logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
103 186 738
272 online
32 884 VIPy
Reklama

PETARDA ODŻYWCZA
GREENS & FRUIT TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Nerki alarm! Co zrobić żeby mieć zdrowe nerki?

nerki, pepsi eliot, this is bio

I fajny przepisik dr Christophera Gian-Cursio.

Nawet 4,5 mln Polaków cierpi na choroby nerek! Wielu z nich dochtore sugerują szkodliwe, nieprzyjemne zabiegi, w tym dializy i transplantacje. Poza fizycznym cierpieniem, pacjenci są narażeni na ogromny dyskomfort psychiczny.

Jak działają Twoje nerki?

Przede wszystkim działają nieprzerwanie! 24 na 7 obie Twoje nery filtrują krew, zupełnie jak filtr w akwarium oczyszcza wodę. Funkcjonalną jednostką nerki jest nefron, jednostka tkanki, która nie tylko filtruje, ale także recyklinguje i wydala odpady. Nefron filtruje krew (poza komórkami krwi i białkami), utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową, przetwarza potrzebne substancje takie jak woda i minerały i pozbywa się odpadów wraz z moczem.
W pewnym sensie więc mocz jest przefiltrowaną krwią, bądź dokładniej, krew jest efektem filtrowania moczu.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ C 1000+ TiB w dużej dozie o przedłużonym działaniu z dodatkiem dzikiej róży, bioflawonoidów z cytrusów i kwercetyny


Problemy z nerkami

Stany zapalne i infekcje

Kluczową w ich leczeniu jest rola dużych dawek witaminy C zapewniająca zarówno zapobieganie, jak i leczenie przy odpowiednio wysokim poziomie nasycenia. Witamina C jest filtrowana przez nerki, co czyni jej suplementację formą terapii.

Zwyrodnienie nerek

Chroniczny nadmiar białka w diecie i niezbilansowana dieta prowadzą do zwyrodnienia nerek. Diety roślinne i wegetariańskie stanowią wirtualne rozwiązanie i naturalną przeciwwagę do nadmiaru białek spożywanych w zachodniej diecie.
Ograniczenie białka jest generalnie uważane za skuteczny sposób leczenia postępującego zapalenia kłębuszków nerkowych, gdyż jest ono idealnym sposobem zapobiegania przedwczesnemu przeciążeniu azotem spowodowanym przez białko.
Zalecane jest także zwiększenie ilości węglowodanów w diecie. Redukuje to katabolizm białek, a tym samym pomoże zapobiec ketozie. Ponownie kluczem zdaje się być bogata w złożone węglowodany dieta roślinna.

nerki, pepsi eliot, this is bio

Zespół nerczycowy

Zespół nerczycowy to stan, który wynika z uszkodzenia tkanek i zaburzenia funkcji nefronu. Ma to związek z kolagenem (reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, itp.) i wynika z niedoborów witaminy C (i jej pomocników – bioflawanoidów). Naczynia krwionośne ulegają nieszczelności w przypadku braku odpowiedniej ilości witaminy C. Łatwo krwawiące dziąsła są tego widocznym objawem, ale łatwo przeciekające kłębuszki (część nefronu) są problemem znacznie większym i ukrytym, choć działającym na podobnej zasadzie.

Ostra niewydolność nerek

Leczenie chorób zakaźnych na wczesnym etapie znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo niewydolności nerek. W tym przypadku, kolejny raz, kalibracja witaminą C daje genialny efekt, wpływając na rozproszenie chorób zakaźnych.
Witamina C zapobiega chorobom nerek. Między innymi zatrzymuje ona formację kamieni nerkowych i rozpuszcza te, które już powstały.
Nawet zwolennicy „konwencjonalnych” metod leczenia w przypadku chorób nerek zalecają witaminę C i wysokiej jakości B-kompleks na choróbska nerek! Dla lepszych rezultatów, po konsultacji z naturopatą, podnieś dawki.

Przy wczesnych objawach niewydolności, całkowicie odstaw białko zwierzęce.

Pij jak najwięcej soków warzywno-owocowych. Jeśli musisz ograniczyć ilość płynów, blenduj surowe lub blanszowane warzywa i jedz je jako puree. Smakuje lepiej niż można to sobie wyobrazić.

Przykładowy przepis według dr Christophera Gian-Cursio:

(ofkors wszystkie składniki bio)
– mały pomidor
– papryka
– sok z połowy cytryny lub limonki
– pół ogórka
– 6 liści sałaty rzymkiej
– 3-4 łodygi selera naciowego

Wkrój pomidora, paprykę i ogórka do blendera, połącz z sokiem z cytryny, blenduj do uzyskania gładkiej konsystencji. Dodaj liście sałaty i selera. Zblenduj do uzyskania pożądanej konsystencji i zjedz natychmiast.

A tu herbatka oczyszczająca nerki.

Przewlekła niewydolność nerek

Arcyważny wpis: Nerki i wszystko jasne, czyli o naturalnych terapiach odwracających niewydolność nerek

Dalsze pogorszenie stanu zdrowia oznacza utratę ważnego udziału nerek w aktywacji witaminy D. Wynikiem może być osteodystrofia (utrata wapnia z kości).

Dlatego konieczna jest suplementacja witaminą D3+K2, magnezem i prawdopodobnie  mimo wszystko wapniem. Tu przeczytasz o znaczeniu witaminy K2 dla kości, a tu o paradoksie wapnia związanym z brakiem witaminy K2.

Także suplementy bogate w aminokwasy są obiecujące w kontekście leczenia przewlekłej niewydolności nerek, szczególnie w połączeniu z białkiem w ilości do 25 gram dziennie. Typowa szpitalna dieta w przypadku przewlekłej niewydolności nerek zapewnia 40g białka dzienne, jednak uważam, że to za dużo.

Przy niewydolności nerek polecam dietę 811.

Warto zwrócić uwagę na to, że przeciętny mieszkaniec „zachodu” zjada od 100-120g białka, co znacznie przekracza normę. W wielu miejscach na świecie nie zjada się tymczasem nawet 40g, u nas natomiast potrójna porcja uważana jest za normalną…

A później nikt nie łączy tego z okropnym stanem nerek skutkującym dializami.

Reklama

Tu znajdziesz polecaną WITAMINA D3 TiB z lanoliny (cholekalcyferol), przyjmuj w protokole z witaminą K2


Dializa

Wykonanie dializy, zarówno w domu jak i w szpitalu, generuje rokrocznie kosmiczne koszta, osłabia organizm i niszczy zdrowie. Podczas dializ wypłukuje się z organizmu wiele witamin, w tym witaminę C i witaminy z grupy B.

Kamica nerkowa

Jest 5 typów kamieni nerkowych:

1. Kamienie fosforanowo-wapniowe, częste i łatwe do pozbycia się wraz z moczem za pomocą witaminy C.
2. Kamienie wapniowe, także powszechne, ale nie rozpuszczają się w kwaśnym moczu.
3. Fosforan magnezowo-amonowy (kamienie struwitowe) są znacznie rzadziej występujące, często pojawiają się po zakażeniu lub stanie zapalnym. Rozpuszczają się w moczu zakwaszonym witaminą C.
4. Kamienie kwasu moczowego, które są spowodowane problemami z metabolizacją puryny (bazy chemicznej adeniny, ksantyny, teobrominy [w czekoladzie] i kwasu moczowego). Mogą tworzyć się w stanie takim jak dna moczanowa.
5. Kamienie cystynowe, które są wynikiem dziedzicznej niezdolności do reabsorbowania cystyny. Większość kamieni tego typu występuje u dzieci, ale są one bardzo rzadkie.

Reklama

Tu znajdziesz sproszkowane organiczne jagody CAMU CAMU This is BIO superfoods z masą naturalnej witaminy C, beta carotenu i przeciwutleniaczy


Rola witaminy C w zapobieganiu i rozpuszczaniu kamieni nerkowych:

Bardzo powszechne kamienie fosforanowo-wapniowe mogą występować w drogach moczowych tylko jeśli ich środowisko nie jest kwaśne. Najbardziej powszechną formą witaminy C jest kwas l-askorbinowy, który rozpuszcza kamienie nerkowe i zapobiega ich powstawaniu.

Ten rodzaj witaminy C rozpuszcza także kamienie magnezowo-amonowe, które według wielu dochtore klasyfikują się już „pod nóż”. Ten rodzaj kamieni wiąże się z chorobami i infekcjami dróg moczowych.

Zarówno kamienie jak i infekcje można wyleczyć (i im zapobiec) dzięki odpowiednio dużym dawkom witaminy C (gramy nie miligramy, od 1g profilaktycznie, na co dzień, do wyższych dawek w przypadku chorób).

Powszechne kamienie fosforanowo-wapniowe mogą wykształcić się w moczu z kwaśnym pH zarówno kiedy suplementujesz witaminę C, jak i kiedy jej nie suplementujesz.

Jednak jeśli do witaminy C dodasz B-kompleks i magnez, ten typ kamieni ma nikłe szanse żeby się unormować.

Oprócz suplementacji 1 gramem witaminy C dziennie, zaleca się dobry B-kompleks i ok. 300 – 400 mg magnezu.

Askorbinian (aktywny jon witaminy C) podnosi produkcję szczawianów w ciele. Nie robi tego jednak sama witamina C. Dr Emanuela Cheraskin, Dr Marshall Ringsdorf i Dr Emily Sisley w swojej książce „Połączenia witaminy C” (1983) tłumaczą, że odpowiednia ilość tej witaminy redukuje niebezpieczne połączenie szczawianu i wapnia, redukując tym samym prawdopodobieństwo powstania kamieni.

„Witamina C w moczu wiąże wapń i jego strukturę. To oznacza mniejszą szansę na to, że wapno oddzieli się i wytworzy kamienie fosforanowo-wapniowe.”

44/ pepsieliot.com

Jak zredukować ryzyko powstania kamieni nerkowych:

1. Zmaksymalizuj przyjęcie płynów. Zaczynaj dzień od co najmniej litra wody z cytryną, do 15 minut przed posiłkiem pij wodę z octem jabłkowym, nawadniaj się przez cały dzień, a także przed snem. Rano zafunduj sobie sok warzywny lub warzywno-owocowy. Sok marchwiowy, pomarańczowy, grejpfrutowy mają dużo cytrynianów, które zarówno hamują tworzenie się kwasu moczowego, jak i zatrzymanie tworzenia się soli wapnia.

2. Kontroluj pH moczu: to pomaga zapobiec infekcjom dróg moczowych, rozwiązuje problem kamieni i im zapobiega.

3. Jedz warzywa. Badania pokazały, że szczawiany w diecie nie są czynnikiem ryzyka przy powstawaniu kamieni nerkowych.

4. Większość kamieni nerkowych składa się z wapnia. Aby uniknąć jego przemieszczania się w nieodpowiednie miejsca, należy suplementować witaminę K2, która jest ku temu niezbędna.

5. Zaopatrz się w suplementowy kwartet D3+K2, magnez i wapń (pamiętaj, z wapniem ostrożnie)

6. Upewnij się, że przyjmujesz B-kompleks wysokiej jakości, który zawiera także B6. Badania na zwierzętach wykazały, że niedobory B-6 bezpośrednio wpływają na powstawanie kamieni nerkowych i choroby nerek.

7. Aby oczyścić się z kamieni, zrezygnuj z jedzenia mięsa. Mięso jest największym źródłem puryny. Naturopaci radzą w sytuacji problemów z nerkami leczenie sokami, kwaśnymi owocami (np. wiśniami) i dużą ilością witaminy C.

8. Kamienie nerkowe są połączone także z wysokim spożyciem cukru. Wywal cukiernicę z kredensu i batoniki z diety.

owocek

Źródła:
www.doctoryourself.com/kidney2.html
Leczenie dobrą dietą

(Visited 31 637 times, 7 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Rezi 24 lutego 2019 o 16:31

  Wspomniałaś o chlamydii w krwi.Jak oczyścić krew z tego badziewia?Dzięki za info.

 2. Ania 16 kwietnia 2019 o 11:04

  Hej pepsie, dziecko lat cztery, poziom witaminy D 105, dziewczynka z ciaglymi wysypkami na buzce, sucha skora pod broda, z rana zawsze troszke zaropiale oczka, wyproznia sie dwa razy dziennie, je wegansko, czasem jajko, slodyczy w ogole, staramy sie ograniczyc ostatnio gluten, spi raczej dobrze, apetyt ma ogromny, mysle co moze byc powodem tej wysypki, lubi chleb no bo jak juz jej dawalam to jak ma nie lubic.. Uzalezniona, nie chce jej zameczyc za bardzo tymi ciaglymi zmianami, co moge zrobic? Ograniczac po prostu ten gluten do minimum i obserowac czy cos innego? Aktualnie zajada sie codziennie jedna pastylka chlorelli g&f i witamina D plus K. Buzka

  1. Pepsi Eliot 16 kwietnia 2019 o 11:16

   ewidentnie ma alergię na gluten, słabe jelita, pewnie pasożyty, podajesz magnez, Omega 3 dla dzieci TiB? Trzymasz wysoki metabolit D u dziecka, a nie bierze magnezu? konieczny też jest beta-caroten (prowitamina witaminy A) codziennie sok z bio marchwi obowiązkowo

   UODPORNIENIE

   4 lata

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib–5905344040680.html (lub wymiennie z 1/3 tabl G&F TiB ubite w moździerzu)

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   1. Ania 16 kwietnia 2019 o 11:24

    Nie bierze w magnezu, jaka forme jej podawac? I jak dlugo taki sok? Omega musze zamowic i dla siebie jeszcze pare rzeczy. A pasozyty wystarczy nasiona dyni? Czy cos jeszcze odnosnie tego?

    1. Pepsi Eliot 16 kwietnia 2019 o 15:32

     napisałam Ci jak podawać magnez, podałam też linka do mojego wpisu z zaleceniami dr Sircusa

    2. kijanka 17 kwietnia 2019 o 13:35

     Ania, przy alergii na gluten trzeba go odstawić definitywnie. Ograniczanie nawet do minimum nie poprawi sytuacji.

 3. Magda 16 kwietnia 2019 o 11:13

  Ciekawy wpis, zwłaszcza ze lekarze straszą, że duże dawki witaminy C powodują kamienie w nerkach.

 4. Mati 16 kwietnia 2019 o 11:40

  Hej Pepsi.
  Szukam namiaru na doktorka naturopate którego kiedyś polecałaś na stronie jak dobrze pamiętam z Krakowa?
  Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 16 kwietnia 2019 o 15:31

   nie polecam nikogo obecnie

 5. Anigabi99 16 kwietnia 2019 o 18:35

  Hej Pepsi, co poradzić na włókniako- torbielo-tłuszczaka w nerce, który od kilku lat systematycznie, acz niewiele, rośnie? Można pozbyć się jakoś tego dziadostwa? Czy olej rycynowy może pomoc? Mam na myśli okłady. Generalnie tłuszczaki mnie lubią ( niekoniecznie z wzajemnością). Będę wdzięczna za wskazówki. Pozdrawiam!

  1. Pepsi Eliot 16 kwietnia 2019 o 18:54

   jaka dieta, ile białka, soli w diecie, ile cytrusów, wiek, ile pijesz?

 6. kris 18 kwietnia 2019 o 08:36

  Medycyna Chińska, czy Ajurweda upatrują przyczyny zapalenia kłębuszków nerkowych, jak i zespołu nerczycowego w skrzywieniach kręgosłupa. Medycyna konwencjonalna rozróżnia dwie przyczyny, choroby zakaźne i nieznany powód. Przy drugim powodzie, po latach tak czy siak ląduje się na dializie. Z moich doświadczeń, popartych wiedzą i praktyką lekarzy niekonwencjonalnych wychodzi, iż dieta, suplementacja itp. pomoże jak umarłemu kadzidło, bez zrobienia porządku z kręgosłupem.

 7. Julia 18 kwietnia 2019 o 09:30

  Hej, a w pierwszym przepisie jest papryka, limonka i OGÓREK – jak to? Przecież zawarta w ogórku askorbinaza wybije całą witaminę C z papryki i limonki?!??

  1. Pepsi Eliot 18 kwietnia 2019 o 10:51

   no i co z tego, może by tak już skończyć z tą ortodoksją dla dobrego samopoczucia ego? :), wszyscy o tym wiedzą, co napisałaś, ale na diecie roślinnej masz tyle innych opcji z C, nie mówiąc o kwasie askorbinowym do 3 szklanki, codziennej kuracji oczyszczającej i nawadniającej, że jak zjesz tego ogórka nie solo tylko w sałatce, ucieszysz podniebienie, a i tak dostarczysz soli mineralnych (ogórek to właściwie izotonik) i pozyskasz wszelkie pozostałe dobra, nie mówiąc o wodzie strukturalnej, wrzuć na luz <3

   1. Julia 18 kwietnia 2019 o 11:14

    Ogólnie zdarza mi się łączyć ogórka z wit.C, więc nie jestem ortodoksyjna, ani nie brakuje mi luzu <3, ale cały wywód dotyczył tego, że w diecie osób z chorymi nerkami powinno być wit.C właśnie jak najwięcej, po czym w zalecanym na to schorzenie koktajlu się tę witaminę wybija. To po prostu wewnętrznie sprzeczne. Chyba te osoby, skoro wit.C jest dla nich aż tak ważna, powinny zjeść ogórka osobno…?

    1. Pepsi Eliot 18 kwietnia 2019 o 12:10

     Dżizas

     1. Julia 18 kwietnia 2019 o 13:05

      :))))))
      Miało być poza religiami, a tu widzę pojawiają się ważne hasła kultu. :))))
      Dobrze, zastawmy to zatem.
      Alleluja!

     2. Pepsi Eliot 18 kwietnia 2019 o 16:17

      jakiego kultu, przywołałam imię człowieka przebudzonego, żeby i inni się budzili <3

 8. Julia 18 kwietnia 2019 o 10:03

  A jak się ma piperyna do zdrowia nerek? To może śmieszne, ale w filmie „Dzień świara” matka głównego bohatera, do której ten przyszedł na zupkę („Jedz zupkę, jedz. Zdrowa zupka, zdrowa”), powiedziała, żeby użył też piprzu, bo „Pieprz zdrowy na nerki”. Bardzo mi utwiło to zdanie w głowie. 🙈 Czy jest jakiś związek, czy to była fikcja literacka?

 9. ania 3 maja 2019 o 09:14

  Pepsi, a jaką dietę polecasz dla osoby dializowanej? Boję się jej zalecać 811, bo ma dosyć wysoki poziom potasu. Kupiłam jej paseczki do pomiaru pH i sodę, ale już rano ma pH 8 więc nie zaczęła pić sody. Robi sobie terapię 4 szkl., wypija po 1/4 każdej ze szklanek (musi limitować płyny)

  1. Pepsi Eliot 3 maja 2019 o 11:52
 10. Johny 9 października 2019 o 10:39

  Czy ogrzewanie pleców w miejscu nerek potartymi wcześniej dłońmi jest bezpieczne? Znalazłem gdzieś takie ćwiczenie i nie wiem, a czytałem że np. nie powinno się oklepywać w tym miejscu

  1. Pepsi Eliot 9 października 2019 o 15:51

   ogrzewać, czy oklepywać, to różnica

 11. Niezdiagnozowany 23 października 2019 o 12:09

  Drogi Pepsi i Drogi Grzegorzu, proszę o pomoc, od lat lekarze nie potrafią mnie zdiagnozować, a jest coraz gorzej i nie mam już pomysłów.

  Mężczyzna, 33 lata
  Objawy:
  – bóle nerek (?) przy oddawaniu moczu od około pół roku i mocne pieczenie po oddaniu moczu od wielu lat
  ból nerek zaczyna się już rozpoczęcie oddawania moczu. Wystarczy, że zacznę i nawet jak jeszcze nic nie wyleci to już boli.
  – nasilony ból nerek (?) z przodu ciała przy skłonie w przód
  – głównie ból prawej nerki, czasami lewej ale mniejszy
  – jak wkładam palec pod prawe żebro kiedy czuje ból nerki to boli mocniej
  – Od około pół roku wydaje mi się, że mam bardziej nieprzyjemny zapach mocz. Nie kojarzy mi się z żadnych z zapachów, które wyczytałem w internecie (rybi, słodki itp.). Po prostu jest intensywny i nieprzyjemny.
  – Wydaje mi się, że pierwsze pieczenia czułem już kilkanaście lat temu, ale wtedy były delikatniejsze i wcześniej nie bolały mnie nerki (?), ale mogłem to mylić z bólem pleców lub jelita.

  Inne objawy mogące mieć związek:
  – mój pot ma ostry, nieprzyjemny zapach (z tym też bardzo chciałbym coś zrobić)
  – mocno się pocę
  – dużo wydzieliny z nosa i problemy z zatokami
  – zimno mi, zimne dłonie, zimne stopy, zawsze zimno

  Badania:
  – przez lata wykonałem szereg badań krwi, moczu i USG. Lekarze zawsze mówią, że nic mi nie jest i mam bardzo dobre wyniki.
  – Kamicę nerkową badałem na przestrzeni lat przez USG u wielu lekarzy i żaden nie stwierdził nawet najmniejszego kamyczka czy piasku. Piłem nawet zioła i łykałem tabletki, gdyby piasek był za mały do wykrycia na USG, ale nie pomogło.
  – W moczu i posiewie z moczu nie stwierdzono bakterii

  Wyniki badań, które budzą we mnie wątpliwość:
  – w moczu mam praktyczne zawsze liczne / dość obfite pasma śluzu.

  1. Pepsi Eliot 23 października 2019 o 17:45

   Jaka kreatynina, kwas moczowy, mocznik, białko w moczu? Koniecznie biorezonans i pozbądź się pasożytów, potem dalsza kuracja. 4 szklanki, do 4 zurawina Thsi is BIO, jaki poziom 25(OH)D? Posiew bakteryjny moczu.

   1. Niezdiagnozowany 23 października 2019 o 21:33

    Dziękuję za odpowiedź.

    Badanie z 2019-07-08:
    kreatynina – 1,06 mg/dl (0,7 – 1,2)
    kwas mocznikowy – 4,6 mg/dl (3,4 -7)
    mocznik – 22,7 mg/dl (16,6 – 48,5)
    białko w moczu – “w normie”
    25(OH)D – 73,91 ng/ml, suplementuje się w okresie zimowym (>30)
    posiew bakteryjny moczu – nic nie wykazał
    4 szklanki piję od września

    1. Pepsi Eliot 24 października 2019 o 07:19

     Zrób dobry biorezonans i masz coś jeszcze z badań z tej listy?

     Moim zdaniem (nie jestem lekarzem) to jest kwestia diety i przeciekających jelit. https://www.pepsieliot.com/co-laczy-zapalenie-pecherza-z-przeciekaniem-jelit/
     Jakie pH moczu?
     Odstaw alergeny w diecie, czyli gluten i kazeinę na początek. włącz kurację uszczelniającą jelita (glutamina, np protokół glutaminowy, kolagen, shape shake, MSM, witamina C), oczyść się z pasożytów.

     1. Niezdiagnozowany 27 października 2019 o 14:39

      pH moczu 5 (5 – 7) – z badania laboratoryjnego moczu z rana.
      Z innych badaniach labolaporyjncyh też mam zawsze pH 5.
      Dzisiaj z paska lakmusowego o 13:00: 7 pH

      Dziękuję. Spróbuję w tą stronę przeciekającego jelita. Za dłuższy czas dam znać jakie efekty.

      Jest tylko jedna rzecz, która mnie zastanawia w kontekście teorii zapalania wynikającego z przeciekającego jelita:
      Badania moczu i posiew nie wykazują bakterii, a mocno boli w nerkach i piecze niżej. Od kilku dni wręcz czuje aż pieczenie w przedniej części odbytu i nieprzyjemnie mi w całym prąciu. A w moczu pusto. W poniedziałek zrobię badania raz jeszcze dla pewności.

     2. Pepsi Eliot 27 października 2019 o 15:11

      przeciekające jelito zakaża krew, nie mocz

     3. Niezdiagnozowany 27 października 2019 o 19:14

      Hmm byłem przekonany, że to działa tak:
      Bakterie -> przechodzą przez ścianki jelita -> są w krwi -> przenoszą się do pęcherza / nerek -> powodują zapalenie pęcherza i nerek -> przy oddawaniu moczu bolą nerki i piecze przy ujściu cewki moczowej z powodu infekcji -> bakterie w moczu.

      Jeżeli ból nerek i pieczenie przy ujściu pęcherza moczowego nie jest od bakterii się w nich znajdujących (które byłyby w moczu) to od czego? Tej części nie rozumiem.

     4. Pepsi Eliot 27 października 2019 o 21:32

      nie taka jest droga zakażenia pęcherza, można mieć zdrowe jelita, a rozwinie się przy spadku odporności zapalenie pęcherza, z powodu e-coli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *