Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 243 696
40 online
35 507 VIPy

Złamane serce a zespół takotsubo. Po rozstaniu zadbaj o swoje zdrowie!

Rozstania, zerwane przyjaźnie, znajomości zakończone przedwcześnie albo takie, o których myślało się, że nie skończą się nigdy. Przeprowadzki, konflikty albo samoistne wyczerpywanie się znajomości, które chociaż jest naturalne, wciąż sprawia ból. To wszystko może prowadzić do złamania serca. Tak jak miliony innych zdarzeń, bo przecież złamane serce to tylko związek frazeologiczny oznaczający poczucie porzucenia, krzywdy i smutku, często tak bezkresnego, że nie sposób normalnie funkcjonować. Złamane serce to, można rzec, zbiór objawów, kojarzony przede wszystkim z psychicznym bólem. Ponieważ jednak ten naraża ciało na stres, odbija się także na zdrowiu fizycznym. Szczególnie zaś na zdrowiu… serca. (1)

Złamane serce, a pompujący krew centralny narząd układu krwionośnego

Kardiolog Ethan Weiss nazywa złamane serce „inną formą choroby serca”, która może czasowo osłabić ten organ. Naukowo nazywa się tę dolegliwość kardiomiopatią wywołaną stresem lub zespołem takotsubo, tak zwanym syndromem złamanego serca. (2) Ponieważ symptomy dolegliwości wywołane są przez emocje, a nie złe nawyki zdrowotne, zazwyczaj są odwracalne. Kiedy jednak trwają zbyt długo, mogą prowadzić nawet do ataku serca, którego zwiększone ryzyko trwa nawet do 6 miesięcy. (3)

Aspiryna lekiem na złamane serce?

Niedawno opublikowano w magazynie American Heart Journal badanie, zgodnie z którym połączenie aspiryny i beta-blokerów może redukować ryzyko sercowo-naczyniowe w okresie żałoby. Czyżby była lekiem na złamane serce? (4) Problem jak zwykle jest złożony. Bo owszem, aspiryna redukuje ryzyko sercowo-naczyniowe w okresie wzmożonego stresu, ale przy okazji jej spożywanie może nieść pewne konsekwencje zdrowotne. Jakie? Między innymi uszkodzenia nerek i wątroby, wrzody, szum i dzwonienie w uszach, a nawet zawał krwotoczny. (5) Co może ją zastąpić?

Złamane serce, czyli naturalne sposoby na zdrowie serca

Kurkuma

Badania wskazują, że najistotniejszy składnik kurkumy, czyli kurkumina, nie tylko zatrzymuje, ale w ogóle zapobiega groźnemu procesowi przerostu mięśnia sercowego. Dodatkowo kurkuma rozrzedza krew i pobudza krążenie stanowiąc naturalny lek na nadciśnienie. Jeśli jednak bierzesz leki rozrzedzające krew uzgodnij ilości i (czy w ogóle) kurkumy z lekarzem prowadzącym, gdyż skutki mogą się sumować. (6) Sprawdź doskonałą, organiczną Kurkumę This is BIO®

Zielone listowie

Zielonki, takie jak chociażby szpinak i jarmuż, są najprzedniejszą bombą odżywczą. Chociaż mają niewiele kalorii, są naładowane witaminami i minerałami takimi jak witamina K, witamina A, kwas foliowy, magnez, potas i żelazo. Są także bogate w silne antyoksydanty, które mogą pomóc Ci zwalczyć wolne rodniki, zapobiec uszkodzeniu komórek i spowolnić rozwój chronicznych chorób. (7) Nie lubisz sałatek? Postaw na sproszkowane zielonki, jak Szpinak i Jarmuż This is BIO®

Jagody Acai

Acai ma niezwykły wpływ na zdrowie serca, ponieważ jest bogatym źródłem antocyjanów, ultra silnych przeciwutleniaczy, które mają udowodniony wpływ na stosunek tzw. dobrego i złego cholesterolu, dzięki czemu obniżają szanse na ataki i zawały serca. Zawierają także roślinne sterole, które mają pozytywny wpływ na zdrowie serca dzięki temu, że wspomagają cyrkulację krwi, zmniejszając szansę na tworzenie zakrzepów i rozluźniając ściany naczyń krwionośnych. (8)


Glutation

Badania wykazały, że zwiększone spożycie glutationu może zmniejszyć ryzyko ataku serca i innych chorób układu sercowo-naczyniowego. Wynika to z faktu, że chroni tkanki serca przed działaniem stresu oksydacyjnego. (9, 10) Jeśli glutation, to tylko ten doskonale wchłanialny, jak Liposomal Glutation TiB®

Cynamon cejloński

Wszystkie odmiany cynamonu zawierają kwas cynamonowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne. Dzięki temu nasza magiczna przyprawa pomaga w przepływie krwi przez organizm i zmniejsza obciążenie serca. Osłabienie mięśnia sercowego z powodu problemów układu sercowo-naczyniowego może powodować choroby serca. Badania wykazały, że cynamon z Cejlonu może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi i stanowić naturalne remedium. (11) Pssssst… Szukasz dobrego cynamonu cejlońskiego ze Sri Lanki? Zerknij na Cynamon cejloński This is BIO®

Witamina E i l-karnityna

Duża ilość badań dowodzi, że zarówno witamina E jak i l-karnityna, mają silnie kardioprotekcyjne właściwości. Oznacza to, że mogą stanowić remedium na choroby (i podwyższone ryzyko chorób) serca. Badanie opublikowane w African Journal of Traditional Complementary and Alternative Medicines (Afrykański Przegląd Tradycyjnej Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej) dowodzi, że połączenie witaminy E i l-karnityny może efektywnie redukować ryzyko zawałów serca. Badanie przeprowadzono na zwierzętach. Podzielono je na pięć grup, z których w trzech podawano l-karnitynę, witaminę C lub obie substancje, w kolejnej grupie stosowano standardową dietę, a ostatnia służyła za grupę kontrolno-porównawczą. Wyniki obserwowano przez 21 dni. Wyniki wskazują na to, że kuracja łączona okazała się być skuteczną: znacząco poprawił się przepływ wieńcowy u leczonych zwierząt. U zwierząt traktowanych terapią poprawiło się także krążenie i ogólne wyniki badań serca. (12) Zbuduj ten zestaw z witaminą E G&G i l-karnityną z kwasem alfa-liponowym G&G

uściski:)

Źródła: (1) health.harvard.edu/heart-health/stress-and-your-heart (2) heart.org/en/health-topics/cardiomyopathy/what-is-cardiomyopathy-in-adults/is-broken-heart-syndrome-real (3) eurekalert.org/pub_releases/2020-02/uos-cmm020920.php (4) sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0002870319303047?via%3Dihub (5) health.clevelandclinic.org/do-you-need-daily-aspirin-for-some-it-does-more-harm-than-good/ (6) webmd.com/heart-disease/news/20090720/curcumin-may-prevent-clogged-arteries (7) medicalnewstoday.com/articles/319645.php#1 (8) foodrevolution.org/blog/acai-berry-benefits/ (9) nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa030535#t=article (10) journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0004871 (11) healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon (12) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5446450/

(Visited 2 769 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Yotina 11 lutego 2020 o 20:06

  Właśnie przeszłam zespół takotsubo.
  Bardzo podobny do zawału serca, do tego stopnia, że wdrażane są wszystkie procedury w tym zakresie np. koronografia itp.
  Takotsubo jest odwracalny, no ale trzeba zadbać.
  Stosowałam ww suplementy, ale jednak nie uchroniło mnie to przed tym incydentem sercowym, który wyglądał bardzo groźnie, ale wszystko skończyło się dobrze. Wyżyłam?
  Ww

 2. avatar Dudek 13 lutego 2020 o 16:54

  ,,Zranione serce, s rozpaczy dynda, czemuś odeszłaś o Rosalinda ? Dlaczego Feluś miał pierwszeństwo ? On tobi nie fundował chlebnyj kwas ani raz. Ja tobie tyle fundowiłem, za złoty pięć i groszy trzy..
  Sraniłaś serce i duszę, więc odejść muszę, lecz zaśpiewam ci ostatni raz….
  Ty babski zwierzu, ja tobie w życiu nie uwierzy, bo ty masz serce tam, gdzie się wstydzę powiedzieć sam..”
  Sorki, to nie serce bywa zranione, tylko ego.
  No chyba, że jesteśmy tak prawdziwi, tak zajebiście otwarci, dajemy, dajemy, dajemy…
  ,,Wszystko, wszystko a to jeszcze za mało..
  Mówi się o zbolałej duszy…. A taki chuj! Dusza nie boli. Wiem bo akurat jestem w czasie (?), drodze (?), , radości umierania.
  Kurwa! Wreszcie poznam prawdę.

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2020 o 17:30

   Dudku, co się z Tobą działo? Jesteś w kimś zakochany, oprócz we mnie z wzajemnością?

   1. avatar Dudek 14 lutego 2020 o 01:18

    I jeszcze jedno, i tak nie śpię, sen jest iluzją. Ale obiecuję, bez sarkazmu : nawet blilon glasses – parafrazując Katy Melua – nie otworzy duchowości. Pewnie skieruje ego na inne nawyki, a jeśli już się zdarzy, jakże ,,szczęśliwe (?) *, będzie onoż.
    Pöki co lofciam, ciumkam, i inne ble, ble…
    Kurwa! Przecież to glukoza, biała śmierć…
    A jednak słodko…
    ,,Im bardziej pada śnieg , bim, bom…….
    tym bardziej marzną mi paluszki….”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum