Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
204 581 246
146 online
30 492 VIPy

Znasz tabele analiz pokarmowych Berga? Co zakwasi ciało, a co usunie śluz?

A więc skropić cytryną i odstawić do nasączenia na 10 minut

Talerze wyłożyć chrupkimi liśćmi sałaty (wszystko organiczne), na nich warstwę coleslawa, następnie warstwę szpinaku, a na wierzchu warstwę marchwi. I już masz piękny alkalizujący posiłek na diecie bezśluzowej, do wyjścia z małego głoda.

Zaśluzowane, zaflegmione ciało, nawet miejscami zaropiałe, prosi się o śluzowe guzy, które zamieniają się w rakowe. A więc może ciesz się z kataru i wyprowadzanego śluzu z ciała, bo tego wymaga higiena długiego życia w zdrowiu.

Im wyższe właściwości wiązania kwasów ma dany pokarm, tym bardziej wartościowy jest dla usuwania śluzu z organizmu. Czarna rzodkiew ze skórką, gdy jest na nią sezon, szpinak, mniszek lekarski czy koper są doskonałymi „szczotkami” dla naszych wnętrzności.

Pijak ma szansę dożyć późnego wielu, żarłok nigdy.

 • Wyjątkiem jest piwosz, bo piwo (pomijając portera i ale) jako jedyny alkohol nie ma żadnych właściwości wiązania kwasów, wręcz przeciwnie, jest kwasotwórcze (0,24%). Oczywiście nie stało nawet obok wołowiny (38,61%), która jest najbardziej zakwaszającym ciało pokarmem, tym samym stając się najbardziej zaśluzowującym. Sorki, na pierwszym miejscu jest żółtko jaja (51,83%!).
 • Ze zbóż tylko pumpernikiel z lekka wiąże kwasy. Na tabeli zbóż biały ryż (17,96%) najbardziej zakwasza, czyli zaśluzowuje ciało.
 • Ostrygi jako jedyne wiążą kwasy wśród ryb i owoców morza.
 • Z warzyw korzeniowych artystką zdrowia, odśluzowywasia ciała jest nie do pobicia czarna rzepa (ze skórką), potem szpinak, potem pauza i zielone liście mniszka lekarskiego. Potem trochę przerwy i wybijają się pomidory i zielony ogórek, a potem reszta. Ale wszystko na plus dla Ciebie, za wyjątkiem brukselki (13,15%), która nie wiedzieć czemu jest kwasotwórcza. Nienawożona brukselka dzika już nie.
 • Orzechów tylko kokos na tak, na ok.
 • Z ziaren/strączków/inne tylko soja na tak i grzyby, oraz yyy… trzcina cukrowa (pewnie chodzi o odśluzowujący cukier gronowy). *

* Tabele analiz pokarmowych Ragnara Berga pokazujące negatywne i pozytywne właściwości żywności w %. Przedstawiają jak wiele kwasu (śluzu) produkuje dany pokarm, oraz procent soli mineralnych specjalnego rodzaju (najczęściej zasadowych) dla neutralizacji tego kwasu

4 szklanki nawadniają, wyprowadzają toksyny, mają właściwości antyzapalne, dotleniające ciało, alkalizują i odciągają Cię od yyy… wczesnego śniadania zaraz po przebudzeniu.

Rano TYLKO płyny!

Setki ciężkich przypadków wyleczono tylko samym „postem śniadaniowym”, bez wprowadzania innych istotnych zmian w diecie. Wyobraź sobie Włocha, czy Francuza, który po obfitej, długiej kolacji, zaraz z rana rzuca się na jedzenie. Rano powinnaś, powinieneś wejść w stan całkowicie odmienny od snu. Aktywność, nawadnianie, 4 szklanki, ruch. Jak zwierzę, które krząta się za pożywieniem, nie mając go podanego do lodówki.

Wole

Według TMC dolegliwości, które w terminologii medycyny zachodniej nazywane są niedoczynnością tarczycy, są rezultatem niedoborów Yang oraz deficytu energii życiowej Qi śledziony, nerek oraz wątroby. Niedobory te powstają w wyniku stresu, nieradzenia sobie z emocjami, przepracowania, fatalnej diety, zewnętrznych czynników środowiskowych lub genów.

Wilgoć jest dominującym czynnikiem chorobotwórczym.

Niedobory Qi powodują jednoczesne osłabienie Yang, a kiedy osłabienie Yang utrzymuje się przez dłuższy czas, wówczas pogorszeniu ulega także Yin.

w didaskaliach

Tradycyjna Medycyna Chińska leczy niedoczynność tarczycy przede wszystkim ziołami, ale także przy pomocy akupunktury lub moksowania odpowiednich punktów.

Z kolei mój program pomocowy powstał na podstawie opracowań lekarzy holistycznych, którzy cały czas obserwują swoich pacjentów (przede wszystkim pacjentki) w klinikach i wyciągają naturalne wnioski. Nie upierają się przy metodach, które wydawały im się kiedyś najlepsze.

Sama intuicyjnie nikomu nie zalecałam selenu w jakiejkolwiek większej dawce, zanim nie zbada się poziomu tego mikropierwiastka w surowicy. Rzeczywiście po czasie okazało się, że naturopaci ci zweryfikowali zalecenia do dawek podstawowych (kiedyś znacznie większych). Skutkiem czego, kobietom „leciały” włosy nie tylko z powodu niedoczynności, a nadmiaru selenu.

Uważka

Przedawkowania selenu jest niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia!

A co do najlepszej diety

Zmiana musi zostać przeprowadzona koniecznie na podstawie obecnej diety osoby niedomagające na zdrowiu i na początek zalecania jest tylko DROBNA ZMIANA w kierunku poprawy sposobu odżywiania.

w didaskaliach

Popularne sposoby na „odśluzowanie” ciała za pomocą kaszy jaglanej, raz, że nie nadają się przy niedoczynności tarczycy, gdyż wszelkie odmiany prosa szczególnie nie są wskazane.

A dwa, że na tabeli Ragnara Berga jak byk stoi, że jagla (millet) jest AC, czyli KWASOTWÓRCZA.

Krótka głodówka jest najbardziej precyzyjną domową diagnozą.

Tak naprawdę nie istnieje żadna przewlekła chorób, ani nawet zaburzenie, ani niezdrowy objawi ani symptom, ani odczucie, których prawdziwej natury nie dałoby się wytłumaczyć i zobaczyć, jako miejscowego zatoru czyli „zapchania” organizmu przez śluz i jego toksyny. Większość śluzu nieustannie dostarczana jest z Twojej przewlekłej rezerwy odchodów, w żołądku i jelitach, a szczególnie w jelicie grubym.

To z jelita grubego czerpie zaopatrzenie w siłę rozrostu każdy objaw chorobowy i osłabienie w każdym przejawie

Wole i inne

Wole jest składowiskiem Natury dla olbrzymich ilości zanieczyszczeń, stworzonym po to, aby uniemożliwić im przeniknięcie do krwiobiegu.

Jak myślisz co się zbiera i dlaczego w opuchniętym węźle chłonnym? Właśnie odpady komórkowe, które limfa podrzuca do węzła, żeby nie dostały się do krwi. Odpady wraz z moczem powinny wydostać się na zewnątrz ciała. Tak jak odpady metabolizmu powinny zostać wydalone wraz z kałem.

Wrzód to w sensie ścisłym, wole, tylko usuwanie zanieczyszczeń odbywa się na zewnątrz. Możesz zobaczyć zagęszczony śluz i ropę.

Choroby wątroby i nerek podobnie. Narządy te mają konstrukcję gąbczastą, a funkcjonują na zasadzie fizjologicznego sita. Łatwo więc ulegają zapchaniu się klejącym śluzem.

Wkrótce poznasz „Magiczne lustro”, czyli jak postawić prawdziwą diagnozę niezdrowia, jeśli tylko zauważyłaś, zauważyłeś spadki mocy własnego ciała. Wbijaj na bloga, zapisz się na newslettera, są inne profity:)

(Zakamuflowane głodówki w dzisiejszym livie)

owocek

Źródła:


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej NIGDY nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 412 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. KasiaKasia 15 maja 2021 o 15:53

  Droga Pepsi, pomóż mi jakoś, bo nie wiem, co robić 🙁 Mam powikłania po Covidzie – nie jestem w stanie jeść mięsa i jajek, bo przeraźliwie mi śmierdzą. Zapach i smak nie do opisania. Tyle, że to były moje jedyne źródła białka. Choruję na endometriozę, więc nabiału nie jem, strączków też nie. Z czego brać białko? Przecież z warzyw tyle nie uzupełnię. Czy mogłabyś mi doradzić, co mam robić? Będę bardzo, bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie, Kasia

  1. Pepsi Eliot 15 maja 2021 o 17:54

   4 Greens This is BIO< Jarmuż This is BIO , Hemp Protein This is BIO sałatki i uzupełnisz <3

   1. KasiaKasia 15 maja 2021 o 18:38

    I można tak codziennie? Jarmuż, szpinak i brokuły już codziennie piję od dłuższego czasu. Po 4 Greens mam niestety za każdym razem ogromny wysyp stanów zapalnych na twarzy (to nie wina spiruliny i chlorelli, bo codziennie jem i wszystko ok). A mam jeszcze pytanie – staram się ograniczać gluten i szukam czegoś do wypieku chleba. Czy mąka migdałowa naprawdę jest szkodliwa i nie można z niej piec? Mam się przy endometriozie bać tych prozapalnych Omega 6?

    1. Pepsi Eliot 15 maja 2021 o 19:42

     Ja codziennie jem, to przecież pokarmy, ludzie całe życie jedzą codziennie chleb z masłem. Co do 4 greens to pewnie trawy na Ciebie tak dzialają, wiec jedz tylko spiruliny i chlorellę This is BIO i resztę.
     Nie siedzę w temacie pieczenia, od 10 lat jestem na surowym. czasami coś przetłumaczę, jak mnie zainteresuje artykuł, ale to nie moja domena. Chleb upiecz z mąki gryczanej.

     1. KasiaKasia 15 maja 2021 o 20:36

      Dobrze, dzięki. A napiszesz mi jeszcze, ile tego Hemp Protein jeść?

     2. Pepsi Eliot 16 maja 2021 o 07:36

      Łychę dużą dodaję do 4 szklanki

 2. Marzena 15 maja 2021 o 18:50

  Proszę mi poradzić jak pozbyć się cysty na piersi? Jaki detoks zastosować?

  1. Pepsi Eliot 15 maja 2021 o 19:39

   Można probować, można zmniejszać, https://www.pepsieliot.com/diety/4273/dwie-przyczyny-powstawiania-torbieli-w-piersiach-i-jak-sie-ich-pozbyc.html
   znajdziesz też inne artykuły, wpisz w szukałkę

  2. jaros 16 maja 2021 o 16:06

   trzeba zastosowac kuracje boremlyzeczka 6gramboraksu na litr wody i pijemy 15/20mltakiegoroztworu azdoznikniecia

 3. melka 16 maja 2021 o 08:51

  Peps, czy wodę, w której moczę pestki+suszone owoce jagodowe, odlewać, czy konsumować? 🙂

  1. Pepsi Eliot 16 maja 2021 o 19:01

   wylać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum