a nawet powinno się też udać się po DMSO: https://www.pepsieliot.com/dmso-naprawde-hipnotyzujacy-lek-cale-zlo/, kup książkę Fischera
   nie jestem lekarzem

  2. grzegorzadam 27 sierpnia 2018 o 21:12

   Tlen!
   https://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

   oczyszczanie organizmu:
   https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto- zgladzic-plesn-2/

   kompleksowe testy, ze szczególnym naciskiem na badanie pasożytów i metali ciężkich:
   https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

  3. grzegorzadam 27 sierpnia 2018 o 21:15

   ”Wg doktora Shyh-Ching Lo, starszego stopniem naukowca w Instytucie Patologii Sił Zbrojnych i jednego z czołowych amerykańskich badaczy mykoplazmy, ten czynnik chorobotwórczy powoduje wiele chorób, włączając AIDS, raka, CFS, colitis Crohn’a, i typ cukrzycy, stwardnienia rozsiane, chorobę Parkinsona, chorobę Wengera oraz szereg chorób kolagenowo-waskularnych, takich jak reumatyczny artretyzm i Alzheimera. ”

   ”Niski poziom witaminy D3 jest powiązany z następującymi schorzeniami:

   otyłość, depresja, choroby reumatyczne,
   autyzm,
   stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne,
   schizofrenia dziecięca,
   astma, sklerodermia, alergie, wszelkie niegroźne zaburzenia autoimmunologiczne,
   wiele odmian chorób nowotworowych,
   gruźlica, przeziębienie,
   cukrzyca typu 1 i 2, zespół metaboliczny,
   nadciśnienie,
   reumatoidalne zapalenie stawów,
   choroba Leśniewskiego-Crohna,
   alkoholizm,
   torbiel galaretowata, kaszak, trądzik,
   choroba wieńcowa,
   przewlekła obturacyjna choroba płuc, choroby płuc,
   toczeń rumieniowaty układowy, zwyrodnienie plamki żółtej,
   ból wzrostowy u dzieci,
   choroby nerek,
   wcześniactwo, słaby rozwój niemowląt, powikłania ciąży, poronienie,
   wrzody i zapalenie żołądka po HP,
   śmierć podczas porodu, u dzieci problemy z nauką,
   anoreksja,
   choroba maniakalno-depresyjna,
   udar mózgu, ból kości, nadmierna senność,
   ADD i ADHD,
   jaskra, migrenowe bóle głowy,

   choroba Parkinsona,

   zakażenie układu moczowego,
   zespół napięcia przedmiesiączkowego, skurcze towarzyszące menstruacji,
   dna moczanowa, zaburzenia obsesyjno-konwulsyjne,
   próchnica zębów,
   łuszczyca,
   zapalenie powięzi podeszwowej,
   osteopenia,
   lęk wysokości i migrena,
   niegojące się rany i wrzody,
   uszkodzenie stawu kolanowego,
   blisko-, dalekowzroczność, rogowacenie słoneczne, oparzenia słoneczne, osteofity, hipoglikemia.hipogonadyzm, żylaki kończyn dolnych, nietrzymanie moczu, bezpłodność”

   Jaki jest poziom tej witaminy?

  4. grzegorzadam 27 sierpnia 2018 o 21:17

   jakie ”leki” kazano zażywać?
   Jakie są przyjmowane obecnie?

  5. grzegorzadam 27 sierpnia 2018 o 22:45

   Prof. Ivan Nieumywakin:

   ”Obecnie cała Rosja nastawia uszu z powodu tej ksiązki o wodzie utlenionej. Czytali ją Państwo? Słyszeli? Nie wszyscy! Raczej nie wszyscy.
   Ot co! Kobiety, które chcą być blondynkami.

   Woda utleniona ma zastosowanie jedynie zewnętrzne. Oto ja – wasz pokorny sługa zalecam, by ją stosować wewnętrznie.
   Pić ją! Cała Rosja pilnie nadsłuchuje. Wiedzą Państwo czym jest choroba Parkinsona?
   Kiedy człowiek cały chodzi. W Rosji nie ma sklerozy? A co to jest gdy w wieku 18, 20, 25 lat już występuje?To są inwalidzi, których nawet lekarze nie leczą.
   W ciągu 2-3 miesięcy woda utleniona leczy tych chorych. Ona kosztuje w aptece zaledwie pięć groszy (rubli?). Buteleczka.
   A tam profesorowie, naukowcy akademiccy, ośrodki. Ile ich?! Tyle monografii stwierdza, że Parkinson jest nieuleczalny!
   Śmierć lub trzęsawki przez całe życie. Zakończenie w tej książce nie ja piszę, a te osoby, które przeszły przez to leczenie.
   Co wyrabia telewizja? Dzwoni do mnie operator telewizyjny.Wyleczono z Parkinsona pacjenta, chcielibyśmy nakręcić film o Pana ośrodku.
   Zaprosiłem go do siebie. Na zdjęcia zjawiło się 5-6 wyleczonych pacjentów, porzuconych przez medycynę.
   Stali się normalnymi ludźmi- starcy- w wieku 60, 70, 80 lat.

   Co wyrabia telewizja? Dzwoni do mnie operator telewizyjny.Wyleczono z Parkinsona pacjenta, chcielibyśmy nakręcić film o Pana ośrodku.
   Zaprosiłem go do siebie. Na zdjęcia zjawiło się 5-6 wyleczonych pacjentów, porzuconych przez medycynę.
   Stali się normalnymi ludźmi- starcy- w wieku 60, 70, 80 lat.
   Zaczyna się wywiad z Małyszewą, z tą która teraz tak często pojawia się w mediach.
   Tak na marginesie to nie komentuję co sądzę o tym programie.
   Ja się jej pytam czy w Moskwie jest instytut, który zajmuje sie Parkinsonem?
   Ona odpowiada, że jest. Do czego to prowadzi?

   Instytut nie może funkcjonować. 4 lekarzy, 4 felczerów dają sobie radę z tym problemem.
   Zmieńcie wszystko. Zza kadru mężczyzna mówi, że znęcam się nad pacjentami, że ich niszczę i zabijam.
   Biorą kawałek mięsa oblewają go 3%-wym roztworem wody utlenionej, mięso trzaska i dymi i lekarz nauk medycznych mówi:

   Popatrzcie czym zajmuje się ten profesor nieznanych nauk!
   W ciągu 5-10 minut chyba ze trzy razy pokazują ten kadr. Po kolejnych 2-3 minutach jeszcze raz powtarzają.

   W tym samym czasie moja żona robi mi zastrzyk z wody utlenionej.
   Ja jej mówię: moja ukochana żona wstrzykuje mi wodę utlenioną- jutro będę zdrowszy niż dziś. Po cichu się do tego przekonali.”

   z tego filmu:
   https://youtu.be/EcnYdgH_t2c

 37. Natalia 27 sierpnia 2018 o 19:59

  Natknelam się ostatnio w internecie na kapsułki kapusty kiszonej w postaci suplementu. Czy w przyszłości myślisz Pepsi aby coś takiego znalazło się u Ciebie w sklepie?

  1. Pepsi Eliot 27 sierpnia 2018 o 20:30

   to straszny absurd

  2. grzegorzadam 27 sierpnia 2018 o 21:09

   nie lepiej po prostu ukisić sobie kapustę i ogóry jak to drzewiej bywało?

   1. Pepsi Eliot 27 sierpnia 2018 o 21:11

    Bołotow bardzo chwali kapustę morską, można kisić dosłownie wszystko, no i napić się soku spod kapusty, teraz w dobrych hotelach, bywa, że stoi dzban z zimnym sokiem z bio kapusty kiszonej, skacowani panowie stoją w kolejce 🙂

   2. Natalia 27 sierpnia 2018 o 21:20

    to na pewno lepsze wyjście

 38. Lucia 27 sierpnia 2018 o 20:47

  Czesc Pepsi i wszystkim czytaczom i pisaczom. Pepsi, mam jedno pytanie, na ktore od lat juz nie moge uzyskac odpowiedzi. Piperyna pono ma szkodzic stawom, a nie je wspomagac. Dlatego osobom z wrazliwymi stawami odradza sie psiankowate. Ty tutaj doradzasz. To jak w koncu jest naprawde?

  1. Pepsi Eliot 27 sierpnia 2018 o 21:16

   Psiankowate to kilka tysięcy pokarmów, w tym niektóre doskonałe, jak jagody, ashwagandha, pomidory, papryka, nie mówię, ze ziemniaki, bo można się bez nich śmiało obyć, i Ty chcesz, żeby ludzie zrezygnowali z mocy tych pokarmów? Trzeba zrobić sobie wyzwanie, piszę o tym w mojej rewolucyjnej książce Leczenie Dobrą Dietą, pisżę też na blogu i sprawdzić, czy jesteś uczulona na psiankowate, zresztą okazuje się, że po pozbyciu się pasoożytów, znika też większość alergii; tutaj mój stary wpis, ale jary 🙂 https://www.pepsieliot.com/czy-zdrowe-pomidory-i-jagody-niszcza-twoje-stawy-zrob-3-miesieczne-wyzwanie/

  2. grzegorzadam 28 sierpnia 2018 o 00:12

   Dlatego osobom z wrazliwymi stawami odradza sie psiankowate. ”

   stawy są wrażliwe na braki tlenu, kolagenu, witam. C, D i innych.
   ”Same z siebie” nie są wrażliwe.
   Są atakowane, przez grzyby, mikotoksyny, pasożyty, ale wcześniej trzeba się o to
   mocno postarać zakwaszając komórki w organizmie z odwodnieniem na czele.
   To tylko i aż skutek naszych działań- sami tworzymy to zakwaszenie, a zaraz po nim w zakwaszonym
   środowisku pojawiają się uśpione mikroorganizmy.
   Efekty znamy.

   warto sprawdzić poziomy i zrobić testy:
   https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

 39. Magda 27 sierpnia 2018 o 22:38

  A jakie suplementy dla osoby uzależnionej, która chce odstawić picie… alkoholu ma się rozumieć… Co jej polecić, doradzić?

  1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2018 o 07:07

   kuracja 4 szklanek, greens & Fruits TiB, D3+K2 TiB, Omega 3 TiB

   1. Magda 28 sierpnia 2018 o 09:36

    OK, to na odżywienie organizmu, na uzupełnienie braków. A jest coś stricte wspomagające proces odstawiania, wychodzenia z uzależnienia?

    1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2018 o 12:41

     to co napisałam, ciało jest totalnie zanieczyszczone, trzeba go oczyścić aby nie chciało więcej alko. Inna sprawa to psychika, wtedy G&F TiB (tam jest dużo B complex mega ważne dla nałogowca), oraz magnez.
     No i zgoda na to co się dzieje. Puszczenie nałogu, to wielka próba.Nałóg trzeba właśnie póścić, a nie rzucać, jak puszczasz, to odpadnie, jak rzucasz, to zaraz wpadasz w następny nałóg. Puszczenie nałogu to zrozumienie. Niech ta osoba zacznie się budzić. Ciało czyste mniej będzie łaknęło alko, ale musi też być czysta głowa, skomunikowna z duszą. Dusza z pewnoścą nie chce alko. Dusza wie.

  2. grzegorzadam 28 sierpnia 2018 o 09:17

   Poczytaj tutaj o alkoholizmie, może być zatruta sporyszem, metalami,
   na bank braki potężne magnezu i witamin z grupy ”B”:

   https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto- zgladzic-plesn-2/

 40. Barbara 28 sierpnia 2018 o 13:53

  WSPANIAŁY ARTYKUŁ JAK ZWYKLE!!! CO JA BYM ZROBIŁA BEZ CIEBIE PEPSI BEZ GRZEGORZADAMA I PRZEPRASZAM, ŻE NIE WYMIENIAM WSZYSTKICH I BEZ WIELU TYCH MĄDRYCH LUDZI I ICH CENNYCH KOMENTARZY. CUDOWNIE, ŻE JESTEŚCIE. POZDRAWIAM WSZYSTKICH, KTÓRZY TU ZAGLĄDAJĄ .

  1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2018 o 15:31

   kochamy Cię Barbaro

 41. Barbara 28 sierpnia 2018 o 15:59

  Dziękuję, ja Was też kocham ?

 42. Czubaka 1 lipca 2019 o 23:19

  Chciałbym zaznaczyć tylko dla czytających… Otóż..wszędzie piszą że zielona to i tamto, ale ani słowa nie ma wspomnienia nawet, że zielona herba może jak to dr Kevin Conners w książce opisuje Ciebie zabijać. No jak można wszędzie podawać, że zielona działa przeciwzapalnie jak w chorobach auutoimmunologicznych działa zapalnie! Wciąga w obieg limocyty TH2 i jest silnym stymulatorem dla nich. To najgorsza droga do raka jeśli ktoś ma już przeciwciała przeciwtkankowe drugiego typu. Ludzie!

  1. Pepsi Eliot 2 lipca 2019 o 06:49

   Ludzieeee,przyjęłaś nieprzyjemną konwencję z mediów, czyli straszenia. Uspokój się, niekoniecznie masz rację. Rzuć gałką na Japonię, Hashimoto tam zostało odkryte i nazwane, jak wiesz to choroba autoimmunologiczna, a życie przeciętnej Japonki to 94 lata, a jest ich trochę, więc przekrój do badań jest spory. W Japonii jest stosunkowo mało raka, teraz się pojawił gęściej w związku ze zmianą stylu życia, znacznie mniej zielonej herbaty, a dużo więcej nomen omen pepsi. Zgadzam się, że pewne choroby autoimmunologiczne medycyna aalopatyczna leczy w sposób wydawałoby się logiczny, czyli osłabiając zbyt mocny według nich system autoimmunologiczny, i na przykład przy RZS dostajesz zastrzyk na zmniejszenie odporności, ma to logiczny sens. I dr. Conners idzie tym tokiem rozumowania, ale zielona herbata nie działa prozapalnie, każdy chce zaistnieć i może robić dowolne doświadczenia i udowodnić to co chce, sądząc że jest całkowicie obiektywny. Oczywiście że w zielonej herbacie jest jakaś mikro dawka fluoru, ale to też już wyjaśniałam. A co do stymulacji wzrostu różnych białek, to niestety dobry pokarm żywi również te zmutowane, ale raczej nie można przestać jeść na długo. Nie wiem czy dr Conners wspomina w swojej książce, że wszystkie choroby autoimmunologiczne zaczynają się w jelitach i zanieczyszczonej wątrobie, i że dopóki nie usunie się tego problemu chory będzie cały czas tkwił w przewlekłym stanie zapalnym.
   Jakby to było takie proste jak piszesz, każdy kto zażyłby antyzapalną Omegę 3 pozbyłby się stanów zapalnych. Jeśli ktoś źle czuje się po organicznej zielonej herbacie z kofeiną czy bez po prostu jej nie pije, ale dla ogromnej ilości ludzi na świecie wspaniały rytuał picia i przyrządzania zielonej herbaty działa niezwykle prozdrowotnie.

 43. Zioła na ratunek 2 lipca 2019 o 09:47

  Witam a znacie jakieś sposob na toxoplazmoze wezlową? Nie chce jeść WC antybiotyków bo po skończonej kuracji wyszły znowu się powiększają i bolą mieście, stawy, i infekcje gardła. Pije raz dziennie ta herbatkę na pasożyty z kurkumą, imbirem, cynamonem i olejem ale również po miesiącu bez efektów. Pomocy

  1. Pepsi Eliot 2 lipca 2019 o 11:50

   nasion dyni surowe , migdały, imbir, czosnek , rzodkiew, wodorosty, cebula, chrzan, pieprz cayenne, granat, kapusta, Kombucha herbata, papai (w tym sok z papai i nasion), marchew, cytryny i ananas.
   Koniecznie kuracja piołunem, pamiętaj, że piołunu nie można używać długo. Artemisin,
   olejek tymiankowy,

   Jedz gorzką sałatę czerwoną Radiccio

   Ciężkie objawy toksoplazmozy, jak uczucie splątania, zaburzenia widzenia oraz utratę koordynacji ruchów wymagają natychmiastowej pomocy medycznej, zwłaszcza jeśli wiesz, że masz osłabiony układ odpornościowy z jakiegokolwiek powodu.

   1. Zioła na ratunek 2 lipca 2019 o 15:21

    Wydawało mi się że mam ukl odpornościowy ok ale to chorobsko się przyplatało i nie chce odpuścić. Ca najlepiej zadziała na jego wzmocnienie? Czosnek ok ale najgorzej później zapach w pracy

    1. Pepsi Eliot 2 lipca 2019 o 19:24

     czosnek nie nadaje się do chodzenia do pracy, ludzie Cię znienawidzą <3 kuracja 4 szklanek, D3+K2 TIB, OMEGA 3 TIB i uodpornienie 3 miesięczne Greens & Fruits TiB

 44. Asia 2 lipca 2019 o 11:47

  A gdzie dostanę nasiona seleru i jak je stosoawc?

 45. Gosia 2 lipca 2019 o 16:01

  Kochana Pepsi! Jestem uczulona na pikantne, im mniej pieprzu w moim życiu tym lepiej, a ponoć kurkuma plus pieprz to kurkumina. Jak mogę obejść ten pieprz i cieszyć się smakiem kurkuminy? Z góry dzięki za pomoc!

  1. Pepsi Eliot 2 lipca 2019 o 19:23

   olej kokosowy <3

 46. Maniek 3 lipca 2019 o 22:52

  Halo, akurat trafiłem przypadkiem na ten temat. W samą porę ponieważ niedawno okazało się że mam zapalenie prostaty. Lekarz zalecił antybiotyki plus leki przeciwzapalne, które mają dość długą listę skutków ubocznych. Postanowiłem ich jednak nie brać, tylko same antybiotyki. Zwłaszcza że mam lekkie nadciśnienie.

  Poradzisz coś na tą przypadłość? Na pewno kurkuma i zielona herbatą, może coś jeszcze warto dodać? Dzięki!

 47. Ewa 4 lipca 2019 o 21:50

  PEPSI, GRZEGORZADAM jak stosować olejki przy raku piersi (podczas chemioterapii).

  Z ostatnich badań przeprowadzonych przez chińskich naukowców wynika, że olejek rumiankowy zabija 93% komórek MCF-7 raka piersi.
  A i tak, był dopiero na czwartym miejscu po olejkach z tymianku, następnie jaśminu i cynamonu. Olejek tymiankowy unicestwia komórki MCF-7 raka piersi w 97%.

  Bardzo proszę o informacje. Dziękuję Ewa.

  1. Pepsi Eliot 5 lipca 2019 o 10:03

   To jest mój bardzo stary wpis, na podstawie artykułu z Naturalnews, myślę, że te badania odbyły się w warunkach laboratoryjnych w probówce i nie jest to takie oczywiste czy zadziałają te olejki i w jaki sposób na osobę chorą na raka. Można posmarować delikatnie olejem kokosowym okolice pod tarczycą i rozprowadzić kroplę, ale wcześniej należy upewnić się, czy nie jest się uczulonym na dany olejek, i sobie wdychać. Podczas chemioterapii nie powinno się stosować niczego, za wyjątkiem antyoksydantów, a więc jagody bio, jeżyny, zielona herbata bio najlepiej bez kofeiny. Dopiero po kuracji wejść na ten protokół https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/

   Przy raku piersi ważny jest też d-limonen z cytrusów, czyli miksować dokładnie pomarańcze, dodać skórki tartej z bio cytryny i wypić dużą szklanicę dziennie. Sok z marchwi. Dieta roślinna, bardzo mało tłuszczu.

 48. Ewa 5 lipca 2019 o 22:21

  Bardzo dziękuję.
  Ewa

 49. Anzouki 8 lipca 2019 o 17:07

  Pepsi, dziękuję za fantastyczny blog. Czerpię garściami i szczerze polecam. Sama też robię mikstury wszelakie. Mam jednak pytanie, bo wszyscy mówią o stawach zapaleniach, kościach….niestety przytrafiło mi się zerwanie nerwu i ścięgien w ręku (robienie witrazu). Jestem po operacji. Dopiero ściągnięty po 5 tyg. gips. Ręka spuchnięta, zdeformowana, palce bez czucia. Koszmarne pieczenie. Ból od dwóch miesięcy i przeczulica. Co byś polecała aby nerw szybciej odrosnąl(jest skrócony o 2,5 cm i żeby miesnie i ścięgna wróciły szybciej do siebie?

  1. Pepsi Eliot 8 lipca 2019 o 18:55

   Generalnie radziłabym kurację 4 szklanek, do 4 dodatkowo kolagen TiB i MSM TiB, oraz Bcomplex G&G, D3+K2 TiB i Omega 3 TiB. zdrówka

 50. Ola 25 września 2019 o 07:23

  Pepsi pomóż proszę. Córka wstała dziś z przekrwionymi oczami. W zeszłym roku miała 2 takie zapalenia i dostała coś aptecznego(nie pamiętam co). Poradzisz coś naturalnego, domowego?Dzieci biorą Vitek od miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *