Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
0
90 online
30 215 VIPy

Zwykłymi pokarmami zregenerujesz uszkodzenia 6 najważniejszych tkanek

To jasne jak słońce w Prowansji, że nieustające procesy regeneracyjne, ciągły obrót komórek, ich życie i śmierć, są ściśle związane z cudem istnienia. W czasie choroby procesy regeneracyjne starają się przezwyciężyć te zwyrodnieniowe. Zdarza się, że przegrywają.

Idealną sytuacją byłoby podać człowiekowi choremu lek zdolny do najbardziej szlachetnego i heroicznego czynu, jakim jest wtrącenie wykolejonego ciała z powrotem na właściwe tory, do stanu równowagi. To byłoby właśnie idealne dla chorego.

Takim cudownym lekiem może być tylko i wyłącznie zdrowa żywność, zioła, naturalne substancje odżywcze, lecząca energia świadomości, czyli wszystko co wiąże się z prawdziwym zamiarem uzdrawiania. Niestety medycyna oparta na chemicznych dragach nie niesie ze sobą potencjału regeneracyjnego. Wręcz przeciwnie, prawie zawsze ingeruje w naturalną zdolność ciała do samoobrony.

Medycyna alopatyczna działa jedynie w celu stłumienia objawów choroby, do której lek się stosuje. Nie chce leczyć przyczyn, ponieważ role się odwróciły: kiedyś farmacja służyła medycynie, a teraz medycyna to służąca farmacji. Dlatego dla nich, naturalna regeneracja to herezja. Marszczą swoje wysokie czoła na łysych glacach, świszczą kichawami i za Chiny Ludowe nie uwierzą w możliwość spontanicznej remisji. Póki co, nigdy.

Jednak idące już obecnie w dziesiątki tysięcy badań (taka kurkuma doczekała się ponad 5600 (sic!) liczących się opracowań badawczych i ponad 600 (sic!) kapitalnych działań prozdrowotnych) w ciągu ostatnich lat, mówią nam coś bardzo oczywistego.

Że jak najbardziej są naturalne środki zaradcze na choroby (w tym nawet te, o których medycyna alopatyczna mówi, że są nieuleczalne) i zarządzanie nimi, a objawy tych chorób same znikają.

1. Regeneracja komórek nerwowych

Istnieje rzeczywiście szeroka gama naturalnych związków, które świetnie sprawdzają się w regeneracji nerwowej.

Przykładowo w 2010, opublikowano wyniki badań w czasopiśmie „Rejuvenation Research”, które dowodzą, że połączenie borówki, zielonej herbaty i karnozyny (dipeptyd złożony z dwóch aminokwasów, beta-alaniny i histydyny) promuje neuroregenerację komórek macierzystych. Bardzo dobre skutki osiągnięto w chorobach neurodegeneracyjnych u zwierząt.

Wiele badań dowodzi, że regeneracja komórek nerwowych następuje, gdy kontaktujemy się z poniższym pożywieniem, ziołami, lub suplementami diety:

Mamy jeszcze zjawisko remielinizacji

Chociaż brzmi dość skomplikowanie w rzeczywistości jest to naturalny proces, który poprawia w organizmie stan naszych aksonów, czyli regeneruje komórki nerwowe. Proces ten tworzy cieńszą osłonkę mielinową niż normalnie, ale to właśnie pomaga chronić aksony przed dalszym uszkodzeniem. „Wyciąga” nerwy z dalszej degeneracji i pomaga ponownie zwiększyć przewodnictwo nerwowe.

Do chorób demielinizacyjnych zalicza się stwardnienie rozsiane. W strefie VIP na blogu czekają na Ciebie darmowe e-booki, w tym o stwardnieniu rozsianym.

Niestety nie ma jeszcze sposobu na to, aby zapobiegać niewydolności w odbudowywaniu mieliny, chociaż przyszłe badania mogą dać nam naturalną odpowiedź. Wiemy tylko na pewno, że choroby autoimmunologiczne i obowiązkowe szczepionki są w stanie indukować, czyli prowokować zaburzenia demielinacji.

Należy również zauważyć, że nawet muzyka, albo zakochanie się są w stanie stymulować regenerację, i naprawę neuronów, co wskazuje na jedno.

Że medycyna regeneracyjna niekonieczne wymaga spożywania czegokolwiek, a z pewnością nie chemikaliów!

2. Regeneracja wątroby

Przykładowo, badania wykazały, że glycyrrhizin (kwas glicyryzynowy lub kwas lukrecjowy) związek, który można znaleźć w lukrecji i który do niedawna opisywany był jedynie, jako silny naturalny środek przeciw wirusowi SARS (o wilku mowa), a więc badania wykazały, że glycyrrhizin jest również bardzo przydatna do stymulowania regeneracji wątroby w zwierzęcym modelu hepatektomii.

Inne naturalne substancje regenerujące wątrobę:

 • Karwakrol (lotny związek w oregano)
 • Kurkumina (w przyprawie kurkuma)
 • Żeń-szeń koreański
 • Rooibos (z języka afrykańskiego „rooi”, czerwony i „bos”, krzew, czyli czerwonokrzew uprawiany w RPA. Z jego liści, które po dojrzeniu i ususzeniu tnie się drobne 1-2 milimetrowe kawałki, otrzymuje się napar ziołowy, zwany najczęściej herbatą rooibos)
 • Witamina E (naturalnie, że naturalna)

3. Regeneracja komórek beta

Cukrzyca to choroba autoimmunologiczna, która rozwija się w związku ze zniszczeniem wytwarzających insulinę komórek beta w trzustce. Środowisko lekarskie nienawidzi nawet słuchać o naturalnych terapiach cofania cukrzycy, a co dopiero coś zalecać. To, jak na tym polu orze, co zasiewa i jaki plon zbiera medycyna konwencjonalna, to już jest prawdziwe przegięcie łuku.

Jeżeli chodzi o cukrzycę typu I, są to drogie i wyniszczające terapie komórek macierzystych, przeszczepy komórek wysp trzustkowych i długie listy narkotyków syntetycznych siedzące w corocznym rurociągu wypełnionym miliardami dolarów przeznaczonych na badania. Tymczasem w naszych szafkach kuchennych, czy podwórkach siedzą te długo poszukiwane lekarstwa, a w tym, nawet na cukrzycę typu 1.

Są takie związki (co zostało wykazane badaniami) doświadczalnie regenerujące komórki beta produkujące insulinę, a które zostały zniszczone przez cukrzycę insulinozależną. Te związki są oczywiście naturalne i po ich zastosowaniu istnieje prawdopodobieństwo przywrócenie stanu zdrowia pacjenta do takiego stopnia, że nie wymaga już zastrzyków z insuliny.

Jednak dla świata medycznego nie ma mowy, o jakichś naturalnych fanaberiach.

Oto lista tych naturalnych substancji o silnych zdolnościach regeneracji komórek beta:

 • Gymenna Sylvestre („niszczyciel cukru”, czyli suplement diety Gurmar)
 • Nigella Sativa („czarny kminek”, czyli czarnuszka siewna)
 • Witamina D (w protokole z K2)
 • Kurkumina (w przyprawie kurkumie)
 • Arginina
 • Awokado
 • Berberyna (siedzi w gorzkich ziołach, takich jak Goldenseal, czyli gorzkniku kanadyjskim i berberysie)
 • Gorzki Melon
 • Boćwina (tak, w tych zielonych warzywach liściastych)
 • Kukurydziany jedwab
 • Stewia
 • Sulforafan (szczególnie koncentruje się w kiełkach brokułów)

4. Hormonalna regeneracja

Nie mam na myśli teraz wydzielania hormonów, czyli czegoś, co zwiększa zdolność gruczołów do wydzielania większej ilości hormonów, bo nie są to substancje, które naprawdę regenerują hormony.

Chodzi tutaj o naturalne substancje, które uzdrawiają rozkładane hormony do potencjalnie rakotwórczych metabolitów, poprzez emitowanie elektronów.

Jedną z tych substancji jest witamina C

Witamina C to mocny donor elektronów, posiadających zdolność wzbudzania funkcji yyy… estradiolu (czyli żeńskiego hormonu płciowego z grupy estrogenów, E2), progesteronu i testosteronu.

Równolegle do wspierania jajników, witamina C może stanowić doskonałe uzupełnienie, lepiej alternatywę, dla hormonalnej terapii zastępczej.

To się po prostu w głowie nie mieści co może dla Ciebie wykonać witamina C.

5. Regeneracja komórek serca

Jeszcze do nie tak dawna uważano, że tkanka serca wyjątkowo nie nadaje się do regeneracji. Jednak szybko rosnąca liczba nowych badań eksperymentalnych wskazuje na wręcz coś przeciwnego. Mamy bowiem w naturze sporo substancji „neocardiogenic”, które są zdolne do stymulowania i tworzenia się sercowych komórek progenitorowych, mogących regenerować komórki serca i sprawiać, że stają się zdrowe.

Należą do tych substancji:

 • Resweratrol
 • Żeń-szeń syberyjski (Eleuthero)
 • Wyciąg z czerwonego wina
 • Geum japonicum (jest to żółto kwitnąca bylina pochodząca z Ameryki Północnej i Azji Wschodniej, głównie z Japonii. Używa się jej również do zwalczania wirusów, w tym HIV)
 • N-acetylo-cysteina

dla ciekawskich

Innym godnym uwagi przykładem regeneracji komórek serca jest fetomaternal komórek macierzystych płodu, przez łożysko matki. Zjawisko to nazywa się „Mikrochimeryzmem płodu „, ale jest to dłuższa opowieść, jednak świadczy o tym, że błędnie sądzono, że nie da się regenerować komórek serca. Wszystkie się da, więc serca też.

6. Regeneracja chrząstki stawowej, kości, w tym kręgosłupa

 • Kurkumina (w przyprawie kurkumie), bo jakżeby inaczej i resweratrol, obie te substancje wykazały silne właściwości regeneracyjne po urazie rdzenia kręgowego.

Ale jest jeszcze 50 innych naturalnych związków, które dobrze rokują w dziedzinie potencjalnego regeneratora stawów i kości

 • jak ekstrakt z boswellii serrata na ból i zwyrodnienie stawów,
 • jak połączenie chińskiej jarmułki i katechiny tak skuteczne jak naproksen w leczeniu stawu kolanowego,
 • jak olej rybi z pokrzywą i Witamina E zamiast silnych środków przeciwbólowych na zwyrodnienie stawów,
 • jak kolagen z siarką (MSM) i witaminą C (przepis na bulion z „wegańskich” kości z kolagenem morskim)
 • jak mielony sezam BIO na bóle kolan (4 łyżki dziennie to dawka kliniczna, na podstawie badań na Uniwersytecie Medycznym w Tabriz w Iranie, wpływu suplementacji nasion sezamu w objawach klinicznych u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych)

Konklużyn:

Gdy przeanalizujemy trochę badań, porozglądamy się tu i tam, dodamy 2 do 2, wyjdzie nam dajmy na to 5, bo nowoczesna naturalna medycyna regeneracyjna jest groźna.

Nowoczesna naturalna medycyna regeneracyjna zagraża (i to bardzo) zwyrodnieniu systemu medycznego

Choroba do jasnej ciasnej być musi, żeby ją zaleczać, podleczać, łaskotać, przyduszać, czyli wszystkie chwyty dozwolone za wyjątkiem tego jednego, żeby ją wyleczyć u przyczyn, u fundamentu, u podstaw. Zregenerować organizmu nie wolno?

Tymczasem odpowiednia dieta z 4 szklankami i generalnie antyzapalny styl życia to zaprzeczenie niezrównoważonego modelu wzrostu. Owa nierównowaga jest charakterystyczna dla każdej historii raka i innych wybitnie nielubianych chorób.

owocek

Źródła:
www.greenmedinfo.com/blog/6-bodily-tissues-can-be-regenerated-through-nutrition
„Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko

(Visited 11 111 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Ula Bogdał 28 maja 2020 o 20:13

  Napisałam ostatnio komentarz i widzę że się nie ukazał….

  1. Jarmush 28 maja 2020 o 21:35

   Jeśli to nie był hejt, ani spam zawsze się ukazuje <3

   1. Klaudia 29 maja 2020 o 17:09

    Nie zawsze!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum