logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
72 739 278
391 online
29 890 VIPy
Reklama

TWOJE LIPOSOMALE TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak działa unikalny system biodostępności Liposomalu C?

  20120919_134946

  Jak działa unikalny system biodostępności Liposomalu C?

  Na początku piguła z info. Jak zapewne wiecie, witamina C jest rozpuszczalna w wodzie. Ale nasze ścianki komórkowe są wykonane z tłuszczów, a tym samym są trudne do penetracji witaminą C, nawet jeśli krew jest nią nasycona. Jako antyoksydant zadziała, ale jako dostarczyciel tlenu do komórek będą duże straty.

  TU KUPISZ Witamina C TiB, czyli kwas l-askorbinowy

  TU KUPISZ Witamina C TiB, czyli kwas l-askorbinowy

  NOWY sposób, który został opracowany jako doustna liposomalna witamina C, polega na mieszaniu proszku kwasu askorbinowego z lecytyną na poziomie nanocząstek. Wynikiem jest gumowata mieszanina C „zamknięta” w tłuszczach.

  Kiedyś o tej historii wspomniałam, ale można też było o niej przeczytać na wielu stronach internetowych, mianowicie o pewnym nowozelandzkim rolniku Alanie Smith’u, który zapadł na śpiączkę z powodu powikłań grypowych, obustronnego zapalenia płuc i niezależnie od tego białaczki.

  Można było przeczytać i mylnie ocenić sytuację, że rolnik swoje zdrowie zawdzięcza jedynie dożylnym wlewom z witaminy C (IV C)

  Na początku rzeczywiście rodzina Alana, usiłowała prawnie wymóc na szpitalu podawanie 50 do 100 g IV C dziennie, po pierwszym bardzo pozytywnym odzewie, ale lekarze byli jednak gotowi wyciągnąć wtyczkę.

  Później cynicznie przyznano pacjentowi 2 gramy IV C dziennie, a jest to ilość zupełnie nie wystarczająca. Szacuje się bowiem, że być może tylko 20% objętości z wlewów dożylnych witaminy C dostaje się do komórek.

  Wtedy właśnie rodzina Alana zadecydowała, że będzie przynosić codziennie do szpitala właśnie nowo produkowaną witaminę liposomalną C, firmy Livon.

  Każdy pakiet zawierał jeden gram witaminy C, a Alan dostawał sześć pakietów dziennie i osiągnął zadziwiające rezultaty, podobne do tych jakie zaczęły mieć miejsce, gdy dostawał od 50 do 100 gramów dziennie IV C.

  Wszystko dlatego, że liposomalna postać witaminy C przenika aż w 90% przez tkanki na poziomie komórkowym. 

  Można to wyjaśnić w taki sposób, że witamina C jest rozpuszczalna w wodzie, a ścianki komórkowe są tłuszczami. Witamina liposomalna C jest zamknięta tłuszczem na poziomie molekularnym. Cokolwiek to znaczy, okazuje się, że jest o wiele lepiej wchłaniana przez komórki, niż inne postaci witaminy C.

  6 gramów Liposomalu C pracowało dla Alana, jakby otrzymywał nadal między 50, a 100 g dziennie dożylnie witaminy C (IVC)

  Wkrótce rolnik Alan wyszedł ze szpitala o własnych siłach, a rok później został zbadany i nie było ani śladu białaczki 

  Na ten temat nakręcono też godzinny film, który można znaleźć na YouTube.

  Inna historia

  Po wypadku na Fukushimie, zespół naukowców zajmujący się ortomolekularną medycyną podawał pracownikom porządkowym przed rozpoczęciem pracy, albo 25g dożylnie C na dobę, albo 6 g liposomalnej C, a inne grupy nie dostały witaminy C pod żadną postacią.

  Wydaje się to straszne, ale załoga porządkująca, która dostała witaminę C w jakiejkolwiek postaci wróciła bez zatrucia radioaktywnego, a ci, którzy nie dostali byli zatruci.

  Na szczęście grupa zatrutych promieniowaniem dostała dawkę liposomalnej C i podobno zostali odtruci.

  (Więcej podobno mieści się na tej stronie, podaję za Paulem Fassem) 

  Wlewy dożylne mega dawek (1 – 1,5/kilogram ciała) witaminy C są bardzo drogie i wymagają hospitalizacji. Nie są to zresztą popularne zabiegi i przeprowadza się je głównie w wielkich miastach

  Liposomal C nie jest tani, ale znacznie tańszy od wlewów dożylnych z witaminy C (askorbinianu sodu, a NIE kwasu askorbinowego)

  Bowiem hermetyzacja lipidów granulatu kwasu askorbinowego, dostarcza doustnie znacznie więcej witaminy C do komórek, niż nawet mega-dawki dożylnej (IV) witaminy C

  Ekspertem od witaminy C jest dr kardiolog i specjalista medycyny ortomolekularnej Thomas Levy, który wypowiada się w temacie, że trudno w to uwierzyć, jak bardzo pozytywne wyniki kliniczne zostały w tym temacie osiągnięte.

  Pomimo, że wlewy z witaminy C dostarczają więcej tej witaminy, to przenikanie przez komórki tkanki jest o wiele lepsze dla liposomalnej postaci witaminy C. Z drugiej strony przyjmuje się jej na tyle mało, że nie przytłacza się możliwości jelit. Normalnie duże dawki witaminy C podanej doustnie działają przeczyszczająco. 

  Dr Levy był na początku bardzo sceptyczny. Dotychczas setkom swoich pacjentów podawał wlewy dożylne z witaminy C, jednak liposomalna postać witaminy C przeszła wszelkie jego oczekiwania.

  Zdał sobie sprawę, że połączenie witaminy C i niezbędnych fosfolipidów gwałtownie poprawiło komórkową biodostępność

  Malutkie cząsteczki witaminy C powleczone fosfolipidami tworzą cząsteczki witaminy C powleczone substancją podobną do ścianek komórek.

  Tak więc te powlekane cząsteczki witaminy C można jakby łatwo wsunąć do komórek unikając właśnie również biegunki, którą wywołałaby wkrótce taka duża dawka doustnie podanej witaminy C.

  Dr. Levy stwierdził:

  „Uświadomiłem sobie, że liposomalna postać witaminy C stworzyła ostateczną biodostępność. Pozwoliła na dostawę wewnątrzkomórkową, w tym do mitochondriów, retikulum endoplazmatycznych, a nawet jądra. (…) 2 do 6 pakietów codziennie zabezpiecza większość osób w większości sytuacji”

  LIPOSOMAL C TiB

  Inne doświadczenia z liposomalem

  Technika liposomalna okazała się na tyle świetnym odkryciem, że zastosowano również enkapsulację glutationu i kurkuminy pozyskiwanej z kurkumy. Przedtem były problemy z dotarciem przez przewód pokarmowy tych substancji w nienaruszonym stanie do komórek i tkanek.

  Ostatnie badania przedkliniczne wykazały zdolność liposomalnej postaci Kurkuminy do zabijania komórek nowotworowych trzustki znacznie lepiej niż jakikolwiek tradycyjny farmaceutyk dotychczas stosowany na tego fatalnego raka.

  LIPOSOMAL KURKUMINY TiB

  Liposomalna postać witaminy C otwiera nowy potencjał w leczeniu wielu ciężkich chorób, w tym nowotworowych, jeżeli oczywiście uzupełnimy jej działanie detoksykacją organizmu i odpowiednią dietą. To są bardzo optymistyczne wieści.

  Ludzie sami robią liposomal C, ale nie ma gwarancji, że osiągają właśnie liposomalną postać, a nie po prostu emulsję. Bowiem technologia powstawania Liposomalu C ma duże znaczenie.

  Artykuł napisałam w oparciu o publikację Paula Fassy, którego już nie raz cytowałam, wolontariusza i działacza, ostrzegającego ludzi o bieżącej korupcji żywności i leków, oraz o kłamstwach wielkiej farmacji, a także walczącego z ograniczeniami wolności zdrowia.

  Napisał też inny artykuł, z którego można dowiedzieć się więcej tutaj 

   owocek 🙂


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 30 197 times, 6 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Dave 2 listopada 2014 o 20:56

   a próbował ktoś robić ją domowym sposobem przy pomocy wanienki ultradźwiękowej i blendera (z kwasu l-askorbinowego, lecytyny, wody)? jak to wychodzi?

   1. atqa 2 listopada 2014 o 23:05

    O to samo chciałam zapytać bo niestety cena liposomalnej C jest dla mnie zaporowa.

    1. Lucjan 3 listopada 2014 o 11:18

     To, co wychodzi ma wygląd rozbełtanego jajka i smak taki sobie (kwaśny olej?). Łykałem równowartość 1 g kwasu dziennie, z wyjątkiem lepszego humoru innych efektów nie widziałem (bo raczej jestem zdrowy)…Wkrótce przetestuję na sobie dawkę 5 g/dzień (w sumie nie wiem po co?).

     1. atqa 3 listopada 2014 o 13:19

      Lucjan, o jakiej mocy Khz wanienki używałeś?

      1. Lucjan 4 listopada 2014 o 08:28

       40 kHz

     2. Dave 3 listopada 2014 o 20:59

      ja to zapodaje pewnie koło 30gram dziennie i nic się nie dzieje z kiszkami, raz jakoś zrobiłem test i co pół godziny łyżeczkę brałem (pewnie ze 3-4 gramy) i dopiero wieczorem zaczęło coś tam się przelewać w jelitach ale biegunki jeszcze nie było. Pewnie z 80-90 gram wtedy wziąłem w ciągu dnia, hehe. Ale taka kuracja nie jest dla mnie realna ze względu na pracę, obowiązki, posiłki itd tak łykać co pół godziny. I dlatego zastanawiałem się nad kupnem tej wanienki i robić z lecytyną, zwiększyć przyswajalność itd ale sam nie wiem czy to warto, w sumie za sto parę złoty taką 42Khz można kupić… nie majątek, tylko czy wychodzi ten liposomal czy lipa?

  2. Ania 2 listopada 2014 o 22:32

   Mam pytanie pośrednio związane z tematem. Pepsi jak myślisz, co może być przyczyną takich okropnych worków pod oczami jakie ma ten pan z filmiku? Problem z nerkami, tarczycą, zastój limfatyczny, wszystkie razem czy może jeszcze coś innego?Temat dla mnie newralgiczny, bo wory są od wielu lat stałym elementem krajobrazu na moim fejsie i z wiekiem chyba coraz większe (chociaż na szczęście póki co mniejsze niż u tego miłego pana z filmiku). I zmniejszają się jedynie nieznacznie w okresach kiedy się bardzo, bardzo dużo i intensywnie ruszam na świeżym powietrzu i opalam na słoneczku (czyli w porywach raz do roku na wczasach).

   1. krycha 3 listopada 2014 o 18:53

    Spróbuj jedną rzecz-przez 1 tydzień – śpij wysoko ,najwyżej jak tylko potrafisz , być może to limfa nie odprowadza płynu . Mnie pomogło a męczyłam się kilka lat . Od lat 7 nie występuje wcale,oczywiście nadal śpię wysoko choć w nocy lub nad ranem stwierdzam że często śpię „na płasko”.

    1. Ania 4 listopada 2014 o 20:48

     Wysoko w sensie głowa wysoko? Rzeczywiście śpię „na płask” nawet bez poduszki ale to ze względu na kręgosłup, bo tak najlepiej odpoczywa. Może rzeczywiście może się to przyczyniać do zastoju limfy. Pomyślę nad tym. Dziękuję za odpowiedź.

  3. Aleksandra Jasicka 2 listopada 2014 o 22:47

   Pepsi, słyszałam że witamina C, najlepiej przyswajalna, nazywa się lewoskrętna i podobno takie własności ma wit. C pozyskiwana z gryki. Nazwa apteczna: Grykamina C.
   Przyjrzysz się temu bliżej?

   1. pepsieliot 3 listopada 2014 o 07:34

    witamina C TiB jest lewoskrętna, ale to nie prawda, że tylko z gryki, po prostu naturalny kwas askorbinowy, jest lewoskrętny, a d-askorbinowy jest sztuczny

  4. Gummi 2 listopada 2014 o 23:28

   Witaj, Pepsi,

   a zrobiłabyś jakiś post o bieganiu w zimę i na jesieni?? Np. jak się ubrać, zmotywować, jak się nie przeziębić, na co uważać, jakieś wskazówki, sugestie, itp.
   Idą brzydkie pogody i raz, że człowiekowi się nie chce, to dwa, musi się odpowiednio przygotować. A biegać trzeba! 😀
   Pomyślałam, że jako biegaczka możesz dać pozostałym biegającym jakieś porady 🙂
   Ja bym bardzo chętnie poczytała 🙂

   Pozdrawiam

   1. pepsieliot 3 listopada 2014 o 07:43

    Gummi coś sie npisze w temacie 🙂

  5. siymia 3 listopada 2014 o 07:08

   Powiedz mi Peps, a jak się ma sprawa witaminy liposomalnej do tej wit C 1000 dostępnej w sklepie?

   1. pepsieliot 3 listopada 2014 o 07:39

    Już to w pierwszym akapicie napisałam, że witamina C jest to super antyoksydant, a jej liposomalna forma pozwala na tyle przeniknąć wgłąb komórek, że dostarcza do nich tlen.

  6. Gosia 3 listopada 2014 o 14:08

   Pepsi,nie trzeba pisać: dożylnie (Iv) bo to Iv oznacza po łacinie intra vena czyli po polsku w żyle,dożylnie.Czyli wychodzi dożylnie (dożylnie)

   1. pepsieliot 3 listopada 2014 o 18:08

    Gosiu oczywiście że wiem, ale uczę innych, kiedyś nie wiedziałam

  7. ana 3 listopada 2014 o 14:28

   Mam pytanie z innej beczki. Moją mamę od ok 3 tyg męczy jakby alergia skóra, czerwone suche czoło i pojedyncze miejsca na bokach twarzy jakby ugryzienie komara plus od dziecka miała problem z suchą,łuszczącą się skórą na dłoniach, nie chce iść do dermatoologa i sę zastanawiam bo niby wygląda to jak alergia czy atopowe zapalenie skóry ale może tak nagle po latach wyskoczyć i na twarzy też? Jakbym ktoś miał jakieś przypuszczenia byłabym wdzięczna za odp 🙂

  8. Ula 3 listopada 2014 o 22:00

   Pepsi dziękuję za wpis na temat liposomalnej. Zaciekawiłaś mnie też bardzo kurkuminą liposomalną. Czy to jest już w sprzedaży? Pozdrawiam

   1. pepsieliot 3 listopada 2014 o 22:16

    Ula hej, postaram się, żeby była w sklepie, tym bardziej, że więcej osób pyta

  9. victor 10 kwietnia 2015 o 10:51

   hej Pepsi czy 2letnie dziecko moze brac ta liposomalna wit c czy moze lepiej w tabletkach TIB,(ale czy mozna ja sproszkowac bo nie polknie ?? na nic nie choruje(ale jest niejadkiem i moze nie miec calej puli witamin ,pije mlekio krowie, je bulki,frytki,slodycze) jakie suplementy jeszcze byś polecała? 4greens aby dodac do szejkow?

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2015 o 13:23

    lepiej liposomal

    1. Wisia 15 kwietnia 2015 o 19:47

     Pepsi a jaki ona ma smak? Myślałam, żeby mieć taką w rezerwie w razie poważniejszej infekcji u dwulatka właśnie. Jaka jest data przydatności do spożycia?
     Pozdrawiam, i chylę czoła dla Twojego zaangażowania dla odkrywania „wiedzy tajemniej”, dziękuję Ci za to! i że się tym dzielisz!!! buziak!
     ..a przy okazji…zawsze miałaś takie gęste włosy, czy zmiana diety tak obficie się do tego przyczyniła? Jeśli można zapytać 😉

     1. pepsieliot 15 kwietnia 2015 o 21:02

      Wisiu niezbyt dobry, trzeba by zmieszać z odrobiną soczku, czy miodu

  10. oli 21 kwietnia 2015 o 23:16

   Ciekawe… czy ktoś z Was na doświadczenia w stosowaniu Liposomalu C u pacjentów onkologicznych ??

  11. aga 22 kwietnia 2015 o 22:50

   Pepsi mam pytanie gdzie można tak dostać?możesz podać jakieś namiary.

  12. konrat 11 września 2015 o 12:20

   Witam 🙂
   Dwa pytania odnośnie ALTRIENT C LIPOSOMAL. Zakupiłem w TiB.
   1. Do walki z nowotworem podobno ten cudowny środek się nadaje. Jakie dawki i jak długo stosować aby przyniosło to jakiś efekt.
   2. Jakie dawki podawać dla dziecka 3 letniego przy okazji przeziębień lub gdy tylko chciałbym uzupełnić mu witaminki w organizmie przed zimom.
   Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

   1. pepsieliot 11 września 2015 o 12:53

    Konrat, żaden producent suplementu diety nie może napisać, że on leczy raka. Jest to prawnie zabronione, zarówno w Polsce, jak i w USA, jak i w Kandzie i wielu innych krajach, leczenie dietą jest zabronione. Leczyć raka można jedynie chemioterapią, naświetlaniem i zwykle wcześniej operacją. Co natomiast wolno i trzeba powiedzieć? To to, że Linus Pauling, dwukrotny Noblista i wielu innych uczonych w badaniach klinicznych potwierdzili skuteczność leczenia dożylnymi wlewami witaminy C (askorbinianu sodu) w wielkich dawkach (1-1.5 g na kilogram masy ciała) wielu odmian raka I innych poważnych chorób wynikłych z przewlekłych zapaleń. Można też przytoczyć dziesiątki historii przypadków, bo to jest dozwolone. Dozwolone jest również wykonanie badań potwierdzających biodostępność jakiejś formy witaminy. I tak zrobił Altrient, przeprowadził badania kliniczne biodostepności swojego liposomalu C (podkreślam, że chodzi o ich patent), owe badania są jawne i wynika z nich, że Altrient C, liposomal ma 98% biodostepności. To powoduje, że znacznie mniejsze dawki witaminy C w tej formie do tego podane doustnie będą działały jak duże wlewy dożylne. Są też historie przypadków ludzi, którzy skorzystali z tej formy helatacji. Nie jestem lekarzem i nie mam żadnego prawa podawać dawek innych niż producent supelemntu na opakowaniu, ale można znaleźć w wielu źródłach, że podanie 6g Liposomalu dziennie dorosłemu o średniej budowie ciała, zastąpi wlewy dożylne. Zwykle ludzie ci biorą ją w 3 dawkach podzielonych, przed głównymi posiłkami, żel rozrabia się z niewielką ilością wody, czy soku. Nie jest smaczny, więc gdy podajemy dziecku dobrze jest rozrobić z sokiem z pomarańczy, o ile dziecko nie jest uczulone na cytrusy.
    Liposomal C Altriendu jest przeznaczony dla dorosłych, bowiem zawiera mikroskopije dawki stabilizatora w postaci alkoholu ( w syropkach dla dzieci też jest taki stabilizator, lub chemiczny). Nie mogę więc radzić podawania supelemntu tego dzieciom. Jednak, gdybym miała sama podjąć decyzję, podałabym pół porcji (pół grama substancji czynnej, czyli witaminy C) tzrylatkowi. W sytuacjach silnej infekcji dróg oddechowych, nawet całą saszetkę.
    Taki mam odzew od mam, które zdecydowały się na własną rękę na taką kurację. Oczywiście należy mieć na uwadze próg jelitowy, czyli lekkie rozwolnienie. Wtedy należy na pewien czas wstzrymać się z podawaniem C.

    1. Magdalenka 11 maja 2016 o 21:44

     Ja podawałam córce (pół roku ) dwa razy po całej saszetce przy początkach zapalenia płuc-przeszło 🙂 tez sie martwię tym alkoholem tylko pytanie jest takie nie boimy sie dawać antybiotyków a boimy sie niecałego ml 12% alkoholu na saszetke…

     1. grzegorzadam 12 maja 2016 o 06:57

      Tak działa kwas askorbinowy właśnie, brawo!
      Liposomalny ma swoje świetne zastosowanie.

  13. konrat 11 września 2015 o 13:10

   Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.
   I przesyłam pozdrowienia 🙂

   1. Magdalenka 11 maja 2016 o 21:47

    zostawić wyciśnięta zawartość zeby alkohol odparował na Max 15 min byle nie na słońcu i nie dotykać zawartości metalowymi przedmiotami np łyżeczka bo uszkadza liposomy. Tyle ile udało mi sie dowiedzieć

  14. TeżBasia 29 października 2015 o 20:42

   Pepsi, kiedy będzie już dostępny Liposomal? Zamówiłam i czekam, a sprawa jest paląca

   1. pepsieliot 29 października 2015 o 22:31

    już jest

  15. Lewy 26 marca 2016 o 21:25

   Witam
   Mam pytanie odnośnie ALTRIENT C LIPOSOMAL
   http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/63-altrient-c-liposomal-30-saszetek-livon-labs-858514001095.html

   Zakupiłem jedną paczkę i zamierzam ją podawać tacie który ma nawrót choroby nowotworowej. dość wysokie stadium.
   W jaki sposób mu dozować ilość? Wiem, że zazwyczaj trzeba zaczynać powoli ale w tym przypadku zależy na czasie.
   Czy stosować to na czczo i między posiłakmi czy jakoś inaczej?
   Zdaję sobie sprawę, że zazwyczaj nie wolno inaczej niż pisze na opakowaniu ale wiem również z wykładów pana Zięby, że aby witamina C działała musi jej być dość sporo w organizmie. Możecie coś doradzić? Druga sprawa to za parę dni zaczyna chemioterpie (wiem że to nie jest rewelacja no ale…), czy można podawać to mimo brania chemii?
   Z góry dzięki za odpowiedź
   Pozdrawiam

   1. pepsieliot 26 marca 2016 o 22:11

    Witaminy C liposomalnej nie ma potrzeby dozować powoli, w tym przypadku jest gorszy problem, aby liposomal C zastąpił duże dawko dożylne witaminy C (askorbinianu sodu) powinno się podawać 6 saszetek dziennie (3 x po 2 saszetki) . Nie jestem lekarzem, ale nie wszystkie chemie dobrze idą w parze z witaminą C. To trzeba na pewno wiedzieć, bo niektóre wspiera, ale nie wszystkie. Dla bezpieczeństwa zacząć brać dopiero po chemii, albo ustalic z lekarzem. Pozdrawiam

   2. grzegorzadam 26 marca 2016 o 23:00

    98% pacjentów ”leczonych” chemią umiera.
    Jaki jest sens tego procederu w związku z tym?

    https://astromaria.wordpress.com/2010/10/28/walter-last-%E2%80%9Ekulisy-leczenia-nowotworow-przez-oficjalna-medycyne%E2%80%9D/

  16. grzegorzadam 26 marca 2016 o 23:13

   A tu J. Zięba tłumaczy biochemię komórek macierzystych…
   Onkolodzy o tym wiedzą ! Dlaczego to robią? .. :

   ==Druga sprawa to za parę dni zaczyna chemioterpie (wiem że to nie jest rewelacja no ale…), czy można podawać to mimo brania chemii?==
   A może zamiast chemii?

   od 40 min.
   https://youtu.be/EIjO9kUU1AM

  17. Michał 23 maja 2016 o 08:48

   Witam, jak podawać dzieciom wit C liposomalną? Kapsułki są za duże i dziecko nie da rady połknąć.

  18. grzegorzadam 23 maja 2016 o 13:14

   Podziel na cząstki, rozkrusz.

  19. Ewa 31 maja 2016 o 20:53

   ktora z liposomalnych witamin c moglaby Pani polecic?
   Witamina c liposomalna dr mercola czy
   Witamina c liposomalna firmy liveOn
   ?

  20. Ewa 1 czerwca 2016 o 01:01

   Dziekuje za informacje. Czy jest mozliwosc zeby napisac dlaczego oferowany przez Panstwa produkt jest lepszy od witaminy dr mercola?

   1. pepsieliot 1 czerwca 2016 o 21:08

    Nie wiem czy jest lepszy, nie ja jestem jego producentam, wiem tylko tyle, że jest to askorbinian sodu, a nie kwas askorbinowy, że lecytyna jest słonecznikowa a nie sojowa (żeby całkowicie wykluczyć możliwość GMO), no i że ma za stabilizator alkohol, a u Mercoli jest inny środek chemiczny, (bo coś musi być, gdyż tak jest z płynami) Ci co nie dają niczego mają tak krótką wązność produktu, że mija się z celem. Po drugie mamy też w ofercie LiposomalC Swansona, możemy też mieć w ofercie Mercolę, ale nie podjęliśmy jeszcze tej decyzji, co nie znaczy, że nie podejmiemy

  21. Ewa 3 czerwca 2016 o 20:25

   A posiadaja Panstwo moze informacje, jakie jest zrodlo pochodzenia askrobinianu sodu w preparacie LiveOn oraz kwasu askorbinowego w dr Mercola?

  22. Aga 5 lipca 2016 o 08:19

   Pepsi, jaki jest/powinien być czas leczenia witaminą C – chodzi o nowotwór jelita grubego z przerzutami do płuc, węzłów.. u niespełna 60 letniego mężczyzny., ile przed ewentualną chemia należałoby brać witaminę? Do ewentualnej chemii mamy jeszcze minimum miesiąc, czy ten okres wystarczy? Pisze ew. bo wciąż się diagnozujmy…

   1. pepsieliot 5 lipca 2016 o 08:41

    Aga to są bardzo trudne pytania i odpowiedzialne odpowiedzi. Powiem Ci tylko jedno, że czytałam iż na nowotwór jelita grubego chemia nie pomaga. Natomiast napewno należałoby dostarczyć mu witaminy D w protokole z K2, aby miał poziom około 90, czyli jak najbliżej górnej granicy normy, potrzebna też będzie Omega 3, zero czerwonego mięsa w diecie i kazeiny. Są już ośrodki uzupełniania leczenia raka wlewami dożylnymi witaminą C. Jeżli chce przyjmować doustnie to tylko Liposomal C ma sens i przez miesiąc powinien brać po 6 saszetek dziennie. Nie wiem jak się ma witamina C do akurat tej chemii, ale lekarze z takiej placówki z pewnością wiedzą. Wiem, że kuracja witaminą C przy nowotworze jelita działa. Bardzo dobrze też działa kurkuma, ale tzreba by brać po 2 gramy (dawka terapeutyczna) dziennie wraz z olejem kokosowym bio surowym i pieprzem czarnym bio. Jednak, jeśli dostaje lekarstwa na rozrzedzenie krwi, to zarówno kurkuma, omega 3,i witamina C też rozrzedzają krew. Powinien brać też magnez, oraz jod przez skórę. Nie jestem lekarzem, więc nie możesz tego potraktować jak porady.

  23. grzegorzadam 5 lipca 2016 o 08:39

   Na co miałaby pomóc ta chemia?
   Zastosujcie porady z tego podręcznika, mogą być bardzo korzystne:
   =Walter Last
   Jak wyleczyć się z raka=

   Trzeba oczyścić kompleksowo cały organizm, pozbyć się pleśni, grzybów, podnieść pH wysoko.
   Nie ma innej drogi, można najpierw zatrzymać przerzuty (pH), potem zabrać się za nowotwór.
   Jest tam też o chemioterapii ziołowej.

   Dużo wody z magnezem dla przywrócenia funkcji życiowych i magnez przezskórnie, selen, glutation i jod dodatkowo.
   ==Leczenie magnezem
   Metoda przezskórna nowa koncepcja leczenia
   TRANSDERMAL MAGNESIUM THERAPY. A NEW MODALITY FOR THE MAINTENANCE OF HEALTH==

   O diecie w najnowszej książce Pepsi.

   1. Aga 7 lipca 2016 o 22:17

    Dzieki Pepsi. proszę poradź mi jeszcze, czy witamine d i k2 mozemy suplementowac tabletkami? Napisz prosze skad mamy wiedziec jaki ma poziom tych witamin i jak dlugo ma go utrzymywac? Morfologia?
    Napisz, czy powinnismy zaczac stosowac wit d i k2 jeszcze przed kuracja witamina c?
    I jeszcze jedno, czytalam, ze zeby leczyc sie witamina c trzeba utrzymywac poziom wit.w we krwi w granicach 200-400 mg/dL. Skoro poziom zmienia sie juz po pol godziny od podania dawki, to skad mam wiedziec czy początkowo uzyskalismy ten poziom i czy go utrzymujemy, a jesli nie, to czy nie szkodzę tacie – dot.zarowno wlewow dozylnych jak i liposomalnej.

    1. Aga 7 lipca 2016 o 22:29

     Grzegorzam dziekuje za informacje, ksiazke kupilam, Napisz prosze, czy jest w niej informacja o tym jak sie pozbyc tych plesni itd?
     Woda z magnezem, o ktorej piszesz to np. Muszyn…ka?czy dodatkowo ma byc suplementowana magnezem? widzialam dzis olejek do skory z magnezen firmy swanson, nadaje sie do kuracji magnezem?
     A co z selenem, glutation i jodem? w tabletkach? ile trego zazywac? Napisz proisze jak to wszystko polaczyc? i czy nie bedzie tego wszystkiego za duzo na raz? jak to stosowac z witamina c- dozylnie, liposomal? bardzo dziekuje za pomoc

     1. grzegorzadam 7 lipca 2016 o 23:34

      O pleśniach , grzybach, toksynach rakowych, przrzutach i jak im przciwdziałać.
      Przeczytaj uważnie co najmniej 2 razy.
      Mnóstwo konkretów i recept.

      Tak, dodawać magnez dodatkowo, w postaci wodorowęglanu (Sircus)

      Dostarczaj te subsytancje w różnych konfiguracjach.
      Last ostrzega jak nie przedobrzyć..

    2. pepsieliot 7 lipca 2016 o 22:46

     Robisz badania 25(OH)D i dobieram Ci adekwatne dawkowanie D3+K2 TiB, póki nie ma badań można zacząć przyjnować (osoba dorosła) 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania po śniadaniu.

     Co do C robisz kalibrację kwasem askorbinowym TiB według przepisu na moim blogu, aż do efektu progu jelitowego, Wtedy jesteś naładowana witaminą C i możesz przejść na zwykłą suplementacje 2 gramy dziennie

  24. Aga 8 lipca 2016 o 07:38

   Kochana Pepsi, dziękuję 🙂 a czy przy liposomalnej też robi się kalibracje? Dziękuję!!!!

   1. pepsieliot 8 lipca 2016 o 09:02

    Nie, najpierw robi się kalibrację zwykłym kwasem askorbinowym TiB, a potem już bierze Liposomal C

  25. Aga 8 lipca 2016 o 07:42

   Pepsi wiem już, że nie trzeba kalibrowac. Dzięki.

  26. Aga 11 lipca 2016 o 17:50

   Pepsi, obecnie brak jest kwasu askorbinowego w proszku TIB w Waszym sklepie, czy kalibracje można zrobić tym kwasem 1000mg? Dziękuję.

   1. pepsieliot 11 lipca 2016 o 21:22

    Tym Swansona?

  27. Aga 12 lipca 2016 o 15:29

   Miałam raczej na myśli ten 1000+TIB. Ale kupiłam już w proszku kwas l-askorbinowy.
   Proszę cie napisz jeszcze, kiedy po siegnieciu progu jelitowego mamy wziąć pierwsza dawkę liposomalnej vitaminy C? nowotwór jelita grubego z przerzutu.

   1. pepsieliot 12 lipca 2016 o 20:59

    następnego dnia po 2 saszetki przed głównymi posiłkami. Co było wyjściowym nowotworem?

    1. Ewa 13 lipca 2016 o 21:41

     Droga pepsi, następnego dnia? nawet jeśli próg osiągniemy np o 18? (chodzi o podobn sytuacje- rak jelita z odległymi przerzutami) czy nie dążymy do tego aby poziom wit C był wyższy niż próg? czy przez noc on nie spadnie (rozpad wit C co 30 minut)?

     1. pepsieliot 13 lipca 2016 o 21:47

      Nie bo dostarczasz 6 gramów czystej liposomalnej. To wielka ilość

      1. Ewa 13 lipca 2016 o 22:03

       Dziękuje. hmm to po co ta kalibracja?

      2. pepsieliot 13 lipca 2016 o 22:13

       Bo pierwszego dnia jeszcze nie ma wysycenia

      3. Ewa 13 lipca 2016 o 22:21

       Dziękuje, mam nadzieję że pomoże! Dobranoc..

  28. Maja 13 lipca 2016 o 05:07

   Jaka dawke witaminy liposomalnej moge podawac 2,5 letniemu dziecku profilaktycznie oraz w sytuacji infekcji np. przeziebienia? Czy saszetke mozna rozpuscic w herbacie (np roiboss) lub soku pomaranczowym czy to musi byc woda?

   1. pepsieliot 13 lipca 2016 o 08:55

    może być herbatka, tam jest odrobina alkoholu, jakby go nie było musiałby być stabilizator, jakby go nie było płyn zepsułby się po tygodniu

  29. Aga 13 lipca 2016 o 09:57

   Pepsi, słownik zmienił mi wyraz- tata ma gruczolorak sluzotworczy jelita grubego z przerzutami do płuc, węzłów chłonnych. Czuje się w miarę dobrze. Chcemy go wspomóc witamina C liposomalna po odpowiedniej kalibracji (3razy po 2 saszetki), kupiliśmy w TIB: witaminy d3+k2, omega 3, fruits & greens, mamy magnes w olejku plus proszek siarczan magnezu do moczenia stop, orzechy brazylijskie-selen oraz stosuje kurkume z tłuszczem i pieprzem. Myślę jeszcze o grocie solnej z jodem. Napisz proszę jak to wszystko połączyć żeby nie przedobrzyc…

   1. pepsieliot 13 lipca 2016 o 11:27

    D3+K2 2 tabletki do ssania po śniadaniu i wtedy jeszcze dodatkowo 4 tabletki D3 TiB, należy dążyć, aby tato miał poziom 25(OH)D – 90.
    Po śniadaniu 1 tabletkę Omega 3

    3 razy dziennie do głównych posiłków Greens & Fruits TiB, a na 15 minut przed głównymi posiłkami brać po 2 saszetki Liposolanej C z niewielka ilością najlepiej świeżego soku. Tato powinien cąłkowicie odstawić czerwone mięso. Magnezem smarować nadgarstki rano i wieczorem łydki. Powinien też przyjmować jod przez skórę.

    Kurkumę powinien przyjmować w dawkach terapeutycznych, czyli, już nie 1,5 grama, a 2 gramy dziennie, dlatego trzeba skonsultować z lekarzem kwestię leków na rozrzedzenie krwi, czy takie bierze? Kurkuma rozrzedza krew.

    Bardzo ważne, aby zaczął czerpać energię z Ziemi i z Kosmosu. Wyprostowany kręgosłup, głęboki wdech do brzucha idzie energia z Ziemi, długi mocny wydech schodzi energia z Kosmosu. Każdy narząd powinien być osobno zasilany energią. Tymczasem słabsze narządy podpinają się do innego, aby czerpać energię. Na przykład wątroba do płuc. Wtedy oba narządy są coraz słabsze i tak dalej.

    Ojcu, każdemu choremu organowi jest teraz potrzebna ogromna ilość energii. Są na to metody. Kup Wereszczagina DEIR I, tam jest sporo o możliwościach samoleczenia. Nie wiem, czy tato chce coś zrobić, czy jest całkowicie bierny i chce się tylko oddać w cudze ręce.

   2. grzegorzadam 13 lipca 2016 o 16:53

    Aga
    Trzeba trzymać rygorystyczne pH na poziomie 8.0-8.5, to podstawa tutaj.

    I selen.
    Krzem i magnez (siarczan, chlorek), sodę jak można dodatkowo w kąpieli.

  30. Maja 13 lipca 2016 o 21:47

   A jaka dawke podac 2,5 letniemu dziecku profilaktycznie i w przypadku infekcji?

   1. pepsieliot 13 lipca 2016 o 22:14

    najlepiej kwas askorbinowy TiB z sokiem pomarańczowym świeżym.

  31. Maja 15 lipca 2016 o 12:25

   Dziekuje za informacje. A jaka dawka jest zalecana profilaktycznie i w przypadku infekcji?

   1. pepsieliot 15 lipca 2016 o 13:09

    Najpierw ładowanie kwasem askorbinowym , a potem 2 saszetki, po 1 ze świeżym sokiem (mało soku) przed śniadaniem i kolacją

  32. Aga 15 lipca 2016 o 13:59

   Pepsi, nie opublikowałas mojego komentarza, odpisz mi proszę na nuegi choćby na maila, kiedy zrobić badania dot. zażywania witaminy c liposomalnej i reszty witamin, gdzie zbadać jej poziom. Na co zwrócić uwagę. dziekuje

  33. grzegorzadam 15 lipca 2016 o 14:29

   Badania na wit.C robisz w domu, tzw. kalibracja.
   Wit.C bardzo ciężko przedawkować, w stanach poważnych potrzebne są duże ilości.

  34. Aga 15 lipca 2016 o 22:56

   (gruczolorak sluzotworczy z przerzutami-stan pacjenta dobry) Tak, Skalibrowalismy już i teraz zażywamy liposomalna c 3x2saszetki, ale tez omega tib1x, d3+k2, dodatkowo d, greens&fruits po śniadaniu,magnez w olejku przez skore2xdzien, selen w orzechach brazylijskich, myślę jeszcze o łyżeczce sody z wodą na zwiększenie pH moczu, najpierw raz dziennie, a po kilku dniach 2xd,smarowaniu skóry jodyną – żeby przyswoić jod.
   Wiecie sporo tego, kiedy sprawdzić i gdzie czy mamy vit C na poziomie 200-400ng/dl, czy 25(oh) wzrosło i utrzymuje się na poziomie ok 90, i poziom innych minerałów czy jest ok. Gdzie to sprawdzić, nie spotkałam się z tego typu badaniami w laboratoriach, wyj 25(oh)d, czy mam poprosić o morfologie z wywzczegolnieniem poziomu minerałów? Ps. Jeśli nie jest to komentarz do opublikowania to proszę odpiszcie na mój adres prywatny. Bardzo Wam dziękuję.

   1. pepsieliot 15 lipca 2016 o 23:11

    Przede wszystkim zbadaj 25(OH)D, teraz badają już w wielu laboratoriach, jodu nie badają, ale smaruj skórę, jak tylko znika plama. Bardzo ważnym badaniem do wykonania samemu w domu jest poziom pH moczu rano po przebudzeniu i w południe. W południe powinien być zasadowy mniej więcej 8

   2. grzegorzadam 16 lipca 2016 o 07:28

    Wit.C nie badaj, zbyteczne koszty.
    Po kalibracji 5-6 x dziennie, żeby utrzymac nasycenie, dodaj do tego MSM.
    Pamietaj o selenie i krzemie.

    1. Aga 26 listopada 2016 o 18:23

     Witajcie kochani, chciałam się Was poradzić. Juz 4 miesiące tata (nasza historia wyżej -rak sluzotworczy jelita z odległymi przerzutami) bierze chemię (1wlew co 4 tyg, przez 2 tygodnie tabletki xeloda i tydzień przerwy), jednocześnie zażywa sodę -0,5-1,5 lyzeczki dziennie -jeśli dobrze się czuje (ph od 5,2-8 w zależności od dnia) i suplementuje mg,d3+k2, 4 orzechy brazylijskie dziennie, fruits&greens 1 tabl, kurkuma do potraw, Zielona herbata,buraki kiszone, pietruszka zielona, serwatka, unika smazonego,słodyczy i kazeiny-w miarę możliwości, smaruje brzuch jodyną. Poprawiły się wyniki wątroby, nieco zmniejszyły się guzy przerzutowe -za wyj wątroby i okolic esicy- tu bez zmian, pojawiło się coś na kości lędźwiowej- sklerotyczne,chemia jednak osłabila krew.Jak myślicie czy powinien zakończyć suplementacje, czy jodyna nie spowoduje nadczynności tarczycy, czy może coś dodać do suplementacji, może coś jeszcze na kości?
     Dziękuję i pozdrawiam.

      1. Aga 30 listopada 2016 o 23:27

       Grzegorzadam, inn czyli jakie suplementy, zioła przy chemii?? Wiem, że jesteś przeciwnikiem, ale chory chciał.Po 4 miesiącach chemii, jednocześnie przyjmowania sody i serwatki, w 4 stadium nowotworu jelita grubego z odległym przerzutami, wskaźnik CEA spadł z 3300 do 980, to chyba dobrze, co? Herbatkę można pić codziennie? Nasza historia powyżej.

      2. grzegorzadam 1 grudnia 2016 o 09:48

       Nie potrafię odpowiedzieć.
       Chory podjął decyzję.
       Zioła i witaminy nie szkodzą pobierane bez chemii.
       Są opinie, że wspomagają chemię, oczyszczają jej trujące elementy.
       Poczytaj Lasta, Sircusa.
       Piołun, soda pomagają w tym na pewno.

  35. Aga 23 lipca 2016 o 20:47

   Pepsi nawiązując do naszej wcześniejszej korespondencji-jw. U taty, po ponad tygodniu zażywania vit d3+k2 i dodatkowo 6000jednostek D (przyjmowany z tluszczem) poziom 25(oh)d wyszedł ok 25, napisz proszę, czy zmienić sposób dawkowania, czy utrzymywac tak jak jest- żeby sięgnąć 90. Napiszcie mi jeszcze proszę, jak długo zażywać Vit C liposomalna po 6 saszetek dziennie- Już zazywamy10 dni, kiedy zmniejszyć ilosc saszetek? Mam jeszcze obawy co do: Msm- na opakowaniu nic nie pisze o spożywaniu doustnie, tylko o jakichś zracych wlasciwosciach- jak zażywać, żeby nie szkodzić; krzemu i miedzi – obawiam się ew.rozpadu guzów i jego wpływu na organizm. Jak działać, żeby guzy rozpadaly się powoli, wiecie co mam na myśli.Napiszcie mi proszę, poradzcie…

   1. pepsieliot 23 lipca 2016 o 22:55

    2 D3+K2 TiB plus 4 D3 TiB, razem 10000 jednostek, a tydzień to nic nie daje, badanie za 2 miesiące ma sens. Przed badaniem na kilka dni niech nie bierze. Niech zrobi kurację miesięczną Liposomalem C. Nie jestem lekarzem.

   2. grzegorzadam 24 lipca 2016 o 08:07

    Nie boimy się MSM.
    To lek dla konia (też) , doskonały.
    Minimum 20 tysi wit.D3 dziennie, spoko, nie przedawkujesz.
    Nie czytaj bzdur o MSM, organiczna siarka nie jest żrąca, można brać śmiało nawet 40-50 g dziennie.
    Brałem tyle i żyję w zdrowiu, bez paniki.

    JAk chcesz poznac ”mechanikę” raka poczytaj dr Lasta.
    Do Wit.C. dodawaj mieszankę sodowo-potasową.
    POTAS- w kuracji np. Gersona podstawowy – dr Pantellini. (askorbinian potasu)

  36. Aga 28 lipca 2016 o 13:25

   Kochani jeszcze jedna sprawa. okazalo sie, ze tata musial miec wyciety kawalek jelita z nowotworem, mozliwe, ze bedzie stomia. Z powodu operacji musial odlozyc vit c liposomalna. Jak teraz powrocic do zazywania witaminy c w duzych dawkach, kalibracja ponowna wydaje sie byc niemozliwa z oczywistych wzgledow (zlosliwy gruczolorak sluzotworczy z przerzutami do watroby, pluc…), czy zrezygnowac z vit c i podnoszenie ph soda wystarczy? wciaz wierze w naturalne metody.

   1. grzegorzadam 28 lipca 2016 o 20:07

    Resekcja nic nie da, mikroby raka krążą we krwi.

   2. grzegorzadam 28 lipca 2016 o 20:19

    Jak z poziomem D3?
    Tu nier 6 a 30 tysi I.U. codziennie.
    I pH podwyższamy do 8.5.

  37. grzegorzadam 28 lipca 2016 o 20:04

   Wierzysz a chirurdzy robią swoje..
   czytałaś podręcznik dr Lasta o raku?

  38. Aga 1 sierpnia 2016 o 11:34

   Tak czytałam lasta, powoli wdrażamy choć nie mamy dużo czasu. Poziom Wit D niecałe 25. Czy podwyższać pH roztworem wodoroweglanu sodu pitym kilka razy dziennie? Czy konieczna jest melasa lub inny cukier w mieszance sody z wodą? Czy można dodatkowo obkładać miejsca przerzutu reczniczkiem nasączonym w mieszance sody z wodą żeby choć trochę je podleczyc? Wątroba jest bardzo uszkodzona. Zażywamy vit C liposomalna ale zastanawiam się jeszcze czy może czasowo zrezygnować z niej na korzyść wlewow dozylnie, szukam ośrodka w okolicach Krakowa. Katowic, w jednym podają kwas l-askorbinowy zalkalizowany, to dobrze? Obawiam się bo to nie jest askorbinian sodu. Eh, tyle pytań…

   1. grzegorzadam 2 sierpnia 2016 o 00:48

    30-40 tys. I.U D3 dziennie, trzeba ciągnąć w górę w okolice 100 ng/ml.

    Tak, soda kilka razy dziennie, nie kombinowałbym z melasą ani miodem.
    Simoncini odradza, tylko w warunkach klinicznych, u nas procedura praktycznie nieznana.

    Obkładaj ręcznikiem, nie zaszkodzi.
    Zalkalizowany kwas powinien być askorbinianem sodu lub potasu, najlepiej tego i tego (Pantellini)

  39. Aga 18 sierpnia 2016 o 11:27

   Czym różni się vita greens&fruits od green&fruits dostępne w sklepie thisisbio? Chodzi i wspomżenie osoby chorej na nowotwór złośliwy.

   1. pepsieliot 18 sierpnia 2016 o 16:24

    składem i formą, pierwszy jest w formie proszku, drugi mikronizowaną tabletką zawierająca znacznie więcej składnikow odżywczych. Jaki rak?

  40. Aga 18 sierpnia 2016 o 11:36

   Mam pytanie, Zrobiona była kalibracja witaminą C i następnie zażywana Wit C liposomalna 3×2 na dzień przez 4 tyg. Od tygodnia zażywana jest chemia w tabletkach-rak złośliwy jelita z odległym przerzutami- i zazywamy tylko po 2 tabletki witaminy C na dzień. Czy teraz zażywanie Wit C liposomalnej 3x2szt dziennie w przerwie pomiędzy chemioterapiami ma sens, bez robienia kalibracji, w rozumieniu opisywanym przez dr Ziebe?

  41. grzegorzadam 18 sierpnia 2016 o 16:43

   Chemioterapią nie leczy się raka.
   Z raka (objawów) można tylko wyzdrowieć.
   Przerzuty hamuje się alkalizacją i ziołami.

  42. Aga 22 sierpnia 2016 o 14:35

   Zrobiona była kalibracja witaminą C i następnie zażywana Wit C liposomalna 3×2d przez 4 tyg-rak złośliwy jelita z odległym przerzutami. Teraz, przez 2 tyg zazywamy tylko po 2 tabletki witaminy C na dzień. Czy możemy wrócić do zazywania 3x2szt wit c dziennie bez robienia kalibracji? Chodzi o wzmocnienie odporności u chorego.

   1. pepsieliot 22 sierpnia 2016 o 15:15

    zwykła witamina C nie przebije się do komórek tak łatwo, jak liposomalna (otoczona tłuszczem, jakby naśladując komórkę wślizguje się do niej), albo dozylnie askorbinianem sodu (uwaga, nigdy nie kwasem askorbinowym), ale jak chcesz wzmocnić i uodpornić chorego zwykłą witaminą C bez kalibracji to może zastosuj parę redox, wtedy tez dużo tlenu dostanie się do komórki , czyli kwas askorbinowy z MSM, niechby p[opijał taki soczek (pod warunkiem że może brać siarkę organiczną) wpis ten: http://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/

  43. Aga 23 sierpnia 2016 o 12:18

   Dzięki Pepsi, myślałam o liposomalnej. Zazywalismy3x2 i teraz zażywamy 1×2 liposomalna. Czy przy niej również stosować Msm? Zastanawia mnie, czy możemy wrócić do zazywania 3x2szt wit c liposomalnej dziennie bez robienia kalibracji? Czy jednak zalecasz parę redox i później liposomalna?

   1. pepsieliot 23 sierpnia 2016 o 12:25

    możesz lecieć od razu Liposomalną, a parę redox też bym dodała do popijania

  44. Aga 26 sierpnia 2016 o 18:57

   Wczoraj, normalny dzień i dieta, po zażyciu pary redox (caly dzień popijając) plus liposomalna 3×2 drastycznie spadło pH moczu, z 7,9-8,2 do 4,7. Dlaczego?

   1. grzegorzadam 29 sierpnia 2016 o 13:13

    Przy relokacji bakterii, grzybów może tak być.

    1. mm 29 sierpnia 2016 o 20:00

     Co to oznacza?

     1. grzegorzadam 1 września 2016 o 11:42

      Przy zabijaniu grzybów i powiązanych z nimi bakteriami i wirusami, ich relokacjami, czyli przemieszczaniem
      mogą się wiązać skoki pH, jak również inne reakcje, bóle i inne reakcje.
      Trzeba cierpliwości, organizm musi mieć czas na porządki.

      Tymczasem badaj pH, to najprostszy sposób na orientację w zakresie zakwaszenia.

      pozdrawiam

  45. Aga 2 września 2016 o 14:54

   Odrzycilismy Wit C, pH oscyluje pomiędzy 7-7,6, dążymy do 8. Jak długo można stosować sode?Ps. Jak działać na gorączkę i kaszel? Wynikaja one raczej z przeziębienia niż z nowotworu, ostatnio chory miał dużo kontaktu z innymi chorymi na kaszel i gorączkę.

  46. grzegorzadam 2 września 2016 o 20:36

   Kaszel i gorączka to stan zapalny nie choroba.
   Zakazenie przenosi sie drogą kropelkową (kaszlący zaraża.)

   PH się normuje.
   Przy kaszlu i gorączce wskazane jest wit.C z MSM właśnie.
   Prócz tego kąpiele z solą, sodą, magnezem i wywarem ze skrzypu.
   Inhalacje tartą cebulą oraz inhalacje nebulizatorem.

   Najlepiej zadziałałyby mgiełki z sody i natlenku wodoru naprzemiennie.
   W 2-3 dni powinny sobie z tym poradzić.

  47. Mk 30 września 2016 o 11:38

   Czy liposomalna wit c firmy altrient c ktora zawiera alkohol moza laczyc z antybiotykami?

   1. pepsieliot 30 września 2016 o 13:11

    to jest minimalna ilość alkoholu, więcej jest w czekoladce nadziewanej, albo w niejednym syropie w aptece

    1. Mk 30 września 2016 o 14:05

     Bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedz. Milego dnia, klaniam sie.

   2. grzegorzadam 30 września 2016 o 13:20
   3. grzegorzadam 30 września 2016 o 13:24

    Spirytus w farmacji jest lekiem.
    Fitoterapia się na tym opiera- nalewki.
    Nie tylko etylowy.

  48. grzegorzadam 30 września 2016 o 15:04

   ==Mieszanina wody z alkoholem etylowym ma większą zdolność ekstrahowania niż poszczególne składniki wzięte osobno, zatem bardzo wartościowe są wyciągi wodno-alkoholowe.==

   Dr Różański.

  49. grzegorzadam 30 września 2016 o 15:18

   Zastosowanie alkoholu etylowego
   Alkohol etylowy ze względu na właściwości odwadniające, rumieniące, hemostatyczne, ściągające, chłodzące, jest stosowany w preparatach leczących niektóre zaburzenia skórne. Można go stosować do znoszenia bólu chronicznego i spastycznego, jak również w zatruciach glikolem etylenowym lub alkoholem metylowym (podanie dożylne) [3].
   W praktyce aptecznej alkohol etylowy ma zastosowanie jako rozpuszczalnik i środek konserwujący w preparatach farmaceutycznych. Roztwory zawierające alkohol o stężeniu poniżej 40o określa się jako roztwory alkoholowe (Solutiones spirituosae), roztwory o wyższym stężeniu niż 40o to spirytusy lecznicze (Spirituosa medicata). FP VI zawiera szczegółowe monografie spirytusów leczniczych, są to: spirytus kamforowy, spirytus mrówkowy, spirytus salicylowy, spirytus mydlany, spirytus mydlano-kamforowy, krople anyżowe, spirytusowy roztwór jodu, spirytus gorczyczny. Ponadto FP III zawiera monografie spirytusu lawendowego, spirytusu miętowego. Spirytusy te otrzymuje się przez rozpuszczenie olejków eterycznych w rozcieńczonym alkoholu. Zastosowanie – korygowanie smaku, zapachu, obecnie już mało używane.
   Alkohol etylowy powszechnie jest stosowany jako rozpuszczalnik dla preparatów roślinnych. Nalewki i wyciągi roślinne są stosowane jako składniki do przyrządzania preparatów farmaceutycznych, natomiast alkoholatury stabilizowane częściej spotyka się jako gotowe preparaty do sprzedaży odręcznej ( Intractum Visci albi, Intractum Crataegi).
   Mając na uwadze działanie bakteriobójcze etanolu 70o, można go wykorzystać jako środek odkażający w recepturze aseptycznej do przygotowania miejsca pracy (loża z nawiewem laminarnym), dezynfekcji wstępnej pracownika (dezynfekcja rąk), czy też przygotowanie sprzętu do pracy.

   Z: AptekarzPolski

  50. gosc 16 stycznia 2017 o 19:22

   Aga jak sytuacji u twojego taty , z tego co czytam widze ze mimo chemi choroba postepowala , czy nie lepiej bylo by leczyc tylko alternatywnie skoro chemia tak truje i efektow brak ?

   1. Aga 24 stycznia 2017 o 22:39

    Do gość, dziękuję za Twoje pytanie, Tata stosował chemię wraz z sodą – pH 7-8,5 oraz pije serwatkę. Po 4miesiącach zmiany przerzutowe w płucach zmniejszyły się z 8 mm na 6, w wezlach również, Cea z ponad 3000 na niecały 1000, dało nam to dużo nadziei i woli do walki. Teraz przez miesiąc miał przerwę w chemii, jutro jedzie na konsultacje do onkologa i czeka na decyzję, co dalej pod względem leczenia chemicznego. Tata w leczenie szpitalne wierzy, ja wierzę mocniej w sodę i ph. Tata walczy, stara się nie myśleć o chorobie.
    Jutro napisze, jakie wyniki i co dalej z leczeniem onkologicznym.
    Jeszcze raz dziękuję. M?

    1. Aga 25 stycznia 2017 o 20:51

     Do gość: po miesiącu niestosowania chemii ale stosowania sody (ph7-8,5), suplementacji omega3,potasu,magnezu,d35000 iui z k2mh7 100,fruits&greens, pojawiły się ulegające kontrastowi zmiany w kosciach, choć pani onkolog nie potraktowala ich jako przerzutowe, powiększyły się w nowych miejscach węzły chłonne, pozostałe zmiany nie uległy zmianie lub wzrosły o milimetr-moze błąd pomiaru.
     Nie wdrożono chemii, czekamy na kolejny wynik CEA.
     Do grzegorzadam: co poradziłbys zastosować żeby wzmocnić kości, zatrzymać gruczoloraka sluzotworczego?Czy stosowanie sody może powodować krwawienie z odbytu? Nie było tego wcześniej,może zaprzestać stosowania?
     Dziękuję.

     1. Aga 27 stycznia 2017 o 12:00

      Grzegorzadam, proszę odpowiedz na mój powyższy wpis, będę wdzięczna. Dziękuję

      1. grzegorzadam 27 stycznia 2017 o 16:45

       Świetne efekty daje piołun (przrzyty- Lebiediew i wszelkie mieszanki ziołowe
       antynowotworowe, poczytaj:
       http://wolna-polska.pl/wiadomosci/recepty-slynnej-zielarki-j-f-zajcewej-2016-12

      2. Aga 27 stycznia 2017 o 19:19

       Dziękuję, jesteście dla mnie wsparciem.

      3. Aga 10 kwietnia 2017 o 23:58

       Grzegorzadam,a jak pić piołun? Parzyć jak herbatę, pić przed śniadaniem? Ile razy dziennie?Gdzieś przeczytałam, że w dawce powyżej 5g może powodować zapalenie wątroby. Bardzo nie chciałabym tego, bo tata ma tam dużego -śr.130mm-guza przerzutowego z jelita. Tata już 4 miesiąc nie ma chemii, suplementuje się jak wyżej,pije sodę (ph 7-9), czyje się dobrze.(kontynuacja powyższego wątku). Dziękuję

      4. grzegorzadam 11 kwietnia 2017 o 06:56

       Łyżeczkę zalac 1/2 litra wody, i przed posiłkami po 150 ml np.
       Poczytaj u Różańskiego:
       Można zrobic nalewkę i nalewkę z glistnika lub intrakt na te objawy również

       ”Oficjalne dawki 1-1,5 g ziela na 100-150 ml wrzątku –2 razy dziennie filiżanka. Nalewka 20-30 kropel 3 razy dziennie. W praktyce można przyjmować 1 szklankę naparu małymi porcjami w ciągu dnia, sporządzoną z 1 łyżki ziela. Nalewka 5-10 ml 2-3 razy dziennie. Najlepszy intrakt. Ja sporządzam go następująco: świeżo ścięte pędy z pączkami kwiatowymi, potłuczone tłuczkiem do mięsa- wkładam do butelki 1 l (2-2 gałązki na całą długość butelki), zalewam gorącym alkoholem i zostawiam na kilka tygodni. Gałązek nie wyjmuję, lecz pozostawiam. Mały kieliszek dziennie na pobudzenie przewodu pokarmowego i przemiany materii oraz poprawę samopoczucia, ponadto przy nerwicach wegetatywnych zażywać przez 1-2 tygodnie, po czym kurację przerwać.
       Wznowić po miesięcznej przerwie w razie potrzeby.

      5. Pepsi Eliot 11 kwietnia 2017 o 06:58

       Nie mam tłuczka do mięsa 😀

      6. grzegorzadam 11 kwietnia 2017 o 07:08

       Nazwa jest myląca 🙂

       ”Intrakt glistnikowy – Intractum Chelidonii: 1 część świeżego zmielonego ziela lub korzeni zalać 5 częściami 40-50% gorącego alkoholu, odstawić na 7 dni; przefiltrować. Stosować 2-3 razy dziennie po 5-10 ml w 100 ml wody. Zewnętrznie do pędzlowania schorzałych miejsc (bolesne nadżerki w jamie ustnej, polipy, opryszczka, liszaje, liszajce, czyraki, kłykciny, brodawki, owrzodzenia, wypryski, zmiany toczniowe i łuszczycowe) w stanie nierozcieńczonym; do okładów, płukanek i przemywania skóry po rozcieńczeniu: 1 łyżka na 200-220 ml wody przegotowanej.

       Nalewka glistnikowa – Tinctura Chelidonii: 1 część suchego zmielonego ziela lub korzeni zalać 5 częściami 40-50% zimnego alkoholu, odstawić na 7 dni; przefiltrować. Stosować 2-3 razy dziennie po 5-10 ml w 100 ml wody. Zewnętrznie do pędzlowania schorzałych miejsc (bolesne nadżerki w jamie ustnej, polipy, opryszczka, liszaje, liszajce, czyraki, kłykciny, brodawki, owrzodzenia, wypryski, zmiany toczniowe i łuszczycowe) w stanie nierozcieńczonym; do okładów, płukanek i przemywania skóry po rozcieńczeniu: 1 łyżka na 200-220 ml wody przegotowanej.

       Napar glistnikowy – Infusum Chelidonii: 1 płaską łyżkę zmielonego ziela lub 1 łyżeczkę zmielonych korzeni zalać 1 szklanką wrzącej wody, odstawić pod przykryciem na 30 minut; przecedzić. Pić 2-3 razy dziennie po 50 ml.”

      7. Aga 11 kwietnia 2017 o 21:25

       A czy z piolunem trzeba suplementowac żelazo?

      8. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2017 o 07:49

       żelaza najlepiej nie suplementować

      9. grzegorzadam 12 kwietnia 2017 o 08:25

       Jak masz za małe, sprawdź czy coś go nie zjada najpierw.
       Jest apetyczny dla pasożytów, podobnie jak krzem.

      10. Aga 12 kwietnia 2017 o 07:56

       Rozumiem, bo czytałam gdzieś, że w przypadku nowotworu np. Piersi, piołun łączy się z żelazem z guza, co powoduje zatrzymanie lub regresje nowotworu. Dlatego zapytałam, może na wyrost. 🙂

      11. grzegorzadam 12 kwietnia 2017 o 10:59

       Być może jest taka reakcja, większości nie znamy..
       Ale nie szkoda róż, gdy..

       Działanie piołunem jest doraźne.

      12. Aga 20 kwietnia 2017 o 16:33

       Czy efektem picia piolunu może być źle samopoczucie, ból brzucha, zmęczenie i sennosc?

      13. Pepsi Eliot 20 kwietnia 2017 o 16:46

       piołunu nie można ot tak sobie pić, robisz kurację ściśle pod kontrolą, i zaprzestajesz. Piołun to trucizna

      14. grzegorzadam 21 kwietnia 2017 o 08:31

       Jasne , ze może, ale bez oBAW.
       Są 2 rodzaje piołunu, zażywaj ten słąbszy Bylica pospolita – Artemisia vulgaris.
       Bylica piołun – Artemisia absinthium. jest dużo mocniejszy.
       http://www.rozanski.ch/fitoterapia1.htm

       Szczwoł, wrotycz, piołun, glistnik zgodnie z receptami, to mocne zioła.

      15. Aga 21 kwietnia 2017 o 18:36

       A Artemis annua? taki mamy. W książce lasta o niej mowa. Co sądzicie?

      16. grzegorzadam 21 kwietnia 2017 o 20:46

       Bylica (Artemisia) – rodzaj roślin z rodziny astrowatych, liczący 300 gatunków. Ziele komosy piżmowej (Chenopodium ambrosio-ides, Linn.) i jeszcze inne jego odmiany, Chenopodium ambrosioides, var anthelminticum (Bert.), Artemisia absinthium L., Artemisia annua należą do rodziny komosowatych (Chenopodiaceae). ”

       Jeden z tych 300-tu 😉

    2. grzegorzadam 27 stycznia 2017 o 16:40

     Soda nie odpowiada za krwawienie, nic mi o tym nie wiadomo, jest przy nowotworach tysiące reakcji,
     których zbadać nie sposób.
     Dr Sircus zawsze poleca sodę, potas (!) selen, wit.C, glutation jako niezbędne w suplementacji przy raku.
     Chemia rozwala wszystko z kośćmi na czele, jak wierzy w w takie leczenie, nic nie wskórasz.
     Polecam świetny podręcznik H, Clark, może pomóc, kuracje do 21 dni:
     PROFILAKTYKA I LECZENIE WSZYSTKICH CHORÓB NOWOTWOROWYCH

  51. jorek 26 stycznia 2017 o 05:06

   Witam;
   U taty wykryto przerzuty do mózgu;( nie znaleziono źródła pierwotnego . w tej chwili ma naświetlania paliatywne ,następnie powrót do domu I wizyty lekarza I pielęgniarki w domu I to by było na tyle ze strony lekarzy. Czy zacząć podawać mu liposomal ? jak tak od czego zacząć ? dziękuję I pozdrawiam

   1. grzegorzadam 26 stycznia 2017 o 08:25

    Jest poważnie.
    Piołun (Lebiediew) i sodę 3x dziennie.
    http://www.pepsieliot.com/krotka-kuracja-leczenia-raka-prostaty-wg-vernona-johnstona/
    PH do 8.0-8.5, trzeba kupić paski pH 5-9 i dobrą sodę.

    1. Aga 3 lutego 2017 o 21:32

     Pod linkiem jest informacja odnośnie wysokości ph moczu – kilka dni 8,5 później niższe ph, i znowu wyższe. A jak przy dłuższym stosowaniu sody- każdego dnia 2xd rano i wieczor? Przy nowotworze z przerzutami? Tata ma ph powyżej 7, czasami rano i wieczorem przez kilka dni po 8,5, później 7,5 i znów to samo- wysokie ph powyzej 8. Czy to dobrze?

     1. grzegorzadam 4 lutego 2017 o 08:02

      Te poziomy nie sa stałe, nie przekraczamy 8.5, dążymy do tej wielkości.
      Sircus mówi o 2 tyg., potem przerwa (7-14 dni) i powtórka, cyklicznie.

  52. Jorek 27 stycznia 2017 o 23:36

   Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  53. Adriana Łętowska 10 maja 2017 o 21:22

   Witam. Chciałabym zakupic LIPOSOMAL VITAMIN C – 250ml [TiB], długo juz podaje córce skończyła właśnie 4 lata kwas l-askrobinowy, zreszta za waszą radą. Ma różne alergie spowodowane niedawno wykryta celiakia, która doprowadziła do dysbakteriozy ale pytanie ile mam dawać tej witaminy. Objawy swedzenie i ból nosa, ból czoła, co jakis czas wysokie temperatury, łzawienie oczu musiałam wrócić do podawania opatanolu do oczu ale bronie sie przed sterydem, który ma od kilku miesiecy odstawiony. Zaczęłam robic jej zielone soki, pomagają ale też na kilka godzin. Nie wiem na co ona jest uczulona bo różnie reaguje raz dobrze a raz źle na ten sam produkt. Niestety pylenie babki nas wykońćzy a jej uprzykrza funkcjonowanie, nie chodzi do Przedszkola bo musiałabym jej podawac steryd i lek antyhistaminowy. Kwas l askrobinowy bardzo jej pomaga ale potem objawy wracają a nie moge jej codziennie dawać duzych dawek bo to chyba nie za dobrze na żołądek. Teraz dostaje z soczkiem kilka razy dziennie ale próg jelitowy jeszcze osiągnięty nie został. Jak podawać ta liposomalna? i nie wiem czy nie jest uczulona na słonecznik czy to ma znaczenie?
   dziekuje!

   1. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 07:09

    A jaki ma poziom 25(OH)D? Jak nie badałaś, to według RiodanClinic 1000 jednostek D3 na 11-12 kilogramów dziecka. To sobie wylicz.

  54. Adriana Łętowska 11 maja 2017 o 08:03

   witamine D badałam ma 30.88 ng/ml ale jakie to ma znaczenie do podawania liposomalnej witaminy C?

   1. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 08:37

    takie samo, jak przy każdej, tyle, że liposomalna doskonale się wchłania, prawie wszystko

   2. grzegorzadam 11 maja 2017 o 09:05

    spróbuj podwyższyć w okolice 100 ng/ml.

    1. Adriana Łętowska 11 maja 2017 o 14:19

     a wit b12 ma 452.80 pg/ml to pewnie też za mało? i jak walczyć z takim TSH 3.65, T4 0.995 FT3 2.96 moja dwu i cztero latka maja podobne wyniki TSH lekarz twierdzi że to norma przy celiakii. Czyli oprócz wit c co jeszcze mam tu kupić wit d3 tak? czy coś jeszcze może ja wspomóc? która byłaby najlepsza wit d?

     1. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 14:30

      wprawdzie nasze D3 są dla dorosłych, ale to jest tylko kwestia dawkowania, Liposomal D3+K2 TiB jest bardzo dobrze wchłaniany, wg riodan clinic dawkowanie to 1000 jednostek na 11-12 kilogramów dziecka. nie jestem lekarzem, ale mamy pediatrę na blogu, możesz pogadać, mejl w stopce artykułu

     2. grzegorzadam 11 maja 2017 o 14:30

      i jak walczyć z takim TSH 3.65, T4 0.995 FT3 2.96 moja dwu i cztero latka maja podobne wyniki TSH”

      Nie walcz z tym, odszukaj i zwalcz przyczynę, możecie mieć wszystkie obciążenie tymi samymi patogenami.
      TSH nie ma tu nić do rzeczy, to żaden wskaźnik.
      Mam nadzieje że nie proponował dzieciom hormonów ?

      poczytaj:
      http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

     3. grzegorzadam 11 maja 2017 o 14:31

      Wit.D (hormon) lepiej za dużo niż za mało.

    2. Adriana Łętowska 11 maja 2017 o 14:38

     ok dzieki a b12? wolałabym wszystko zmieścic w jednej wysyłce:)

     1. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 14:41

      jest w połowie normy, mamy duży wybór B12, w tym Liposomal B12 TiB

      1. Adriana Łętowska 11 maja 2017 o 21:05

       d3 liposomal nie ma na stanie:( kiedy bedzie?

      2. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 21:14

       czekamy, wszystko już zamówione i opłacone

  55. husajka 5 lipca 2017 o 16:43

   Przyszla dzisiaj liposomalna wit c, super ze taka szybka wysylka ale moja 4 latka wziela juz 50 ml i poprawa minimalna a pokazała się pokrzywka pod zgieciami kolan. Od dwóch miesięcy bierze duże dawki kwasu l askrobinowego i niestety przegrywam walkę z alergią. Dostaje Wit D ponad 2000 dziennie, pol roku pije zielone soki, nie je glutenu, cukru, laktozy, kazeiny , odrobaczam ja. Ja już nie wiem tracę wiarę w poprawę. Już nie wiem co robić. Zielony b goraczka, gil, kaszel, bóle głowy, brzuszka, wysypki i since. jakieś rady bardzo prosze

   1. Pepsi Eliot 5 lipca 2017 o 21:42

    zrób biorezonans (bicom 2000) i wytęp dziecku pasożyty

  56. Agnieszka Adamowicz 17 września 2017 o 10:46

   Przeczytałam sporo o liposomalnej Vitc w polskich i zagranicznych publikacjach. Postanowiłam ją zakupić, początkowo podchodziłam bardzo ostrożnie i sceptycznie. Nie będę opisywać całego procesu wdrażania. … U jednego dzieci zauważyłam ogromną poprawę jeśli chodzi o przebieg i długość przeziębień.Wcześniej każdy katarek przeradzał się w 2- 3 tygodniowy lejący katar i kaszel często kończący się zapaleniem oskrzeli. Obecnie przechodzi je łagodnie i nie trwa to dłużej niż 3-4 dni bez kaszlu i co nocnych pobudek. Zauważyłam też, że wszyscy w domu przechodzimy przeziębienia łagodniej, szczególnie ja i średni syn mieliśmy z tym problemy. U siebie zauważyłam też ogromną poprawę w szczelności naczyń. Kiedyś siniaki robiły mi się z byle powodu i rozlewały szeroko, do tego stopnia, że lekarz zalecił mi badanie krwi, ale wyniki były OK. Teraz siniaczki robią się rzadko, niewielkie i szybko się wchłaniają, Przez 2 miesiące nie brałam witaminy latem i niestety siniaki zaczęły pojawiać się znowu. Te dwa główne powody są dla mnie wystarczające. Inne rzeczy, które zauważyłam to łatwiej goją się ranki, 18 letni syn często zakażał twarz wyciskając zmiany trądzikowe, które ropiały, obecnie problem trądziku praktycznie nie istnieje. Mam skłonności do opryszczki na ustach. Przy byle okazji czy to kiedy zmarzłam czy w podróży, przy włączonej klimatyzacji zaraz pojawiała się opryszczka i mimo stosowania maści (mam je zawsze przy sobie), zazwyczaj opryszczka i tak powstawała. Obecnie nie pamiętam kiedy miałam ostatnią. Inne rzeczy, które zauważyłam, takie jak poprawa cery czy chęć większej aktywności u całej rodziny, tego niestety nie jestem pewna, czy to zasługa witaminy.

  57. Matylda 3 października 2017 o 12:29

   Zażywam z synem tą liposomalną wit.c ,ale dopiero trzeci dzień więc jeszcze nie wiem jak z efaktami, ale chciałam zapytać kiedy powinno sie zaprzestać zażywanie, jest jakieś maksimum stosowania? I jeszcze jedna rzecz mi dzisiaj wpadła w oko czytając o badaniu profilaktycznym bilansie biologicznym , może ktoś coś wie? Tam jest wypowiedź lekarza zacytuję
   „Suplementy diety stosowane prawidłowo poprawiają odporność organizmu. Jednak czasami stan zdrowia wymaga zmniejszenia podaży niektórych składników. Znamy przykłady nadaktywności układu odpornościowego, spowodowanej intensywną stymulacją witaminami, co doprowadziło do jeszcze większego osłabienia organizmu. Przykładowo, systematyczne zażywanie 500 mg witaminy C nasyca określone receptory błony komórkowej, doprowadzając do braku równowagi, ponieważ pozostałe witaminy nie mogą się wchłaniać. Czyli z jednej strony wygramy walkę z wirusami, ale zestarzejemy się wcześniej, bo żyjemy na ciągłym dopingu. Przyjmowanie suplementów na ślepo prowadzi do rozregulowania organizmu. Dlatego suplementy i terapie związane z modulowaniem układu odpornościowego należy stosować rozważnie w dawkach fizjologicznych, a nie farmakologicznych.”
   Jak to się ma to stosowania wit c liposomal 10ml raz dziennie?

   1. Pepsi Eliot 3 października 2017 o 12:40

    Dlaczego zakładasz, że to co zacytowałaś jest prawdą. Poczytaj Saula, i innych. Nadmiar witamin w ogromnej większości po prostu przez Ciebie przeleci. Należy oczywiście uważać na pierwiastki śladowe, na potas, na interakcje z lekami, owszem. Przecież na tym polega próg jelitowy przy C. Jeśli z kolei takie są Twoje przekonania przyjmuj Greens & Fruits TiB, tam jest wszystko w odpowiednich proporcjach i Twoje ego będzie spokojne. <3.

   2. grzegorzadam 3 października 2017 o 12:53

    Znamy przykłady nadaktywności układu odpornościowego, spowodowanej intensywną stymulacją witaminami, co doprowadziło do jeszcze większego osłabienia organizmu. Przykładowo, systematyczne zażywanie 500 mg witaminy C nasyca określone receptory błony komórkowej, doprowadzając do braku równowagi, ponieważ pozostałe witaminy nie mogą się wchłaniać.”

    Piramidalne bzdury!
    Może coś o sacharynie napisze ” fachmen” ? 😉
    Właśnie pig-farma sponsoruje takie kiepścizny a te pieski posłuszne powtarzają..

    Witamina c zamiast sacharyny !
    80 % ludzi bedzie zdrowych 😀

  58. Matylda 3 października 2017 o 21:49

   dzięki, jak zawsze potraficie wszystko rzeczowo wyjaśnić i rozwiać jakieś niezrozumiałe wątpliwości.

  59. Joanna 18 lutego 2018 o 19:58

   Czytałam kilka postów u Ciebie, gdzie wspominałaś wit C liposomalną w saszetkach, jednakże w sklepie widziałam że macie obecnie tylko w płynie. Czy jest jakaś różnica między nimi, czy forma odgrywa sie na skuteczności? Jestem zielona w tym temacie, także z góry przepraszam.
   Ile mi takiej witaminy w płynie powinna przyjmować osoba z chorobą nowotworową i czy można przyjmować ja razem z ubichinolem oraz innymi lekami? Jest coś, z czym nie można jej łączyć?
   Pytam ponieważ moja mama ma nawrót raka szyjki z licznymi przezutami, lekarze nie dają jej żadnych szans ale również ci, którzy leczą ją paliatywnie, nie chcą odnieść się do łączenia suplementów (np liposomanlnej Wit C) z lekami które obecnie przyjmuje tak jakby nie chcieli w ogóle podejmować się tematu a ja z kolei nie chciałabym namieszać żeby nie zaszkodzić i żeby nie wystąpiły reakcje uboczne. Czy mogłabyś wypowiedzieć się coś w tym temacie?

   1. Pepsi Eliot 18 lutego 2018 o 20:53

    ta w saszetkach też była w płynie, zakłada się, że przy nowotworze jelit należy brać 6 gramów liposomalnej C dziennie, czyli 6 ml Liposomalu C TiB, po 2ml przed głównymi posiłkami.

  60. Bogus 7 marca 2018 o 22:15

   witam.czy możne mi ktoś odpowiedz dlaczego Wit C …jest kwaśna a chyba raczej nie powinna bo jest ponoć liposmalna . pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 7 marca 2018 o 23:32

    pytaj u swojego sprzedawcy, nie powinna być kwaśna, bo kwas ma być schowany w otoczce liposomalnej.

  Dodaj komentarz