Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 010 408
70 online
39 239 VIPy

Zwykła kurkuma jest podobno w stanie wyleczyć wrzody żołądka w ciągu miesiąca

W nocy nadbiegła sąsiadka, że mąż ma bóle w prawej pachwinie promieniujące na biodro, a oprócz tego odczuwa dziwną słabość w okolicach serca, lekkie nudności, oraz mrowienie lewej połowy ciała, łącznie z twarzą i stopą. Ale też pod żadnym pozorem nie chce się zgodzić na wezwanie pogotowia (wyluzuj, pogotowie i tak zostało wezwane).

Oczywiście należało ustalić, czy to nie atak wyrostka robaczkowego, a przy okazji zawał serca. Zaczęłam od serca i natychmiast podałam delikwentowi 1 łyżeczkę jabłczanu magnezu z wodą (sąsiad ma skłonności do rozwolnień, dlatego nie chlorku), z sokiem z cytryny (1/4), oraz kazałam popić tą miksturą 1 kapsułkę folianów i 1 witaminę B6. Oraz oliwę magnezową (chlorek magnezu rozrobiony w proporcjach 1:1 z czystą wodą), delikatnie wmasować w klatkę piersiową i w pachwinę też.

W ciągu 10 minut nastąpiło yyy… absolutne uzdrowienie. Co dziwniejsze, zniknął też ból pachwiny, który pojawił się o kilka godzin wcześniej niż problemy z sercem i krążeniem.

To, jakby ktoś miał jeszcze wolty, czym jest magnez dla tkanek.

Drugie cudowne uzdrowienie, którego dokonałam odbyło się dzisiaj, gdy inna żona przyniosła wyniki męża świadczące o tym, że ma (mąż) wirusowe zapalenie wątroby typu B. W tym czasie chory patrzył na mnie smutno, wzrokiem pozbawionym nadziei.

Po zapoznaniu się z wynikami stwierdziłam kategorycznie, że nie świadczą o tej chorobie, a wręcz przeciwnie, że NIE MA wirusowego zapalenia wątroby typu B. Okazało się, że zdenerwowana, ale piękna kobieta źle zinterpretowała znaki mniejszości i większości.

Uzdrowiłam męża z ciężkiej choroby błyskawicznie:) A więc 2 cudowne uzdrowienia w ciągu 12 godzin, czyli po 1 na 6 godzin, czyli 0,5 uzdrowień na 3 godziny, co oznacza ćwiartkę uzdrowień na 2 godziny lekcyjne.

No dobra skończę z tym, bo widzę, że mnie wciąga.

Jest też konkluzja:

Magnez i czytanie ze zrozumieniem, to skuteczne metody alternatywnego leczenia

Ale w sensie ścisłym chciałam napisać o kurkumie i jej potencjale antywrzodowym o czym NIE MÓWI SIĘ ZBYT CZĘSTO. Bo może się nie wie. Owszem, jest ważnym składnikiem pierwszej szklanki w oczyszczających 4 szklanek.

Kurkumina, czyli składnik czynny w kurkumie ma ogromną ilość spowinowaceń leczniczych i prozdrowotnych

 • W tym zarówno poprawę czynności naczyń krwionośnych, poprzez zmniejszanie stanów zapalnych, jak i nomen omen zmniejszanie ryzyka choroby serca (1, 2, 3).
 • Na podstawie badań na zwierzętach, kurkumina wydaje się mieć ogromny potencjał terapeutyczny, zwłaszcza w zapobieganiu uszkodzeń spowodowanych przez infekcję H. pylori.
 • Może również pomagać w zwiększaniu wydzielaniu śluzu, skutecznie chroniącego wyściółkę żołądka przed drażniącymi ją agresorami (4).

Ograniczone badania zostały przeprowadzone również u ludzi. W jednym badaniu 25 uczestników otrzymało 5 razy dziennie po 600 mg kurkumy.

 • Zaledwie 4 tygodnie później, wrzody zagoiły się u 48% uczestników.
 • A po dwunastu tygodniach 76% uczestników nie miało już wrzodów (5).

W innym badaniu osobom z pozytywnym wynikiem na H. pylori podawano po 500 mg kurkumy 4 razy dziennie.

 • Po 4 tygodniach leczenia 63% uczestników nie miało już wrzodów.
 • Zaś po ośmiu tygodniach ilość ta wzrosła do 87% (6).

Jednak potrzebne są dalsze badania, bowiem w przytoczonych eksperymentach nie wykonano prób z placebo.

Tak czy siak wysnuję kolejną konkluzję na dzisiaj, że kurkuma (tak naprawdę chodzi o zawarty w niej czynny związek kurkumina) może chronić błonę śluzową żołądka i skutecznie pomaga leczyć wrzody, o czym właściwie się nie wie.

Jest też chelatorem żelaza, o czym się już trochę słyszało.

owocek

Referencje/badania:

 • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12676044
 • (2)ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23146777
 • (3) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22481014
 • (4) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3731878/
 • (5) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11485087 (
 • 6) medwelljournals.com/abstract/?doi=psres.2011.25.28

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO

Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 29 824 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Feme 16 listopada 2018 o 13:36

  Jak dawkować kochana?

 2. avatar Magda 11 listopada 2019 o 22:49

  Pepsi/ można pić kolagen z sokiem z grejpfrutów?

  1. avatar Jarmush 12 listopada 2019 o 06:39

   można

 3. avatar Libelula 12 listopada 2019 o 09:28

  „W tym czasie chory patrzył na mnie smutno, wzrokiem pozbawionym nadziei.”
  „Okazało się, że zdenerwowana, ale piękna kobieta (…)”
  Aż sie zaśmiałam?
  Bez tych cudnych wstawek ten tekst nie byłby taki sam ?

  1. avatar Jarmush 12 listopada 2019 o 11:51

   😀

 4. avatar Dominika 12 listopada 2019 o 20:41

  Kochana Pepsi.
  Dziś nie mam pytań na których odpowiedzi czekam jak na list od posłańca Angielskiej królowej ?( poniosło mnie chyba ?)
  Ten post to jeden z najlepszych na tym blogu ( choć pałam miłością do kazdego z nich tutaj)
  A w skrócie i myślę że już o tym wiesz … Uwielbiam cię ❤️

  1. avatar Jarmush 12 listopada 2019 o 20:56

   <3

 5. avatar Milena 10 grudnia 2019 o 13:11

  Zamawiam kurkume bo zoladek meza podupadl cos na zdrowiu .Uwielbiam Cie Madra kobietko i zostaje tu juz na zawsze do poki nas smierc nie rozlaczy ???

  1. avatar Jarmush 10 grudnia 2019 o 14:30

   Śmierci nie ma, więc widzimy się w następnych wcieleniach <3

 6. avatar Sebastian 17 marca 2020 o 10:13

  Alez z Ciebie niezla kobietka w tym pozytywnym znaczeniu….:) Pozdr Sebastian

  1. avatar Jarmush 17 marca 2020 o 11:46

   thx <3

 7. avatar Renata 7 lutego 2021 o 08:22

  Kiedyś był na tym blogu niejaki Grzegorz Adam, który dawał proporcje na oliwe magnezową z DMSO. Nie mogę niestety tego znaleźć. Czy ktoś coś wie na ten temat?

  1. avatar Przemko :-) 7 lutego 2021 o 10:55

   No właśnie gugel tak namieszał, że teraz nie da się przeszukiwać komentarzy szukałką w ogóle. Trzeba odfiltrowywać funkcją szukaj z systemu operacyjnego komputera bądź przeglądarki, a i to pod warunkiem, że ręcznie trafisz w odpowiedni artykuł.

   Nie mam szczególnych doświadczeń z DMSO ale przy jego właściwościach przenikania skóry wg mnie to zadziała nawet bez bezpośredniego mieszania. Powinno równie dobrze zadziałać jeśli najpierw posmarujesz skórę oliwą, a następnie DMSO. I ono przeniesie chlorek magnezu wgłąb tkanek. Chociaż sam chlorek magnezu i tak bardzo dobrze się wchłania.
   Poczytaj czy o to Ci chodziło kochana Renato 🙂
   https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/9034/dmso-czy-to-naprawde-hipnotyzujacy-lek-na-cale-zlo.html
   komentarz z 28 marca 2018, taki bardzo długi

 8. avatar JM111 8 lutego 2021 o 06:00

  Ale co mi szkodzi ruszyć ze skrzyżowania jak Pepsi radzi? 4 szklanki, w zasadzie 3, bo akuratnie składników na czwartą nie było. Po 3 tygodniach – tydzień w szpitalu, wyłącznie na kroplówkach, zero jedzenia i picia, za to z z rosnącym CRP, bo wyrostek robaczkowy należy wyrzucić. Cud był taki, że zabieg się nie odbył, a za to po wyjściu (czytaj ucieczce) gastrolog z komentarzem „wykończyliby kobitę” rozpoznał ostry stan zapalny śluzówki żołądka. Pomaluśku doszłam do normy i jeszcze bardziej nieśmiało zaczęłam dokładać odrobinkę kurkumy czy to do wody lub do różnych potraw o różnej porze dnia, niestety zawsze kończyło się to bólami żołądka. Kurkuma była z różnych źródeł, więc to nie ewentualne zanieczyszczenia mi szkodziły. Czy to możliwe, że jestem uczulona na kurkumę?

  1. avatar Pepsi Eliot 8 lutego 2021 o 08:20

   Ludzie są uczuleni na jabłka, cytrusy, kurkuma nie jest wyjątkiem, jednak nie jest to jakiś typowy alergen. A jak u Ciebie wypada domowy test na zakwaszenie żołądka?

   1. avatar JM111 8 lutego 2021 o 08:43

    Do 1 minuty

 9. avatar Bia222 13 lutego 2021 o 10:49

  Pepsi ratuj. Od 2 dni mam goraczke powyzej 38 st. (Rano 37) Bialy nalot (ok 1 cm srednicy) na lewym migdale i kilka drobnych bialych kropek na gardle. Bolace wezly na szyji po lewej stronie i spuchniete dziasla po tej samej stronie. Suplementuje Greens Fruit, cynk, olejek oregano, wit C – 5g (ale chyba mam jakas nadzerke, bo strasznie boli mnie zoladek). Plucze gardlo dentoseptem z propplosem i woda utleniona. Nie wiem co jeszcze powinnam zrobic, aby opanowac te infekcje, a nie chce brac antybiotyku.

  1. avatar Pepsi Eliot 13 lutego 2021 o 20:45

   Kup płyn Lugola w aptece, tam na opakowaniu jest przepis na lapisowanie migdałka. Odstaw olejek oregano, przecież on żre.

 10. avatar Gaja_86 18 lutego 2021 o 09:16

  Dzień dobry. Mam problemy z żołądkiem. Dzięki temu artykułowi zaczęłam codziennie rano na czczo przyjmować kurkumę i jest zdecydowanie lepiej. Pytanie jak długo można ją przyjmować bez straty dla wchłaniania Fe? (anemia).
  Czy wystarczy kilkugodzinna przerwa czy lepiej w ogóle odstawić?

  1. avatar Pepsi Eliot 18 lutego 2021 o 17:27

   Kurkuma raczej nie będzie aż takim chelatorem, o wiele bardziej zadziała kurkumina. Nie zapominaj dodawać witaminy C do pokarmów z żelazem zwiększą wchłanianie żelaza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum