Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 491 424
122 online
35 111 VIPy

Zwykłymi pokarmami zregenerujesz uszkodzenia 6 najważniejszych tkanek

To jasne jak słońce w Prowansji, że nieustające procesy regeneracyjne, ciągły obrót komórek, ich życie i śmierć, są ściśle związane z cudem istnienia.

W czasie choroby procesy regeneracyjne starają się przezwyciężyć te zwyrodnieniowe. Zdarza się, że przegrywają.

Idealną sytuacją byłoby podać człowiekowi choremu lek zdolny do najbardziej szlachetnego i heroicznego czynu, jakim jest wtrącenie wykolejonego ciała z powrotem na właściwe tory, do stanu równowagi.

To byłoby właśnie idealne dla chorego.

Takim cudownym lekiem może być tylko i wyłącznie zdrowa żywność, zioła, naturalne substancje odżywcze, lecząca energia świadomości, czyli wszystko co wiąże się z prawdziwym zamiarem uzdrawiania.

Niestety medycyna oparta na chemicznych dragach nie niesie ze sobą potencjału regeneracyjnego.

Wręcz przeciwnie, PRAWIE ZAWSZE ingeruje w naturalną zdolność ciała do samoobrony.

Medycyna alopatyczna działa jedynie w celu stłumienia objawów choroby, do której lek się stosuje.

Dlatego dla nich, naturalna regeneracja to herezja.

Za Chiny Ludowe nie uwierzą w możliwość spontanicznej remisji. Póki co, nigdy.

Jednak idące już obecnie w dziesiątki tysięcy badań (taka kurkuma doczekała się ponad 5600 (sic!) liczących się opracowań badawczych i ponad 600 (sic!) kapitalnych działań prozdrowotnych) w ciągu ostatnich lat, mówią nam coś bardzo oczywistego.

Że jak najbardziej są naturalne środki zaradcze na choroby (w tym nawet te, o których medycyna alopatyczna mówi, że są nieuleczalne) i zarządzanie nimi, a objawy tych chorób same znikają.

1. Regeneracja komórek nerwowych

Istnieje rzeczywiście szeroka gama naturalnych związków, które sprawdzają się w regeneracji nerwowej.

Przykładowo w 2010, opublikowano wyniki badań w czasopiśmie „Rejuvenation Research”, które dowodzą, że połączenie borówki, zielonej herbaty i karnozyny (dipeptyd złożony z dwóch aminokwasów, beta-alaniny i histydyny) promuje neuroregenerację komórek macierzystych.

Bardzo dobre skutki osiągnięto w chorobach neurodegeneracyjnych u zwierząt.

Wiele badań dowodzi, że regeneracja komórek nerwowych następuje, gdy kontaktujemy się z poniższym pożywieniem, ziołami, lub suplementami diety:

 • Kurkumina (w przyprawie kurkumie, lub wyizolowane w liposomalu kurkuminy)
 • Lwia grzywa (albo inaczej „głowa niedźwiedzia”) grzyb
 • Apigenina (związek z warzyw takich jak seler)
 • Borówka
 • Żeń-szeń
 • Huperzyna (roślina pnąca, żyje dziko w Azji)
 • Natto
 • Czerwona szałwia
 • Resweratrol

w didaskaliach

Co do resweratrolu, ostatnie badania mówią, że są lepsze substancje. Czytaj świetny artykuł Lista Sinclaira, czyli suplementy PRZECIWSTARZENIOWE …

Kawa (również BIO bezkofeinowa ze względu na trygonelinę)

Znachorka podjada jabłko (Fisetyna!) i zaraz połknie glukozaminę z chondroityną (Osteocare TiB)
i innymi mega dodatkami, NIE TYLKO dla ODMŁODZENIA swoich chrząstek stawowych!


Mamy jeszcze zjawisko remielinizacji

Chociaż brzmi dość skomplikowanie w rzeczywistości jest to naturalny proces, który poprawia w organizmie stan naszych aksonów, czyli regeneruje komórki nerwowe. Proces ten tworzy cieńszą osłonkę mielinową niż normalnie, ale to właśnie pomaga chronić aksony przed dalszym uszkodzeniem. „Wyciąga” nerwy z dalszej degeneracji i pomaga ponownie zwiększyć przewodnictwo nerwowe.

Do chorób demielinizacyjnych zalicza się stwardnienie rozsiane.

Niestety nie ma jeszcze sposobu na to, aby zapobiegać niewydolności w odbudowywaniu mieliny, chociaż przyszłe badania mogą dać nam naturalną odpowiedź. Wiemy tylko na pewno, że choroby autoimmunologiczne i obowiązkowe szczepionki są w stanie indukować, czyli prowokować zaburzenia demielinacji.

Należy również zauważyć, że nawet muzyka, albo zakochanie się są w stanie stymulować regenerację, i naprawę neuronów, co wskazuje na jedno.

Że medycyna regeneracyjna niekonieczne wymaga spożywania czegokolwiek, a z pewnością nie chemikaliów!

2. Regeneracja wątroby

Przykładowo, badania wykazały, że glycyrrhizin (kwas glicyryzynowy lub kwas lukrecjowy) związek, który można znaleźć w lukrecji i który do niedawna opisywany był jedynie, jako silny naturalny środek przeciw wirusowi SARS (o wilku mowa), a więc badania wykazały, że glycyrrhizin jest również bardzo przydatna do stymulowania regeneracji wątroby w zwierzęcym modelu hepatektomii.

Inne naturalne substancje regenerujące wątrobę:

 • Karwakrol (lotny związek w oregano)
 • Kurkumina (w przyprawie kurkuma), polecam codzienne poranne 4 szklanki, gdzie kurkuma pojawia się w pierwszej.
 • Żeń-szeń koreański
 • Rooibos (z języka afrykańskiego „rooi”, czerwony i „bos”, krzew, czyli czerwonokrzew uprawiany w RPA. Z jego liści, które po dojrzeniu i ususzeniu tnie się drobne 1-2 milimetrowe kawałki, otrzymuje się napar ziołowy, zwany najczęściej herbatą rooibos)
 • Witamina E (naturalnie, że naturalna)

3. Regeneracja komórek beta

Cukrzyca to choroba autoimmunologiczna, która rozwija się w związku ze zniszczeniem wytwarzających insulinę komórek beta w trzustce.

Środowisko lekarskie nienawidzi nawet słuchać o naturalnych terapiach cofania cukrzycy, a co dopiero coś zalecać.

To, jak na tym polu orze, co zasiewa i jaki plon zbiera medycyna konwencjonalna, to już jest prawdziwe przegięcie łuku.

Jeżeli chodzi o cukrzycę typu I, są to drogie i wyniszczające terapie komórek macierzystych, przeszczepy komórek wysp trzustkowych i długie listy leków syntetycznych siedzące w corocznym rurociągu wypełnionym miliardami dolarów przeznaczonych na badania.

Tymczasem w naszych szafkach kuchennych, czy podwórkach siedzą te długo poszukiwane lekarstwa, a w tym, nawet na cukrzycę typu 1.

Są takie związki (co zostało wykazane badaniami) doświadczalnie regenerujące komórki beta produkujące insulinę, a które zostały zniszczone przez cukrzycę insulinozależną. Te związki są oczywiście naturalne i po ich zastosowaniu istnieje prawdopodobieństwo przywrócenie stanu zdrowia pacjenta do takiego stopnia, że nie wymaga już zastrzyków z insuliny.

Jednak dla świata medycznego nie ma mowy, o jakichś naturalnych fanaberiach.

Oto lista tych naturalnych substancji o silnych zdolnościach regeneracji komórek beta:

 • Gymenna Sylvestre („niszczyciel cukru”, czyli suplement diety Gurmar)
 • Nigella Sativa („czarny kminek”, czyli czarnuszka siewna)
 • Witamina D (w protokole z K2)
 • Kurkumina (w przyprawie kurkumie)
 • Arginina
 • Awokado
 • Berberyna (siedzi w gorzkich ziołach, takich jak Goldenseal, czyli gorzkniku kanadyjskim i berberysie)

w didaskaliach

Berberyna jest czasami wymieniana jako suplement, który może poprawić oporność na insulinę. I owszem, podobnie jak metformina, berberyna może również aktywować AMPK.

Berberyna jest jednak alkaloidem, który często jest dość TOKSYCZNYM związkiem. Moim zdaniem nie ma wystarczającej liczby badań pokazujących, że długotrwałe przyjmowanie berberyny jest bezpieczne, oraz to co nas teraz interesuje, że berberyna może przedłużyć życie w różnych organizmach.

 • Gorzki Melon
 • Boćwina (tak, w tych zielonych warzywach liściastych)
 • Kukurydziany jedwab
 • Stewia
 • Sulforafan (szczególnie koncentruje się w kiełkach brokułów)

4. Hormonalna regeneracja

Nie mam na myśli teraz wydzielania hormonów, czyli czegoś, co zwiększa zdolność gruczołów do wydzielania większej ilości hormonów, bo nie są to substancje, które naprawdę regenerują hormony.

Chodzi tutaj o naturalne substancje, które uzdrawiają rozkładane hormony do potencjalnie rakotwórczych metabolitów, poprzez emitowanie elektronów.

Jedną z tych substancji jest witamina C

Witamina C to mocny donor elektronów, posiadających zdolność wzbudzania funkcji yyy… estradiolu (czyli żeńskiego hormonu płciowego z grupy estrogenów, E2), progesteronu i testosteronu.

Równolegle do wspierania jajników, witamina C może stanowić doskonałe uzupełnienie, lepiej alternatywę, dla hormonalnej terapii zastępczej.

To się po prostu w głowie nie mieści co może dla ciebie wykonać witamina C.

5. Regeneracja komórek serca

Jeszcze do nie tak dawna uważano, że tkanka serca wyjątkowo nie nadaje się do regeneracji.

Jednak szybko rosnąca liczba nowych badań eksperymentalnych wskazuje na wręcz coś przeciwnego.

Mamy bowiem w naturze sporo substancji „neocardiogenic”, które są zdolne do stymulowania i tworzenia się sercowych komórek progenitorowych, mogących regenerować komórki serca i sprawiać, że stają się zdrowe.

Należą do tych substancji:

 • Resweratrol
 • Żeń-szeń syberyjski (Eleuthero, Siberian Ginseng)
 • Wyciąg z czerwonego wina
 • Geum japonicum (jest to żółto kwitnąca bylina pochodząca z Ameryki Północnej i Azji Wschodniej, głównie z Japonii. Używa się jej również do zwalczania wirusów, w tym HIV)
 • N-acetylo-cysteina?

w didaskaliach ważne

Niektóre badania pokazują, że N-acetylocysteina (NAC) może wydłużyć życie, głównie u prostych organizmów, ale także u myszy – jednak u myszy wyniki są otwarte do interpretacji.

Z kolei inne badania wykazują, że NAC faktycznie skraca żywotność.

N-acetylocysteina jest silnym przeciwutleniaczem, a sporo przeciwutleniaczy nie przedłuża życia, a czasami może nawet go skrócić.

Badania pokazują również, że NAC może zwiększać rozprzestrzenianie się (przerzuty) raka. 

To ma sens: komórki rakowe to szybko dzielące się komórki, które nie regulują dobrze swojego metabolizmu, więc produkują dużo wolnych rodników.

Przeciwutleniacze, takie jak N-acetylocysteina, usuwają te utleniacze, co jest pomocne w przypadku wolnych rodników komórek rakowych.

Tak więc, aby zachować ostrożność, obecnie nie zalecam przyjmowania N-acetylocysteiny.

dla ciekawskich

Innym godnym uwagi przykładem regeneracji komórek serca jest fetomaternal komórek macierzystych płodu, przez łożysko matki.

Zjawisko to nazywa się „Mikrochimeryzmem płodu „, ale jest to dłuższa opowieść, jednak świadczy o tym, że błędnie sądzono, że nie da się regenerować komórek serca. Wszystkie się da, więc serca też.

6. Regeneracja chrząstki stawowej, kości, w tym kręgosłupa

 • Kurkumina (w przyprawie kurkumie), bo jakżeby inaczej i resweratrol, obie te substancje wykazały silne właściwości regeneracyjne po urazie rdzenia kręgowego.

Ale jest jeszcze 50 innych naturalnych związków, które dobrze rokują w dziedzinie potencjalnego regeneratora stawów i kości

 • jak ekstrakt z boswellii serrata na ból i zwyrodnienie stawów,
 • jak połączenie chińskiej jarmułki i katechiny tak skuteczne jak naproksen w leczeniu stawu kolanowego,
 • jak olej rybi z pokrzywą i Witamina E (uwaga na witaminę E, musi być naturalna) zamiast silnych środków przeciwbólowych na zwyrodnienie stawów,
 • jak kolagen z siarką (MSM) i witaminą C (przepis na bulion z „wegańskich” kości z kolagenem morskim)
 • jak mielony sezam BIO na bóle kolan (4 łyżki dziennie to dawka kliniczna, na podstawie badań na Uniwersytecie Medycznym w Tabriz w Iranie, wpływu suplementacji nasion sezamu w objawach klinicznych u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych)

Konklużyn:

Gdy przeanalizujemy trochę badań, porozglądamy się tu i tam, dodamy 2 do 2, wyjdzie nam dajmy na to 5, bo nowoczesna naturalna medycyna regeneracyjna jest groźna.

Nowoczesna naturalna medycyna regeneracyjna zagraża (i to bardzo) zwyrodnieniu systemu medycznego

Choroba do jasnej ciasnej być musi, żeby ją zaleczać, podleczać, łaskotać, przyduszać, czyli wszystkie chwyty dozwolone za wyjątkiem tego jednego, żeby ją wyleczyć u przyczyn, u fundamentu, u podstaw.

Zregenerować organizmu nie wolno?

Tymczasem odpowiednia dieta z 4 szklankami i generalnie antyzapalny styl życia to zaprzeczenie niezrównoważonego modelu wzrostu.

Owa nierównowaga jest charakterystyczna dla każdej historii raka i innych wybitnie nielubianych chorób.

owocek

Źródła:
greenmedinfo.com/blog/6-bodily-tissues-can-be-regenerated-through-nutrition
„Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko

(Visited 16 375 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Ula Bogdał 28 maja 2020 o 20:13

  Napisałam ostatnio komentarz i widzę że się nie ukazał….

  1. avatar Jarmush 28 maja 2020 o 21:35

   Jeśli to nie był hejt, ani spam zawsze się ukazuje <3

   1. avatar Klaudia 29 maja 2020 o 17:09

    Nie zawsze!!

 2. avatar GG 18 września 2022 o 18:17

  Hej Pepsi, prosze zrob art lub vloga na temat ubioru do biura – sluchalam Cie ostatnio na fb live i wspomnialas, ze dostalas moj komentarz (i ze na poczatku myslalas ze to jest hejt), ale ja powaznie pytam, bo wiem ze jestes estetka i chetnie poznalabym Twoja opinie 🙂
  Jak dla Ciebie wyglada kobieta z klasa? Na co zwracasz uwage? (mowa tu tylko o wygladzie). Buziaki

  1. avatar Pepsi Eliot 18 września 2022 o 22:09

   nie tyle, że hejt, ale żart 😀 dobrze pomyślę o tym

 3. avatar MałaMysz 18 września 2022 o 20:12

  A głodówka Owocku?

  1. avatar Pepsi Eliot 18 września 2022 o 22:08

   wkrótce zakwasza, opadasz z sił, niemożna biegać, no i stajesz się niedożywiona, post przerywany ma zalety postu, ale praktycznie nie ma jego wad. Głodówka tylko w bardzo uzasadnionych przypadkach i nie długa

 4. avatar Regina Kluczborska 19 września 2022 o 09:17

  Proszę poprawić nazwę w artykule jest Gymenna Sylvestre a winno być Gymnema Sylvestre. Literówka, a wprowadza w błąd.

 5. avatar Oscar 28 września 2022 o 03:24

  Aż w połowie pozycji pojawia się kurkumina i właśnie apropos niej mam pytanie, co sądzisz o płynnej micelarnej kurkuminie?

  1. avatar Pepsi Eliot 28 września 2022 o 06:17

   przede wszystkim ostrożnie

   1. avatar Oscar 28 września 2022 o 16:17

    Rozumiem, że ostrożność ma się tyczyć dawki? W sensie jednorazowej czy ogólnie dobowej? I jaka dawka według Ciebie jest ok?

    Przy okazji, fajna rozmowa z Winim 😉💪🏻

    1. avatar Pepsi Eliot 28 września 2022 o 16:41

     dzięks, kurkumina wyciągnięta z kurkumy działa jak silny lek. Zwykle doradza się liposomal kurkuminy (nawet w bardzo bardzo poważnych sytuacjach zdrowotnych), jak już. Nie znam dobrze tego konkretnego specyfiku o którym piszesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Obok 4 szklanek, polecam Ci dodatkową ODPORNOŚĆ, czyli WYSOKIEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum