Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 369 272
99 online
42 279 VIPy

Zmieniłam dietę i odżywiam się zdrowo, ale nie widzę efektów

Zmienia się dietę z różnych powodów.

Najlepiej żeby śmieciowe żarcie po prostu odpadło, wiadomo sprawa, ale czasem trzeba proces odpadania PRZYŚPIESZYĆ. Czy to dla odchudzania, czy to ze względów zdrowotnych.

Efekty nie zawsze są od razu spektakularne. A niektóre przewody pokarmowe zmęczone przetworzoną żywnością mają problem ze strawieniem takiego na przykład banana, chociaż po pączkach nie czują się najgorzej.

Może być kilka przyczyn, dla których mimo zmiany trybu życia nie czujesz się spektakularnie lepiej, ani nie chudniesz.

Czego może Ci brakować do prawidłowego trawienia?

Za każdym razem kiedy jesz, twoje ciało rozpoczyna niezwykle złożony proces rozkładania i przyswajania pokarmu. A przynajmniej powinno.

Trawienie to efekt domino. Jeśli klocki zatrzymają się na jednym, nie ruszysz dalej. Jeśli ilość oczek nie pasuje, to możesz udawać, że nic się nie dzieje, albo poszukać prawidłowego klocka.

Nieodpowiednie środowisko układu pokarmowego, częste wzdęcia, refluks, przelewanie się, cofanie i wrzody wcale nie są pierwszymi objawami tego, że coś jest nie tak.

W rzeczywistości są  ostatnim dzwonkiem żeby zmienić swoją dietę i przejść na jasną stronę mocy.

W wielu przypadkach brakującym klockiem są enzymy trawienne, a właściwie ich brak

Enzymy to energetyczne katalizatory, które zmieniają żywność w pożyteczne substancje odżywcze.

A zarazem stanowią (te enzymy) najdelikatniejsze komponenty żywności:

 • łatwo zniszczyć je poprzez wysoką temperaturę,
 • przetwarzanie
 • i pasteryzację

Większość jedzonych współcześnie pokarmów jest uboga w enzymy, co zmusza ciało do intensywnej pracy, która ma to zdrowotnie zrekompensować

Jak przez 10 dni oczyścić ciało surową dietą roślinną?
Wysoko ENZYMATYCZNĄ ma się rozumieć

Doskonały e-book detoks hormonalny z tygodniowymi przepisami na każdą (polską!) porę roku i z listami zakupów może być również dla Ciebie wstępem do nowego stylu życia!


Jak sobie z tym poradzić?

Jedz więcej surowej i fermentowanej żywności

Żywy pokarm to pokarm naturalny i nieprzetworzony w szkodliwy sposób, a więc pełen enzymów.

Jak dużo surowej żywności zjadasz na co dzień?

Czy w ostatnim tygodniu chociaż 30% każdego z twoich posiłków to była nieprzetworzona roślinna żywność?

Tak naprawdę 51% posiłku powinno być naturalnie nieprzetworzone, czyli surowe, wówczas nie występuje niezdrowe zjawisko leukocytozy trawiennej.

Niemal każdy pokarm, który nie jest surowy jest kompletnie pozbawiony życiodajnych enzymów. Owszem, stare zwiędłe warzywo, czy owoc też przestaje być pokarmem enzymatycznym.

Są też głosy z kontrargumentami, że kwasy żołądkowe i tak zniszczą enzymy roślinne. Na to ja walę ripostą, a pepsyna? Enzym wytwarzany przez żołądek wraz z kwasem żołądkowym, jakoś pomaga w trawieniu białka, a nie samo się zjada.

Wyjątkiem jest pokarm fermentowany. Kiszonki, kimchi, kombuche wszelkiej maści, poprawiają proces trawienia, zawierają probiotyki, masę dobrych bakterii i potrzebnych do prawidłowego trawienia kwasów.

Przeżuwaj, przeżuwaj

Im bardziej w biegu żyjesz tym mniej przeżuwasz. Śniadanie w biegu, lunch przy kompie w pracy, obiad zjedzony naprędce pomiędzy domem a spacerem z psem, kolacja przy telewizorze.

Tymczasem aby czerpać korzyści z enzymów należy powoooooli przeżuwać. Rozumiem, że to wkurzająca porada, ale nie oszczędzę ci jej. Można dostać boleści tylko dlatego, że się za szybko zjadło.

Każdy mielony w ustach kęs daje ciału znak aby sałatkę przetworzyło w kwasy tłuszczowe, aminokwasy, glikogen i tak dalej.

Wszystkie te substancje są jak paliwo dla twojego ciała, dlatego powinnaś zapewnić ich sobie jak najwięcej.

Unikaj żywności hamującej enzymy

Nie tylko żucie dobrze robi enzymom. Ważnym jest aby zminimalizować anty-odżywcze substancje w swojej diecie.

Zwróć uwagę na sztuczne konserwanty, cukier z cukiernicy, białą mąkę i chemicznie oczyszczany tani biały ryż, syntetyczne słodziki, substancje podatne na glifosat (pszenica, kukurydza etc) i inne śmieciowe produkty.

Enzymy osłabiają także jedzone w dużej ilości orzeszki ziemne (to nie orzechy tylko strączki), pszenica, właśnie strączki, ale też orzechy, ziemniaki i białka jajek

Jak pisze doktor Josh Axe:

„Substancje anty-odżywcze to naturalne lub syntetyczne substancje znajdujące się w pewnych pokarmach – szczególnie w zbożach, pieczywie, strączkach. Hamują one przyswajanie witamin, minerałów i innych substancji odżywczych.”

Jednym ze sposobów na zmniejszenie szkodliwego działania jest namoczenie (w miarę możliwości) tych produktów i obranie ich z łupinek.

Różne orzechy i pestki moczymy różnie. Najdłużej orzechy włoskie 24 godziny i wodę zmieniamy po 12. Migdały 6 godzin, nerkowce (podobno to też nie orzechy) 2 godziny. Moczymy w zimnej wodzie i wodę wylewamy.

Jedz więcej żywności bogatej w enzymy

Chociaż wszystkie surowe roślinne (i nie tylko surowe) pokarmy mają enzymy, jedne mają ich mniej, inne więcej.

Co warto jeść?

 • Ananas

Bogaty w bromelainę, przeciwzapalny, przeciwnowotworowy. Wspiera prawidłowe trawienie. Miksuj go z rdzeniem, bo tam siedzi najwięcej bromelainy

 • Awokado

Bogate w lipazę, odżywczy enzym wspierający trawienie.

 • Banan

Bogaty w amylazę, która wspiera trawienie węglowodanów i maltazę, która wspiera trawienie cukrów.

 • Brzoskwinia

Bogata w inwertasę, enzym, który wspiera trawienie węglowodanów i tłuszczy.

 • Kiwi

Bogate w aktynidynę, wyjątkowy rodzaj enzymu występujący TYLKO w tym owocu. Ma zdolność rozbijania białek w nabiale i mięsie.

Greens & Fruits TiB masa witamin, minerałów, wyciągów z owoców, warzyw i ziół oraz ENZYMY trawienne!
Bardzo wypasiony suplement diety, w okresie przejściowym mega wskazany dla podniesienia odporności


Przyjmuj enzymy z dodatkowych źródeł

Twoja dieta nie działa mimo to?

Po warzywach boli cię brzuch i przez tydzień chodzisz wydęta?

Wesprzyj swoją dietę suplementując enzymy.

Innymi kluczowymi w takiej sytuacji składnikami wysokiej jakości są suplementy bogate w laktazę, enzym, który rozbija laktozę, a także lipaza wspierająca rozkład tłuszczy, amylaza pomagająca strawić węglowodany i skrobie oraz proteaza, która wspiera trawienie białek.

Możesz także użyć ziół i korzeni jak mięta pieprzowa, imbir i kurkuma aby zmaksymalizować korzyści płynące z enzymów.

Zadbaj też o ruszenie się z fotela, oddychanie przeponowe, przebywanie na zewnątrz blisko natury, odpowiednie pH żołądka, no i wiadomo, rób 4 szklanki.

Oczywiście nikt cię nie namawia, żebyś nie odwiedziła lekarza i została prawidłowo zdiagnozowana.

uściski:)

Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Wieloletnia autorka na blogu Pepsi Eliot.


Źródła:

thetruthaboutcancer.com/eating-healthy-not-seeing-results/

(Visited 13 818 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica Kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wieloletnia autorka na blogu Pepsi Eliot.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Marta 31 stycznia 2020 o 01:50

  jestem 5 lat po kuracji nieszczęsnym izotekiem (6 miesięcy trwało „leczenie”). Ile bym nie wypiła wody/ziół to i tak mam przesuszoną skórę, absolutnie nie ma mowy o nałożeniu jakiegoś kremu bb/podkładu/pudru, moja skóra na twarzy jest niczym papier ścierny. Wyprzedzę potencjalne pytanie – tarczyca jest w porządku, jestem wulkanem energii w ogólności. Czy istnieje sposób na wyplenienie tego przesuszenia skóry, Pepsi? Czy możliwe, że ten lek zasiał duże spustoszenie w organiźmie? Niestety brałam go nieświadomie, tzn. miałam kilka krostek na krzyż w okresie (głupoty, buźka) młodzieńczej i mój ojciec (lekarz) wmawiał mi, że krostki mnie pobrzydzają i nikt mnie nie zechce, więc kupował ten lek i mi podstawiał codziennie, dopóki nie zaczęłam mieć spazmów depresyjnych i się odcinać od ludzi i świata (czytałam, że ten lek mógł to powodować). „Lek” = trucizna.

  1. avatar Jarmush 31 stycznia 2020 o 06:32

   kupuj dojrzałe awokado i codziennie rób maseczkę, jak się skóra polepszy, maseczka ze spiruliny w proszku This is BIO z 2 zawartością 2 kapsułek witaminy E G&G, tej w kapsułece żelowej, trzeba ją rozciąć, ale dopiero po miesięcznej kuracji awokado. Codziennie do sniadania 1 Greens & Fruits TiB i D3 z K2 TiB oraz 1 Omega 3 TIB.

 2. avatar Ania319 1 lutego 2020 o 16:44

  Tak jak w temacie,
  odżywiam się zdrowo, 4 szklanki, dobre suple (badania dobre) spor-, za twoją poradą w oknie 12-18 (18- bo do późna pracuję) z trzech posiłków zeszłam do dwóch- a waga stoi. 55/67kg- czy to wina menopauzy?

  1. avatar Jarmush 1 lutego 2020 o 21:08

   jedz 10-16, za późno kończysz, a menopauza trochę spowolni, ale da się to nadrobić, jakie TSH?

 3. avatar Ania319 2 lutego 2020 o 06:55

  TSH idealne, nie mogę kończyć o 16 bo pracuję co dziennie do 12, 1 w nocy więc będzie ssało?
  Anna

  1. avatar Jarmush 2 lutego 2020 o 07:18

   nie wiem, na początku, a potem się przyzwyczisz, jeśli masz nadwagę to w nocy, ale tylko gdy bardzo ssie, jedna porcja shape shake TiB na wodzie, opakowanie starcza na 14 dni

 4. avatar Ania319 2 lutego 2020 o 07:52

  ok, dziękuję, a czy w moim oknie powinnam liczyć kalorie? myślę że jem ok. 1800 (zdrowych), a powiedziano mi, że w moim wieku, wadze i wzroście (55/67/162) mam jeść nie więcej nie więcej niż 1300-1400? w tym ok 100 gr.białka -reszta się odłoży.
  Anna

  1. avatar Jarmush 2 lutego 2020 o 10:44

   Niczego nie licz, zasada jest taka, im więcej chcesz jeść, tym bardziej trzeba skrócić okno.

 5. avatar Alicja 2 lutego 2020 o 22:08

  A jakieś rady, jak się zdrowo odżywiać bazując na produktach lokalnych, a nie na egzotycznych owocach, pozyskiwanie których wiąże się z masą problemów społecznych i tonami CO2 zużywanymi chociażby na ich transport? Mamy miazgę klimatyczną i w tych okolicznościach przyrody bazowanie na bananach i awokado mnie nie przekonuje niestety.

 6. avatar Alis 7 lutego 2020 o 11:31

  Pepsi myślisz, że 4 Greens można pić ciągle bez przerwy, ja 3 lata piłam zielony jęczmień 2 razy dziennie , nie zdawałam sobie sprawy, że to może szkodzić,ale powinniśmy się suplementować 3 miesiące i robić przerwę, a ja tej przerwy nie robiłam. Mocno wypłukałam sobie witaminy, zaczęły się zajady, pękanie skóry, potem doszło uczulenie. jadłam tej chlorellę, spirullinę, i chyba za dużo tego.pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2020 o 12:55

   mozna latami jeść zdrowe rzeczy, ludzie potrafią jeść 80 lat codziennie chleb i żyją, piszesz niestety nieprawdę, albo tylko swoją prawdę, zajady to braki przede wszystkim B2, a w trawach,i algach masz sporo B complex, po prostu słabo wchłaniasz witaminy i minerały z pokarmu, trzeba wziąćź petardę jak Greens & Fruits Tib

  2. avatar anna 13 września 2022 o 15:39

   Te pękanie i zajady to objaw alergii badz nietolerancji ktore sie tworzą przy nieszczelnych jelitach.

 7. avatar Alis 7 lutego 2020 o 13:01

  Być może , dlatego pytam z czego to może być, zapodam sobie petardę, z wchłanialnością mam problem, wyszło na badaniu rezonansem i mapie stóp, ogólnie jelita w opłakanym stanie.dziękuję

 8. avatar Alis 7 lutego 2020 o 13:03

  ile miesięcy ją brać (Green and Fruits)?

  1. avatar Jarmush 7 lutego 2020 o 13:03

   najpierw 1 kuracja 3 miesice po 1 tabletce do śniadania (wystarczy 1 opakowanie)

  2. avatar Alis 7 lutego 2020 o 13:04

   badanie nie rezonansem, tylko magnetycznym analizatorem Quantum

 9. avatar Alis 7 lutego 2020 o 13:05

  dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Szpinak zawsze jedz bio Idealny sproszkowany Szpinak This is BIO załatwia sprawę:)

Idealny do 4 szklanki!

Panna Młoda nienażarta Szpinaku This is BIO

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum