Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 711 883
172 online
42 332 VIPy

Znaczący, hamujący wpływ spiruliny na rozrastanie się raka trzustki

Spirulina i jej związki tetrapyrrolic w badaniach miały znaczący wpływ na proliferację (rozrastanie się) raka trzustki. Takie są doniesienia naukowców, którzy polecają spirulinę w postaci suplementu diety również z powodu jej chemoprewencyjnej roli. A więc kolejny punkt w temacie rzeka, czyli o dobrodziejstwach spiruliny.

Jednokomórkowy glon spirulina obok chlorelli jest jedną z najczęściej badanych żywności na świecie. W ostatnim dziesięcioleciu wykazano wiele dobrodziejstw spiruliny, o czym pisałam w oddzielnych postach.

Generalnie spirulina może poprawić funkcjonowanie mózgu, wzmocnić białe krwinki, stymulować przeciwciała, uzdrawiać wątrobę, oczyszczać z kadmu, i wiele więcej.

Spirulina może również zaspokoić Twoje niedobory wielu składników odżywczych z powodu jej niezrównanego stężenia witamin i minerałów.Jednak dzisiaj w związku z rozmową z moją czytelniczką o jej chorym ojcu, dodaję info o badaniach opublikowanych w USA jeszcze w 2014 roku w annałach Hepatologii. Które to badania sprawiają, że można jeszcze większą estymą obdarzyć spirulinę.

Opublikowano, że zawiera wiele aktywnych biologicznie związków, które mogą pomóc w leczeniu jednego z najbardziej agresywnych raków, jakim jest rak trzustki.

Czescy naukowcy postanowili określić przeciwnowotworowe działanie spiruliny, gdy zdali sobie sprawę, że zawiera duże ilości związków tetrapyrrolic. Jest to klasa związków chemicznych, które są ściśle związane z poziomem przeciwutleniaczy zwalczających raka, bilirubiny. W konsekwencji, postanowiono sprawdzić wpływ tych związków szczegółowo. Fikocyjanobilina z chlorofilu została wykorzystana w badaniu ludzkich komórek nowotworowych. Wyniki badań okazały się niezaprzeczalne. W porównaniu do grupy kontrolnej, która nie przyjmowała spiruliny wszystkie osoby, które zostały poddane działaniu spiruliny, lub jej związków tetrapyrrolic wykazały znaczącą aktywność anty-proliferacyjną. Zaś fikocyjanobilina z chlorofilu okazała się najbardziej skutecznym związkiem.

Źródła: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/ 1, 2, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/ 3

Podsumowując, spirulina i jej związki tetrapyrrolic miały znaczący wpływ na proliferację raka trzustki. Takie są doniesienia naukowców, którzy polecają spirulinę w postaci suplementu diety również z powodu jej chemoprewencyjnej roli.

Chemoprewencja z Wiki:

jest to stosowanie naturalnych lub syntetycznych substancji w celu zahamowania, odwrócenia lub opóźnienia procesu kancerogenezy. Chemoprewencję realizuje się poprzez zapobieganie przekształcania rozwijającego się nowotworu łagodnego w nowotwór złośliwy[. W przeciwieństwie do chemioterapii, chemoprewencja przede wszystkim hamuje inicjację i promocję.

Wpis o soku z gorzkiego melona i raku trzustki

owocek

(Visited 5 947 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar Klaudia 23 czerwca 2017 o 11:26

  Dygresja. Co myślisz, Pepsi, o olejkach eterycznych w celach podniesienia wibracji i leczniczych?

  1. avatar Jarmush 23 czerwca 2017 o 18:46
 2. avatar Paweł 23 czerwca 2017 o 12:38

  „W porównaniu do grupy kontrolnej, która nie przyjmowała spiruliny ” … a te osoby które przyjmowały spirulinę to ile jej przyjmowały dziennie ?

 3. avatar jabcok 23 czerwca 2017 o 13:06

  mam spiruline od Ciebie te zielone tableki ale nie wiem za brdzo kiedy to najlepiej jeść i po ile sztuk żeby działało najlepiej, oczywiśćie nie wiem na co bym ją jadł ale chciałbym testowo ja wypróbowac 🙂 później chlorella pójdzie pod kątem oczyszczenia jakichś tam ewentualncyh metali

  1. avatar Jarmush 23 czerwca 2017 o 18:38

   6 gramów spiruliny, po 3 gramy przed śniadaniem (kwadrans) i 3 gramy przed lanczem. Nie bierz w późniejszych godzinach, czyli nie do kolacji

 4. avatar Shan 23 czerwca 2017 o 13:43

  Jakie niedobory musze uzupełnić jeśli mam krwawienie z dziasel/ zapalenie dziasel? Dziękuję za odpowiedź!

  1. avatar Jarmush 23 czerwca 2017 o 18:36

   witamina C wydaje się najważniejsza

  2. avatar Niki 23 czerwca 2017 o 20:09

   i krzem!

 5. avatar Bydy 23 czerwca 2017 o 14:17

  „Spirulina i jej związki tetrapyrrolic w badaniach miały znaczący wpływ na proliferację (rozrastanie się) raka trzustki” a nie na anty-proliferacje? bo to brzmi jakby spirulina wpływała na rozrastanie się raka trzustki :O

  1. avatar Jarmush 23 czerwca 2017 o 18:35

   przeczytaj tytuł posta, wszystko wyjaśnia

 6. avatar grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 14:35

  Matka 4 etap raka trzustki
  https://ted.earthclinic.com/cures/pancreatic-cancer.html
  Czy potrzebny jest glukometr odpowiedź brzmi: tak.”
  Ted

  1. avatar Teresa 20 stycznia 2023 o 21:09

   Odnośnie komentarza link matka ma raka trzustki Jest w linku komentarz Ted Bangkok Tajlandia, czy to jest lekarz , jakiś może kontakt

   1. avatar Pepsi Eliot 20 stycznia 2023 o 22:43

    on jest naturopatą z zamiłowania, coś tak jak ja, sam się leczył, to jest duża i działająca od ponad 20 lat strona: https://www.earthclinic.com

 7. avatar vivienne 23 czerwca 2017 o 19:08

  Trochę obok tematu ale bardzo chciałabym prosić Was Pepsi i Grzegorzadam o opinię. Wykonałam biorezonans, chciałam głównie uzyskać informacje odnośnie pasożytów, wyszło wiele informacji:
  – zbyt niski poziom przeciwciał na pasożyty w pęcherzyku żółciowym- co to oznacza? słaba ochrona?
  – obniżona zawartość tlenu we krwi-pasożyty odjelitowe- ? (popijam zakwas buraczany i sok z kiszonej kapusty ale szału z regularnością nie ma)
  – obniżona gęstość mineralna kości i podwyższony współczynnik osteoporozy
  – niedobory – żelazo, selen,potas
  – niedobór biotyny
  – toksyczne pozostałości pestycydów- zawyżone!
  – podwyższony ołów
  – niedobór kolagenu
  – niedobór B3- czy może być związane ze skurczami mięśni?- myślałam (i suplementowałam) że wyjdą niedobory magnezu a ten akurat w normie
  Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Mam Greens&Fruits (i przyznaje bez bicia że tylko to biorę regularnie…), D3+K2, Spiru, 4 greensa, fioletową kukurydzę, Maca, Q10, Ashwaganda, Vit C, MSM, chlorek magnezu (stosuję zewnętrznie oliwkę magnezową)
  Jak to sobie sensownie rozłożyć, żeby się nawzajem nie zwalczało i miało największą skuteczność? Proszę, pomóżcie

  1. avatar Jarmush 24 czerwca 2017 o 07:23

   Greens & FRuits kuracja po 1 do śniadania, obiadu i kolacji. następne opakowanie już tylko do śniadania. Spirulina 4 gramy przed lanczem.Chodzi o to, aby nie przed kolacją. Płaska łyżeczka chlorku magnezu do szklanki wody z cytryną. Wypij w godzinach rannych. Do śniadania razem z G&F Witamina C, MSM, Q10. Zielony szejk: bierzesz pół selera naciowego, lub pęk zielonych liści (jarmuż, szpinak, pietruszka, co tam masz) i miksujesz z wodą z łyżeczką 4 greensa, dodajesz wody i wypijasz po treningu rano. Druga szklanka szejka jest już znacznie smaczniejsza i składa się z bananów (potas!), łyżeczki macy, łyżeczki fioletowej kukurydzy, jakiegoś owoca sezonowego pysznego, miksujesz, dolewasz wody i wypijasz koło południa.
   Ashwaghanda łyżeczka wieczorem z wodą, czy z bio zieloną herbatą bez kofeiny. Zawsze wieczorem bo wycisza, uspokaja.

   Gdy dokupisz selen G&G to bierzesz 1 kapsułę koło 17 wraz z witaminą C i E G&G i robisz sobie plamę z jodu pierwiastowego na nadgarstku, ponawiasz suplementację przez skorę, gdy plama znika.
   <3

   1. avatar Olivka 24 czerwca 2017 o 08:15

    Dlaczego Spirulina nie przed kolacja?

   2. avatar vivienne 24 czerwca 2017 o 19:29

    Pepsi bardzo bardzo Ci dziękuję! Tak, plamy z jodu już robię od pewnego czasu, znikają dość szybko bo w mniej niż 2 godziny, więc robię nadal. Myślisz, że sodę lub WU też włączyć?
    W końcu wiem co z czym i kiedy brać
    <3

    1. avatar Jarmush 24 czerwca 2017 o 20:59

     możesz włączyć

  2. avatar grzegorzadam 24 czerwca 2017 o 11:36

   zbyt niski poziom przeciwciał na pasożyty w pęcherzyku żółciowym- co to oznacza? słaba ochrona?”

   Tak.
   Co zalecili po biorezonansie?
   Jakie wirusy i grzyby zbadali?
   Jaki poziom wit D?
   Jaki kolor i ph moczu?

   1. avatar vivienne 24 czerwca 2017 o 19:46

    Zlecili dużo probiotyków- piję zakwas buraczany i sok z kiszonej kapusty, teraz tym bardziej muszę tego pilnować. Nie mam problemów z zabarwieniem moczu po burakach.
    Wirusy, grzyby- badali ale tu wychodziły dopuszczalne normy wiec nie mam tego teraz w wydruku (dostalam wydruk oceny kompleksowej gdzie sa tylko nieprawidlowosci), tak samo nie widzę na tych kartkach poziomu wit D :((( chociaż ze wzgledu na problemy z kośćmi które wyszły zalecili dużą dawkę D, mówili o zaniżonych normach w PL,i żeby suplementowac 4-7 tys j. (a nie do 2 tysiecy jak lekarze zalecaja)
    Mocz słomkowy, pH bede mogla dopiero zbadac jutro, nie mam teraz przy sobie pasków. Zbadam koniecznie

    1. avatar grzegorzadam 25 czerwca 2017 o 04:21

     Zbadaj poziom D sama.

    2. avatar grzegorzadam 25 czerwca 2017 o 04:22

     Wirusy, grzyby- badali ale tu wychodziły dopuszczalne normy ”

     ?

     1. avatar Viviene 26 czerwca 2017 o 06:08

      Grzegorzadam, pH moczu miedzy 5-6.
      Yyyy idiotycznie napisałam, wirusy, grzyby- nic konkretnego nie wyszło po prostu. Dwa lata temu chorowałam na ziarnicę złośliwa i niestety- chemio i radioterapia… co prawda przyjmowałam podczas tego okresu duże dawki wit C- Ok 15-20 gram dziennie, wykluczylam cukry. Chyba dzieki temu udało mi sie przez cały czas utrzymać wtedy dość dobre wyniki i samopoczucie, lekarze byli w szoku. Niestety teraz wiem jakie spustoszenie w organizmie mi to wyrządziło. czy organizm jest wyniszczony jeszcze po tym czasie? Układ odpornościowy? I ten ołów?

     2. avatar grzegorzadam 26 czerwca 2017 o 06:41

      pH moczu miedzy 5-6.”

      Wiesz , że szału nie ma? … A To podstawa!
      http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
      http://www.pepsieliot.com/krotka-kuracja-leczenia-raka-prostaty-wg-vernona-johnstona/

      Poziom wit. D?

      ”wit C- Ok 15-20 gram dziennie, wykluczylam cukry. Chyba dzieki temu udało mi sie przez cały czas utrzymać wtedy dość dobre wyniki i samopoczucie, lekarze byli w szoku. ”

      Dobrze, że to robiłaś, poczytaj o tym po chemii, ona cały czas w tobie jest!
      http://www.pepsieliot.com/eliminacja-metali-ciezkich-i-dlaczego-akurat-weganie-powinni-sie-odtruwac/

    3. avatar grzegorzadam 26 czerwca 2017 o 06:46

     zalecili dużą dawkę D, mówili o zaniżonych normach w PL,i żeby suplementowac 4-7 tys j. ”

     Jakieś żarty, potrzebujesz 20-30 tys. I.U dziennie, nawet więcej, żeby szybko wskoczyć na poziom 100-120 ng/ml.
     https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiJm5eRqZPUAhXDuhQKHXqPBPMQFggkMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.pepsieliot.com%2Fdownload%2Fs273efv743d%2FWszystko%2520o%2520Witaminie%2520D%2520by%2520Pepsi%2520Eliot.pdf&usg=AFQjCNE0hi_vHyQ7usbLudMnUtvWD9pVNQ&sig2=K7augiTjejSNFLkySQhcUw

     Ziarnica może być, (jest) odpasożytnicza:
     ”chlamydia (rzęsistek)
     Ziarnica, ziarnica złośliwa, zapalenie spojówek, jaglica (egipskie zapalenie oczu), zapalenie stawów, zapalenie cewki moczowej, poronienia, bezpłodność, dysplazja szyjki macicy, zawały, ropiejące oczy, cukrzyca.”

     Zrób biorezonans ze wskazaniem na wirusy i pasożyty dobry na cito.

 8. avatar dystopia 23 czerwca 2017 o 21:30

  Pepsi, mam pytanie odnośnie greens&fruits TiB, a konkretnie Lactobacillus Acidophilus. nie znam się na składach, więc chciałam zapytać, czy dużo jest tego zawartość? używałam dwóch synbiotyków, osłonki dla dzieci, która była dla mnie super oraz zwykłego synbiotyka w tabletkach, który powodował wzdęcia i zaparcia. ten pierwszy nie miał w skłądzie Lactobacillus Acidophilus, a drugi tak (0,74 x 109 CFU). wyjeżdżam za granicę do pracy i wiem, że nie będę mogła tam zbyt dobrze jeść, zastanawiam się nad kupnem G&F, ale jeśli to ilość LA jest taka, jak w synbiotykach, to chyba jednak zrezygnuję i muszę szukać czegoś innego. będę wdzięczna za odpowiedź.

  1. avatar Jarmush 24 czerwca 2017 o 06:57

   masz podane ilości

 9. avatar Matkapolka 24 czerwca 2017 o 00:26

  Kochani zastanawiam sie co mi jest. Od jakiegoś czasu mam wstręt do jedzenia. Na sama myśl, ze miałabym cos zjeść zaczyna mnie mdlic i zaciska mi sie żołądek i przełyk. Jako ze wiem, ze musze jeść i naprawdę bardzo nie chce schudnąć juz nawet kilograma, bo wiem, ze go pozniej nie odrobię, przymuszam sie do jedzenia, czasem mam ochotę sie rozpłakać nad talerzem, wsadzam do ust kęs i staram sie go jak najszybciej przeżuć i przełknąć.
  Szykuje dzieciom posiłek i nie wzbudza we mnie emocji dopóki nie pomyśle, ze tez zjem. W momencie zaciska mi sie żołądek. W efekcie jem mniej niz kilkuletnie dzieci. Po 1ciazy schudłam do 45kg(przy moim wzroście i budowie wyglądam poprostu szczupło,nie wychudzona(tylek i nogi chude)). 1Dziecko darło sie non stop, wiec leżałam i karmiłam, nie miałam czasu ani nie myślałam o jedzeniu, schudłam do 45kg(po wyjeździe do uk i stresie na pewno było jeszcze troszkę mniej).2 dziecko jest 2lata młodsze, po urodzeniu spijało ze mnie ogromne ilości mleka, jadłam w miarę, ale dosc szybko schudłam do 45kg pomimo, ze starałam sie pozostać przy 50. W trzeciej ciazy znow ładnie przybrałam, wyniki krwi itp. zawsze dobre. Od początku staram sie nie chudnąc, ale waga pomału spada.dziecko od zawsze jadlo niewiele, wiec mnie tak bardzo nie wysysało. Jednak kiedy miesiac temu przestałam karmić pojawiło sie to uczucie odrzucenia od jedzenia :/
  Język mnie szczypie, ma niewielkie pęknięcia, do tego jest biały.
  Łykam rożne witaminy greens&fruitd,D3, wit.C, jod. Nie wiem co mam ze sobą zrobić.
  Tak sie cieszyłam z mojego tylka i nóg po ciazy, a tu znowu to samo, twarz sie robi kanciasta i brzydka, sińce na nogach, a ja sie tylko martwię.

  1. avatar Pasożyty 24 czerwca 2017 o 06:52

   najpierw zacznij od biorezonansu i załatw pasożyty. Kuracja prawdopodobnie nie będzie dozwolona podczas karmienia. Jeśli są pasożyty, to świetne suplemenety głównie je karmią.Pasożytyzwykle nie znoszą chlorofilu, wszystkiego co zielone,zrob sobie rano odżywczego szejka, dużo liści jarmużu bio, albo szpinaku, albo seler naciowy bio zmiksuj z 1 łyżeczką 4 greensa this is Bio i 2 kopiatymi łyżeczkami Hemp protein This is BIO, płaską łyżeczką jabłczanu magnezu TiB dodaj wody i szybko wypij. Będziesz mega odżywiona, a pasożyty nie. Jedz w takim razie mało ale mega treściwie. Zmiksuj sobie banana z łyżeczką acai berry This is BIO i jakimś pysznym owocem. Jaki masz teraz poziom 25(OH)D? Na 5 dni przed badaniem odstaw D3. Bierz jod pierwiastkowy p(płyn Lugola z apteki) przez skórę. Nie martw się.Jedz pół szkalnki kiszonej kapusty codziennie, zakwaszaj żołądek wodą z łyżką octu jabłkowego.

  2. avatar grzegorzadam 24 czerwca 2017 o 11:33

   Język mnie szczypie, ma niewielkie pęknięcia, do tego jest biały.”
   Grzybica.

   ”sińce na nogach,”
   Podobnie lub inne.
   Braki kolagenu, krzemu, boru.

   jaki kolor i pH moczu?

   1. avatar Matkapolka 25 czerwca 2017 o 22:34

    Mocz koloru jasnego, pije duzo wody z solą lub kw.askorbinowym/ask.sodu.
    Jak sie pozbyć tej grzybicy? Woda utleniona wewnętrznie?
    I jak sie odrobaczyc? Próbował ktoś z was Vernicadis? Myśle także o odrobaczeniu dzieci w tym 11miesiecznego. Pisałam z ms temu z tobą Grzegorz o synku, ze ma egzeme nie rośnie i byłam z nim w szpitalu w UK, ale nie wytrzymałam i wyszłam, chcieli mi go operować.. (pod artykułem „Co ma wspólnego egzema, ocet jabłkowy…”). Otoz dziecko w ostatnim miesiącu nie przybrało i nie urosło. Jest coraz niżej pod siatka centylowa, a lekarz poza sterydem,badaniem krwi i zmiana mleka nie robi nic :/ zasugerowałam ostatnio pasożyty, to zrobił na mnie wielkie oczy”ale czemu tak myslisz? Ale skad miałby to mieć?to na pewno nie jest powód!”.
    Biorezonans zrobimy w sierpniu w Polsce, ale do tego czasu musze cos zrobić, bo jak nie ja, to kto?
    Paski musze kupić, wit.D3 zbadam, No i szykują sie zakupy u Pepsi :*

 10. avatar kj 24 czerwca 2017 o 07:40

  Choruje na hasimoto.niestety lekarz konowal.po lekach zero roznicy.ferrytyna 8:/ jaki najlepiej zrobic test na alergie/nietoler. pokarmowe?

  1. avatar grzegorzadam 24 czerwca 2017 o 12:32

   @kj

   Nie na alergie!
   Na wirusy i pasożyty, grzyby!

   1. avatar kj 24 czerwca 2017 o 15:51

    Dzieki.czyli biorezonans?jakis konkretny?

    1. avatar grzegorzadam 24 czerwca 2017 o 16:17

     Konkretny, z doświadczonym diagnostą.

     1. avatar kj 24 czerwca 2017 o 17:05

      Jak kogos dobrego znalezc nie majac o tym pojecia.ktos,cos?okolice katowic,bielska?

     2. avatar grzegorzadam 24 czerwca 2017 o 19:03

      Tychy, dr Stasiak, dłuuugie kolejki.

     3. avatar Matkapolka 25 czerwca 2017 o 22:46

      Mi polecono w Bielsku Bicom na wesołej u Kopiasz. Albo Pyskowice Ewa Gorol. Ja sie wybieram do BB, po opinii o tym jak u dziecka zniknęła alergia i od 5lat je wszystko 🙂 na pewno maja wieloletnie doświadczenie.

 11. avatar Sylwia 24 czerwca 2017 o 11:18

  Pepsi, mam podobny problem, jak moja poprzedniczka – nie mam ochoty jeść. Pasożytów nie mam, biorę D3, K2 4green, jabłczan mg, cynk, kolagen, Twoją spirulinę, chlorellę, trawę pszeniczną i jęczmienną, krzem – poziewnika napar, b3, na lodowate ręce i nogi, lizynę na notoryczną opryszczkę, są przeleczone jelita z dysbiozy i … nie jest dealnie :-(. Paznokcie sypią się nieprawdopodobnie!!! Co zrobić, by to zatrzymać. Biorę hormony – mam zaburzenia. Coś i tak nie gra, jak ułożyć sobie dzienny plan supli i wartościowych posiłków. Pszenica i mleko są usuniète z mojego życia. Pomóż,

 12. avatar Olivka 24 czerwca 2017 o 13:12

  Pepsi dlaczego Spirulina nie przed kolacja?

  1. avatar Jarmush 24 czerwca 2017 o 15:25

   alg nie bierze się wieczorem raczej

   1. avatar Olivka 24 czerwca 2017 o 15:35

    A jakos zawsze rano biore znaczy dobrze, super, dziekuje.

 13. avatar grzegorzadam 24 czerwca 2017 o 13:27

  Pasożytów nie mam”

  ”lizynę na notoryczną opryszczkę”
  A więc masz, i to nie tylko to.

  ”są przeleczone jelita z dysbiozy i … nie jest dealnie :-(. Paznokcie sypią się nieprawdopodobnie!!! Co zrobić, by to zatrzymać. Biorę hormony – mam zaburzenia. ”

  Nie przeleczyć, a wyleczyć!
  Hormony nic tu nie pomogą, znajdź przyczynę:
  http://www.pepsieliot.com/pocalunki-moga-powodowac-hashimoto-wirus-epsteina-barra-takiego/
  http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

 14. avatar maartiina 26 czerwca 2017 o 18:55

  Przepiękny kolor tej spiruliny na pierwszym zdjęciu! Chciałoby się w niej wytarzać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum