Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 972 003
55 online
39 002 VIPy

Znachore podajo Babie 15 jakże istotnych zaleceń przy niedoczynności tarczycy

Dlaczego jest tyle różnych efektów identycznego leczenia?

Ponieważ notorycznie leczy się objawy, a nie dotyka problemu, który jej wywołał. Jeśli Twoje problemy z krążeniem łączą się z problemami finansowymi, nie można Cię wyleczyć, jeśli nie rozwiążesz swoich przepływów. Natomiast kolega z niedotlenionym sercem, w 3 miesiące stanie na nogi jedynie za pomocą mądrej diety roślinnej.

A więc skecz

Przychodzi baba do Znachore i mówi:

– Boli mnie tu i ówdzie.

Znachore udaje, że drapie się w szczecinę, tymczasem cały podekscytowany (jakby miał owsiki) podchwytliwie pyta:

– A co Ty Babo szamiesz?

Baba odpowiada:

– Jem zdrowo, gdyż domowo.

Tutaj baba podaje szybko babi przepis z poczytnego blogu „poezji smaku”, na serowo-ziołowe muffiny ziemniaczane będące znakomitą przystawką, kolacją lub późnym śniadaniem. Doskonale sprawdzające się także jako dodatek do pieczonego mięsiwa w sosie. Smalec dodany do muffin okazał się strzałem w dziesiątkę i zaskoczył babę tym, że dodał ziemniakom wilgotności i głębokiego smaku.

Na to dictum szczęśliwe (łatwo rozgryzło zagadnienie) Znachore zadaje Babie krótkie pytanie doprecyzowujące:

– A jest na tym blogu zakładka DIY, jak samodzielnie skonstruować łóżko hospitalizacyjne dla Baby? Nieee? To dziwne, bo wszystko się zgadza: i Baba i lajfstajl i choróbska.

Ale to było bardzo proste, więc Znachore miało łatwiznę. Jednak masz tu babo placek, gdy Baba je zdrowe rzeczy, a jednak też jest chora, ma bóle i poszarzałą skórę, worki pod oczami, łupie ją, i nie tylko, że nie chudnie, bo bardziej grubnie, włosy nadal ma rzadkie, lub rzadsze, i nawet brwi jej się przerzedziły.

Z szorstkimi kolanami i łokciami, skórą suchą i bywa, że od czasu do czasu swędzącą. Nie podaje ona muffin na śniadanie nikomu, domownicy obrażeni (dietę jej okropnie gani teściowa), a dodatkowo zdrowie Babie nie dopisuje, więc pyta znachora:

– Co to może być panie znachore?

Znachore odpowiada:

– Babo, a jak u Ciebie, wiesz, z tą wstydliwą rzeczą?

Babie nawet nie przychodzą do zmęczonej głowy żadne triki i wybiegi, tylko od razu wali prosto z mostu:

– 45 stuknęło panie Konowale.

Na to Znachore nieomylnie:

– Yyy … no i wszystko jasne – niedoczynność tarczycy …

Niedoczynność tarczycy …

Jest stanem, w którym tarczyca produkuje zbyt mało hormonów tarczycy. Stan ten jest wynikiem zaburzeń tarczycy, ale niefajną wiadomością jest to, że istnieje wiele powodów, które mogą skutkować jej zaburzeniami. Dobrą wiadomością jest to, że są naturalne i skuteczne sposoby wydobywania się niedoczynności.

Tarczyca składa się z dwóch płatów połączonych ze sobą w przedniej części szyi. Hormony wytwarzane przez tarczycę kontrolują tempo przemiany materii w organizmie. Gdy tarczyca nie działa prawidłowo, może to mieć wpływ na każdy organ ciała.

Niedoczynność tarczycy powoduje ogólny spadek systemów komórkowych służących do wytwarzania energii. Gdy to nastąpi, odpady metaboliczne przesączają się do organów wewnętrznych, co powoduje, że stają się spowolnione.

Taka osoba będzie miała poczucie ciągłego zmęczenia i mało energii. Kiedy czyjś metabolizm zwalnia, waga mu przyrasta, a zaparcia występują często, utracił zdolność do tolerowania niskich temperatur, ma nieprawidłowości miesiączkowania, depresję, spowolnił mu refleks, wypadają włosy, ma suchą skórę i łamliwe paznokcie, oraz podpuchnięte oczy. Zazwyczaj objawy zaczynają się stopniowo i nie wszystkie naraz, dlatego łatwo jest je przegapić w skojarzeniach z niedoczynnością tarczycy.

 • Częstą przyczyną niedoczynności tarczycy jest stan zapalny, który uszkadza tkanki tarczycy

Stan zapalny powoduje, że komórki odpornościowe atakują tarczycę, która nie może w związku z tym uszkodzeniem produkować wystarczającej ilości hormonów.

 • Niedoczynność tarczycy jest powszechna u kobiet po porodzie i jest często błędnie interpretowana jako depresja poporodowa
 • Niektóre leki też mogą powodować zaburzenia czynności tarczycy

Znachore skubie bródkę i podajo Babie 15 jakże istotnych zaleceń przy niedoczynności tarczycy:

1. Nie jedz transów Babo

2. Nie jedz soi niefermentowanej

3. Odkwaś ciało dietą alkaliczną

4. Pamiętaj o witaminie B3 przykładowo tej witaminie B3 (niacynie), gdyż wyrównuje poziom hormonu tarczycy.

w didaskaliach

Ludzie bywają na niacynę uczuleni, ale to nie jest częste, jednak flesz przydarza się naprawdę często. Można zacząć od małej dawki i przyzwyczajać się powolutku do uczucia gorąca i zaczerwienienia, które znika po kwadransie.

Witamina B2, czyli ryboflawina (można użyć tej Witamina B2)też jest bardzo istotna przy niedoczynności tarczycy.

Uwaga, nie zdziw się transparentnie żółtym moczem (takie sobie spektrum światła) po ryboflawinie (jest jej dużo w Greens & Fruits)

5. Dąż do zrównoważenia poziomu estrogenów, przywróć zdrową równowagę z progesteronem. Jedz więc macę, na przykład tę macę.

Macę możesz zjadać dodając ją do zielonych, porannych szejków, albo dodaj ją do 4 szklanki.

6. Jod jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy. Jedz wodorosty, na przykład ten Kelp, możesz dodawać go do 4 szklanki.

Metoda dostarczania płynu Lugola przez skórę

W tym celu umieść trochę płynu Lugola na brzuchu, lub na nadgarstku od wewnątrz. Niech to będzie spora kropla rozprowadzona pi razy oko w plamę o średnicy 2/3 cm. Jeśli zniknie w ciągu 12 godzin, to oznacza, że masz niedobory jodu. Dodawaj jodu w rosnących ilościach, aż przekonasz się, że plama znika w ciągu 12 godzin.
Twój tułów/nadgarstek inteligentnie, właśnie przez skórę pociągnie tyle jodu, ile jest mu potrzebne.
Doustna suplementacja płynem Lugola, czy tabletkami jodu jest kontrowersyjna z wielu powodów, w tym ten, że bardzo dużo ludzi jest uczulonych na jod.

Jeżeli jesz ryby morskie, to one mogą być dobrym źródłem jodu (zaraz po jedzeniu połknij chociaż 1 tabletkę chlorelli, aby wyeliminować ewentualne metale ciężkie)

7. Rzodkiewka może pomóc zachować zrównoważony poziom hormonów tarczycy.

8. Jeżeli depresja jest problem, pozbądź się jej. Naturalną windą w górę nastroju jest zrozumienie, że wszystko ma sens, gdyż wszystko jest doświadczeniem, które jest twoim stopniem do wzrastania. Ludzie nie osiągają równowagi i dobrobytu jedynie na drodze głębokiej medytacji.

Możesz starać się medytować, aby dotrzeć do swojej świadomości, zrozumieć, że ego jest programem sprawiającym, że cierpisz, możesz dokonywać wysiłku, aby nie identyfikować się ze swoim strachem i smutkiem, i może to być wyczerpujące i nieowocne, gdy w tym samym czasie ktoś budzi się lewą nogą do lusterka. Po prostu biegnąc.

Wszystko może się wydarzyć i to jest piękne, tyle, że trzeba działać ruszając ze skrzyżowania.

9. Na przewlekle zaparcia codzienne 4 szklanki, przy czym druga szklanka jest dodatkowym kluczem. Patrz punkt 10.

10. Magnez tak czy siak, koniecznie brać. Sugestie co do magnezu opisane w 4 szklankach.

11. Poważne niedobory cynku i selenu (przykładowo ten cynk i selen) mogą powodować zmniejszenie stężenia hormonów tarczycy.

uważka1 

W przypadku suplementacji wyizolowanymi cynkiem i selenem nie łącz ich, bo chociaż razem tworzą dwa najpotężniejsze enzymy antyoksydacyjne i anti-aging, w tym niezwykle ważnej dysmutazy ponadtlenkowej SOD, to również są antagonistami.

Co jest w sumie dziwne, gdyż w naturze występują często razem w pokarmach, ale ona rządzi się jak widać innymi prawami.

uważka2

Cynk jest antagonistą miedzi, za dużo cynku sprawi, że ważnej miedzi będzie za mało! Jak się suplementować, to nie z mokrą głową. Jedz chlorofil, jedz daktyle i figi, rodzynki, noś bransoletkę z miedzi.

12. Selen zawsze należy przyjmować z jodem.

uważka3

Odradzam zwiększoną suplementację selenu bez zbadania poziomu selenu. Nadmiar selenu nie tylko, że jest szkodliwy, ale także pobrzydza, gdyż może powodować wypadanie włosów, które jak wiemy już sprawiają pewne kłopoty przy niedoczynności tarczycy.

13. Koniecznie badaj 25(OH)D i staraj się korzystać ze słońca, lub/i stosuj suplementację witaminą D3 w protokole z K2 przykładowo tą witamina D3 z K2.

14. Olej kokosowy, pomimo, że jest roślinnym tłuszczem nasyconym stymuluje tarczycę i może pomóc osobom cierpiącym na niedoczynność.

Unikaj oleju rzepakowego!

Olej rzepakowy zaburza produkcję hormonów tarczycy, wśród wielu innych niebezpieczeństw, którymi nam grozi. Należy traktować olej rzepakowy jak efekt inżynierii genetycznej, czyli trutkę.
Niektórzy zechcą jeść olej lniany i dla siarki zechcą go mieszać z bio naturalnym jogurtem, zgodnie z zaleceniami Budwigowej, co jest drogą do zmniejszania stanów zapalnych, zwiększania poboru tlenu oraz stymulowania korzystnej flory bakteryjnej w jelitach. Jednak olej lniany odradzam (zjełczały i estrogeny) i kazeinę też odradzam.

Lepiej popijać kwas askorbinowy, lub askorbinian sodu z MSM(siarka organiczna), lub moczyć się z dodatkiem soli Epsom (pełno w niej magnezu i siarki)

15. Gruszki i jabłka

Starożytny Chińczyk odkrył, że gruszki mają potężną tendencję do równowagi hormonów, szczególnie u kobiet. Gruszki są w stanie najbardziej Ci pomóc, gdy zmieszasz je z jabłkami. Fajny byłby taki mus jabłkowo gruszkowy, który jadłoby się regularnie.

Z tym, że szczególnie jabłka (pryskane ze 30 razy) muszą być bio, bowiem zajmują łeb w łeb z truskawkami pierwszą pozycję na liście parszywej dwunastki, czyli owoców i warzyw, których nie można jeść nieorganicznych.

Konkludując

Oczywiście na niedoczynność tarczycy można zachorować w każdym wieku i mogą tą chorobą zostać dotknięci również mężczyźni, a jej forma „autoimmunologiczne zapalenie tarczycy”, czyli choroba Hashimoto bywa nawet dziedziczna (tak twierdzi medycyna alopatyczna i Ty, gdy nie masz ani wiedzy, ani świadomości, że jesteś w stanie zmieniać geny), ale faktem jest, że co piąta kobieta w okolicach świetnego wieku 45 właśnie doznaje objawów zwykłej niedoczynności tarczycy.

Należy mieć na uwadze, że ogromna ilość niedoczynności tarczycy jest rozpoznawana jako Hashimoto. Dlatego należy wykonać badania przeciwciał i USG, generalnie tutaj jest też dobry wpis, tym razem w temacie stricte hashi.

Znachore całego świata łączcie się energią uleczenia wszystkich!

owocek

(Visited 28 124 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Agul 25 lutego 2019 o 14:06

  Pepsi, Grzegorz Adam. Terapia 4 szklanek dziala cuda wlasnie zaszlam w ciaze! Jakis 4 tydzien, ale tsh 3.5 🙁 co robic? (Biore mace, cynk, selen, d3kn2mk7, b kompleks, kwas foliowy, spiruline, czasem troche plynu lugola) zwiekszyc ten plyn lugola do ilu? Prosze o szybka pomoc niechce sie truc hormonami. Czy to nie zaburzy organogenezy zanim sie unormuje?

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2019 o 14:09

   gratulejszyn, od płynu Lugola idzie w górę, bierz przez skórę, albo kelp do 4 szklanki, w ciąży 3 szklanka wylotka, octu nie można, dopytaj się ile możesz brać magnezu i czy kurkuma nie za bardzo rozrzedzi krew

 2. avatar Agul 25 lutego 2019 o 14:18

  Pepsi, a pic lugola nie moge? Nie byloby szybciej? Kelp jest organiczny myslalam, ze sie nie powinno w takiej formie, (ale moze cos mieszam).
  I prosze wyjasnijcie mi to jesli wynik tsh mam 3,5, a bede brala jod to ten wynik spadnie? Bo pisalas, ze idzie w gore. Pogubilam sie. Chyba bedziesz matka chrzestna 😀

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2019 o 14:28

   nie, to pomyłka w rozumowaniu, już to wyjaśniałam wielokrotnie na blogu. A Lugola doustnie moim zadaniem nie.

 3. avatar Niki 25 lutego 2019 o 14:41

  Mimochodem, jako że medycyna głównego nurtu, ta „karna” medycyna nie pozostawiająca suchej nitki na alternatywnych sposobach wychodzenia z chorób do zdrowia nie znosi specjalistów bez dyplomów na ścianie i druczków do wypisywania recept, spójrzcie skąd się wzięło słowo znachor: zna chorobę, a skoro zna, to wie skąd się wzięła i czym leczyć. Tymczasem słowo lekarz, obrazowo skojarzeniowo nasuwa się ludziom intuicyjnie, dawniej mówiono medyk, teraz lekarz od leku, który każe zaordynować ze zmarszczonymi brwiami, co powszechnie odbiera się jako bezdyskusyjne i karne, bo pod groźbą kary niewyleczenia. No i w rzeczy samej, mimo zaordynowanego leku, kara niewyleczenia, ukrycia czy stłumienia objawów choroby i tak się pojawia krążąc ludziom nad głowami jak czarny ptak, który chce odebrać swoje.

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2019 o 18:07

   ktoś już Ci przyznał Nobla? <3

   1. avatar Niki 26 lutego 2019 o 09:19

    😉 Są jeszcze 2 takie piękne słowa szeptunka „ja cię zamawiam, ja cię wypędzam” i łapiduch (niczym rdzenny indiański łapacz duchów, snów) oraz wiedźma i guślarka (staropolskie nazewnictwo jest takie baśniowo intrygujące) od razu łapiemy w lot kim są i w jakim celu, jakbyśmy intuicyjnie od podszewki znali pierwotne siły rządzące wszechświatem, choć nie wiedzieć czemu to drugie określenie łapiduch ludzie używają w drwiących reakcjach. Powstała też taka książka, którą właśnie zaczęłam czytać – jest dostępna w pdf łatwo znaleźć, można ją czytać do woli – o istocie choroby, Marzena Marczewska „Ja cię zamawiam, ja cię wypędzam… Choroba. Studium językowo-kulturowe” cenne źródło ludowych wierzeń, które pomoże rozjaśnić mroki chorób.

 4. avatar zzz 25 lutego 2019 o 15:35

  Pepsi, a co sądzisz o działalności dra morse’a?

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2019 o 18:04

   sobie działa z nadnerczami, on wierzy w dogmaty, to są przekonania, ale w wielu punktach jesteśmy styczni, w końcu to też witarianizm

 5. avatar KasiaK 25 lutego 2019 o 15:47

  Pepsi, nie strasz mnie moim wiekiem ? jak już się ułożyłam z myślą, że menopauzy mieć nie będę (dokładniej tych wszystkich uciążliwych objawów), to teraz tarczyca ?

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2019 o 18:02

   a co w tym strasznego? normalne rzecz, awatar jest śmiertelny, coś spowolni na pewno i co z tego, że to się może nazywać niedoczynność, ciesz się, obserwuj, twórz, kreuj

   1. avatar KasiaK 25 lutego 2019 o 20:57

    Pewnie coś tam spowolni, ale na razie, po kilku latach różnych objawów fizycznych, jestem na etapie zdrowienia i to mnie cieszy. W temacie tarczycy nie wspomniałaś o wirusie EBV, ma jakieś znaczenie czy nie ?

    1. avatar Jarmush 26 lutego 2019 o 06:48

     ma, dojdę do Hashimoto, będzie masa takich filmów , zbiorczo, Hashimoto, endometrioza, przecieki z jelit, zmęczone nadnercza, testy i przepisy na fajne pokarmy

 6. avatar HalfBloodPrince 25 lutego 2019 o 17:21

  Hej Pepsi, a co moze przeciwdzialac tetniakom? To u nas niestety rodzinne, moja mama zmarla po peknieciu tetniaka w glowie w mlodym wieku, tetniak nie dawal zadnych objawow… Kilka osob z jej rodziny mialo podobna historie. Czy mozna jakos zapobiec nieszczesciu? Jakie badania kontrolne wykonac ?

 7. avatar Bella 25 lutego 2019 o 19:08

  Droga Pepsi,
  Czytam Twojego bloga (dzięki Ci za niego!) i czerpię z niego mnóstwo inspiracji. Po ciężkim okresie dla mnie – duży stres, smutek, etc. chciałabym zadbać o to, żeby mieć siły do codziennego porannego wstawania – a z tym fatalnie. Chciałabym zacząć przyjmować suplementy. Zrobiłam część badań, sód (138), potas (3,94),żelazo (97) w normie, TSH – 2,58 (niby w normie), jednak już kiedyś stwierdzono u mnie wole tarczycy i był czas że brałam hormony, ale je odstawiłam. Czasem zdarzają się mega mocne bóle jelit, czy migreny i mega bolesne okresy. Po obejrzeniu tego super filmiku dużo się rozjaśniło, jednak ….czy brać też babkę płesznik? Czy wszystkie punkty z Twojej długiej listy? – trochę ich jest.. czy macę czy lepiej ashwagadnę.. AAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2019 o 07:29

   maca to energia i bardziej skłonna jestem ją polecać przy zaburzonych hormonach kobiecych, a ashwagandha to adaptogen idealna przy problemach z tarczycą, o ile dobrze reagujesz na psiankowate, czyli ziemniaki, pomidory etc.

   Zrób te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 2 tabletki D3 +K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html
   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html ,

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   Bierz 200 mcg selenu dziennie,
   czyli 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Nie jestem lekarzem

   1. avatar Bella 28 lutego 2019 o 18:57

    :)) Dziękuję :*

   2. avatar Bella 28 lutego 2019 o 19:10

    Jeszcze pytanie, czy oprócz tych zaleceń dobrze dołączyć jednak te ashwagandhę i macę, czy na razie się wstrzymać, lub jedną z nich?

    1. avatar Jarmush 28 lutego 2019 o 19:12

     wieczorem ashwagandha This is BIO

 8. avatar Kasia B. 25 lutego 2019 o 20:17

  Pepsi, mam pytanie nie w temacie – czy poziom potasu w badaniu z krwi jest miarodajny, czy jest z nim tak jak z magnezem?

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2019 o 07:08

   miarodajny

 9. avatar agga-su 25 lutego 2019 o 21:20

  No pacz Pani, a ja od września codziennie eko gruszkę z eko jabłkiem wciągam, nawet nie wiedziałam, że tak dobrze sobie robię;)
  I jeszcze odnośnie smarowania płynem lugola – Pepsi, czy ty też masz tak, że podczas okresu plama znika ci dużo szybciej, niż zwykle? Bo zauważyłam taką prawidłowość. To normalne?

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2019 o 06:45

   inne jest zapotrzebowanie na składniki odżywcze podczas okresu

 10. avatar ula 26 lutego 2019 o 01:53

  Tak się uśmiałam z obrazków, że nic do mnie nie dotarło z artykułu.. Coś pięknego… A ta parszywa 12 to nie są przypadkiem apostołowie???… dziady zawsze mąciły w życiu uczciwych kobiet…. <3

 11. avatar Agnieszka 26 lutego 2019 o 08:19

  Pepsi, według tego co mówisz w filmiku to wyniki TSH 3,690, F3 2,41, F4 0,96 wskazywalyby juz na niedoczynność? Mimo, ze sa w normie laboratoryjnej. Ale to wiem, ze te ichnie normy to ściema. Zrobiłam te badania ot tak, w listopadzie i stwierdziłam , ze wszystko ok, tym bardziej, ze nie mam takich objawów o jakich wspominasz. Stosuje większość zalecanych przez Ciebie supli, 4 szklanki i dietę prawie wegetariańska (okazjonalnie mieso) w kierunku wegańskiej. Gluten jem, ale widze ze powinnam go zupełnie odstawić. Tylko co mnie zdziwiło, to w filmiku wspominasz o unikaniu prosa, a ja jaglanko-gryczanke jem na śniadanie od lat. To az tak niekorzystne dla tarczycy? Szkoda by bylo.. Pozdrawiam Cie serdecznie i życzę milego dnia <3

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2019 o 08:33

   ludzie są różni, wielu z takim TSH ma już silne objawy niedoczynności, a skoro lubisz proso i nic się nie dzieje, to jedz nadal. Błonnik rozpuszczalny na jedne jelita działa szczotkując i pomagając, ale może też być tak, że jelita, wyściółka robi się w obronie własnej coraz grubsza i przez to mniej wchłania, Pięta noworodka wchłonie inną ilość olejku oregano, niż ta sama pięta za 20 lat. Kisses

 12. avatar Agnieszka 26 lutego 2019 o 09:45

  Dziekuje Ci za odpowiedz! Czyli nawet jeśli mam takie TSH a nie inne, a dobrze się czuję, to nie musze się tym przejmować? Skontroluję je jeszcze w najbliższej przyszłości, żeby zobaczyć w jakim kierunku zmierza.
  Dobrze rozumiem, ze z jedzeniem prosa chodzi o to, ze zawiera błonnik ktory moze prowadzić do zgrubienia scianek jelita o pogorszonego wchlaniania? Ale to chyba blonnik nierozpuszczalny to powoduje? Typu otreby itp? A przecież błonnik nierozpuszczalny jest we wszystkim innym, mam na myśli warzywa i owoce.. Chciałabym zredukowac a potem odstawić gluten, a zammienniki w postaci gryki i prosa moglyby mi to ułatwić. <3

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2019 o 12:14

   proso zawiera obol rozpuszczalnego, też sporo błonnika nierozpuszczalnego, białka glutenopodobne, etc, ale jak Ci nie szkodzi, jedz

 13. avatar Beatazolnowska 26 lutego 2019 o 20:12

  Droga pepsi prosze o interpretacje wynikow tsh2,218 ft3 2,59 ft4 0,81 atg0,01 atpo0,09 vitb12 62,16 sod140 potas3,88 homosysteina 8. Objawy mam takie wiecznie zmeczona ,oslabiona ciagle sie chce spac waga wzrasta obrzeki wypadanie i oslabienie włosów .prosze pomoz co dalej

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2019 o 20:54

   w jakiej skali podałaś witaminę B12, jakie są widełki laboratorium, bo wynik mnie zmroził

   1. avatar Beatazolnowska 27 lutego 2019 o 07:01

    Vit b12 62,16 pg/ml a normy obok napisaneto 180-916 napisane zeza niskie co to oznacza

    1. avatar Jarmush 27 lutego 2019 o 07:09

     Dżizas, jest bardzo źle, moim zdaniem powinnaś wziąć natychmiast zastrzyki z B12, nie żartuję, a potem lecieć na Liposomalu B12 TiB, liposomale są doustne a działają podobnie jak zastrzyk. Przy anemii megaloblastycznej nie bierze się żelaza, ale rób kurację 4 szklanek i do szklanki 2 z magnezem bierz 1 kwas foliowy G&G i 1 witaminę B6 G&G. Do śniadania 1 Greens & Fruits TiB, po sniadaniu D3+K2 TiB do ssania i 1 Omega 3 TiB.
     nie jestem lekarzem

 14. avatar Beatazolnowska 27 lutego 2019 o 09:33

  Kuracje 4 szkl stosuje juz kawalek czasu d3ik2 tez biore . Greens fruit tez biore. Myslalam ze to cos z tarczyca bo objawy typowe doniedoczynnosci . Teraz jakosmusze ten zastrzyk z b12 wziasc czy to lekarz moze przepisac ? .

  1. avatar Jarmush 27 lutego 2019 o 09:40

   Tak, pędź do lekarza

   1. avatar Beatazolnowska 1 marca 2019 o 22:09

    Lekarz przepisal mi 5 zastrzyków b12 jeden na miesiac .czy to wystarczy .? Jakie suplementy dalej stosowac ? Chce odzyskac sily i chec do zycia ..

    1. avatar Jarmush 2 marca 2019 o 06:58

     Rób codziennie kurację 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do śniadania 1 Greens & Fruits TiB, po śniadaniu 2 D3+k2 TiB , oraz 1 Omega 3 TiB.

     1. avatar Beatazolnowska 2 marca 2019 o 20:13

      A czy ta b12 liposomalna ma stosowac i b6 i kwas foliowy .bo wczesniej pisalas aby brac . A jeszcze pytanie dotyczace tych moich wynikow z tarczycyczy stosowac plyn lugola i brac selen . Z gory dziekuje za odpowiedz

     2. avatar Jarmush 2 marca 2019 o 21:09

      B12, kwas foliowy i B6 w takim zestawie bierze się przy wysokiej homocysteinie na obniżenie, przepraszam że nie pamiętam, czy była o tym mowa, ale spod kokpitu nie widzę całej korespondencji, zwykle pamiętam.
      Podaję Ci ogólne zalecenia przy niedoczynności tarczycy i sobie dopasujesz co masz:
      Zalecania suplementacja
      Przed śniadaniem:
      Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
      https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

      Do śniadania:
      1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
      cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

      Po śniadaniu:
      Bierz 2 tabletki D3 +K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html
      i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html ,

      Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

      Popołudniu:

      Bierz 200 mcg selenu dziennie,
      czyli 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

      Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
      i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

      KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
      kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
      Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
      Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

      Jod
      Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
      Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
      albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
      dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

      Bierz probiotyki
      https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
      Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

      Magnez
      MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
      np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

      Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
      Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

      Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

      Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

 15. avatar Zosieńka 28 lutego 2019 o 12:57

  Pepsi, więcej podcastów <3 Sprzątam sobie a w tle Ty <3

  1. avatar Jarmush 28 lutego 2019 o 13:38

   dzięki, robią się, będzie ich bardzo dużo

 16. avatar Ludmiła 6 marca 2019 o 18:29

  Grzegorzadam, Pepsi, czy czytaliście Boskiego lekarza? On uważa, że ani medycyna akademicka ani alternatywna nie maja racji w odniesieniu do przyczyn chorób tarczycowych, nie znaja ich etiologii. Bo przyczyną chorób tarczycowych jest zakażenie EBV, to jest wirus, który występuje w kilku stanach, a tarczyca to bodajże trzeci. Oprócz tego oczywiście metale ciężkie. Jak wymigać się z tej choroby opisał w swojej ciekawej książce pt. ,,Uzdrawianie tarczycy według boskiego lekarza”. Pozdrowienia dla Adama…:-)

   1. avatar Ludmiła 9 marca 2019 o 19:53

    Taaa, a myślałam, że tym razem będę pierwsza. Niestety, Pepsi zostawiła mnie daleko w tyleeee. Dzięki Ci.

 17. avatar Ania 7 maja 2019 o 19:25

  Droga Pepsi, poradź coś.
  Trafiłam na twój blog przypadkiem, szukając informacji. Jestem osoba ogólnie zdrową, mam 38 lat, czuję się super, uprawiam dużo sportu, zawsze miałam dobre wyniki badań. Jedyne co mnie zawsze trapiło, to szybkie przybieranie na wadze, gdy tylko nie pilnowałam diety. Jem dużo warzyw, mało mięsa, ryby. Aktualnie przy 160 cm wzrostu ważę 59 kilo i nie mogę zejść niżej tej wagi, co bym nie robiła, za to potrafię przytyć dwa kilo po weekendzie odpuszczonego pilnowania diety. Zupełnym przypadkiem (siostra pielęgniarka namówiła mnie na badania tarczycy, ponieważ nasza mama ma niedoczynność) w badaniach wyszło mi tsh 10,5, ft3,ft4 w normie, usg tarczycy w normie. Zaczęłam suplementować kelp w ilości ok. 200 mcg dziennie, zamieniłam pastę na taką bez fluoru. Po dwóch tygodniach powtórzyłam badanie krwi – tsh 8,5. W piątek mam pierwszą wizytę u lekarza z tym wynikiem, obawiam się, że zapisze mi hormon tarczycy. Planuję dorzucić jeszcze selen, nie chcę brać hormonów. Planuję jeszcze po miesiącu suplementacji sprawdzić poziom tsh. Co o tym myślisz? Jak tak czytam twojego bloga, to moja dieta jest na co dzień bliska ideału – od zawsze suplementuję magnez z b6, tran, coś na stawy z pokrzywą itp.

  1. avatar Jarmush 7 maja 2019 o 19:45

   Jeśli przeciwciała tarczycowe są w normie to takie są moje sugestie, ale nie jestem lekarzem:
   Przydałyby się te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   do 4 szklanki dodaj Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html, naturalnie reguluje hormony.

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   Bierz 200 mcg selenu dziennie,
   czyli 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

 18. avatar Maryśka 11 maja 2019 o 09:23

  O rety! Jak genialnie i cudnie, że mogę macę dodać do IV szklanki. Ostatnio mi się i niej zapomniało, a że mam napływ „zadbaj o siebie” to chciałam do niej wrócić. Ale sama z wodą okrutnie mi nie podchodzi, do zielonej szklanki chyba będzie git!

  A pytanie jeszcze ważne, czy jak mam endometriozę (I/II stopień) i lekką niedoczynność (letrox biorę, od 3,5 roku próbując zajść w ciążę-przy bardzo kiepskim nasieniu męża (część supli z artykułu o plemnikach jadł i niewiele pomogły…))

  Czy odpuścić sobie kaszę jaglaną (w jakimś artykule tu czytałam, że tak… chyba też dotyczył tarczycy….) i ten olej lniany, który wydawał mi się być super zdrowym specyfikiem?
  Kisssy!

  1. avatar Jarmush 11 maja 2019 o 10:36

   Niech je też macę do 4 szklanki

   1. avatar Maryśka 11 maja 2019 o 10:43

    Ależ tempo odpowiedzi! 🙂

    No a ta jaglanka i olej lniany to radzisz wyeliminować do zera? (Tak rozumiem ten artykuł o mitach z marca) Bo to za zaletą takiej pół dochtore/pół naturalnej specjalistki od żywienia włączyłam te specyfiki na stałe do diety.
    Ale jak jej powiedziałam o Twoich czterech szklankach to się popukała w głowę, a ja czuję, że mi służą (chociaż nie minął jeszcze tydzień stosowania :)) więc działam wg swojego czuja

    Że niby jaglanka zasadowa i genialna dla całego organizmu, a olej lniany super świetny i na śluz płodny bardzo dobry 😐

    1. avatar Jarmush 11 maja 2019 o 11:57

     Ty decydujesz, jaglanka to co innego, a olej to co innego, w oleju chodzi o to, że bywa często zjełczały, a to gorsze od transów, a jaglanka, gdy czujesz się dobrze, to możesz zadecydować, żeby jeść, chodzi o świadomość. Największą skuteczność metody poznajemy po dziecku w kołysce.

     1. avatar Maryśka 11 maja 2019 o 11:59

      Ok. Jasna sprawa 🙂

 19. avatar MariaMagdalena 12 maja 2019 o 18:15

  Nie żebym chciała się czepiać, ale rzepak nie jest efektem inżynierii genetycznej, tylko mieszańcem dwóch gatunków kapusty – cytuję Wikipedię: „Prawdopodobnie jest mieszańcem kapusty warzywnej (Brassica oleracea) i kapusty właściwej (Brassica rapa)”. A to całkiem co innego niż GMO – mieszańce występują se w przyrodzie całkiem naturalnie. Oleju rzepakowego jednak nie używam, bo po pierwsze nie cierpię jego smaku, a po drugie jego uprawy są lane pestycydami na potęgę – 2 razy dziennie podobno.
  Z innej beczki: już dawno temu różne mądre zauważyły, że „podobne leczy podobne” (twórca homeopatii i nie tylko on). I tu mamy na to kolejny przykład: gruszka równoważy pięknie babski system hormonalny. A jakiegoż to kształtu jest ludzka macica? Grucha jak nic. :))

  1. avatar Jarmush 12 maja 2019 o 18:16

   tia

 20. avatar Donretta 7 sierpnia 2019 o 13:15

  Witaj
  Mam suche gardło, przewlekły nieżyt gardła a do tego przepuklinę przełyku
  To co czuję w gardle, gula i ucisk az do odruchów wymiotnych nie da sie opisać 🙁
  Ślina po próbie przełknięcia wraca…
  Czy myślisz że 4 szklanki jakoś by mogły wspomóc moje codzienne funkcjonowanie ??

  1. avatar Jarmush 7 sierpnia 2019 o 16:58

   mogłyby, ale musisz zacząć od daweczek, jak dla dziecka, ile masz lat, jak wygląda Twoja dieta? Masz może jakieś wyniki badań z tej listy? http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Robiłaś domowy test na zakwaszenie żołądka?

 21. avatar tsh w ciazy 13 grudnia 2019 o 04:38

  Droga Pepsi ,ratuj prosze:)
  jestem w 11 tygodniu ciazy tsh mam 6,64, anty po- 58 ,ft3- 3.34, ft4 -1,14 anty-tg 63. Jeszcz tydzien temu tsh mialam 3,0:(((( czy to znaczy ze jestem skazana na eutyroks?? niestety do endo nie moge sie dostac bo wolne miejsca sa dopiero po Nowym Roku martwie sie bo naczytalam sie sporo zlego o niedoczynnosci w ciazy .Ogolnie czuje sie dobrze zero objawow ,prosze doradz cos bo zwariuje 🙂
  dzieki wielkie za bloga jest przeswietny !!!!!:)

  1. avatar Jarmush 13 grudnia 2019 o 06:22

   Nawet jaakby się okazało,że trzeba wziąć hormony to przecież takie krótkie branie nie skazuje Cię na to później. Bierzesz D3 z K2? Ale powinnaś koniecznie zapytać swojego ginekologa, czy takie spowolnienie tarczycy jest bezpieczne w ciąży.Nie wariuj Kochana, luzik, wszystko będzie dobrze.<3 <3

 22. avatar tsh w ciazy 13 grudnia 2019 o 04:41

  aha zapomnialam wybacz jest 5;40:P:P robilam rt3 ale czekam na wyniki niestety beda za 10 dni jak dobrze pojdzie to uda sie przed Swietami 🙂

 23. avatar tsh w ciazy 13 grudnia 2019 o 08:33

  Pepsi dziekuje za szybka odpowiedz .Kochana jestes !!!
  jak najbardziej biore d3 z k2 do ssania te tib, poziom d3 mam 32 jednostki .
  zycze pieknego dnia :)))oby bylo dobrze :))) jeszcze raz dziekuje .

 24. avatar agmy 15 lutego 2020 o 18:41

  Witaj Pepsi,
  we wrześniu 2019 urodziłam dziecko i cały czas karmię piersią. Robiłam sobie aktualne badania i trochę się przeraziłam
  Tsh 9,06
  Ft3 3,82
  Ft4 9,52
  A i jeszcze z takich kwiatków to
  cholesterol calkowity 320
  LDL 197,7
  HDL 110,3
  Triglicerydy 58
  Poradź proszę co mogę przyjmować przy karmieniu piersią? Oczywiście lekarz zapisze euthyrox, a ja chcę tego uniknąć

  1. avatar Jarmush 15 lutego 2020 o 18:58

   Należałoby jeszcze zbadać przeciwciała, czy to nie Hashimoto, bo wtedy możesz źle się czuć po Kelpie This is BIO, który bym Ci też między innymi doradziła, ale jak to Hashi to jod najlepiej tylko przez skórę w posataci płynu Lugola z apteki. Mogę Ci zrobić rozpiskę, ale to należy wiedzieć, czy nie Hashi. Zbadaj jeszcze koniecznie B12, kwas foliowy, homocysteina, i 25(OH)D, oraz sód i potas, kwas moczowy i kreatynina, oraz cukier i insulina naczczo. Wprawdzie masz niskie trójglicerydy, to pewnie insulina też będzie w porządku, ale dobrze byłoby zbadać. I żelazo oraz ferrytynę.

 25. avatar agmy 15 lutego 2020 o 20:32

  W ciąży przyjmowałam euthyrox 25 ( tak dr kazał ) bo już nic nie chciałam kombinować ale wtedy tsh miałam Ok 3 a pod koniec ciąży był bardzo niski nawet 0,013. Po ciąży stwierdziłam, że koniec z tym świństwem. Ogólnie dobrze się czuje. Kreatynina 0,86
  ALT 9
  AST 14
  Żelazo 97,6
  Glukoza 96
  Pozostałe muszę zrobić. Dziękuje bardzo za odpowiedz.

 26. avatar agmy 15 lutego 2020 o 20:34

  Jak badałam kiedyś przeciwciała to nigdy nie było

 27. avatar gosia 17 lutego 2020 o 20:08

  Pepsi czy lukrecja jest estrogenna (mam mięśniaka)

 28. avatar Agati 18 lutego 2020 o 07:48

  Pepsi a kiedy wreszcie będzie dostępny zestaw Gold do czterech szklanek ?? Czekam juz od gwiazdki 🙁 …..i wciąż jest niedostepny NIESTETY

  1. avatar Jarmush 18 lutego 2020 o 14:49

   Kochana już sprawdzam, to wina informatyka, wszystko jest https://thisisbio.pl/zestawy/3343-pakiet-gold-4-szklanki.html
   przepraszamy <3 <3 <3

 29. avatar Anias 18 lutego 2020 o 07:55

  Pepsi a co polecasz przy guzkach tarczycy? Wyniki badań w normie, tylko te guzki.

  1. avatar Jarmush 18 lutego 2020 o 14:47

   A jakie CRP? jest stan zapalny? Czujesz się pobudzona?

   1. avatar Monika2 23 marca 2020 o 21:19

    Pepsi, gdyby Twoja strona była dostępna 20 lat temu, pewnie nie dałabym sobie usunąć tarczycy 🙁 miałam to samo co Anias, tylko guzki a wyniki wszystkie ok. Głupia byłam i poszłam na operację bo dochtore mówili, że będzie źle. Potem jak smacznie spałam na stole operacyjnym stwierdzili, że wychlastaja caluteńką. Obudziłam się bez… Wiem, że niezbyt wprawni lekarze zostawiają kawałek, który znajduje się pomiędzy płatami bo trzeba być mistrzem, żeby nie zrobić pacjentowi kuku. Ja trafiłam na mistrza wszystkich mistrzów. Niedobrze. Ale wszystko dzieje się po coś.

  2. avatar Katka 14 września 2020 o 19:35

   Aktualizuje pytanie Anais

 30. avatar Milkman 18 lutego 2020 o 09:56

  Pepsi, Twoja Nowa Strona niezwykle mi się podoba! Gratuluję pomysłu, wykonania i całości.
  Jedynie co – nie moge sie zalogować. System lekceważy mnie uparcie. Pozniej spróbuję. Pa Kochana xxx. Milkman xxx

  1. avatar Jarmush 18 lutego 2020 o 14:34

   chyba już jest lepiej z tym systemem systemowym

 31. avatar Zosia 18 lutego 2020 o 13:02

  Hej kochana Pepsi, jestem takim przypadkiem niedoczynności tarczycy, że tarczyca jest zdrowa tylko przysadka świruje. Niestety od wielu lat biorę eutyrox, wiele lat też brałam bromergon żeby obniżyć poziom prolaktyny i żeby okres znormalniał. Teraz stosuję antykoncepcję hormonalną więc okres jest jak w zegarku, ale to jest sztuczne. Jak pamiętam objawy niedoczynności miałam już w dzieciństwie. Moim marzeniem jest być zdrową, silną płodną kobietą z normalnym zdrowym cyklem, bez tych wszystkich sztucznych hormonów. Za jakiś czas chcę odstawić te antytabletki i stworzymy nowego awatara dla nowej duszyczki. Tylko jak to zrobić bez bromergonu, który jest straszną trucizną?
  Od ponad roku zmieniam dietę wg Twoich wskazówek, odstawiłam gluten, laktozę, słodycze, wędliny, smażenie, ograniczyłam mięso do duszonego indyka. Mam dietę około 60% surową, dużo produktów bio, jeszcze nie wszystko bio. 4 szklanki różnie wychodzą bo piję je w pracy. I miałam nadzieję, że po tej zmianie przyjdę do dochtore i usłyszę: „ALE ma Pani wyniki! Trzeba odstawić eutyroks!” , ale usłyszałam tylko to co zawsze: „wyniki w normie, utrzymujemy dawkę”. Jak uleczyć przysadkę?

  1. avatar Jarmush 18 lutego 2020 o 14:20

   Gdy bierzesz wiele lat hormony tarczycy, spada prawdopodobieństwo odstawienia ich, jednak zdrowa dieta, dobrze zwizualiozowany cel, codziennie spisywany i odczytywany, bycie w drodze sprawi, że naprawdę można dużo zdziałać. Pierwszym krokiem jest zmniejszenie dawki hormonu, a zwiększenie samopoczucia. Mam całą rozpiskę suplementacji, w razie czego. <3

 32. avatar Ola Stępień 5 marca 2020 o 11:51

  Ja to jestem dziwny przypadek – ostatnio wyszło mi TSH powyżej 22, FT4 poniżej normy i prolaktyna 970, czyli dwa razy więcej niż górna granica, a mimo to nie mam żadnych objawów niedoczynności… Zastanawiam się, jak moje ciało sobie to rozwiązuje tam w głębi, na poziomie chemicznym. Ma za mało składników, pobudzających przmeianę materii, więc pobudzenie powino być ociężałe. A mimo to mam dużo energii, gęste włosy, idealną linię (ludzie mówią, że jestem wręcz koścista), pozytywne nastawienie do jakiegokolwiek działania… I weź tu zrozum chemię. Po wprowadzeniu Letroxu w sumie zaczęłam odczuwać wieczorem ospałość. Tak czy siak piję cztery szklanki regularnie. A czwarta z macą, 4Greens, jagodami Acai, MSM, kolagenem i białkiem konopnym. Chcę dorzucić jeszcze kelp i płyn Lugola do tej śmietanki towarzyskiej 🙂

  1. avatar Jarmush 5 marca 2020 o 16:38

   Te badania zrobiłaś, gdy brałaś jod? Przy takiej prolaktynie koniecznie witamina B6, E i C też, ale B6 koniecznie.

 33. avatar Anna 1 czerwca 2020 o 17:15

  Witaj Pepsi, zagladam do Ciebie od lat, ale dopiero teraz mnie przycisnelo, zeby poprosic o rade: jestem na l thyroxin od poltora roku, zaczelam ze wzlegu na ciaze, teraz dzidzius ma prawie rok, ja karmie i zeszlam na 20 mcg. No i tutaj pytanie, poniewaz czuje sie fatalnie (sennosc, brak energii, wory, wlosy, ogolne bleeee) rozwazam odstawienie prochow (od strony lekarzy zapowiada sie na comiesieczne badania krwi i zmiany dawek, ktore daja dwu- trzydniowa ulga, a potem spowortem zgon do nasepnego badania…). Mam juz ponad 40 lat, wiec dzidzius pozno (ale juz w domu dwa inne starsze egzemplarze), biegam duzo, jem wszystko ale przwazaja warzywa… Algi odpadaja, bo mnie boli po nich glowa i jestem giga senna. Mozesz mi cos podpowiedziec? No i tak zeby z tym karmieniem jeszcze chwile pociagnac…

  1. avatar Jarmush 1 czerwca 2020 o 18:43

   Przydałyby się jeszcze jakieś badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   Ale do 4 szklanki nie dodawaj alg, a jedynie trawę np. jęczmienną, oraz np. Jarmuż (nie za dużo, ale koniecznie jedz krzyżowe), czy wymiennie ze szpinakiem. Jak nie masz liści proszki Kale, Spinach, czy Broccoli This is BIO.

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6

   Opcjonalnie do 4 szklanki kopiatą łyżeczkę Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=13

   Drugą szklanką popij 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html?search_query=foliany&results=1

   Uwaga: Przy wysokiej HOMOCYSTEINIE

   Wraz z drugą szklanką właśnie szczególnie ważne są 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html oraz 1 B12 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2498-sublingual-vitamin-b12-50g-gg–5060040820117.html

   WAŻNE, przy podwyższonej homocysteinie po kuracji Bcomplex/B12 G&G i Folianami TiB za 2 miesiące ponów badanie homocysteiny, i zrób jeszcze kwas foliowy i B12, na 5 dni przed badaniem odstaw suplemntację.

   Teraz do zera zszedł Greens & Fruits TiB i przez pewien czas go nie będzie (do 20 czerwca), zamiast bierz B comlex z niacyną (jeśli obawaisz się flesza podziel kapsułkę na 2 lub 3 części i połykaj w różnych porach dnia, można otwierać kapsułki) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html

   lub bez niacyny https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.

   Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także 2 kapsułki cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84. Ważne żeby brać ten wapń przy suplementacji magnezu.

   Na marginesie.
   Jeśli masz zaparcia wg Lasta i dr Sircusa możesz użyć do drugiej szklanki chlorku magnezu , pomimo, że ma przeznaczenie do użytku zewnętrznego. Łyżeczka do 2 szklanki wody z cytryną, dawkowanie dobierz do siebie, czy pełniejsza, czy mniej pełna. Nie jestem lekarzem i to nie jest porada, tylko sugestia ww naturopatów.

   Do śniadania:
   1-2 kapsułek cynku do śniadania  teraz nie ma naszego ale jest doskonały cynk G&G https://thisisbio.pl/suplementy-diety/4090-cynk-cytrynian-15mg-w-kapsulkach-weganskich-5060040827123.html,  wraz z 1 kapsułką B complex G&G
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 4 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 1 kapsułką K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw suplementy! Gdy metaboli D okaże się niski, przez miesiąc podwój dawkowanie, i D3 i K2. Zawsze należy łykać magnez .
   Gdy podejdzie do góry, przejdź na dawkę podtrzymującą, np. połowa z tego 4000 jednostek D3 (2 kapsułki D3 TiB) i 1 K2 TiB

   Popołudniu:

   Selen 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html?search_query=selen&results=20 (po zbadaniu poziomu selenu być może należy brać 2 kapsułki), nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C – 0,5 – 1 gram, np. kwas askorbinowy lub porcja Liposomalu C TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2512-liposomal-vitamin-c-250ml-tib–5905344040321.html

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja co już doradziłam wyżej, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.
   Jeśli obawiasz się goitrogenes w krzyżowatych, nie jedz jarmużu i brokułow surowych, tylko lekko sparowanych, ale jedz te rośliny, bo to doskonały pokarm.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, właśnie B complex +C już poprawią sytuację.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym właśnie Hashimoto.
   Nie jestem lekarzem, nie mogę radzić, należy więc wszystko skonsultować z pracownikiem służby zdrowia
   <3

   1. avatar Anna 1 czerwca 2020 o 19:06

    ??

 34. avatar Maria 13 września 2020 o 21:30

  A co z guzkami tarczycy? Wszystkie wyniki w normie, nie ma stanu zapalnego a guzki są i to już 3. Endokrynolog lekceważy zalecając tylko obserwację, ale czy taki stan jest normalny?

  1. avatar Jarmush 14 września 2020 o 15:41

   nie normalny, ale zdarza się, i jak nie ma też niedoczynności, ani nadczynności, to po prostu dbaj o jelitami trawienie, oczyszczanie, dotlenianie, odżywianie, czyli dzień zaczynasz od 4 szklanek, etc etc

 35. avatar Natib 14 września 2020 o 11:28

  A czy można wyleczyc przewlekla niewydolność nerek.? Boje się że to mam bo problem trwa juz 2 lata a lekarze nic. Bola mnie nerki i movz oddaje raz za często a raz bardzo mało. Jest dzien ze mnie nic nie boli a później znowu. Bol sie zaczyna lub nasila po oddaniu moczu. Wyniki z krwi które robilam w zeszłym roku i w tym w normie. Usg wykazuje tylko torbiele na nerkach ale lekarzetak to pozostawiają. Od zeszłego roku chodziłam do urologa i nic nie stwierdził. Z reszta co roku robie badania kontrolne i wychodzą ok. Dodam ze bol zaczął się w momencie ostrej grypy. Wtedy nagle zaczęły mnie bolec nerki. Dlatego też zaczelam się zastanawiać czy to nie zostały uszkodzone wtedy. Zanim bylam chora bralam wcześniej tez duzo antybiotyku z tym ze to bylo duzo wcześniej. Antybiotyki stawiam jaka druga opcje jeśli chodzi o powiązanie z bólem nerek. Bo juz nie wiem. Moze to związane z torbielami. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

   1. avatar Goethe 30 września 2020 o 14:49

    nie wiem co na to pepsi, ale ja polecilabym skonsultowac sie z deietetykiem znajacym sie na chinskiej medycynie tradycyjnej – jest wiele pokarmow, ktore lecza, tonizuja nerki (fasole na przyklad) – fajnie by bylo dodac je do menu. Do tego taki dietetyk moze doradzic, jakie suple brac i wtedy fruuuu do make me bio i kupowac i zajadac i wspierac prace nereczek!:)

 36. avatar Danuta 24 września 2020 o 08:44

  A co powiedziałaby Pani na leczenie homeopatyczne ? Lekarz znajomy mówi, że raczej zalecałby, bo nie ma działania ubocznego, że raczej trudno lekami homeopatycznymi zaszkodzić.

  1. avatar Jarmush 24 września 2020 o 11:22

   do homeopatii musi być geniusz, nic niewskóranie zabiera czas, który można wykorzystać na samoleczenie ciała przez dostarczenie mu wody, pożywienia i tlenu, a odebranie toksyn.

 37. avatar Ania.G 16 października 2020 o 13:43

  Pepsi pliska help!
  TSH 2018r- 0,674, 2019r- 0,744, 2020r wczorajsze badanie TSH – 2,214. W zeszłym roku biopsja guzka tarczycy- nie groźne. Do tego mam małe Torbiele na wątrobie, torbiele w piersiach- wszystko małe.. Krew- wszystko w normie- aż dziwne. Ale samopoczucie huśtawka, włosy zaczęły wypadać, paznokcie słabe,zmęczenie jak po maratonie, albo energia jak na haju.
  Brałam jakiś czas Green and friuts, ale przerwałam bo sezonowe dobro jadłam. Jakie badania zrobić, od czego zacząć? Ta homocysteina ? B12? Nie wiem od czego zacząć. Piję ocet jabłkowy, sok z cytryny z rana, ale nie umiem sobie ułożyć planu odtrucia organizmu. Ćwiczę jogę, medytuje. 4 szklanki na początek ? Z góry dziękuję.

 38. avatar Lula26 4 grudnia 2020 o 13:40

  Pepsi, czy mogę kupić dla mamy z Hashimoto Hyperfood, czy może coś będzie lepsze? 🙂 Pozdrawam :*

  1. avatar Pepsi Eliot 4 grudnia 2020 o 17:52

   To dobry wybór, ale pod warunkiem, że Mama dobrze toleruje jod doustnie, co przy Hashimoto może być problematyczne. Zwykle dobrym wyborem jest 4 Greens This is BIO, o ile wiadomo, że algi dobrze toleruje, ale to się dotyczy każdej osoby. Jaki Mama ma poziom 25(OH)D?

 39. avatar aidan 12 czerwca 2021 o 12:10

  Pepsi, proszę … wczoraj napisałam komentarz, nie ma go…
  tsh wyszło mi wczoraj 0,04 FT3 2,89 a FT4 1,50
  od 8-miu lat biore, najpierw 75 a poźniej 100, w ostatnich miesiącach wprowadziłam więcej niż dotychczas Twoich zaleceń, mam też o wiele mniej stresu niż w ostatnich latach, pewnie wiecej czynników wpłynęło na taki wynik, poprzednie były w normie. Co teraz robić??

 40. avatar YhyJasne 11 listopada 2021 o 18:22

  Droga Pepsi, czy jeśli dostaję pieniądze z państwa, dostaję też taką energię? jak to wygląda karmicznie? nie potrafię wyjść ze starej matrycy jakoś jeszcze

  1. avatar Pepsi Eliot 11 listopada 2021 o 20:21

   Co to znaczy dostajesz? Dostajesz, to bierzesz, proste i cieszysz się.

 41. avatar Bez AU 11 listopada 2021 o 20:46

  A nas wlasnie zwalniaja z pracy za brak pszczol w Australii. Rząd nie może prawnie wymusić na obywatelach to motywuje pracodawców… w Australii … dzieje się 🙁

 42. avatar Akacja 27 grudnia 2021 o 14:47

  Magnez jest super ważny i bez magnezu cienko przędziemy, ok. A co robić z magnezem przy wrzodach żołądka? Wrażliwy mój żołądek nie znosi proszków, kapsułek & co. O soku z cytryny mogę zapomnieć, nawet lecznicza kurkuma przyprawia go o bolesne skurcze.
  Wiem, o żołądku było już nie raz, ale żaden sposób na razie nie zadziałał, wiec magnezu też unikam, żeby nie drażnić. A chciałabym jednak nie unikać, a nawet regularnie dostarczać. Czy jest jakaś łagodna dla żołądka forma? Z nadzieją pytam.

 43. avatar AgaMi 18 kwietnia 2022 o 21:16

  Właśnie zrobiłam sobie 3 centymetrową plamę jodyną na nadgarstku. Zniknęła w 3 minuty, a ja dostałam palpitacji, zawrotów głowy, ciemno mi się zrobiło przed oczami i nadal mam trudności z oddychaniem. Poza tym czuje bardzo duże zmęczenie w mięśniach. Zdaje się, że to objawy nadczynności tarczycy. Miałam tak kiedyś (ponad 20 lat temu) jak miałam aktywne młodzieńcze podostre zapalenie tarczycy i toxicosis, rzucało mnie z niedoczynnosci w nadczynnosć. Ale dużo od tego czasu upłynęło, od 8 lat jestem na diecie BG i z innymi wyłączeniami i było naprawdę nieźle, ale od ok roku mam hormonalne zaburzenia i z tarczyca coraz gorzej. Co z tym robić, jak rozumieć to zniknięcie plamy lugoli, jak mogę sobie pomóc teraz?

  1. avatar Pepsi Eliot 19 kwietnia 2022 o 07:03

   Do lekarza jak najszybciej.Na szczęście nie wypiłaś jodu.

 44. avatar AgaMi 19 kwietnia 2022 o 10:42

  Bez przesady, dlaczego miałabym pić jod? Zrobiłam plamę, jak polecasz dla ludzi, którzy borykają się z szeroko rozpowszechnioną choroba Hashimoto. Wiem co lekarka mi powie – że to było ryzykowne. Właściwie to wszystko jest ryzykowne w chorobie autoimmunologicznej. Ja nie biorę teraz leków na wspomaganie tarczycy. Dotychczas moja tarczyca radziła sobie z TSH w okolicach 2,5. Ostatnio jednak bardzo się pogorszył mój metabolizm, zaczęłam puchnac, żrec coraz więcej cukrów, miec problemy z utrzymaniem wagi (jeszczem szczupła i lubię widziec gdzie są moje mieśnie),ciągłe zmęczenie, (staram się wysypiać jak mogę, kładę się o 21, ale i tak nie jest to świetny sen), torbiele jajników, torbiele piersi (musiałam odstawić czekoladę – ostatnią ostoję kofeiny) – z tym troche poradziły zioła i niepokalanek, ale też ciągłe wzdęcia, czasem zaparcia, no i ostanio ciągle infekcie wirusowe, w przeciągu osatnich 1,5 mies byłam chora 4 razy. Mam takie doświadczena z lekarzami, że oni tylko moga pomóc jak ma się konkretną poważną chorobę. Przy moich dolegliwościach mają mnie gdzieś. W tamtym tygodniu byłam u prof. endo-gino. Właściwie to mnie wysmiali, ze przychodze z jakimiś tam niewygodami typu zatrzymywanie wody, zmęczenie, parcie na mocz i częste sikanie, torbiele jajników i piersi itp. Także tak sobie radzę sama.
  Obudziałam się dziś bardziej chora niż wczoraj, takze na pewno jod mi zaszkodził. Z ostatniego wyniku z tamtego tygodnia mam niską ferrytynę, 10,1 (norma to 10-120), czy to może być przyczyna dużego osłabienia?
  U lekarza edno mam rozmowę telefoniczną na 17.

  1. avatar Pepsi Eliot 19 kwietnia 2022 o 12:14

   A jakie masz przeciwciała? USG?
   A co do tego, czy to było ryzykowne, przecież przy każdym skaleczeniu lekarz smaruje skórę jodyną, w celu odkażenia, nie ustala wcześniej czy nie ma fazy nadczynności. Na szczęście zaczęli badać TSH przed Tomografią z kontrastem jodowym, bo było dużo problemów.

 45. avatar AgaMi 19 kwietnia 2022 o 13:35

  Ostatnio a-TPO mam z października w wysokości 130. Wcześniej (7 lat temu) pięknie zbiłam do 20 po przejściu na diete BG, ale potem po drugiej ciąży bylo już ponad 300, także wiele czynników w danym czasie ma duży wpływ na wysokość przeciwciał.
  Ostatnie USG z października wykazało niejedrorodną strukturę, więc coś zaczęło się dziać, bo długo tego nie było. Może uda mi się umówić z moją endo na wizytę z USG to się dowiem więcej.
  Wiem jednak, że tej zimy czułam się gorzej niż zwykle fizycznie, (mentalnie dużo lepiej niż wcześniej). Uwielbiam sport, szczególnie pływanie, a tej zimy nie miałam sił pływać, wracałam z basenu wyczerpana, ćwiczyłam w domu jogę (jak byłam zdrowa), ale czuję, że to nie to samo, że nie mam sił fizycznych.
  Też wydaje mi się, że płyn lugola nie powinien robić takiej katastrofy, nikomu. Ale mam takie doświadczenie z moją autoagrsją, ze np. jak stawiam banki na przeziębienie to nie wiadomo, czy następnego dnia obudze się bardziej zdrowa czy bardziej chora – bywało i tak i tak, albo jak próbowałam się zaprawiać w morsowaniu, to w listopadzie się po jednym rozchorowałam poważnie i skończyłam zanim zima się zaczęła.
  A jak chciałam sobie podnieść wysokość 25(OH)D, bo miałam po lecie we wrześniu tylko 35 i zaczełam na wiosnę brać po 6-10K wit D z odpowiednio większą ilością k2 to zaczelam źle się czuć, osłabiona, kręciło mi się w głowie i przestałam. I żaden lekarz nie wie co chodzi?
  I nie wiem o co w tym chodzi.

  1. avatar Pepsi Eliot 19 kwietnia 2022 o 17:04

   Ja wiem, spadł Ci wapń. za dużo K2,nie skontrolowałaś wapnia.

 46. avatar Annaaaa 19 lipca 2022 o 19:12

  Pepsi jak przygotować się na recesję. masz jakieś sugestie , trochę zjada mnie stres , pracujemy mamy dziecko i opłaty itp , czy to będzie aż tak okropny okres? teraz przy Infalcji nie jest nam jakoś szczególnie ciężko…

  1. avatar Pepsi Eliot 19 lipca 2022 o 22:59

   nie będzie takiej recesji jak myślisz, trochę spadnie PKB, i w 2023 już zacznie się polepszać

 47. avatar Karolina 20 lipca 2022 o 15:31

  Pepsi proszę o doradzenie w sprawie KPU (kryptopirolurii). Zrobiłam badanie HPL z moczu i mam pozytywny wynik. Od dłuższego czasu szukam przyczyny mojego złego samopoczucia, głównie hipoglikemii, osłabienia, niskiej ferrytyny. Co może być tak naprawdę przyczyną KPU (zaburzenia metabolizmu hemu)? od czego zacząć? Może mogłabyś coś więcej napisać o kryptopirolurii? 🙂 Dziekuję!

  1. avatar Pepsi Eliot 21 lipca 2022 o 12:31

   to jest ponoć najczęściej niezdiagnozowany metabolizm, trzeba więc się tym zainteresować. Jak znajdę jakieś ciekawe opracowanie napiszę <3

   1. avatar Karolina 21 lipca 2022 o 17:53

    Super,bardzo dziękuję, jest bardzo mało informacji na ten temat, a problem dotyczy podobno 10% ludzi. Czekam cierpliwie 😉

 48. avatar Regina Kluczborska 21 grudnia 2022 o 21:28

  Mój mąż miał Usg tarczycy i ma stwierdzony stan zapalny autoimunologiczny. Nie miał i nie ma żadnych dolegliwości odczuwalnych ze strony tarczycy. Badania na hormony tarczycy dopiero będzie miał. Badanie Usg zlecono z powodu szukania przyczyny nawrotu zakrzepicy, że może jakiś rak gdzieś się znajdzie, ale się nie znalazł.
  Nie wiem co oznacza ten stan zapalny autoimunologiczny i co w związku z tym należy robić czy nic nie robić?
  Pepsi podpowiesz coś?

  1. avatar Pepsi Eliot 22 grudnia 2022 o 10:37

   to znaczy, że na USG wyszło przekrwienie tarczycy, czyli zapalenie prawdopodobnie Hashimoto, ale dopiero badania hormonów ostatecznie potwierdzą, czy to niedoczynność, bo może też być nadczynność. dieta bezglutenowa na już, no i suplementacja, ale zaczekajmy na wyniki badań z krwi

 49. avatar Regina Kluczborska 22 grudnia 2022 o 12:14

  Dietę bezglutenową od wielu miesięcy ma wprowadzoną, ze względu na tendencję do podnoszenia się poziomu glukozy.

  1. avatar Pepsi Eliot 22 grudnia 2022 o 13:15

   a inne alergeny? kazeina?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Szpinak zawsze jedz bio Idealny sproszkowany Szpinak This is BIO załatwia sprawę:)

Idealny do 4 szklanki!

Panna Młoda nienażarta Szpinaku This is BIO

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum