logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
101 386 837
276 online
32 877 VIPy
Reklama

Idealna WITAMINA D3 TiB®

WITAMINA D3/pepsieliot.com

w protokole z idealną
WITAMINĄ K2 TiB®

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Znachore podajo Babie 15 jakże istotnych zaleceń przy niedoczynności tarczycy

energia/ pepsieliot.com

W tym skecz and link do bardzo obszernego opracowania w temacie niedoczynności tarczycy na YouTube.

Dlaczego chorzy na te same choroby różnie reagują na to samo leczenie? Czyż nie tak powinno być, że każda osoba, u której zdiagnozowano identyczną chorobę w porównywalnym stadium powinna zostać wyleczona w ten sam sposób? Dlaczego jest tyle różnych efektów identycznego leczenia?

Ponieważ notorycznie leczy się objawy, a nie dotyka problemu, który jej wywołał. Jeśli Twoje problemy z krążeniem łączą się z problemami finansowymi, nie można Cię wyleczyć, jeśli nie rozwiążesz swoich przepływów. Natomiast kolega z niedotlenionym sercem, w 3 miesiące stanie na nogi jedynie za pomocą mądrej diety roślinnej.

A więc mamy skecz:

Przychodzi baba do Znachore i mówi:

– Boli mnie tu i ówdzie.

Znachore udaje, że drapie się w szczecinę, tymczasem cały podekscytowany (jakby miał owsiki) podchwytliwie pyta:

– A co Ty Babo szamiesz?

Baba odpowiada:

– Jem zdrowo, gdyż domowo.

Tutaj baba podaje szybko babi przepis z poczytnego blogu „poezji smaku”, na serowo-ziołowe muffiny ziemniaczane będące znakomitą przystawką, kolacją lub późnym śniadaniem. Doskonale sprawdzające się także jako dodatek do pieczonego mięsiwa w sosie. Smalec dodany do muffin okazał się strzałem w dziesiątkę i zaskoczył babę tym, że dodał ziemniakom wilgotności i głębokiego smaku.

Na to dictum szczęśliwe (łatwo rozgryzło zagadnienie) Znachore zadaje Babie krótkie pytanie doprecyzowujące:

– A jest na tym blogu zakładka DIY, jak samodzielnie skonstruować łóżko hospitalizacyjne dla Baby? Nieee? To dziwne, bo wszystko się zgadza: i Baba i lajfstajl i choróbska.

Ale to było bardzo proste, więc Znachore miało łatwiznę. Jednak masz tu babo placek, gdy Baba je zdrowe rzeczy, a jednak też jest chora, ma bóle i poszarzałą skórę, worki pod oczami, łupie ją, i nie tylko, że nie chudnie, bo bardziej grubnie, włosy nadal ma rzadkie, lub rzadsze, i nawet brwi jej się przerzedziły.

Z szorstkimi kolanami i łokciami, skórą suchą i bywa, że od czasu do czasu swędzącą. Nie podaje ona muffin na śniadanie nikomu, domownicy obrażeni (dietę jej okropnie gani teściowa), a dodatkowo zdrowie Babie nie dopisuje, więc pyta znachora:

– Co to może być panie znachore?

Znachore odpowiada:

– Babo, a jak u Ciebie, wiesz, z tą wstydliwą rzeczą?

Babie nawet nie przychodzą do zmęczonej głowy żadne triki i wybiegi, tylko od razu wali prosto z mostu:

– 45 stuknęło panie Konowale. 

Na to Znachore nieomylnie:

– Yyy … no i wszystko jasne – niedoczynność tarczycy …

intermittent fasting/ pepsieliot.com

Niedoczynność tarczycy …

Jest stanem, w którym tarczyca produkuje zbyt mało hormonów tarczycy. Stan ten jest wynikiem zaburzeń tarczycy, ale niefajną wiadomością jest to, że istnieje wiele powodów, które mogą skutkować jej zaburzeniami. Dobrą wiadomością jest to, że są naturalne i skuteczne sposoby wydobywania się niedoczynności.

Tarczyca składa się z dwóch płatów połączonych ze sobą w przedniej części szyi. Hormony wytwarzane przez tarczycę kontrolują tempo przemiany materii w organizmie. Gdy tarczyca nie działa prawidłowo, może to mieć wpływ na każdy organ ciała.

Niedoczynność tarczycy powoduje ogólny spadek systemów komórkowych służących do wytwarzania energii. Gdy to nastąpi, odpady metaboliczne przesączają się do organów wewnętrznych, co powoduje, że stają się spowolnione.

Taka osoba będzie miała poczucie ciągłego zmęczenia i mało energii. Kiedy czyjś metabolizm zwalnia, waga mu przyrasta, a zaparcia występują często, utracił zdolność do tolerowania niskich temperatur, ma nieprawidłowości miesiączkowania, depresję, spowolnił mu refleks, wypadają włosy, ma suchą skórę i łamliwe paznokcie, oraz podpuchnięte oczy. Zazwyczaj objawy zaczynają się stopniowo i nie wszystkie naraz, dlatego łatwo jest je przegapić w skojarzeniach z niedoczynnością tarczycy.

Częstą przyczyną niedoczynności tarczycy jest stan zapalny, który uszkadza tkanki tarczycy

Stan zapalny powoduje, że komórki odpornościowe atakują tarczycę, która nie może w związku z tym uszkodzeniem produkować wystarczającej ilości hormonów.

Niedoczynność tarczycy jest powszechna u kobiet po porodzie i jest często błędnie interpretowana jako depresja poporodowa.

Niektóre leki też mogą powodować zaburzenia czynności tarczycy.

Znachore skubie bródkę i podajo Babie 15 jakże istotnych zaleceń przy niedoczynności tarczycy:

1.

Nie jedz transów Babo

2.

Nie jedz soi niefermentowanej

3.

Odkwaś ciało dietą alkaliczną.

Reklama 

100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO dobry składnik4 SZKLANKI


4.

Pamiętaj o witaminie B3 przykładowo tej witaminie B3 (niacynie), gdyż wyrównuje poziom hormonu tarczycy.

w didaskaliach

Ludzie bywają na niacynę uczuleni, ale to nie jest częste, jednak flesz przydarza się naprawdę często. Można zacząć od małej dawki i przyzwyczajać się powolutku do uczucia gorąca i zaczerwienienia, które znika po kwadransie.

Witamina B2, czyli ryboflawina (można użyć tej Witamina B2 )też jest bardzo istotna przy niedoczynności tarczycy. Uwaga, nie zdziw się transparentnie żółtym moczem (takie sobie spektrum światła) po ryboflawinie.

5.

Dąż do zrównoważenia poziomu estrogenów, przywróć zdrową równowagę z progesteronem. Jedz więc macę, na przykład tę macę.

Macę możesz zjadać dodając ją do zielonych, porannych szejków, albo dodaj ją do 4 szklanki .

Reklama

Dobry regulator hormonów MACA 100% Organic This is BIO


6.

Jod jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy. Jedz wodorosty, na przykład ten Kelp, możesz dodawać go do 4 szklanki.

Metoda dostarczania płynu Lugola przez skórę

W tym celu umieść trochę  płynu Lugola na brzuchu, lub na nadgarstku od wewnątrz. Niech to będzie spora kropla rozprowadzona pi razy oko w plamę o średnicy 2/3 cm. Jeśli zniknie w ciągu 12 godzin, to oznacza, że masz niedobory jodu. Dodawaj jodu w rosnących ilościach, aż przekonasz się, że plama znika w ciągu 12 godzin.
Twój tułów/nadgarstek inteligentnie, właśnie przez skórę pociągnie tyle jodu, ile jest mu potrzebne.

Doustna suplementacja płynem Lugola, czy tabletkami jodu jest kontrowersyjna,

Jeżeli jesz ryby morskie, to one mogą być dobrym źródłem jodu, gdy oczywiście zaraz połkniesz chociaż tabletkę chlorelli, aby wyeliminować ewentualne metale ciężkie.

7.

Rzodkiewka może pomóc zachować zrównoważony poziom hormonów tarczycy.

8.

Jeżeli depresja jest problem, pozbądź się jej. Naturalną windą w górę nastroju jest zrozumienie, że wszystko ma sens, gdyż wszystko jest doświadczeniem, które jest Twoim stopniem do wzrastania. Ludzie nie osiągają równowagi i dobrobytu jedynie na drodze głębokiej medytacji.

Możesz starać się medytować, aby dotrzeć do swojej świadomości, zrozumieć, że ego jest programem sprawiającym, że cierpisz, możesz dokonywać wysiłku, aby nie identyfikować się ze swoim strachem i smutkiem, i może to być wyczerpujące i nieowocne, gdy w tym samym czasie ktoś budzi się lewą nogą do lusterka. Po prostu biegnąc, śpiewając, lub tańcząc.

Wszystko może się wydarzyć i to jest piękne, tyle, że trzeba działać ruszając ze skrzyżowania.

Reklama

Tu znajdziesz organiczną babka płesznik, czyli PSYLLIUM HUSK This is BIO


9.

Przewlekłe zaparcia mogą być złagodzone poprzez dodanie dodatkowego błonnika, jak babki płesznik, czyli psyllium husk.

Tutaj 5 dniowa kuracja oczyszczania jelit z przerostu candidy, przy okazji poznasz właściwości rozwalniające siarczanu magnezu, czyli soli Epsom np tego siarczanu magnezu.

10.

Magnez tak czy siak, koniecznie brać. Sugestie co do magnezu opisane w 4 szklankach.

11. 

Poważne niedobory cynku  i selenu (przykładowo ten cynk i selen) mogą powodować zmniejszenie stężenia hormonów tarczycy.

W przypadku suplementacji wyizolowanymi cynkiem i selenem nie łącz ich, bo chociaż razem tworzą dwa najpotężniejsze enzymy antyoksydacyjne i anti-aging, w tym niezwykle ważnej dysmutazy ponadtlenkowej SOD, to również są antagonistami.

Co jest w sumie dziwne, gdyż w naturze występują często razem w pokarmach, ale ona rządzi się jak widać innymi prawami.

Uwaga, cynk jest antagonistą miedzi, za dużo cynku sprawi, że ważnej miedzi będzie za mało! Jak się suplementować, to nie z mokrą głową. Jedz chlorofil, jedz daktyle i figi, rodzynki, noś bransoletkę z miedzi.

12.

Selen zawsze należy przyjmować z jodem.

13.

Koniecznie badaj 25(OH)D i staraj się korzystać ze słońca, lub/i stosuj suplementację witaminą D3 w protokole z K2 przykładowo tą witamina D3 z K2.

14.

Olej kokosowy, pomimo, że jest roślinnym tłuszczem nasyconym stymuluje tarczycę i może pomóc osobom cierpiącym na niedoczynność.

Unikaj oleju rzepakowego!

Olej rzepakowy zaburza produkcję hormonów tarczycy, wśród wielu innych niebezpieczeństw, którymi nam grozi. Należy traktować olej rzepakowy jak ohydny efekt inżynierii genetycznej, czyli truciznę

Niektórzy zechcą jeść olej lniany i dla siarki zechcą go mieszać z bio naturalnym jogurtem, zgodnie z zaleceniami Budwigowej, co jest drogą do zmniejszania stanów zapalnych, zwiększania poboru tlenu oraz stymulowania korzystnej flory bakteryjnej w jelitach. Jednak olej lniany odradzam (zjełczały i estrogeny) i kazeinę też odradzam.

Lepiej popijać kwas askorbinowy, lub askorbinian sodu z MSM(siarka organiczna), lub moczyć się z dodatkiem soli Epsom (pełno w niej magnezu i siarki)

intermittent fasting/ pepsieliot.com

15.

Gruszki i jabłka 

Starożytny Chińczyk odkrył, że gruszki mają potężną tendencję do równowagi hormonów, szczególnie u kobiet. Gruszki są w stanie najbardziej Ci pomóc, gdy zmieszasz je z jabłkami. Fajny byłby taki mus jabłkowo gruszkowy, który jadłoby się regularnie.

Z tym, że szczególnie jabłka (pryskane ze 30 razy) muszą być bio, bowiem zajmują łeb w łeb z truskawkami pierwszą pozycję na liście parszywej dwunastki, czyli owoców i warzyw, których nie można jeść nieorganicznych.

Konkludując

Oczywiście na niedoczynność tarczycy można zachorować w każdym wieku i mogą tą chorobą zostać dotknięci również mężczyźni, a jej forma „autoimmunologiczne zapalenie tarczycy”, czyli choroba Hashimoto bywa nawet dziedziczna (tak twierdzi medycyna alopatyczna i Ty, gdy nie masz ani wiedzy, ani świadomości, że jesteś w stanie zmieniać geny), ale faktem jest, że co piąta kobieta w okolicach świetnego wieku 45 właśnie doznaje objawów zwykłej niedoczynności tarczycy.

Należy mieć na uwadze, że ogromna ilość niedoczynności tarczycy jest rozpoznawana jako Hashimoto. Dlatego należy wykonać badania przeciwciał i USG, generalnie tutajjest też dobry wpis, tym razem w temacie stricte hashi.

Znachore całego świata łączcie się energią uleczenia wszystkich!

owocek

(Visited 15 544 times, 17 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Agul 25 lutego 2019 o 15:06

  Pepsi, Grzegorz Adam. Terapia 4 szklanek dziala cuda wlasnie zaszlam w ciaze! Jakis 4 tydzien, ale tsh 3.5 🙁 co robic? (Biore mace, cynk, selen, d3kn2mk7, b kompleks, kwas foliowy, spiruline, czasem troche plynu lugola) zwiekszyc ten plyn lugola do ilu? Prosze o szybka pomoc niechce sie truc hormonami. Czy to nie zaburzy organogenezy zanim sie unormuje?

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2019 o 15:09

   gratulejszyn, od płynu Lugola idzie w górę, bierz przez skórę, albo kelp do 4 szklanki, w ciąży 3 szklanka wylotka, octu nie można, dopytaj się ile możesz brać magnezu i czy kurkuma nie za bardzo rozrzedzi krew

 2. Agul 25 lutego 2019 o 15:18

  Pepsi, a pic lugola nie moge? Nie byloby szybciej? Kelp jest organiczny myslalam, ze sie nie powinno w takiej formie, (ale moze cos mieszam).
  I prosze wyjasnijcie mi to jesli wynik tsh mam 3,5, a bede brala jod to ten wynik spadnie? Bo pisalas, ze idzie w gore. Pogubilam sie. Chyba bedziesz matka chrzestna 😀

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2019 o 15:28

   nie, to pomyłka w rozumowaniu, już to wyjaśniałam wielokrotnie na blogu. A Lugola doustnie moim zadaniem nie.

 3. Niki 25 lutego 2019 o 15:41

  Mimochodem, jako że medycyna głównego nurtu, ta „karna” medycyna nie pozostawiająca suchej nitki na alternatywnych sposobach wychodzenia z chorób do zdrowia nie znosi specjalistów bez dyplomów na ścianie i druczków do wypisywania recept, spójrzcie skąd się wzięło słowo znachor: zna chorobę, a skoro zna, to wie skąd się wzięła i czym leczyć. Tymczasem słowo lekarz, obrazowo skojarzeniowo nasuwa się ludziom intuicyjnie, dawniej mówiono medyk, teraz lekarz od leku, który każe zaordynować ze zmarszczonymi brwiami, co powszechnie odbiera się jako bezdyskusyjne i karne, bo pod groźbą kary niewyleczenia. No i w rzeczy samej, mimo zaordynowanego leku, kara niewyleczenia, ukrycia czy stłumienia objawów choroby i tak się pojawia krążąc ludziom nad głowami jak czarny ptak, który chce odebrać swoje.

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2019 o 19:07

   ktoś już Ci przyznał Nobla? <3

   1. Niki 26 lutego 2019 o 10:19

    😉 Są jeszcze 2 takie piękne słowa szeptunka „ja cię zamawiam, ja cię wypędzam” i łapiduch (niczym rdzenny indiański łapacz duchów, snów) oraz wiedźma i guślarka (staropolskie nazewnictwo jest takie baśniowo intrygujące) od razu łapiemy w lot kim są i w jakim celu, jakbyśmy intuicyjnie od podszewki znali pierwotne siły rządzące wszechświatem, choć nie wiedzieć czemu to drugie określenie łapiduch ludzie używają w drwiących reakcjach. Powstała też taka książka, którą właśnie zaczęłam czytać – jest dostępna w pdf łatwo znaleźć, można ją czytać do woli – o istocie choroby, Marzena Marczewska „Ja cię zamawiam, ja cię wypędzam… Choroba. Studium językowo-kulturowe” cenne źródło ludowych wierzeń, które pomoże rozjaśnić mroki chorób.

 4. zzz 25 lutego 2019 o 16:35

  Pepsi, a co sądzisz o działalności dra morse’a?

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2019 o 19:04

   sobie działa z nadnerczami, on wierzy w dogmaty, to są przekonania, ale w wielu punktach jesteśmy styczni, w końcu to też witarianizm

 5. KasiaK 25 lutego 2019 o 16:47

  Pepsi, nie strasz mnie moim wiekiem 😁 jak już się ułożyłam z myślą, że menopauzy mieć nie będę (dokładniej tych wszystkich uciążliwych objawów), to teraz tarczyca ?

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2019 o 19:02

   a co w tym strasznego? normalne rzecz, awatar jest śmiertelny, coś spowolni na pewno i co z tego, że to się może nazywać niedoczynność, ciesz się, obserwuj, twórz, kreuj

   1. KasiaK 25 lutego 2019 o 21:57

    Pewnie coś tam spowolni, ale na razie, po kilku latach różnych objawów fizycznych, jestem na etapie zdrowienia i to mnie cieszy. W temacie tarczycy nie wspomniałaś o wirusie EBV, ma jakieś znaczenie czy nie ?

    1. Pepsi Eliot 26 lutego 2019 o 07:48

     ma, dojdę do Hashimoto, będzie masa takich filmów , zbiorczo, Hashimoto, endometrioza, przecieki z jelit, zmęczone nadnercza, testy i przepisy na fajne pokarmy

 6. HalfBloodPrince 25 lutego 2019 o 18:21

  Hej Pepsi, a co moze przeciwdzialac tetniakom? To u nas niestety rodzinne, moja mama zmarla po peknieciu tetniaka w glowie w mlodym wieku, tetniak nie dawal zadnych objawow… Kilka osob z jej rodziny mialo podobna historie. Czy mozna jakos zapobiec nieszczesciu? Jakie badania kontrolne wykonac ?

 7. Bella 25 lutego 2019 o 20:08

  Droga Pepsi,
  Czytam Twojego bloga (dzięki Ci za niego!) i czerpię z niego mnóstwo inspiracji. Po ciężkim okresie dla mnie – duży stres, smutek, etc. chciałabym zadbać o to, żeby mieć siły do codziennego porannego wstawania – a z tym fatalnie. Chciałabym zacząć przyjmować suplementy. Zrobiłam część badań, sód (138), potas (3,94),żelazo (97) w normie, TSH – 2,58 (niby w normie), jednak już kiedyś stwierdzono u mnie wole tarczycy i był czas że brałam hormony, ale je odstawiłam. Czasem zdarzają się mega mocne bóle jelit, czy migreny i mega bolesne okresy. Po obejrzeniu tego super filmiku dużo się rozjaśniło, jednak ….czy brać też babkę płesznik? Czy wszystkie punkty z Twojej długiej listy? – trochę ich jest.. czy macę czy lepiej ashwagadnę.. AAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  1. Pepsi Eliot 26 lutego 2019 o 08:29

   maca to energia i bardziej skłonna jestem ją polecać przy zaburzonych hormonach kobiecych, a ashwagandha to adaptogen idealna przy problemach z tarczycą, o ile dobrze reagujesz na psiankowate, czyli ziemniaki, pomidory etc.

   Zrób te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 2 tabletki D3 +K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html
   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html ,

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   Bierz 200 mcg selenu dziennie,
   czyli 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Nie jestem lekarzem

   1. Bella 28 lutego 2019 o 19:57

    :)) Dziękuję :*

   2. Bella 28 lutego 2019 o 20:10

    Jeszcze pytanie, czy oprócz tych zaleceń dobrze dołączyć jednak te ashwagandhę i macę, czy na razie się wstrzymać, lub jedną z nich?

    1. Pepsi Eliot 28 lutego 2019 o 20:12

     wieczorem ashwagandha This is BIO

 8. Kasia B. 25 lutego 2019 o 21:17

  Pepsi, mam pytanie nie w temacie – czy poziom potasu w badaniu z krwi jest miarodajny, czy jest z nim tak jak z magnezem?

  1. Pepsi Eliot 26 lutego 2019 o 08:08

   miarodajny

 9. agga-su 25 lutego 2019 o 22:20

  No pacz Pani, a ja od września codziennie eko gruszkę z eko jabłkiem wciągam, nawet nie wiedziałam, że tak dobrze sobie robię;)
  I jeszcze odnośnie smarowania płynem lugola – Pepsi, czy ty też masz tak, że podczas okresu plama znika ci dużo szybciej, niż zwykle? Bo zauważyłam taką prawidłowość. To normalne?

  1. Pepsi Eliot 26 lutego 2019 o 07:45

   inne jest zapotrzebowanie na składniki odżywcze podczas okresu

 10. ula 26 lutego 2019 o 02:53

  Tak się uśmiałam z obrazków, że nic do mnie nie dotarło z artykułu.. Coś pięknego… A ta parszywa 12 to nie są przypadkiem apostołowie???… dziady zawsze mąciły w życiu uczciwych kobiet…. <3

 11. Agnieszka 26 lutego 2019 o 09:19

  Pepsi, według tego co mówisz w filmiku to wyniki TSH 3,690, F3 2,41, F4 0,96 wskazywalyby juz na niedoczynność? Mimo, ze sa w normie laboratoryjnej. Ale to wiem, ze te ichnie normy to ściema. Zrobiłam te badania ot tak, w listopadzie i stwierdziłam , ze wszystko ok, tym bardziej, ze nie mam takich objawów o jakich wspominasz. Stosuje większość zalecanych przez Ciebie supli, 4 szklanki i dietę prawie wegetariańska (okazjonalnie mieso) w kierunku wegańskiej. Gluten jem, ale widze ze powinnam go zupełnie odstawić. Tylko co mnie zdziwiło, to w filmiku wspominasz o unikaniu prosa, a ja jaglanko-gryczanke jem na śniadanie od lat. To az tak niekorzystne dla tarczycy? Szkoda by bylo.. Pozdrawiam Cie serdecznie i życzę milego dnia <3

  1. Pepsi Eliot 26 lutego 2019 o 09:33

   ludzie są różni, wielu z takim TSH ma już silne objawy niedoczynności, a skoro lubisz proso i nic się nie dzieje, to jedz nadal. Błonnik rozpuszczalny na jedne jelita działa szczotkując i pomagając, ale może też być tak, że jelita, wyściółka robi się w obronie własnej coraz grubsza i przez to mniej wchłania, Pięta noworodka wchłonie inną ilość olejku oregano, niż ta sama pięta za 20 lat. Kisses

 12. Agnieszka 26 lutego 2019 o 10:45

  Dziekuje Ci za odpowiedz! Czyli nawet jeśli mam takie TSH a nie inne, a dobrze się czuję, to nie musze się tym przejmować? Skontroluję je jeszcze w najbliższej przyszłości, żeby zobaczyć w jakim kierunku zmierza.
  Dobrze rozumiem, ze z jedzeniem prosa chodzi o to, ze zawiera błonnik ktory moze prowadzić do zgrubienia scianek jelita o pogorszonego wchlaniania? Ale to chyba blonnik nierozpuszczalny to powoduje? Typu otreby itp? A przecież błonnik nierozpuszczalny jest we wszystkim innym, mam na myśli warzywa i owoce.. Chciałabym zredukowac a potem odstawić gluten, a zammienniki w postaci gryki i prosa moglyby mi to ułatwić. <3

  1. Pepsi Eliot 26 lutego 2019 o 13:14

   proso zawiera obol rozpuszczalnego, też sporo błonnika nierozpuszczalnego, białka glutenopodobne, etc, ale jak Ci nie szkodzi, jedz

 13. Beatazolnowska 26 lutego 2019 o 21:12

  Droga pepsi prosze o interpretacje wynikow tsh2,218 ft3 2,59 ft4 0,81 atg0,01 atpo0,09 vitb12 62,16 sod140 potas3,88 homosysteina 8. Objawy mam takie wiecznie zmeczona ,oslabiona ciagle sie chce spac waga wzrasta obrzeki wypadanie i oslabienie włosów .prosze pomoz co dalej

  1. Pepsi Eliot 26 lutego 2019 o 21:54

   w jakiej skali podałaś witaminę B12, jakie są widełki laboratorium, bo wynik mnie zmroził

   1. Beatazolnowska 27 lutego 2019 o 08:01

    Vit b12 62,16 pg/ml a normy obok napisaneto 180-916 napisane zeza niskie co to oznacza

    1. Pepsi Eliot 27 lutego 2019 o 08:09

     Dżizas, jest bardzo źle, moim zdaniem powinnaś wziąć natychmiast zastrzyki z B12, nie żartuję, a potem lecieć na Liposomalu B12 TiB, liposomale są doustne a działają podobnie jak zastrzyk. Przy anemii megaloblastycznej nie bierze się żelaza, ale rób kurację 4 szklanek i do szklanki 2 z magnezem bierz 1 kwas foliowy G&G i 1 witaminę B6 G&G. Do śniadania 1 Greens & Fruits TiB, po sniadaniu D3+K2 TiB do ssania i 1 Omega 3 TiB.
     nie jestem lekarzem

 14. Beatazolnowska 27 lutego 2019 o 10:33

  Kuracje 4 szkl stosuje juz kawalek czasu d3ik2 tez biore . Greens fruit tez biore. Myslalam ze to cos z tarczyca bo objawy typowe doniedoczynnosci . Teraz jakosmusze ten zastrzyk z b12 wziasc czy to lekarz moze przepisac ? .

  1. Pepsi Eliot 27 lutego 2019 o 10:40

   Tak, pędź do lekarza

   1. Beatazolnowska 1 marca 2019 o 23:09

    Lekarz przepisal mi 5 zastrzyków b12 jeden na miesiac .czy to wystarczy .? Jakie suplementy dalej stosowac ? Chce odzyskac sily i chec do zycia ..

    1. Pepsi Eliot 2 marca 2019 o 07:58

     Rób codziennie kurację 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do śniadania 1 Greens & Fruits TiB, po śniadaniu 2 D3+k2 TiB , oraz 1 Omega 3 TiB.

     1. Beatazolnowska 2 marca 2019 o 21:13

      A czy ta b12 liposomalna ma stosowac i b6 i kwas foliowy .bo wczesniej pisalas aby brac . A jeszcze pytanie dotyczace tych moich wynikow z tarczycyczy stosowac plyn lugola i brac selen . Z gory dziekuje za odpowiedz

     2. Pepsi Eliot 2 marca 2019 o 22:09

      B12, kwas foliowy i B6 w takim zestawie bierze się przy wysokiej homocysteinie na obniżenie, przepraszam że nie pamiętam, czy była o tym mowa, ale spod kokpitu nie widzę całej korespondencji, zwykle pamiętam.
      Podaję Ci ogólne zalecenia przy niedoczynności tarczycy i sobie dopasujesz co masz:
      Zalecania suplementacja
      Przed śniadaniem:
      Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
      https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

      Do śniadania:
      1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
      cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

      Po śniadaniu:
      Bierz 2 tabletki D3 +K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html
      i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html ,

      Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

      Popołudniu:

      Bierz 200 mcg selenu dziennie,
      czyli 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

      Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
      i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

      KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
      kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
      Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
      Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

      Jod
      Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
      Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
      albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
      dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

      Bierz probiotyki
      https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
      Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

      Magnez
      MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
      np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

      Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
      Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

      Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

      Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

 15. Zosieńka 28 lutego 2019 o 13:57

  Pepsi, więcej podcastów <3 Sprzątam sobie a w tle Ty <3

  1. Pepsi Eliot 28 lutego 2019 o 14:38

   dzięki, robią się, będzie ich bardzo dużo

 16. Ludmiła 6 marca 2019 o 19:29

  Grzegorzadam, Pepsi, czy czytaliście Boskiego lekarza? On uważa, że ani medycyna akademicka ani alternatywna nie maja racji w odniesieniu do przyczyn chorób tarczycowych, nie znaja ich etiologii. Bo przyczyną chorób tarczycowych jest zakażenie EBV, to jest wirus, który występuje w kilku stanach, a tarczyca to bodajże trzeci. Oprócz tego oczywiście metale ciężkie. Jak wymigać się z tej choroby opisał w swojej ciekawej książce pt. ,,Uzdrawianie tarczycy według boskiego lekarza”. Pozdrowienia dla Adama…:-)

   1. Ludmiła 9 marca 2019 o 20:53

    Taaa, a myślałam, że tym razem będę pierwsza. Niestety, Pepsi zostawiła mnie daleko w tyleeee. Dzięki Ci.

 17. Ania 7 maja 2019 o 21:25

  Droga Pepsi, poradź coś.
  Trafiłam na twój blog przypadkiem, szukając informacji. Jestem osoba ogólnie zdrową, mam 38 lat, czuję się super, uprawiam dużo sportu, zawsze miałam dobre wyniki badań. Jedyne co mnie zawsze trapiło, to szybkie przybieranie na wadze, gdy tylko nie pilnowałam diety. Jem dużo warzyw, mało mięsa, ryby. Aktualnie przy 160 cm wzrostu ważę 59 kilo i nie mogę zejść niżej tej wagi, co bym nie robiła, za to potrafię przytyć dwa kilo po weekendzie odpuszczonego pilnowania diety. Zupełnym przypadkiem (siostra pielęgniarka namówiła mnie na badania tarczycy, ponieważ nasza mama ma niedoczynność) w badaniach wyszło mi tsh 10,5, ft3,ft4 w normie, usg tarczycy w normie. Zaczęłam suplementować kelp w ilości ok. 200 mcg dziennie, zamieniłam pastę na taką bez fluoru. Po dwóch tygodniach powtórzyłam badanie krwi – tsh 8,5. W piątek mam pierwszą wizytę u lekarza z tym wynikiem, obawiam się, że zapisze mi hormon tarczycy. Planuję dorzucić jeszcze selen, nie chcę brać hormonów. Planuję jeszcze po miesiącu suplementacji sprawdzić poziom tsh. Co o tym myślisz? Jak tak czytam twojego bloga, to moja dieta jest na co dzień bliska ideału – od zawsze suplementuję magnez z b6, tran, coś na stawy z pokrzywą itp.

  1. Pepsi Eliot 7 maja 2019 o 21:45

   Jeśli przeciwciała tarczycowe są w normie to takie są moje sugestie, ale nie jestem lekarzem:
   Przydałyby się te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   do 4 szklanki dodaj Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html, naturalnie reguluje hormony.

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   Bierz 200 mcg selenu dziennie,
   czyli 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

 18. Maryśka 11 maja 2019 o 11:23

  O rety! Jak genialnie i cudnie, że mogę macę dodać do IV szklanki. Ostatnio mi się i niej zapomniało, a że mam napływ „zadbaj o siebie” to chciałam do niej wrócić. Ale sama z wodą okrutnie mi nie podchodzi, do zielonej szklanki chyba będzie git!

  A pytanie jeszcze ważne, czy jak mam endometriozę (I/II stopień) i lekką niedoczynność (letrox biorę, od 3,5 roku próbując zajść w ciążę-przy bardzo kiepskim nasieniu męża (część supli z artykułu o plemnikach jadł i niewiele pomogły…))

  Czy odpuścić sobie kaszę jaglaną (w jakimś artykule tu czytałam, że tak… chyba też dotyczył tarczycy….) i ten olej lniany, który wydawał mi się być super zdrowym specyfikiem?
  Kisssy!

  1. Pepsi Eliot 11 maja 2019 o 12:36

   Niech je też macę do 4 szklanki

   1. Maryśka 11 maja 2019 o 12:43

    Ależ tempo odpowiedzi! 🙂

    No a ta jaglanka i olej lniany to radzisz wyeliminować do zera? (Tak rozumiem ten artykuł o mitach z marca) Bo to za zaletą takiej pół dochtore/pół naturalnej specjalistki od żywienia włączyłam te specyfiki na stałe do diety.
    Ale jak jej powiedziałam o Twoich czterech szklankach to się popukała w głowę, a ja czuję, że mi służą (chociaż nie minął jeszcze tydzień stosowania :)) więc działam wg swojego czuja

    Że niby jaglanka zasadowa i genialna dla całego organizmu, a olej lniany super świetny i na śluz płodny bardzo dobry 😐

    1. Pepsi Eliot 11 maja 2019 o 13:57

     Ty decydujesz, jaglanka to co innego, a olej to co innego, w oleju chodzi o to, że bywa często zjełczały, a to gorsze od transów, a jaglanka, gdy czujesz się dobrze, to możesz zadecydować, żeby jeść, chodzi o świadomość. Największą skuteczność metody poznajemy po dziecku w kołysce.

     1. Maryśka 11 maja 2019 o 13:59

      Ok. Jasna sprawa 🙂

 19. MariaMagdalena 12 maja 2019 o 20:15

  Nie żebym chciała się czepiać, ale rzepak nie jest efektem inżynierii genetycznej, tylko mieszańcem dwóch gatunków kapusty – cytuję Wikipedię: „Prawdopodobnie jest mieszańcem kapusty warzywnej (Brassica oleracea) i kapusty właściwej (Brassica rapa)”. A to całkiem co innego niż GMO – mieszańce występują se w przyrodzie całkiem naturalnie. Oleju rzepakowego jednak nie używam, bo po pierwsze nie cierpię jego smaku, a po drugie jego uprawy są lane pestycydami na potęgę – 2 razy dziennie podobno.
  Z innej beczki: już dawno temu różne mądre zauważyły, że „podobne leczy podobne” (twórca homeopatii i nie tylko on). I tu mamy na to kolejny przykład: gruszka równoważy pięknie babski system hormonalny. A jakiegoż to kształtu jest ludzka macica? Grucha jak nic. :))

  1. Pepsi Eliot 12 maja 2019 o 20:16

   tia

 20. Donretta 7 sierpnia 2019 o 15:15

  Witaj
  Mam suche gardło, przewlekły nieżyt gardła a do tego przepuklinę przełyku
  To co czuję w gardle, gula i ucisk az do odruchów wymiotnych nie da sie opisać 🙁
  Ślina po próbie przełknięcia wraca…
  Czy myślisz że 4 szklanki jakoś by mogły wspomóc moje codzienne funkcjonowanie ??

  1. Pepsi Eliot 7 sierpnia 2019 o 18:58

   mogłyby, ale musisz zacząć od daweczek, jak dla dziecka, ile masz lat, jak wygląda Twoja dieta? Masz może jakieś wyniki badań z tej listy? http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Robiłaś domowy test na zakwaszenie żołądka?

 21. tsh w ciazy 13 grudnia 2019 o 05:38

  Droga Pepsi ,ratuj prosze:)
  jestem w 11 tygodniu ciazy tsh mam 6,64, anty po- 58 ,ft3- 3.34, ft4 -1,14 anty-tg 63. Jeszcz tydzien temu tsh mialam 3,0:(((( czy to znaczy ze jestem skazana na eutyroks?? niestety do endo nie moge sie dostac bo wolne miejsca sa dopiero po Nowym Roku martwie sie bo naczytalam sie sporo zlego o niedoczynnosci w ciazy .Ogolnie czuje sie dobrze zero objawow ,prosze doradz cos bo zwariuje 🙂
  dzieki wielkie za bloga jest przeswietny !!!!!:)

  1. Pepsi Eliot 13 grudnia 2019 o 07:22

   Nawet jaakby się okazało,że trzeba wziąć hormony to przecież takie krótkie branie nie skazuje Cię na to później. Bierzesz D3 z K2? Ale powinnaś koniecznie zapytać swojego ginekologa, czy takie spowolnienie tarczycy jest bezpieczne w ciąży.Nie wariuj Kochana, luzik, wszystko będzie dobrze.<3 <3

 22. tsh w ciazy 13 grudnia 2019 o 05:41

  aha zapomnialam wybacz jest 5;40:P:P robilam rt3 ale czekam na wyniki niestety beda za 10 dni jak dobrze pojdzie to uda sie przed Swietami 🙂

 23. tsh w ciazy 13 grudnia 2019 o 09:33

  Pepsi dziekuje za szybka odpowiedz .Kochana jestes !!!
  jak najbardziej biore d3 z k2 do ssania te tib, poziom d3 mam 32 jednostki .
  zycze pieknego dnia :)))oby bylo dobrze :))) jeszcze raz dziekuje .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *